Nowe Forum - opinie, sugestie, spostrzeżenia

+
Status
Not open for further replies.
No ja z tym problemu nie mam. Zgadzam się natomiast, że same okienko mogłoby być większe ;)

Tego, że w okienku "szukaj na forum" między nazwani działów występują też całe fora nawet nie zauważyłem (niczym się nie wyróżniają), co chyba dowodzi, że jednak jest z tym problem. I wierz mi spędziłem na badaniu tych funkcjonalności z 20 minut.
:huh:

Zresztą mówimy tylko o wyszukiwaniu zaawansowanym, są też inne funkcje które mają taki problem jak np. znajdowanie postów danego użytkownika z poziomu profilu.
 
Last edited:
Dlaczemu Iwona nie jest już moderatorem?
http://forums.cdprojektred.com/threads/28544-Nowe-Forum-Startujemy!?p=1230640&viewfull=1#post1230640

Tego, że w okienku "szukaj na forum" między nazwani działów występują też całe fora nawet nie zauważyłem (niczym się nie wyróżniają), co chyba dowodzi, że jednak jest z tym problem. I wierz mi spędziłem na badaniu tych funkcjonalności z 20 minut.
Co ty opowiadasz, przecież jest wszystko po kolei: (EN) TW - CP - RK - (PL) TW - CP - RK...
 
A ja mam prośbę, aby przy każdorazowej zmianie języka na forum, nie trzeba było ponownie wybierać jednego z trzech forów. Jest to trochę uciążliwe przynajmniej dla mnie
 
Co ty opowiadasz, przecież jest wszystko po kolei: (EN) TW - CP - RK - (PL) TW - CP - RK...

Tak, ale nie widać tam żadnych zależności. Ty jesteś za pewne już z tym obeznany, ale nie oznacza to, że jest to dobrze zaprojektowana funkcjonalność.

Przykład:
View attachment 1558

Czy widzisz na pierwszy rzut oka jakich for dotyczą dane działy? My te działy znamy, wiemy, że RedKit to forum, a News to dział na tym forum. Ale czy będzie to wiedział ktoś, kto dopiero założył tutaj konto?
 

Attachments

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    4.6 KB · Views: 36
Czy widzisz na pierwszy rzut oka jakich for dotyczą dane działy? My te działy znamy, wiemy, że RedKit to forum, a News to dział na tym forum. Ale czy będzie to wiedział ktoś, kto dopiero założył tutaj konto?
No, teraz to już ma jakiś sens... :) Znaczy pomyślimy nad jakimś zwiększeniem czytelności.
 
Mam pytanie. Po wejściu do (załóżmy), Dyskusji Ogólnych widać odpowiednim kolorkiem, czy został w jakimś temacie dodany nieprzeczytany post.
Czy docelowo będzie też to widać, jak kiedyś, na tym poziomie?


Bo w tej chwili wystarczy dany dział kliknąć raz i już się nie podświetla na czerwono, choćby się tam dantejskie sceny masowego spamu serkowego działy : P
 
No, teraz to już ma jakiś sens... :)

OK, to lecimy obrazkowo, może będzie bardziej czytelnie.

Problem 1 - Ekran wyników wyszukiwania (podstawowego).
View attachment 1559
Temat "This Forum - some wishes" znajduje się na forum RedKita. Reszta tematów jest z forum wiedźmińskiego. Nazwa działu jest prawie taka sama na obu forach, więc praktycznie nie da się ich odróżnić. Proponuję dodać kolejne pole z nazwą nadrzędnego forum, albo zapisać ścieżkę np.The Witcher Series ENG > General Discussions, lub załatwić to za pomocą specyficznego dla danego forum obrazka przy temacie. Wyszukiwana fraza to "new forums"

Problem 2 - Wątki danego użytkownika (dostęp z profilu)
View attachment 1560
To samo - Temat "Fora jutro zamykają" jest na forum Redkita, nic na to nie wskazuje oprócz nazwy działu (o ile ktoś ją pamięta)

Problem 3 - Najnowsze posty danego użytkownika. (dostęp z profilu)
View attachment 1561
Środkowy post jest z forum RedKita - nic na to nie wskazuje.

Podsumowując: przy wyszukiwaniu czegokolwiek przydałoby się wiedzieć z jakiego forum jest dany post / temat i filtrować wyniki zgodnie z tą wiedzą. :)

PS. Mam nadzieję, że @Fartuess i @SMiki55 nie mają mi za złe posłużenia się przykładami z ich profili - ja niestety za mało piszę na forum RedKita by dostarczyć screeny własnych postów.
 

Attachments

  • Przechwytywanie 4.jpg
    Przechwytywanie 4.jpg
    13.8 KB · Views: 30
  • Przechwytywanie 3.jpg
    Przechwytywanie 3.jpg
    19.8 KB · Views: 28
  • Przechwytywanie2 .jpg
    Przechwytywanie2 .jpg
    18.5 KB · Views: 29
Last edited:
A mi przydałaby się jakaś skrócona instrukcja obsługi wersji mobilnej. W szczególności do czego służą te szachownice? Bo jakoś udało mi się otworzyć forum po tym jak zainstalowałem Operę mini i pokazuje mi się taki żółty pasek, że jestem zalogowany. Jednak po kliknięciu na tą pierwszą szachownicę wyskakuje mi okno logowania ponownie i czy wpiszę nick, czy mail, to pokazuje mi że błędnie się loguje. A nie widzę nigdzie opcji wylogowania :(. Pierwszy raz próbowałem się zalogować z poziomu strony normalnej, zanim mnie przerzuciło na wersję mobilną, tylko na normalnej stronie logowania mi nie dokończyło, więc zniecierpliwiony kliknąłem na ikonę forum. Nastąpiło przekierowanie i widzę tam to, co opisałem na początku. Może ktoś mnie objaśni, bo jutro wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do normalnej wersji.
 
Takie jeszcze spostrzeżenie: wydaje mi się, że rozdzielenie głównych tematów na dyskusje ogólne i aktualności sprawia, że nie bardzo wiadomo gdzie czego szukać. Przynajmniej ja mam trochę uczucie zagubienia.
 
A mi przydałaby się jakaś skrócona instrukcja obsługi wersji mobilnej. W szczególności do czego służą te szachownice? Bo jakoś udało mi się otworzyć forum po tym jak zainstalowałem Operę mini i pokazuje mi się taki żółty pasek, że jestem zalogowany. Jednak po kliknięciu na tą pierwszą szachownicę wyskakuje mi okno logowania ponownie i czy wpiszę nick, czy mail, to pokazuje mi że błędnie się loguje. A nie widzę nigdzie opcji wylogowania :(. Pierwszy raz próbowałem się zalogować z poziomu strony normalnej, zanim mnie przerzuciło na wersję mobilną, tylko na normalnej stronie logowania mi nie dokończyło, więc zniecierpliwiony kliknąłem na ikonę forum. Nastąpiło przekierowanie i widzę tam to, co opisałem na początku. Może ktoś mnie objaśni, bo jutro wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do normalnej wersji.

Mi ten pasek też się pokazuje - nawet przed logowaniem. To jest więc jednak mały bug ;)
Nie mogę Ci teraz wrzucić screena, ale pierwsza szachownica "+" jest do logowania, "- " i lupa jest do szukania.
Ja mogę zalogować się całkiem normalnie, żadnych problemów - wprowadzasz te same dane, co w wersji normalnej strony?
Żeby się wylogować musisz przesunąć stronę całkiem na dół. Button "wyloguj się" jest na samym dole strony.

PS. Mój program to Boat Browser Mini wersja darmowa. Próbowałam również w innym programie UC Browser HD i nadal działa :yes

Edit: rangi zostały zenglishone? Coś mnie ominęło?
 
Last edited:
Takie jeszcze spostrzeżenie: wydaje mi się, że rozdzielenie głównych tematów na dyskusje ogólne i aktualności sprawia, że nie bardzo wiadomo gdzie czego szukać. Przynajmniej ja mam trochę uczucie zagubienia.

Aktualności to są po prostu newsy ze strony głównej :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom