Nowa talia co aktualizacje, skok na kasę i tłusta korporacja jaką staje się CDPR

+

Gość

Guest
Nowa talia co aktualizacje, skok na kasę i tłusta korporacja jaką staje się CDPR

Gry rankingowe to masochizm jeżeli nie gramy bublami z mety jak Shupe, Spottersi jakaś Alchemia stare talie są praktycznie nie grywalne. Zepsuło się wszystko oczywiście... samo, żeby nie było wątpliwości. Dostaliśmy karty które wystarczy trzymać na koniec gry i rzucić a ci którzy ich nie mają to pech i tyle są zmuszeni do zachodzenia w głowę czy grać takie jednostronne gry i zbierać skrawki czy może wydać na mikropłatności które CD PROJEKT ostatnio ukochał.

Obrzydliwe,
gram od zamkniętej Bety i jest to zdecydowanie krok wstecz i nie mówię o wyglądzie a o tym co się dzieje z kartami. Grota to na pół przecięto i zrobiono z niego dwie złote Karty (nie dostaliśmy tej drugiej mając Grota wcześniej logiczne najzwyczajniej). Nie wiem jaki był zamysł psując go w taki sposób nikt nim teraz nie gra. Aktualizacja świąteczna została wypuszczona na szybko byle by się wyrobić bo ludzie będą siedzieć na święta w domach i pewnie wydadzą dużo pieniędzy jak zobaczą że Deweloper który MIAŁ, A JUŻ NIE MA renomę sprawiedliwego i dbającego o społeczność to czemu by ich nie wesprzeć. Kontakt się urwał, wypuszcza chyba jakiś automat te newsy ostatnio bo Deweloper nas zlewa.


Drugi raz wam się nie uda gdybym wiedział że taki obierzecie kierunek to złamanego grosza byście z mojej strony nie dostali : )
 
Ja już w ogóle nie gram rankingów bo masz racje. Najgorsze jest jednak jak przeciwnik może nawet 4 szpiegów w grze wyciągnąć dzięki nowym srebrom i złotom to już jest przegięcie.
 
"Nowe talie co aktualizacje" i chwała im za to! Najlepszy czas w grę w gwinta jest właśnie po wejściach nowych patch'y. Wszyscy szukają najmocniejszej tali, kombinują z dekami. Teraz op są krasnale, ale już widać na horyzoncie pożerke i henselta, jeszcze chwila i o krasnalach zapomnimy w postaci jakiej są teraz. Najgorsze co może gwinta spotkać to brak zmian i nowych kart, bo nie ma nic gorszego jak hermetyczna meta i w kółko już obcykane deki, gdzie z zamkniętymi oczami można przewidzieć co najmniej 3 ruchy przeciwnika w przód.

Jeżeli ktoś myśli że w tej grze będzie kiedykolwiek balans, to się myli. Wystarczy dodać jedna kartę, zmienić jedna kartę aby starą metę szlak trafił i nastąpiły zmiany deków. Więc trzeba się do tego przyzwyczaić....
 
Zmiany są potrzebne ale nie takie niedopracowane. Ponadto brązy które mogą wyciągnąć 20-25 ptk na rundę to chore złote karty zostały daleko w tyle Na miłość boską nawet opisy niektórych kart się nie zgadzają. Chodzi o to że gra zaczyna przypominać hertstona ponadto kijowe zmiany w grafice i ekranie budowania talii.

Może też mi wytłumaczysz dlaczego skellige które znane było z wskrzeszeń teraz ma je bardzo osłabione a inne frakcje dostały całą gamę nowych wskrzeszeń tak że to już nie jest specjalność skellige. Odebrano im też tag weteranów jednocześnie wzmacniając brązy nifgardu i socia. Lista się ciągnie i ciągnie. Chodzi o to jednak że niektóre frakcja zaczynają być zbyt podobne a niektóre archetypy dostały po prostu strzał w głowę i leżą i kwiczą.
 
Last edited:
Regnarson;n10156642 said:
Zmiany są potrzebne ale nie takie niedopracowane. Na miłość boską nawet opisy niektórych kart się niezgadzają. Chodzi o to że gra zaczyna przypominać hertstona ponadto kijowe zmiany w grafice i ekranie budowania talii.

To fakt, że nie wyrobili się z aktualizacją na święta. Grafika i ekran budowy tali to kwestia gustu więc trudno polemizować (mi się za to nie podoba ekran muliganu). Nie poprawne opisy i brak kart premium są znakiem rozpoznawczym że nie udało im się na święta dopiąć wszystkiego. Ja ich rozumiem, bo sam programuje i wiem że "deadline" zawsze jest za wcześnie, co by się nie robiło i jak bardzo się starało.

A co do błędów, jeszcze nie spotkałem się z programem bez bugów. Teraz tylko kwestia jak szybko zostaną poprawione.

 
To nie bugi a lenistwo. Powiedz mi jaki to błąd jeżeli programista napisze stwórz kartę a tak naprawdę kart wyjmowana jest z twojej talii.
 
Regnarson;n10156912 said:
To nie bugi a lenistwo. Powiedz mi jaki to błąd jeżeli programista napisze stwórz kartę a tak naprawdę kart wyjmowana jest z twojej talii.

Akurat to jest kwestia że karty które robili zmieniały się na bieżąco co widać po tym jakie karty zapowiadali a jak ostatecznie się ukazały co więcej dużo opisów starych kart też pozmieniali bo "nowe" tagi przez co jest dużo błędów w opisach bo zabrakło czasu na testy mieli określony czas na wypuszczenie i się nie wyrobili problemem będzie jeśli 8mego gdy skończy się sezon nie ogarną tego co nie zmienia faktu że autor tematu narzeka na zmieniającą się mete co jest śmieszne bo gra która się nie rozwija po prostu umiera a patrząc na pierwsze zdanie on właśnie braku rozwoju by chciał bo tym właśnie jest narzekanie na nowe talie i brak starych
 
Nie nie mieli czasu. Do jasnej ciasnej. To oni wydają patche i grę więc oni decydują kiedy i jak wydać patch. Jeżeli coś wydane jest z tak wielką liczbą błędów i bubli a nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nikt ich (poza ich chciwością) nie zmuszał do wydania takiego bubla a nie patcha. Przecież nawet testowy serwer trwał tak krótko że jak chciałem zagrać po dwóch służbach w robocie okazało się że patch już dali. Ja osobiście nawet lubię zmiany. Te dzikie dni kiedy nikt nie wie ( what the fuck is going on :D ) co i jak. Jednak mówię stanowcze nie do zmiany starych kart na całkiem nowe działania. Rozumiem osłabić wzmocnić ale żeby całkiem zmienić działanie to chore.
 
K_4-far Muszę powiedzieć, że cię podziwiam, w jednym wątku na forum rozbijamy twoje argumenty, to zmieniasz temat i wyskakujesz z czymś zupełnie nowym, brawo za wytrwałość. A to kiedy Stary Grot był przedtem grany? Jeśli kontakt się urwał, czemu Burza wysłał list do community a wczoraj na jego twitterze pojawił się ten tweet: https://twitter.com/pawelburza/statu...27823820005377 ? W jaki sposób cdp upodobał sobie mikropłatności?

Wiesz dlaczego nie było kontaktu? Spoiler: BO BYŁY ŚWIĘTA.

Co do grywalnych talii, czemu wspomniałeś tylko o Sklepie, "Spottersach" i Alchemii? Nie zdajesz sobie sprawy o popularności krasnali, misiowego skellige, henselta i millu? Częściej trafić na taki mill niż na Emhyra na handbuffie (którego ekstremalnie łatwo skontrować btw). Consume także jest dość silne. Mówisz o zupełnie nowych taliach. No niekoniecznie, Henselt i Pożerka są nadal mocne. Szpiedzy zostali w tyle, ale można nimi spokojnie grać. Ogólnie sprawiasz wrażenie, jakbyś nie do końca znał obecną metę. Biorąc pod uwagę, że bierzesz Tibora i Sklepa za mocne finishery xd A Wiedźmina żmii za OP xd

Regnarson;n10156912 said:
To nie bugi a lenistwo. Powiedz mi jaki to błąd jeżeli programista napisze stwórz kartę a tak naprawdę kart wyjmowana jest z twojej talii.

To nie błąd programisty, a kolesia który pisał opis. I tak, to bug.
 
Last edited:
Regnarson;n10156912 said:
To nie bugi a lenistwo. Powiedz mi jaki to błąd jeżeli programista napisze stwórz kartę a tak naprawdę kart wyjmowana jest z twojej talii.

Tego nie wiem, ale obstawiam że balans był opracowywany do ostatniego dnia wydania patch'a. Tłumaczenie swoją drogą a balans i działanie kart swoja drogą. Daje sobie rękę uciąć że osoba tłumacząca nawet nie patrzyła w kod źródłowy karty. Co do Isengrim'a bo pewnie o niego chodzi, to całe szczęście że nie działa tak jak brzmi polskie tłumaczenie :)

Jedynie boli to, że polska gra ma wtopy w opisach po polsku a po angielsku jest jak należy, no ale cóż. Z opisami kart od początku były nie jasności i problemy, oby to poprawili...
 
No to ja mogę się wypowiedzieć niejako na świeżo, bo wróciłem po ~6 miesięcznej przerwie (gdzieś od połowy czerwca).

1) Generalnie to że się talie i meta zmienia co patch to normalne i nawet bym powiedział że pożądane.

2) Tali w mecie jest dużo więcej niż wymieniłeś. Nie wiem jak było ostatnio, ale z tego co ja pamiętam, to obecnie różnorodność jest dużo większa, a i możliwości złożenia własnej tali (innej niż z mety) są dużo większe. Na szybko, masz 3 albo 4 talie nilfgardu, 2 wersje pożerki (ale uznajmny za jeden archetyp), 2 talie NR, dorfy, 3 talie skellige i to tak tylko z grubsza, bo na pewno można jeszcze dużo zdziałać w sferze deck buildingu w tym patchu, ale samo to daje 10 talii (w mecie!), to jest naprawdę dużo.

3) Ja nie rozumiem jak ktoś kto gra cały czas od CB może narzekać na brak kart, jak ja po 6 miesięcznej przerwie mogę dalej składać topowe decki, bez wydawania pieniędzy.

4) Jedyne co mi się nie podoba to wprowadzanie zbędnego rng, nie wiem na co to jest potrzebne, no ale jak widać (po twitchu) to ludziom się rng podoba, więc pewnie zostanie :/

5) Też mam wrażenie że patch wyszedł na ostrym deadline i był wydany z decyzji biznesowych, trochę wtopa. Może trzeba było zaplanować 50 nowych kart, a nie 100, bo że patch by nie wyszedł przed świętami to nie było takiej możliwości (zarabiać trzeba). No ale trudno już jest po fakcie, mam nadzieje że na przyszłość będzie to lepiej wyglądać.

Ale generalnie, mi się patch bardzo podoba, oprócz oczywiście upiornego RNG.
 
Regnarson;n10157112 said:
Nie nie mieli czasu. Do jasnej ciasnej. To oni wydają patche i grę więc oni decydują kiedy i jak wydać patch. Jeżeli coś wydane jest z tak wielką liczbą błędów i bubli a nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nikt ich (poza ich chciwością) nie zmuszał do wydania takiego bubla a nie patcha. Przecież nawet testowy serwer trwał tak krótko że jak chciałem zagrać po dwóch służbach w robocie okazało się że patch już dali. Ja osobiście nawet lubię zmiany. Te dzikie dni kiedy nikt nie wie ( what the fuck is going on :D ) co i jak. Jednak mówię stanowcze nie do zmiany starych kart na całkiem nowe działania. Rozumiem osłabić wzmocnić ale żeby całkiem zmienić działanie to chore.


Nad grą pracuje więcej niż 2/3 osoby jak dostają termin że mają się wyrobić do np 21 to mają się wyrobić do 21 większość błędów jakie się ostały to głównie opisy czyli zapewne końcowa faza prac bo zmiany były do ostatniej chwili robione w kartach jak pisałem wyżej widać to po zapowiedziach patcha. Błędów w faktycznym funkcjonowaniu kart jak np wilkołak który buffuje się z cudzego blasku księżyca jest kilka

A co do serverów testowych to one nie były żebyśmy potestowali czy wszystko działa to testują ludzie którzy mają cały czas dostęp.Wyraźnie napisali że dostaliśmy teraz dostęp żeby przetestować nowe karty żebyśmy je poznali a nie sprawdzili czy działają

I tak patch jest sredni/slaby dużo rzeczy jest do poprawy ale nawet gdyby było dużo gorzej to nadal jest beta i nie mają w żadnym razie obowiązku żeby było w niej wszystko dopracowane


paku93;n10157562 said:
4) Jedyne co mi się nie podoba to wprowadzanie zbędnego rng, nie wiem na co to jest potrzebne, no ale jak widać (po twitchu) to ludziom się rng podoba, więc pewnie zostanie :/

5) Też mam wrażenie że patch wyszedł na ostrym deadline i był wydany z decyzji biznesowych, trochę wtopa. Może trzeba było zaplanować 50 nowych kart, a nie 100, bo że patch by nie wyszedł przed świętami to nie było takiej możliwości (zarabiać trzeba). No ale trudno już jest po fakcie, mam nadzieje że na przyszłość będzie to lepiej wyglądać.

Ale generalnie, mi się patch bardzo podoba, oprócz oczywiście upiornego RNG.

Z tego co mówili rng karty robili z myślą o nowym trybie (chyba już potwierdzone ze arena) ale rng w stylu "stwórz" i dostajesz wybór jest jeszcze na tyle przystępne że przynajmniej mi nie przeszkadza i do póki nie przekroczą tej granicy "kontrolowanego" rng to dla mnie spoko

A co do tego że mogli by wydać 50 kart zamiast 100 to fakt ale zapewne gdy ogarnęli że będą mieli problem z wyrobieniem się było za późno a i balans musiałby wyglądać zupełnie inaczej najważniejsze żeby ogarneli obecne problemy na nowy sezon bo umówmy się ~2 tygodnie z błędnymi opisami na becie to jeszcze nie tragedia
 
Last edited by a moderator:
Regnarson;n10157112 said:
Nie nie mieli czasu. Do jasnej ciasnej. To oni wydają patche i grę więc oni decydują kiedy i jak wydać patch. Jeżeli coś wydane jest z tak wielką liczbą błędów i bubli a nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nikt ich (poza ich chciwością) nie zmuszał do wydania takiego bubla a nie patcha. Przecież nawet testowy serwer trwał tak krótko że jak chciałem zagrać po dwóch służbach w robocie okazało się że patch już dali. Ja osobiście nawet lubię zmiany. Te dzikie dni kiedy nikt nie wie ( what the fuck is going on :D ) co i jak. Jednak mówię stanowcze nie do zmiany starych kart na całkiem nowe działania. Rozumiem osłabić wzmocnić ale żeby całkiem zmienić działanie to chore.

Decyzja o wyjściu patch'a i jego formie nie wyszła 3 dni przed wejściem na serwery, tylko dużo dużo wcześniej. Do tego dochodzą decyzje biznesowe i co jest oczywiste kasa, bo kasa napędza tą grę tak jak i wszystko na świecie. Ciężko mi pojąć że są jeszcze gracze którzy uważają że ktoś robi gry charytatywnie albo dla sztuki. Jeżeli gra będzie zarabiać a trzeba przypomnieć że jest darmowa to będzie się rozwijać (po to powstała paka świąteczna).
Być może cd projekt wyciągnie teraz wnioski z tego patch'a i może zatrudni większa ekipę ludzi do gwinta :) (oby)

Na sam koniec trzeba przypomnieć że to nadal jest wersja beta
 

Gość

Guest
Akuumo

no boki zrywać 'święta'.

Nie pojawiło się oficjalne wyjaśnienie tej całej sytuacji, na Reddicie też katorga... której też nikt do dzisiaj nie okrzesał.
Szkoda że tylko nieliczni widzą zmiane w podejściu bo mojego wzroku nie omineła - jeden z Deweloperów tutaj na forum pisał jakieś wpisy o gotowaniu zamiast odpowiadać na pytania Społeczności a to wszystko w 'dni wolne'. Na intrafne decyzje biznesowe to jest czas na ludzi którzy już raz zapłacili niestety nie.

Jedna rzecz, druga która nadal mnie denerwuje to olanie Reddita jak już wspominałem wpisy od CDPR które każdorazowo dostawały przynajmniej 1200+ łapek dostają po 300 jeżeli da się je czytać (zrobiono podsumowanie roku które wyszło też jakoś w czasie świąt i nic nie wspomniano o obecnej sytuacji.) Deweloper niby nieobecny ale elfy zawsze w pracy.

'Play of the Month' także wyszło priorytetowo, rozumiem że to musi być takie istotne (chociaż może nie rozumiem bo nie jest). Odkąd odszedł Monnier to coś się psuje i jakość i komunikacja z nami. Dawniej przylecieliby i w te święta i przepraszali. O paczce nie będę wspominał - czysto biznesowa (pytań czy zdają sobie sprawę że ok. 100 zł za świąteczną paczkę którą sami nazwali prezentem może ktoś nie móc sobie pozwolić czy nawet przypadkowa osoba powiedzieć 'hej, coś nie halo' nie zaadresowano w żaden sposób). Cisza to świetny damage control a święta to prawie jak Quen myślą że na byciu najmniej pazerną firmą na świecie daleko zajadą... będą z tego znani tylko jeżeli sami będą mieli do siebie szacunek a ewidentnie nie mają albo już im nie zależy Challenger się odbył reklama w cały świat poszła jesteśmy z żelaza niczego się nie boimy.

Gdzie się podział ten Indie Deweloper ='(
 
A ten dalej swoje dyrdymały... mimo, że już raz obalałem niektóre teorie.
Powtarzam jeszcze raz, takie eventy jak ten z przepisami kulinarnymi są ustalane i najprawdopodobniej kręcone przed samymi świętami, w dodatku są robione przez zupełnie inną ekipę. No bo chyba nie myślisz, że programiści robią te filmiki i gotują? To, że ktoś by zdecydował, żeby nie publikować wszystkich rzeczy przygotowanych na święta, ani trochę nie przyśpieszyłoby prac nad patchem.
A zauważyłeś, że jeden z tych deweloperów o których piszesz ( Alkozera ), pełni głównie funkcje informacyjne, bo jedyne co tu pisze to kolejne tematy utrzymane w takim tonie? Nie no, na pewno zauważyłeś, bo należysz do wąskiego grona "nielicznych", którzy zauważają różne ciekawe rzeczy.
Dalej, rozumiesz, ze taka osoba nie może sobie pisać co jej się tam podoba, bo nie ma najprawdopodobniej wiedzy na tematy balansu, a z racji świąt pewnie nie zapadły ważne decyzje. Rozumiesz, że wrzucić taki filmik z przepisem to można w 5 minut z domu, nie trzeba odwalać dniówki w siedzibie firmy?
Rozumiesz, że Play of the Month również jest tworzone przez inne osoby i mają one pewnie ścisły kalendarz wstawiania tego typu filmików? I brak tegoż filmiku ani o sekundę nie przyśpieszy patcha?
Przestań wymyślać zarzuty wzięte z sufitu, choćby w imię wcześniejszych zasług CDPR, chyba zasłużyli na to, żeby, jeżeli już ich krytykujemy to za realne problemy? Czy powinni się już zacząć samobiczować, przepraszać dziesięć razy więcej i zabrać dniówki osobom z tych działów, które śmiały wrzucać inne filmiki za które były odpowiedzialne, a nie wybrać się na pielgrzymkę pokutną do Częstochowy na kolanach?
 
Last edited:
Przecież ta gra jest cały czas w fazie beta, więc o co chodzi? Przecież to normalne, że w tym okresie testuje się różne opcje, buildy i zbiera opinie graczy-testerów. To, że CDP nie ustosunkował się szczegółowo na negatywne komentarze graczy wcale nie oznacza, że je zignorował. Jestem pewien, że cały sztab ludzi pracuje teraz nad hotfixem, który przywróci gwinta na właściwy kierunek. A ciągłe maglowanie tego samego K_4-far robi się już nudne. Popracuj też nad interpunkcją, bo strasznie ciężko czyta się Twoje posty.
 
K_4-far Ogólnie wszystko co było do napisania wyjaśnił Marat87 , w stu procentach się zgadzam. Co do ciebie, krytykujesz redów za unikanie odpowiedzi na zarzuty i milczenie, po czym... Unikasz odpowiedzi na zarzuty i milczysz <xD Nie odniosłeś się do mojej krytyki postrzegania mety, w wątku o millu już zupełnie przestałeś się odzywać, nie wspomniałeś nic o przykładach komunikacji Redów które podałem.

K_4-far;n10159692 said:
myślą że na byciu najmniej pazerną firmą na świecie daleko zajadą...

A w innych wypowiedziach mówiłeś o ogólnej chciwości. No i ogólnie, biorąc pod uwagę, jaki to jest wspaniale spostrzegawczy i bezwzględnie inteligenty (hiperbola podkreślająca niedorzeczność twojego podnoszenia sobie ego), to... nie zauważasz dość wielu rzeczy i się do nich nie odnosisz. A może... to tak naprawdę TY jesteś CDPR które unika community :O

PS. Obstawiam, że napiszesz w tym wątku jeszcze max 1-2 posty, a potem przestaniesz się odzywać, jak w wątku z millem.
 

Gość

Guest
Marat87 jesteś najlepszym adwokatem diabła jakiego widziałem. To na ich barkach spoczywa żeby informować nas zawsze i o wszystkim, na taką firme się kreowali i z tego są znani. Tego zabrakło, z tym mam problem. Dewelopera niezależnie jakiego trzeba stawiać pod ścianą w takich sytuacjach by upewnić się czy nadal jest tym za kogo ich uważamy a mam poważne wątpliwości przez to co zrobili i jak nas potraktowali. Nie sztuka usprawiedliwiać wszystko dniem wolnym jeżeli chcieli olać to zrobili to w sposób bardzo przemyślany chociaż... czy to było tego warte? Ja mam teraz wobec nich wątpliwości wiele stałych osób nie wie co ma myśleć...

Aktualizacje nie wychodziły dotychczas w takim stanie, Deweloper starał się dzielić problemami teraz jak taka pani w ZuSie [PRZERWA] i czekasz bo coś chcesz i nie wiesz czy i tak załatwisz za pierwszym razem. Tego podejścia nie było, wyjaśnienia były natychmiast skoro nie wiedzą jak do tego teraz podejść to mogę podpowiedzieć: niech napiszą oświadczenie że nadal nas słuchają, niech zatrzymają Pro Ladd3r całkowicie bo w tym stanie to element 'competitive' całkiem wypadł. Niech zrobią kilka tematów odnośnie sugestii co to UI bo to nas dzieli nie jednoczy i tak to będą zmieniać. Niech ustosunkują się do cudacznych nazw

Niech nagradzają ludzi którzy zgłaszają najwięcej błędów i dają jakieś fajne sugestie. Teraz to ma forme a napiszcie może skorzystamy.

Jak to tak królika bez marchewki naganiać.
 
PolskaKielbasa;n10160862 said:
Przecież ta gra jest cały czas w fazie beta, więc o co chodzi? Przecież to normalne, że w tym okresie testuje się różne opcje, buildy i zbiera opinie graczy-testerów. To, że CDP nie ustosunkował się szczegółowo na negatywne komentarze graczy wcale nie oznacza, że je zignorował. Jestem pewien, że cały sztab ludzi pracuje teraz nad hotfixem, który przywróci gwinta na właściwy kierunek. A ciągłe maglowanie tego samego K_4-far robi się już nudne. Popracuj też nad interpunkcją, bo strasznie ciężko czyta się Twoje posty.

Problem w tym, że Gwint nie jest rozwijany tylko wywracany do góry nogami co jakiś czas. Jakby co 3-4 miesiące był zatrudniany inny zespół do pracy nad grą. Totalny brak spójności, zachowania fundamentów projektu, trzymania się wyznaczonej linii rozwoju i konsekwencji w działaniu. Dograłem do końca sezonu z nadzieją wbicia 21 rangi, aby podsumować i zakończyć najprawdopodobniej przygodę z Gwintem. Ostatnie sygnały z CDP Red (wypowiedź Burzy), że pracują jedynie nad usunięciem największych bugów typu ten z kartą Emhyr var Emreis, czyli na nic więcej raczej nie ma co liczyć. Choć niewielka nadzieja może i jest. Jak wejść na stronę główną Gwinta, dalej Media i Screenshots to tam jaszcze wiszą Takie Rzeczy, ale pewnie już niedługo. Dla mnie genialne w porównaniu do tego co jest teraz.

 
Last edited:
Top Bottom