Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

+
Status
Not open for further replies.
Więc tak .. ekhm... bardzo często przy moim "narzekaniu" na wersję mobilną pisał @szypek26, że ma wersję desktopową i wszystko mu ładnie działa. Taki mały kuksaniec z mojej strony. Wiem, wiem - właśnie zaglądam śmierci w oczy.
A uspokajam się, bo to OT. I znowu spojrzenie śmierci w oczy.
Wymyka się po cichu z wątku. Na paluszkach.
A, w ten deseń. Niestety, nie mogłem powiedzieć o wersji desktopowej, bo @Upiorny Orszak już w pierwszym swoim poście o niej wspomniał. Smuteczek :(
 
Ja mam taki problem drobnej natury, mianowicie - nie mogę zmienić avatara. Wyskakuje mi komunikat "nieprawidłowy plik", chociaż rozmiary się zgadzają z zalecanymi. Próbowałem różne obrazki, ale ni da rydy, zawsze to samo.
 
Ja mam taki problem drobnej natury, mianowicie - nie mogę zmienić avatara. Wyskakuje mi komunikat "nieprawidłowy plik", chociaż rozmiary się zgadzają z zalecanymi. Próbowałem różne obrazki, ale ni da rydy, zawsze to samo.
Pamiętasz o obu warunkach, tak? 80x80 pikseli + poniżej 20 kB?

Sprawdź różne formaty (jpg, png, bmp) oraz spróbuj wgrać, zamiast z dysku, z serwera.
 
Pamiętasz o obu warunkach, tak? 80x80 pikseli + poniżej 20 kB?

Sprawdź różne formaty (jpg, png, bmp) oraz spróbuj wgrać, zamiast z dysku, z serwera.

Tak, oba warunki zostały zachowane. Sprawdzałem różne formaty, z serwera też próbowałem, nawet się wylogowałem i zalogowałem ponownie (xd). Będę próbował dalej.
 
Przydałoby się trochę poprawić wygląd posta ignorowanego usera:



- brakuje 2 spacji
- nie wiem po co jest checkbox
- 2x opcja "Zobacz posta"
- tło wokół przycisku "Zobacz posta" jest jaśniejsze od reszty
- tytuł usera jest wyśrodkowany, lepiej by wyglądał po lewej stronie (albo usunąć)
- jeśli się użyje opcję "Zobacz posta", to numer posta (górny prawy róg) przyjmuje wartość #0
 
Last edited:
Nikogo nie ignorowałem więc nie miałem okazji tego zobaczyć - widać będę musiał kogoś skasować, dla testów, oczywiście.

Dzięki, wleci w odpowiednim dla siebie czasie :)
 
No to zgłoszę jeszcze, że wypadałoby zmienić wygląd listy postów w zaawansowanej edycji, bo teraz to niezły burdel jest (chyba już to zgłaszałem kiedyś, ale co tam, raz więcej nie zaszkodzi).

Proponuję coś w stylu, jak w moim fixie:

2 minuty to pewnie zajmie, a wyraźnie poprawi komfort przy pisaniu posta w zaawansowanej edycji.
 
Last edited:
@AndersonSilva

Możesz podać więcej szczegółów? Komunikat powinien się pojawiać, kiedy próbujesz opuścić stronę, a w polu odpowiedzi coś napisałeś/pisałeś i tego nie wysłałeś. Takie zabezpieczenie przed przypadkową utratą posta.
 
@Nars

Problem zaczął się od kilku dni, po tym, jak chciałem coś napisać, ale zaniechałem. Kiedy wyłączałem kartę z uruchomionym forum, pojawił się właśnie ten komunikat (tyle, że wtedy był on akurat na miejscu, bo w polu odpowiedzi miałem coś napisane). Obecnie mam tak, że nawet gdy pole odpowiedzi jest puste, komunikat pojawia się przy przełączaniu stron itd.
Spróbuję jeszcze zaktualizować przeglądarkę, bo przed chwilą zauważyłem, że na chromie problem nie występuje.
 
Proponuję ustawić inny rodzaj panelu edycji w opcjach. Ja musiałem zmienić z zaawansowanego na standardowy.

Ty wiesz, że masz rację? Teraz dopiero zauważyłem, że od jakiegoś czasu ten komunikat u mnie się nie pojawia. Dziwnym zbiegiem okoliczności mniej więcej od dnia, gdy ustawiłem standardowy tryb edycji zamiast dotychczasowego WYSIWYG.
 
Wiem, że mam rację. Nihil novi. Ja się z tym męczyłem z miesiąc od czasu ostatnich zmian. Nawet serka podejrzewałem.
Mogę jeszcze kolejny raz przypomnieć o problemie z opóźnionym wykrywaniem spacji po literach ogoniastych, przez co gdy piszę na forum, to wyrazy stająsięzaskakująco długie.
 
Mogę jeszcze kolejny raz przypomnieć o problemie z opóźnionym wykrywaniem spacji po literach ogoniastych, przez co gdy piszę na forum, to wyrazy stająsięzaskakująco długie.
Po prostu nie wciskaj spacji gdy masz jeszcze wciśnięty ALT.
Parodia..
@AndersonSilva - To pomogło, ale to nie to jest problemem. Piszę sporo i nie zauważyłem żadnych problemów z tym. Spróbuj wrócić do WYSIWYG i jeszcze raz sprawdzić.
 
Parodia powiadasz. Interesujące, że w innych miejscach jakoś moje palce radzą sobie z obsługą spacji i alta. Zastanów się, zanim coś napiszesz.
 
Nie będę się z Tobą sprzeczał z wielu powodów. Zakończę to najbardziej dyplomatycznie jak potrafię: Na forum nie występuje coś takiego jak "Opóźnienie z wykrywaniem spacji po literach ogoniastych".
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom