Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
No właśnie nie
Bieganie z Ciri jak i walka z Vesemirem jest formą samouczku wiec myślę, że pominęli to bo gra zakłada że już wiemy jak sterować Geraltem skoro to NG+ :p
Zdziwiło mnie trochę jak dostałem kuszę od Vesemira gdy już miałem ze szkoły kota. To też można było pominąć.
 
NG+ (Nowa Gra+) - hmmmm Nowa ? Tak się zastanawiam co autorzy mieli na myśli wprowadzając ten tryb :/ Może źle to tłumaczymy ? Może powinno być Nudna Gra + ? To by lepiej pasowało. Poszli po najmniejszej linii oporu z tym trybem.
 
Polecam nie zmieniać pancerza i mieczy. Gram w swoim mistrzowskim niedźwiedziu + 2 mistrzowskie miecze niedźwiedzie z trybu normalnego. Jest całkiem przyjemnie.
 
Mam też mało "zielonych: zadań bo NG+ widocznie zacząłem z odrobinę za wysokim poziomem i nie nadążam robić tych zadań aby z zielonych nie zmieniło się na szare.
Swoją drogą, czy ktoś ma sposób na jak najefektywniejszą kolejność wykonywania zadań? Np. jeśli mam 39 poziom, i jako zielone wyświetlają mi się zadania 36-coś ponad 40, a szare do 33 włącznie (34-35 nie mam żadnych)? To jak najlepiej grać?

Może też ktoś przypomnieć, kiedy w głównej linii dostaje się "gwałtowne" awanse? Pamiętam tylko że po bitwie w KM. Chodzi o uniknięcie sytuacji, gdy nagle sporo questów mi przejdzie z "zielonego" w "szare", no np. nagle wskoczę o 3 poziomy wyżej (tzn. aby przed danym momentem zrobić wszystkie zielone gdzieś do aktualnego poziomu włącznie).

Na marginesie, zauważyłem kolejną niekonsekwencję w skalowaniu - pancerz z Undvik, który kupiłem przed NG i odłożyłem w schowku, nadal ma oryginalny 41 level.
 
To jak najlepiej grać?
Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale najlepiej grać w takiej kolejności jak Ci sie podoba. Pogoń za zielonymi questami popsuje Ci rozgrywkę. Nie ma też potrzeby takiego levelowania, nie ma dodatkowych slotów na umiejętności, poziomy koniec końców i tak wbijesz. Choćby walką, która w NG+ jest bardziej premiowana niż w trybie normalnym. O wiele więcej expa można zebrać za grupkę potworów niz za zadanie poboczne. Np. za jednego Ghula na 39 poziomie dostaje się 20xp.
Gwałtowne awanse są jak mówiłes przy bitwie o Kear Morhen i po.
 
U mnie w menu nie ma ogóle możliwości wyboru ng+ . Wszystko jest zainstalowane, ng+ pokazuje się również w zainstalowanych dodatkach , ale włączyć tego trybu nie ma jak
 
U mnie w menu nie ma ogóle możliwości wyboru ng+ .
Też się ostatnio trochę zdziwiłem bo nie mogłem znaleźć ale Redzi to sprytnie ukryli. Trzeba wybrać Nowa Gra -> Określić poziom trudności -> Samouczki on/off -> Symulacja wyborów W2 on/off -> Nowa Gra Plus On/Off -> I dopiero tutaj można wybrać save z zakończenia poprzedniej gry. :p
 
A mnie ciekawi czy nie będzie problemu z zaliczeniem trofea za skompletowanie wiedźmińskiego rynsztunku. Również marzy mi się platyna, a ten trofik pominąłem podczas pierwszego przejścia gry. Jeśli ktoś wie coś na ten temat, będę wdzięczny za pomoc.
 
Właśnie ten osobnik został stracony ale jak widać nadal żyje...jednym słowem wykrzyknik na mapie nie zniknie chociaż quest wykonany. :(
Dodam, że w normalnej wersji nic takiegio się nie wydarzyło. Ahhhh. Niby nic ale dla lepszego samopoczucia dobrze by było gdyby wszystko było ok jak powinno.
View attachment 23518
 

Attachments

  • nieśmiertelny.jpg
    nieśmiertelny.jpg
    248.6 KB · Views: 191
Myślałem, że tylko u mnie jest taki problem na X1, bo jakaś dziwna sytuacja podczas cut-scenki się wydarzyła i najlepsze jest to, że gościa nie ma a wykrzyknik pozostał. W podstawowej grze też tak miałem
 
Last edited:
nowa gra plus

---------- Zaktualizowano 16:27 ----------

witam
ukończyłam grę pokazała mi się informacja o możliwości zagrania w trybie new game +, wykonałam wszystko to co w instrukcji i niestety nie mam trybu new game + w menu. dodatek jest zainstalowany, skonfigurowany a się nie uruchamia. Proszę o informację jak go odpalić.
dodam jeszcze że sejf jest w wersji 1.08 zaczynam nową grę i po pytaniu z symulacją wyborów gra nie pokazuje możliwości rozpoczęcia nowej gry w trybie NG+
 
Może źle odpalasz, bo ona jest sprytnie ukryta ;)
Trzeba wybrać Nowa Gra -> Określić poziom trudności -> Samouczki on/off -> Symulacja wyborów W2 on/off -> Nowa Gra Plus On/Off -> I dopiero tutaj można wybrać save z zakończenia poprzedniej gry.
 
Top Bottom