Nowa strona Wsparcia Technicznego!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Ostatnio przebudowaliśmy naszą stronę Wsparcia Technicznego — teraz, informacje o wszystkich grach CD PROJEKT RED znajdziecie w jednym miejscu! Natrafiliście na błąd? Wybierzcie grę i platformę aby dowiedzieć się jak go rozwiązać! Jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytanie, zawsze możecie skontaktować się bezpośrednio ze wsparciem technicznym, za pomocą przycisku “KONTAKT”.

Zachęcamy do zgłaszania błędów oraz opinii o grze przez stronę wsparcia technicznego. Przyglądamy się każdemu zgłoszeniu, śledzimy trendy, oraz, razem z resztą zespołu, dbamy o to aby kwestie najważniejsze dla graczy, zostały zaadresowane w pierwszej kolejności.
 

Lexor

Forum veteran
Ta "nowa strona" coś Wam nie działa.

Dziś próbowałem wysłać zgłoszenie w tej samej kategorii co jedno z poprzednich, które było wysłane jakiś czas temu i dotyczyło innego problemu (już zostało rozwiązane). Po zalogowaniu się na konto GOG, od razu (zanim zdążyłem cokolwiek wpisać) wyświetlił mi się komunikat "dziękujemy już otrzymaliśmy zgłoszenie" (albo coś podobnego) - ponieważ nie sądzę, że potraficie z góry przewidywać co miałem napisać, to czy moglibyście coś z tym zrobić? Póki co musiałem skorzystać z innej kategorii.
 
Wbiłem jakiś czas temu siódmą rangę i nie dostałem jeszcze awatara Eredina za ósmą, wam też to się zdarzyło? Poczekam jeszcze trochę, a jeśli nic nie ruszy to napiszę do wsparcia technicznego.
 

Lexor

Forum veteran
Wbiłem jakiś czas temu siódmą rangę i nie dostałem jeszcze awatara Eredina za ósmą, wam też to się zdarzyło? Poczekam jeszcze trochę, a jeśli nic nie ruszy to napiszę do wsparcia technicznego.

Ja "przed chwilą" tak miałem z awatarem z rangi 5 (stąd to zgłoszenie) - zauważyłem, że mimo całej mozaiki mój kontrakt pokazuje 0/5. Poprawili mi to dość szybko więc polecam skorzystać z tej drogi, bo "samo" to się chyba nie naprawi.
 
Top Bottom