Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

+
Status
Not open for further replies.
No dobra, to ja proponuję eksperyment - skasuj wszystkie powiadomienia i cyknij sobie screenshota zakładki z cytatami, żebyś wiedział, jaki jest ostatni cytat na dziś. I przez kilka dni nie kasuj powiadomień. Potem zobacz, ile ich masz i potem ręcznie policz sobie cytaty w wiadomej zakładce. Wyniki i screenshoty (łącznie trzy sztuki - zakładka "cytaty" przed i po oraz licznik powiadomień zatrzymany na danej wartości) podrzuć tutaj - jeśli faktycznie okaże się, że problem występuje (przyznaję - ciężko mi w to uwierzyć), to @Eri94 będzie miał jakiś punkt zaczepienia.
Ok, z tym, że to różnie bywa. Czasami dzieje się to prawie za każdym razem, a czasami raz na kilka dni ; p O ile niechcący nie usunę powiadomienia no to może się eksperyment uda :p
 
Ostatnio zauważyłem brak możliwości zmiany języka z poziomu forum. Aby zmienić język, muszę szukać z poziomu google forum po angielsku. Nie jestem w stanie zmienić języka na stronie głównej, ponieważ ładuje się tylko SOD trailer a klikanie "kontynuuj" nic nie daje. Używam najnowszej, aktualnej mozilli.
Odśwież stronę poprzez skrót klawiszowy CTRL + F5 lub CTRL + R. Jeśli nie będzie efektu, skasuj całą zawartość lokalną (ciasteczka, cache, ew. historia).
 
Przyszedłem zaraportować, że wygląda na to iż odesłania do upomnień nie działają z poziomu naszych powiadomień (przenosi nas do błędu strony), a dopiero poprzez profil.

Tyle.
 
Przyszedłem zaraportować, że wygląda na to iż odesłania do upomnień nie działają z poziomu naszych powiadomień (przenosi nas do błędu strony), a dopiero poprzez profil.
Tyle.
Potwierdzone. Zgłoszone. Dzięki.
 
Wygląda to tak:



P.S. Wiem, nadgorliwy jestem ;).
 
No ale dawniej to się robiło od razu po wstawieniu między znaczniki...

Test:
[video=youtube;9n-PHK7Caec]https://www.youtube.com/watch?v=9n-PHK7Caec[/video]

---------- Zaktualizowano 12:31 ----------

Hmm. A ten, co nie działał teraz:
[video]http://youtube.com/watch?v=1Mx3Z_UZXbY[/video]

---------- Zaktualizowano 12:31 ----------

Paradoks.

---------- Zaktualizowano 12:32 ----------

Jeszcze raz jakiś inny:
[video=youtube;1gxQaKYFx-4]https://www.youtube.com/watch?v=1gxQaKYFx-4[/video]

---------- Zaktualizowano 12:32 ----------

I jeszcze raz ten:

---------- Zaktualizowano 12:32 ----------

Teraz zabanglało.
 
Last edited:
Sprawdzę pewną teorię:
[video]http://youtube.com/watch?v=1Mx3Z_UZXbY[/video]

---------- Zaktualizowano 12:48 ----------

Ok, wiem, w czym problem. Pierwszy link nie miał "www." :p
 
Zniknął mi cały panel w prawym górnym rogu ekranu. Nie mogę wejść w profil, zobaczyć powiadomień ani się wylogować. Korzystam z firefoxa. Na chrome nie ma tego problemu (mam możliwość zalogowania się), ale jakoś się do mozilli przyzwyczaiłem. Tylko ja mam ten problem czy wszyscy użytkownicy firefoxa?
 
Drogie CDPR, drodzy moderatorzy.
Generalnie - apel do kogokolwiek, kto zarządza tym forum.

Nie wiem dokładnie kiedy, ale pewnego popołudnia zajrzałem na forum i moim oczom ukazał się Vernon Roche wraz z wielkim napisem "OFFLINE". "Bywa" - pomyślałem. Zajrzałem parę godzin później i również odbiłem się od tego samego obrazka. Cóż, stwierdziłem że to nie pierwsza i nie ostatnia przerwa konserwacyjna na forum i oddaliłem się w celu robienia innych rzeczy, m.in tak perwersyjnym jak czytanie książek czy (sic!) pracowanie.

Sytuacja utrzymała się przez parę dni. Cóż, wyzwijcie mnie od cynika ale nie szukałem przyczyn tak długiej przerwy. Ot, ja przeżyję bez forum (do tych młodszym stażem userów - uwierzcie, życie nie skończy się po premierze W3), a na pewno forum przeżyje beze mnie. Dalej oddawałem się rozrywkom wspomnianym akapit wcześniej.

Wątpliwość pojawiła się chyba po tygodniu. Skonsultowałem się z @galadh i doznałem szokującego odkrycia - forum cały czas żyje i ma się dobrze. Nawet mój niesamowicie stępiony w niektórych tematach umysł szybko ogarnął, że rzecz rozchodzi się o mityczne ciasteczka i pamięć podręczną. Fakt, iż piszę tego posta, oznacza że przezwyciężyłem problemy niczym Odyseusz i wróciłem do swojej Itaki.

O co się rozchodzi? O komunikację. Nie sądzę, abym był jedyną osobą na świecie która miała podobny problem. Od ośmiu lat dysponujecie moim mailem (podanym przy rejestracji), więc może czasem wypada poinformować o zmianach, zwłaszcza takich które potencjalnie mogą utrudnić dostęp do forum? Tym bardziej, że w przysłanym newsletterze była sterta cytatów z prasy światowej o W3 i kilka wielkich obrazków, które widziałem już wcześniej. Zabrakło chociaż pół zdania o forum...
 
@kpt_wlodzimierz - jesteś drugą (właściwie to trzecią) osobą, która skarżyła się na Vernona. Jednej ustąpiło samoistnie po kilku godzinach, inna założyła drugie konto by dowiedzieć się, że wystarczy odświeżyć stronę. Gdybyś wyczyścił cache przeglądarki, to również wszystko wróciłoby do normy.
Niedomyślny Ty. ;) Teraz masz sporo zaległości :p.
 
Włodek od zawsze ma mega lagi utrudniające mu normalne funkcjonowanie w internetach. Co nie zmienia faktu, że jakieś info o tym by mogło się pojawić. Nawet nie w postaci maila. Jakiś drobny tekst obok wizerunku Roche'a, że "w razie zbyt długiego występowania należy maltretować F5". Niektórym by to pewnie pomogło xD
 
@kpt_wlodzimierz, po ostatnich zmianach nie wszystkim od razu zaskoczyło, ale wystarczy odświeżyć, najlepiej kombinacją ctrl + F5. Za każdym razem jak są jakieś zmiany i coś nie zadziała to trzeba odświeżać do skutku zamiast czekać aż się samo naprawi :p
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom