Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
Jak mam rozpocząć Nową grę+ po przejściu podstawki, SzK i KiW? Wczoraj zakończyłem fabule KiW i żaden komunikat się nie pojawił :(
Zaczynasz nową grę z poziomu menu, najpierw gra spyta cię o symulację wyborów, a potem o tryb NG+
 
Zaczynasz nową grę z poziomu menu, najpierw gra spyta cię o symulację wyborów, a potem o tryb NG+
Rozumiem, że Geralt zostaje na tym samym poziomie i ekwipunkiem?
A co się dzieje z przedmiotami z posiadłości Corvo Bianco?
 
Rozumiem, że Geralt zostaje na tym samym poziomie i ekwipunkiem?
A co się dzieje z przedmiotami z posiadłości Corvo Bianco?
Jeśli chcesz zachować przedmioty z Corvo Bianco musisz je najpierw wrzucić do schowka, te wyeksponowane na stojakach przepadną, więc pozdejmuj je i wrzuć do skrzyni.
 
Gram pierwszy raz, blisko końca głównego wątku, ale niejako przypadkiem rozpoczęłam dodatek serce z kamienia (trafiłam nieplanowo do Olgierda podczas luźnego zwiedzania :) ). Było to sporo saveów temu zanim myślałam w ogóle o NG+. Z dodatku zrobiłam może ze dwa questy. Czy jeśli teraz zamiotę główny watek to save po tym będzie się nadawał do gry NG+, czy muszę się cofnąć do savea sprzed rozpoczęcia dodatku? Serdeczna prośba o radę.
 
Możesz spokojnie ciągnąć oba dodatki. Na samym końcu pochowaj co cenniejsze rzeczy do skrzynki (wystawione w posiadłości na wieszakach przepadną), zrób sejwa i z niego będziesz mogła odpalić NG+. Ja właśnie tak teraz gram.
 
Możesz spokojnie ciągnąć oba dodatki. Na samym końcu pochowaj co cenniejsze rzeczy do skrzynki (wystawione w posiadłości na wieszakach przepadną), zrób sejwa i z niego będziesz mogła odpalić NG+. Ja właśnie tak teraz gram.

Dzięki za pomoc :) ulżyło mi
 
Witam chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy odnośnie trybu nowa gra plus. Skończyłem podstawkę na 60 poziomie na poziomie trudności droga ku zagładzie, dodatkowo miałem moda Always Full Exp. I teraz pierwszy raz zacząłem grę w trybie nowa gra plus, nie wiedziałem który wybrać poziom trudności więc wybrałem drogą ku zagładzie. I tu pojawiły się problemy. Czy przez całą grę Geralt będzie ginął od jednego strzału mieczem i jednego draśnięcia od psa? Bo nie powiem byłem w lekkim szoku jak quen od mojego Geralta magika nie zatrzymał nawet ataku psa.
 
Poziom trudności w NG+ ma nieco inny balans i trzeba grać ostrożniej - priorytet to nie dać się trafić. Ale dasz radę, a tak zbalansowany styl walki jest bardziej satysfakcjonujący. Nie wystarczy unieść miecz i z pieśnią na ustach ruszyć na oponentów. Warto aktywnie korzystać z dobrodziejstw alchemii, pamiętać o petardach, czy kuszy (oczywiście nie z podstawowymi bełtami). Nie lekceważ żadnych przeciwników, bo można się zdziwić - przynajmniej na początku.
 
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z legendarnym ekwipunkiem w ng+ . Czy jeśli aktualnie posiadam wszystkie schematy na rynsztunki to czy w ng+ zostaną one od razu zamienione na legendarne czy będę musiał wszystkich schematów szukać na nowo?
 
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z legendarnym ekwipunkiem w ng+ . Czy jeśli aktualnie posiadam wszystkie schematy na rynsztunki to czy w ng+ zostaną one od razu zamienione na legendarne czy będę musiał wszystkich schematów szukać na nowo?
Tracisz wszystkie schematy i musisz je odnaleźć na nowo, tym razem z uwzględnionym boostem do statystyk.
 
Witam
Może i głupie pytanie ale muszę się upewnić.
Czy można zrobić to samo zakończenie w NG+ co w zwykłej NG?
 
@WilkMocy - przebieg i decyzje podejmowane w NG nie mają absolutnie żadnego wpływu na fabułę NG+. Po prostu zaczynasz nową grę, tylko zamiast "zielonego" Geralta masz rozwiniętą postać, którą już raz ukończyłeś grę. W NG+ możesz rozwijać ją dalej zdobywając kolejne mutacje oraz budując jeszcze lepsze ekwipunki przystające do poziomu postaci.

Podpowiedź: Aerondight (o ile miałeś go w ekwipunku lub skrzyni na zakończenie NG) używany systematycznie wciąż daje radę. Ten miecz sam się balansuje. Pomimo tego w stosownym momencie fabuły będziesz mógł oczywiście zdobyć drugi.
 
Top Bottom