Nowa gra+ bug (?)

+
Witam wszystkich. Nie dawno udało mi się uzbierać pieniążki na zakup "Krwi i Wina" by w końcu poznać fabułę tego dodatku (podstawkę wraz z "Sercami z Kamienia" przeszedłem mniej więcej koło 20 razy, na NG+ 2 razy z tych 20). Po 2krotnym ukończeniu Krwi stwierdziłem że zacznę znowu tym razem od początku całą grę na NG+ i tu pojawiają się małe problemy...
Primo, skalowanie rynsztunków wiedźmińskich (nową grę plus rozpocząłem od save'a na którym moja postać miała poziom 55/56). W Białym sadzie jak zapewne każdy wie są schematy wiedźmińskie miecze, więc jak każdy się już pewnie domyśla wyruszyłem na ich poszukiwania. Każdy kto grał kiedykolwiek na nowej grze + wie że wtedy zamiast np "Stalowy miecz żmii" mamy "LEGENDARNY stalowy miecz żmii" i tu się pojawia problem 1 i zarazem 2. Miecz jest zeskalowany w górę ale do poziomu 28 więc z automatu postać na poziomie 55+ nie będzie go używała (mój rynsztunek początkowy był dużo lepszy). Grając później zauważyłem że większość wiedźmińskich rynsztunków ma ten problem, niektóre schematy (tu podam dla szkoły gryfa) skalują się mniej więcej do poziomu 30, a będąc obecnie w połowie zadań fabularnych w Velen mój poziom to 64, czasem jednak prefiks "Legendarny" pojawia się przy schematach i skalują się prawidłowo np. Wyśmienite legendarne buty cechu niedźwiedzia (akurat ten schemat posiadam) skalują się do poziomu 86 co wydaję się dobrą "skalą" (pierwsze zadanie z Serc z Kamienia ma sugerowany poziom 88). Dochodząc do końca trochę zawiłej opowieści mam pytanie czy spotkał się ktoś z tym? Czy jedynym sposobem jest zaczęcie nowej gry? Czy są mody które skalują pancerze/bronie do naszego poziomu? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam forumowiczów.
 
Jeśli dobrze pamiętam to u mnie wszytko się skalowało do mojego poziomu w NG+...nie tylko poszukiwania rynsztunków ale też inne questy...może to też kwestia opcji skalowania przeciwników (w przypadku questu) nie wiem...ale wszytko było ok.
 
Ja mam problem z poziomem zatrucia eliksirami punkty rozdane tak jak wcześniej ale na ng+ maks próg zatrucia to 100. Czyli jeden odwar a nie trzy.. za to wszystko inne mam dobrze wyskalowane. Jakieś dziwne bugi się wkradaja...
 
Top Bottom