Nowe Forum - opinie, sugestie, spostrzeżenia

+
Status
Not open for further replies.
Muszę się przyzwyczaić do nowego forum, a wolałbym chcieć.
Zdecydowanie podoba mi się bardziej wygląd Blood and Wine. Wszyscy jesteśmy w nim redami.
 
Last edited:
Tak przeglądam profil i widzę, że nastąpiły zmiany w acziwkach. Jako wielki zwolennik i miłośnik wszelkiego rodzaju odznaczeń (mam to od czasów zdobycia mojej pierwszej odznaki w zuchach) z przerażeniem zauważyłem, że nieco mi ich ubyło. Cóż, liczy się jakość, a nie ilość czy tam wielkość. Rozumiem, że część acziwków została zredukowane do jednego, najwyższego z dodatkiem stopniowania. Przykładem może być odznaczenie za liczbę redpointów lub za napisane posty. Ale nie rozumiem jednocześnie, dlaczego ten mechanizm nie został zastosowany przy innych, teoretycznie identycznych acziwkach. Ja mam odznaki za post zawierający tysiąc znaków, trzy tysiące oraz dziewięć tysięcy. Ten ostatni wpadł mi dzisiaj, gdy wkleiłem dość długi kod strony. Czym te acziwki się różnią od siebie?
 
Last edited:
W opisie trybu prywatnego jest wzmianka o liście użytkowników online. Zakładam, że jest to podobne rozwiązanie, które było w poprzednim forum, czyli gdzieś na dole strony powinno być widać osoby zalogowane albo czytające dany temat. Ja tego nie widzę, więc albo wszyscy bardzo sobie cenią swą prywatność, albo coś nie działa. Albo nie widzę.
Dodałbym to do poprzedniego posta, ale meJKu mi się władował.

I co się porobiło z moim nickiem? Jak ja teraz wyglądam z tymi kreskami? Gdzie się podziały spacja i apostrof? To jest ten nowy, lepszy silnik, który nawet nie rozpoznaje podstawowych znaków w nickach użytkowników?
 
Last edited:
Zmiany na plus, ale nie powinno być tak, że pierwsze co robię po wejściu na forum jest zmiana layoutu.
 
Co trzeba zrobić, żeby skin z Blood and Wine się zapamiętał i ładował po ponownym uruchomieniu?
 
Oprócz częstego przełączania skórki z Krwi na Serce to znacznie, znacznie częściej mnie wylogowuje niż poprzednio.
 
Wchodzę i biel wypaliła mi oczy, przełączam się na BaW i czuję się, jak na starych forach w 2005r.
Cholera, to, że tamto forum się sypało, to rozumiem, to, że z chcieli zmienić na lepsze- też.
To, że zmiana silnika wyszła im tak samo, jak patche i fixy do patchów...no to też rozumiem, REDzi już mnie przyzwyczaili, że partolą wszystko, co chcą poprawić.
Nie wiem od czego zacząć, a na czym skończyć, praktycznie każda zmiana to niewypał i to spory, ehh, REDzi, co raz mniej liczę na CP 2077, gdy widzę, co Wy wyczyniacie...

No i świetne 'Tourist', 'NC Citizen', serio, SERIO?
Wiedźmin pełną gębą, nie ma co.
 
Poczekajmy tydzień dwa, niech ogarną to forum, bo wyglada że tu jeszcze mały plac budowy, a z czasem wszyscy się przyzwyczają.. fakt skórka B&W znacznie lepsza.

Dobrze by było gdyby, dano do wyboru skórki z poprzednich wersji forum, to było by coś sentymentalnego, taka opcja.
 
cmentar;n6869720 said:
Wchodzę i biel wypaliła mi oczy, przełączam się na BaW i czuję się, jak na starych forach w 2005r.
Cholera, to, że tamto forum się sypało, to rozumiem, to, że z chcieli zmienić na lepsze- też.
To, że zmiana silnika wyszła im tak samo, jak patche i fixy do patchów...no to też rozumiem, REDzi już mnie przyzwyczaili, że partolą wszystko, co chcą poprawić.
Nie wiem od czego zacząć, a na czym skończyć, praktycznie każda zmiana to niewypał i to spory, ehh, REDzi, co raz mniej liczę na CP 2077, gdy widzę, co Wy wyczyniacie...

No i świetne 'Tourist', 'NC Citizen', serio, SERIO?
Wiedźmin pełną gębą, nie ma co.
Czytam podobne posty i się zastanawiam...

Rozumiem, że większość osób nie lubi zmian. Też wolałem znajome od nowego. Wiedziałem jak się poruszać po starym forum i jak korzystać z jego funkcjonalności. Tutaj jest inaczej, właściwie uczę się od nowa, średnio to idzie zważywszy na fakt, że nie wszystko działa jak powinno. Słowem - rozumiem frustrację, naprawdę.
Wszyscy mają pełne prawo do krytyki, ale nie lepiej byłoby poświęcić odrobinę tej energii marnowanej przy marudzeniu na, no nie wiem, na przykład zgłaszanie błędów, które tę frustrację wywołują i przyczynienie się do poprawy obecnego stanu rzeczy?

Just sayin'.
 
Problem w tym, że większość zgłaszanych zastrzeżeń jest dość oczywista do zauważenia i aż dziw, że coś takiego zostało oddane do użytkowania. Nikt wcześniej podczas testów nie uznał, że domyślny wygląd jest mało atrakcyjny i w dodatku oczy wypala, a opcjonalny niewiele lepszy? Do tego dołóż wiele upierdliwych i denerwujących przeszkadzajek albo pseudousprawnień i masz wynik taki jaki jest. Ja nie widzę nic, co by usprawiedliwiało dokonaną zmianę, a już na pewno nie widzę plusów czy pożytku. Dla mnie forum jest jeszcze mniej funkcjonalne i przyjazne niż poprzednie, co jest być może swego rodzaju osiągnięciem, ale jakoś nie znajduję w sobie wystarczających pokładów entuzjazmu by je świętować.
Głupie redpointy. Popatrzcie jak to teraz wygląda. Myślicie, że ktokolwiek zwróci uwagę na post z nawet dwudziestoma punktami, skoro są one schowane w maciupeńkim kwadraciku między innymi obiektami? Ktoś nad tym myślał?
Wspominane już rangi z CP na forum wiedźmińskim. A dlaczego nie acziwki?
Brak jakiegokolwiek wyróżnienia tematów z nowymi postami.
Po edycji posta strona jest przewijana automatycznie na początek, co sprawia, że trzeba kolejny raz kręcić scrollem.
I najważniejsze. Oddajcie mi spację i apostrof, bo wyglądam jak z dosa wyjęty.
 
Last edited:
Mam w robocie dość stary komputer z mobilnym internetem co sprawia, że strony nie wczytują się najszybciej. Ustawiłem sobie skórkę B&W, bo nie męczy tak oczu. Niestety, przy przechodzeniu pomiędzy tematami, zanim załaduje się nowa strona na ekran na około sekundę wpada przeraźliwie białe tło i wypala mi siatkówkę. Czuję się, jak przed stroboskopem. W tych okolicznościach 10 minut pobieżnego przeglądania nowego forum męczy dużo bardziej, niż kilka godzin surfowania po innych stronach. Do tego jeszcze w dziale Wiedźmina te rangi z CP2077 - naprawdę nie było czasu tego poprawić?

Na skórce HoS brakuje mi tylko napisu "To miejsce czeka na Twoją reklamę".

PS.
Faktycznie, przerzucanie na górę strony po edycji posta znajdującego się sporo niżej też życia nie ułatwia. Co do reszty na razie uwag nie mam, nawet mi się podoba. Od razu widać postępującą mechanizację ;).
 
Last edited:
Zauważyłem że po napisaniu posta i wyjściu z wątku, mam go oznaczonego jako nieprzeczytany, czy to tak ma być, czy tylko ja tak mam? Trochę to bez sensu...
 
Strona mobilna forum jest praktycznie bezużyteczna. Nie widzę co piszę. Nie ma możliwości przejścia z listy tematów, do ostatniej strony wątku, o ile forum nie uzna danego watku za zawierający nieprzeczytane posty (która to funkcja i tak nie działa i wprowadza w błąd).

Powtórzę za raison d'etre - tu nie chodzi o poszczególne błędy czy niedociągnięcia. Fakt wypuszczenia czegoś tak niedorobionego, najwyraźniej nieprzemyślanego i nieprzetestowanego jak nowe forum zwyczajnie zdumiewa.

Jak dla mnie, obecny brak funkcjonalności jest na tyle duży, żeby zniechęcić mnie do regularnego przeglądania forum, co dorychczas robiłem prawie codziennie, od około 5 lat. Nieźle.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom