Nowa przygoda – Podstępy

+
Status
Not open for further replies.
Nowa przygoda – Podstępy

Sporo czasu minęło od momentu, kiedy mieliśmy okazję zaprezentować przygodę stworzoną przez nasze community. Z tą większą radością przedstawiamy Wam najnowszy scenariusz zatytułowany „Podstępy”.Geralt, przebywający w Ard Carraigh, otrzymuje wezwanie od samego Esterada Thyssena, władcy Koviru. Jako, że sprawa wydaje się poważna, wiedźmin niezwłocznie wyrusza w drogę i po kilku dniach wędrówki trafia do wsi Podstępy. Jak się okazuje, ta spokojna okolica do niedawna okolica była ostatnio miejscem okrutnej zbrodni. Co więcej, w pobliskiej karczmie zatrzymał się niedawno oddział zbrojnych poszukujących pewnego niebezpiecznego zbiega. Czy to jedynie zbieg okoliczności? Być może, jednak te niecodziennie wydarzenia sprawiają, że Geraltowi przyjdzie w Podstępach zostać na dłużej…Zapraszamy do pobrania przygody!Przygoda "Podstępy" autorstwa Rafała "Maguna" Bielickiego zwyciężyła w konkursie "Szkoła Wiedźmińska"-[Instrukcja Instalacji]------------------------------------------------Aby uruchomić moduł niezbędna jest gra w wersji 1.4Proces instalacji dla systemu operacyjnego Windows XP:1) Skopiuj plik ADV do Shared Documents/folder Wiedźmina. Najlepiej znaleźć go klikając na mój komputer. Powinieneś zobaczyć już plik "m1_module.adv" wtym folderze. Jeśli plik się nie pojawił wybrałeś zły folder. Możesz spróbować użyć ścieżki C:/Documents and settings/All Users/Documents/Wiedźmin lub wyszukać plik "m1_module.adv" na Twoim dysku twardym.2) Miłej zabawy!Instalacja dla systemu operacyjnego Windows Vista:1) Skopiuj plik ADV do Public/Public Documents/Folder Wiedźmina.2) Miłej zabawy!
 
Nareszcie jakaś nowa przygoda. Przechodzenie po kilka razy Wiedźmina już mnie znudziło ;).Mam tylko nadzieję,że na modzie zwiększającym poziom trudności będę sobie mógł pograć w miarę komfortowo ^^.
 
Więc co to za plik, który kopiujemy do plików gry? ma bodajże w nazwie "głosy"EDIT: tfu, dialog.
 
Ten plik ma rozmiar ok. 250kb.Jesteś pewien ,że dubbing do całej przygody tyle by zajmował ;)?A co do przygody to jestem jej bardzo ciekaw.Dla niezorientowanych w temacie-wygrała ona konkurs Szkoła Wiedzmińska organizowany przez CDPR.Swoją opinię zamieszczę gdy tylko ją skończe.Mam nadzieję ,że warto było dłuuuuuugo czekać na zakończenie konkursu :)Ale czemu na stronie głównej wraz z nią nie pojawiły się kolejne dwie,świeże przygody-Upiory w Cichej Wólce i Wiedzminkołaj.Czy to zajmuje,aż tyle trudu?Gracze ,którzy nie zaglądają na forum nic o nich nie wiedzą
 
Saphir said:
Więc co to za plik, który kopiujemy do plików gry? ma bodajże w nazwie "głosy"EDIT: tfu, dialog.
Ten plik zawiera tekst wyświetlany w cutscenkach.
 
Saphir said:
Nvm, tragedia, wywaliło mnie 3 razy w ciągu jakichś 10 minut...
Miałem ten sam problem, przy
wychodzeniu z domku zielarki, przy karczmie.
ale później przygoda jest już stabilniejsza. Nie przeszedłem jeszcze całej (zostawiłem sobie kawałek na jutro :D) Na chwilę obecną mogę powiedzieć tak: NA PLUS: - dialogi
Geralt: Co słychać?; Sołtys: Stare krowy nie chcą zdychać!; Geralt: Słyszałem to już kiedyś w trochę innej wersji...
Nazwisko zielarki :D
- oświetlenie lokacji - tworzy świetny klimat. - postaci
szczególnie imiona ochroniarzy: Lech i Jarek :D
- zadania, może nie są super oryginalne, ale potrafią wciągnąć.
chociaż turniej w kościanego pokera, był ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem
- akcja - przygoda ani na chwilę nie zwalnia tempa, nie ma w niej momentów w których gracz się zacina i nie wie co począć dalej. - dobrze zbalansowane walki. - wystroje pomieszczeń. NA MINIUS: - drobne literówki w opisach zamieszczanych w dzienniku.-i tu chyba mi się kończą minusy...- aha, przypomniały mi się jeszcze dwie rzeczy
walka na pięści z wykidajłą pilnującym turnieju kościanego pokera... Facet robi uniki tak często, że trzeba milion razy kliknąć myszką żeby go pokonać... Było to trochę irytujące...
- początkowa cut-scenka. Jak dla mnie kamery pracowały / zmieniały się za szybko, nie można się było dobrze przyjrzeć lokacji i rozpraszało to strasznie przy czytaniu napisów.Przygoda naprawdę świetna!! Nie dziwię się dlaczego wygrała konkurs "Szkoła Wiedźmińska" :) Gorące pozdrowienia dla twórców i oby tak dalej!
 
Saphir said:
Nvm, tragedia, wywaliło mnie 3 razy w ciągu jakichś 10 minut...
A myślałem, że tylko ja tak mam.Kilkanaście razy wyskoczył błąd, później było nieco lepiej. Teraz utknąłem. Wywala mnie kiedy
wchodzę do domu Leny
Jeden raz udało mi się wejść po posunięciu fabuły naprzód-
rozmowa z murarzem
-jednak Lech i Jarek mnie zabili. :-\ Teraz nic nie pomaga. :(Przygodę oceniam podobnie jak Piotrek:-super dialogi,-Lech i Jarek :D (trochę za wysocy... ;))-
akcja - przygoda ani na chwilę nie zwalnia tempa, nie ma w niej momentów w których gracz się zacina i nie wie co począć dalej.
Minusy, poza paroma literówkami, trudno znaleźć.Ogólnie wielki +.PS.
walka na pięści z wykidajłą pilnującym turnieju kościanego pokera... Facet robi uniki tak często, że trzeba milion razy kliknąć myszką żeby go pokonać... Było to trochę irytujące...
Ja się poddałem. Myślałem, że jest nie do pokonania. Spróbuję go pokonać. Może popchnę fabułę i błąd zniknie. :hmmm:Edit: Pokonałem wykidajłę, wygrałem turniej. Niestety błąd nadal jest.Poza tym znalazłem bug-jubiler jest za gruby i nie mieści się w drzwiach karczmy. :p
 
Gra wywala do Windowsa. Poczekam na stabilniejszą wersję, bo użeranie się z takim problemem może zabić całą przyjemność z gry....
 
Dobra... Doszedłem do momentu w którym
trzeba o północy porozmawiać z Leną, wchodzę do jej chatki,
włącza się ekran ładowania lokacji po czym wita mnie pulpit... Próbowałem ze dwadzieścia razy, ale moja cierpliwość kiedyś się skończy. Jakieś rady co można z tym zrobić?
 
CoAsmykrasnoludek said:
Wywala mnie kiedy
wchodzę do domu Leny
Jeden raz udało mi się wejść po posunięciu fabuły naprzód-
rozmowa z murarzem
-jednak Lech i Jarek mnie zabili. :-\ Teraz nic nie pomaga. :(
Czekamy na jakiś patch...Teraz pozostało nam zagrać
po stronie kupca.
 
Zacznę od tego, że "u mnie działa" i nigdy nie doświadczyłem problemów, o których piszecie (a starałem się przetestować moda na wszelkie sposoby). Co więcej, nie dostałem od REDów żadnego sygnału, że coś jest nie tak i mod jest niestabilny (a testowali go przez 3 miesiące).Po długim weekendzie postaram się znaleźć chwilę i zajrzeć do tego. W tej chwili nie mam nawet Wieśka na dysku.
 
Próbowałem grać dwa razy -najpierw wywaliło mnie gdy chciałem wejść do karczmy,a za drugim razem gdy próbowałem zagrać w pokera. :dead:
 
Próbowałem grać dwa razy -najpierw wywaliło mnie gdy chciałem wejść do karczmy,a za drugim razem gdy próbowałem zagrać w pokera.
Czyli do karczmy wszedłeś. Oznacza to, że błąd jest niedeterministyczny i nie występuje zawsze. To bardzo utrudni namierzenie jego źródła.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom