Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
Udało mi się zaobserwować ze na NG+ jest skalowanie światam, jednak to na jaki lvl będą questy i potwory zależy od lvl z jakim kończyliśmy. Np: ja kończąc na 54 wszystko mam na 55+.
Jeśli ktoś kończy na 60 to wszystko będzie w NG + na 61+ dotyczy to także receptur z tego tytułu jest opcja posiadania mieczy z craftu na 100 poziom, ba nawet rynsztunki mogą być na 100 poziomie jeśli skończyliśmy grę na 60.
Cały czas ofc mowa o grze z wyłączona opcja skalowania

To samo w sobie jest dobrym rozwiązaniem, niestety poziom trudności dalej kuleje, teraz na topie są bulidy god mode oparte na euphori, 3 odwarach i Killling Spree z alchemii, co z tego ze bandyta zabiera nam 90% życia 1 strzałem na DM skoro taki bulid zapewnia nam perma 100% crita, nieskończona ilosc drugiego życia, dmg rzędu 8k już w białym sadzie, co daje nam możliwość odzyskania tych 90% życia zanim uderzy po raz kolejny, to skutecznie niweluje poziom do zera o ile pamiętamy odpalać odwary regularnie.

@Yakin, dziękuje za zwrócenie uwagi w miarę poprawione.
 
Last edited:
Hej,

Kończę właśnie KiW. Wcześniej ukończyłem SzK i oczywiście podstawkę. Czy w NG+:

1) zostaną moje mutacje które odkryłem?
2) będę mógł nałożyć arcymistrzowskie sety które wcześniej wytworzyłem?
3) zostaną wszystkie bronie?
4) co z przedmiotami w skrzyni?
5) przydzielone umiejętności i drzewko zostaną?
6) cała alchemia zostanie? (odwary, petardy itd.)
7) co z wyposażeniem dla płotki?
8 ) schematy rzemieślnicze muszę poszukać od nowa?
9) schematy alchemiczne zostają?
10) czy jeśli np. zaklnę miecz, to będę miał go zaklętego też w ng+?
 
1) zostaną moje mutacje które odkryłem?
Tak.
2) będę mógł nałożyć arcymistrzowskie sety które wcześniej wytworzyłem?
Tak, o ile posiadasz je w ekwipunku.
3) zostaną wszystkie bronie?
Tak, o ile posiadasz je w ekwipunku
4) co z przedmiotami w skrzyni?
CHYBA znikają.
5) przydzielone umiejętności i drzewko zostaną?
Tak. Dostaniesz nawet eliksir resetujący wszystkie wydane punkty umiejętności.
6) cała alchemia zostanie? (odwary, petardy itd.)
Zostaje.
7) co z wyposażeniem dla płotki?
Zostaje.
8 ) schematy rzemieślnicze muszę poszukać od nowa?
Tak, schematy na bronie itp- wszystko znika. Wszystkie rynsztunki trzeba szukać od nowa.
9) schematy alchemiczne zostają?
Chyba znikają, ale zawsze możesz wszystko sobie stworzyć przed rozpoczęciem NG+.
10) czy jeśli np. zaklnę miecz, to będę miał go zaklętego też w ng+?
Tak.
 
Witam,
Chciałem właśnie wrócić do Wiedzmina na NG+. Pamiętam, że skończyłem grę na 40 poziomie (patch1.16). Wczytuję zapis by rozpocząć NG+ i Geralt jest na 62. O co chodzi? Wczytuję ostatni zapis z podstawowej wersji- Geralt jest na 35 poziomie i ma 54589/2000 expa. Zabijam pierwszego wroga i wskakuje lvl 62. Dla czego?
 
Nowa gra plus

Orientuje się ktoś czy da się zacząć nową grę plus z nowej gry plus, albo w jakiś sposób zmienić save'a z nowej gry plus w normalnego?
 
Witam,
Chciałem właśnie wrócić do Wiedzmina na NG+. Pamiętam, że skończyłem grę na 40 poziomie (patch1.16). Wczytuję zapis by rozpocząć NG+ i Geralt jest na 62. O co chodzi? Wczytuję ostatni zapis z podstawowej wersji- Geralt jest na 35 poziomie i ma 54589/2000 expa. Zabijam pierwszego wroga i wskakuje lvl 62. Dla czego?

Mam dokładnie ten sam problem, co uniemożliwia mi zagranie na poziomie podstawowym w oba dodatki bez przechodzenia jeszcze raz fabuły podstawki. Da się coś z tym zrobić?
 
Last edited:
Czy w KIW zmeniły się widełki zadań? w podstawce i SZK było 6 możliwych leveli rózńicy by dostać pełny exp. A w KIW mam 41 poziom i zadania na 35 są szare w przeciwieństwie do np 37 levela które pali się na biało jeszcze.
 
Czy w KIW zmeniły się widełki zadań? w podstawce i SZK było 6 możliwych leveli rózńicy by dostać pełny exp. A w KIW mam 41 poziom i zadania na 35 są szare w przeciwieństwie do np 37 levela które pali się na biało jeszcze.

Wydaje mi się, że nigdy nie było 6 poziomów różnicy przy pełnym ekspie - szósty poziom już był szary. Pełny eksp dostawało się za max 5 poziomów różnicy włącznie.
 
Tak wiem, mój błąd.
Tym razem pytanie odnośnie new game plus. Jak to jest z zapisami. Mam przykładowo ok 150 zapisów zwykłej gry. Chcę rozpocząć grę plus. Zapisy dalej będę miał ? bo gdzieś pisało, że trzeba wybrać jakiś jeden zapis, i tego nie rozumiem właśnie. Czy zapisy z nowej gry plus są jakoś oznaczone inaczej aniżeli bez nowej gry? tak bym np mógł sobie kiedyś wczytać jakiś save bez szukania przez 5h zapisu?
 
Mam przykładowo ok 150 zapisów zwykłej gry. Chcę rozpocząć grę plus. Zapisy dalej będę miał ?
Jeżeli sam zapisywałeś stan gry, to powinny być, mimo wszystko polecam wrzucić je do oddzielnego folderu.
Z NG+ jest tak: kończysz podstawkę (kaer morhen) wyskakuje komunikat, że możesz rozpocząć ng+, zapisujesz bieżący stan gry. Po zapisie wchodzisz w menu -> nowa gra -> nowa gra +-> wybierasz zapis (ten bieżący) i grasz!
Czy zapisy z nowej gry plus są jakoś oznaczone inaczej aniżeli bez nowej gry? tak bym np mógł sobie kiedyś wczytać jakiś save bez szukania przez 5h zapisu?
Tak, przy zapisie znajduje się miniaturka z numerem patcha i przy nim znajduje się również "+" - to on właśnie wyróżnia się od innych zapisów, bo przy podstawce tego nie ma.
 
Rozpocząłem NG+ i zauważyłem jedną bardzo głupią rzecz. Mianowicie o ile nie jesteśmy męczeni tutorialami w Kaer Morhen (chociaż opcja wyboru wolnej walki z Vesemirem byłaby niezła) to już przy polowaniu na gryfa w Białym Sadzie dostajemy kuszę.
Moje pytanie po co, skoro już ją dawno mamy? Nie można było tego wyciąć tak jak treningów w twierdzy?
 
Proszę o wybaczenie szanowną komitywę tego forum, ale z kuriozalnego powodu nie przejrzałem wszystkich wątków ani nawet stron wątku bieżącego - nie miałem czasu.
Sprawa ma się następująco - przeszedłem Wiedźmina 3 w trybie Nowa Gra Plus. Chciałem rozpocząć rozgrywkę po raz trzeci, również w trybie NGP. Niestety, gra nie chce za wszelką cenę do tego dopuścić i muszę spotkać na swej drodze komunikat - "Gra nie została ukończona". Zapisywałem manualnie zapis gry po jej ukończeniu ale nie przyniosło to pożądanego efektu. W związku z tym moje pytanie - czy możliwe jest by zagrać NGP po NGP? :) Tj. czy w Nową Grę Plus można zagrać tylko raz czy więcej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Proszę o wybaczenie szanowną komitywę tego forum, ale z kuriozalnego powodu nie przejrzałem wszystkich wątków ani nawet stron wątku bieżącego - nie miałem czasu.
Sprawa ma się następująco - przeszedłem Wiedźmina 3 w trybie Nowa Gra Plus. Chciałem rozpocząć rozgrywkę po raz trzeci, również w trybie NGP. Niestety, gra nie chce za wszelką cenę do tego dopuścić i muszę spotkać na swej drodze komunikat - "Gra nie została ukończona". Zapisywałem manualnie zapis gry po jej ukończeniu ale nie przyniosło to pożądanego efektu. W związku z tym moje pytanie - czy możliwe jest by zagrać NGP po NGP? :) Tj. czy w Nową Grę Plus można zagrać tylko raz czy więcej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Można zagrać tylko z zapisu z normalnej gry, z zapisu NG+ nie uruchomisz NG++.
 
Witam,
Czy zaczynając NG+ zostanę pozbawiony kart do gwinta?
Posiadam również kilka ciekawych zbroi oraz mieczy na "wieszakach" w winnicy z dodatku. Co się stanie z nimi po rozpoczęciu NG+?
Mutacje zostaną wyrzucone, a barwniki i cała reszta?
Pozdtawiam.
 
Tak zostaniesz ich pozbawiony, bo są częścią questa którego wykonujesz ponownie.
Stracisz je ale będziesz mógł je zdobyć przecież ponownie na NG+ z podrasowanymi statami, gdzie będą przeznaczone na wyższy lvl, jeśli bardzo chcesz je przenieść to wsadź je do skrzynki bądź trzymaj w ekwipunku.
Mutacje nie zostają wyrzucone, przechodzą normalnie na NG+, barwniki tez zostają.
 
Top Bottom