Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

+
Status
Not open for further replies.
Ja też korzystam z komputerowej wersji na smartfonie, do mobilnej zraziłem się już dawno temu, chyba jeszcze za czasów poprzedniej wersji forum ;P
 
Ja do Liska w swoim fonie doinstalowałem dodatek "Desktop by default" (do zainstalowania przez narzędzia w Firefox'ie, nie przez Google Play) i strony otwierają mi się domyślnie w wersji pełnej. Wersje mobilne większości stron internetowych są tak kalekie, że prawie nie do użytku.
 
Widzę, że nadal walczysz z mobilną wersja forum.
Dałem sobie z tym spokój i na smartfonie włączam wersję komputerową (w ustawieniach przeglądarki)
Trochę trzeba kombinować z powiększaniem tekstu, ale przynajmniej forum działa. :)
Ależ oczywiście, że walczę, ponieważ uparta jestem okropnie. Do tego jestem złą kobietą. I wypróbowałam już wiele aplikacji na androidzie co do neta, jednak z moim BBmini najlepiej się lubię. Oraz przytoczę tutaj nieśmiertelne - wcześniej działało!
Olbrzymią zaletą korzystania z wersji mobilnej jest to, że nawet jeżeli przebywa się w jakiejś zapadłej dziurze bez dobrego połączenia internetowego, całe forum ładuje się dość sprawnie. W wersji desktopowej można o tym zapomnieć.
:p

Edit: @Wroobelek - Lisek. Fuj. Nie na androidzie. Nie dla mnie ;)
 
[...]
Edit: @Wroobelek - Lisek. Fuj. Nie na androidzie. Nie dla mnie ;)

Używam na biurku w domu, w robocie również. Synchronizuje się bardzo sprawnie, więc przeglądanie netu mogę komfortowo kontynuować nawet poza domem i pracą (o ile właśnie nie prowadzę samochodu :p). Niby Chrome oferuje to samo, ale strasznie kiepsko radzi sobie z Flashem.
 
Pytam ponowie i mam nadzieję, iż mi ktoś pojaśni. Czy nawigacja w wersji mobilnej forum zniknęła czy tylko mi się coś zepsuło? Dostanie się do własnego profilu wiąże się z kombinowaniem w stylu wyszukaniem swojego jakiegoś posta, aby móc kliknąć na nazwę użytkownika. Mimo tego, nie można się dostać na przykład na skrzynkę odbiorczą, nie można edytować profilu, plus wszystko jest po angielsku. Mam również problemy z samym logowaniem, po pierwsze nie wiem, czy mnie naprawdę zalogowało. Ale chyba nie, ponieważ nigdzie nie ma buttona do wylogowania.
Ja wiem, że się mylę. Proszę mi pokazać, gdzie są te wszystkie ficzery, które już były, a których ja teraz nie potrafię odnaleźć :p
Nie potwierdzam ani jednego punktu :teeth:

Aby dostać się do profilu, kliknij na guzik, a potem wybierz odpowiednią opcję na następnej stronie.

View attachment 7952

View attachment 7953

Aby wylogować się, kliknij opcję "wyloguj się"

View attachment 7954
 

Attachments

  • Screenshot_2014-12-03-23-48-15.png
    Screenshot_2014-12-03-23-48-15.png
    76.8 KB · Views: 34
  • Screenshot_2014-12-03-23-48-42.png
    Screenshot_2014-12-03-23-48-42.png
    84.4 KB · Views: 32
  • Screenshot_2014-12-03-23-48-33.png
    Screenshot_2014-12-03-23-48-33.png
    105.5 KB · Views: 28
O, tego nie było, kiedy ostatni raz to testowałem. Tzn. po naciśnięciu tego przycisku wyświetlało się chyba coś innego (albo zwijało się całe forum, a minus zmieniał się w plusa, chyba jakoś tak ;P). Tak czy inaczej, dalej nie jestem do tego przekonany, wolę standardowy widok, nawet z męczeniem się z powiększaniem stron ;P
 
Nie potwierdzam ani jednego punktu :teeth:

Aby dostać się do profilu, kliknij na guzik, a potem wybierz odpowiednią opcję na następnej stronie.

View attachment 7952

View attachment 7953

Myślałam, że mnie trollujesz ( wszak chciałeś ostatnio, ale Mario zepsuł zabawę). Do czasu, aż zobaczyłam rozwinięty panel minusa. Znam go przecież tak dobrze, a od dłuższego czasu w ogóle nie widzę.
Długo zastanawiałam się, o co kaman i wiem co przeoczyłam. Fakt taki, iż mimo komunikatu "dzięki za zalogowanie się, jesteś przekierowywany" zalogowana nie jestem. Więc i wylogować się nie mogę.
Ale wszystko po kolei tak?

Strona Forum na mobilu ładnie tak:

View attachment 7984

Po zalogowaniu standardowo:

View attachment 7985

Po przekierowaniu i wejście w menu minusa( od razu widać, że nie zalogowało)

View attachment 7986

Po wejściu w Forum:

View attachment 7987
I tutaj wprawne oko dostrzeże, iż niby jestem zalogowana.

Po wejściu na forum Wiesława: patrz obrazek numer 1.

Nie mam zielonego pojęcia, jak to się podziało, że nie mogę się zalogować z mobila. Nie wiem nawet gdzie szukać przyczyny tego stanu rzeczy.
Jednak brak butonna "wyloguj się" ( co mi przyznam wcześniej umknęło - patrz obrazek 2) ewidentnie świadczy o tym, że nie loguje.

Aby wylogować się, kliknij opcję "wyloguj się"

No wiesz?

Na poważnie - jakiej aplikacji używasz? Aż sobie sprawdzę :p
 

Attachments

  • forum 4.png
    forum 4.png
    235 KB · Views: 29
  • forum5.png
    forum5.png
    103.2 KB · Views: 29
  • forum3.png
    forum3.png
    250.4 KB · Views: 28
  • forum2.jpg
    forum2.jpg
    152.5 KB · Views: 28
  • f.jpg
    f.jpg
    69.7 KB · Views: 30
Last edited:
@Lotherien
A masz zaznaczoną opcję "pamiętaj mnie" / "nie wylogowuj mnie" (czy jak to tam się nazywa) oraz - w ustawieniach przeglądarki - włączoną obsługę ciasteczek?

Ja używam Opery Mobile Classic, wersja androidowa wygląda tak: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser.classic , natomiast na BB udało mi się znaleźć (w oficjalnym sklepie) tylko Operę Mini http://appworld.blackberry.com/webstore/vendor/12297. Ale wygląda na to, że Operę Mobile Classic możesz sobie ściągnąć z innych stron - use the Google, Luke. Albo po prostu sprawdź jeszcze inną przeglądarkę :p
 
Wie ktoś co mam zrobić, gdy osiągnąłem limit tzw. "zapisanych wiadomości", przez co nie mogę wysłać ani jednej więcej? Czyszczenie "wysłanych" nic nie daje :(
 
Wie ktoś co mam zrobić, gdy osiągnąłem limit tzw. "zapisanych wiadomości", przez co nie mogę wysłać ani jednej więcej? Czyszczenie "wysłanych" nic nie daje :(

podejrzewam, że musiałbyś wyczyścić skrzynkę odbiorczą. Albo przynajmniej usunąć parę mniej istotnych postów.
 
Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że limit wiadomości to pięćdziesiąt. Musiałbyś usunąć te mniej ważne dla Ciebie, albo je sobie jakoś zarchiwizować.
 
@Lotherien
A logujesz się mailem czy nickiem?
Na mobilnej wersji loguje się nickiem. Na wersji mobilnej w postaci desktopowej mailem. W normalnej również mailem.

@szypek26 - nieważne, jakiej aplikacji użyję ( Opera Classic, Opera Mobile Classic, Chrome, Boat Browser Mini, UC Browser HD), w mobilnej wersji nie zaloguję się wcale. I owszem, obsługa cookies jest włączona. Zapamiętywanie hasła nie. Grzebałam w każdej aplikacji w ustawieniach i nie widzę tam jakiś rewelacji, wszystko ustawione domyślnie ( oprócz czyszczenia ciasteczek po zakończonej sesji). Nie rozumiem tego fenomenu :p

@solan7 - musisz wyczyścić całą skrzynkę, nie tylko wiadomości wysłane. Sprawdź w ustawieniach, czy nie masz zaznaczone zapisywania wiadomości. To też zabiera miejsce. Ważne PW możesz pobrać i zapisać w wybranym przez Ciebie formacie.
 
Na mobilnej wersji loguje się nickiem. Na wersji mobilnej w postaci desktopowej mailem. W normalnej również mailem.

(...)

Zauważyłam u siebie, że jak się loguję z poziomu huba, to muszę użyć mejla, a jak najpierw wybieram forum, to nicka - na wersji mobilnej, ofkors. Nie wiem, czy u Ciebie też jest taka sytuacja, ale spróbować nie zaszkodzi.
 
Zauważyłam u siebie, że jak się loguję z poziomu huba, to muszę użyć mejla, a jak najpierw wybieram forum, to nicka - na wersji mobilnej, ofkors. Nie wiem, czy u Ciebie też jest taka sytuacja, ale spróbować nie zaszkodzi.
Możesz rozwinąć "z poziomu huba"? Nie wiem, o co chodzi ;)
Masz na myśli stronkę ogólną, ze wszystkimi 3 subforami do wyboru?
Edit: Czterema.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom