Nowe karty

+
Karty Wyspiarzy

View attachment 11297965
View attachment 11297968
Czyli najpewniej każda frakcja dostanie złotą echo kartę - większa spoistość talii poprzez pewne dobranie 1 z 3 kart w kolejnej rundzie.

Jednak się pomyliłem z tym echo dla każdej frakcji ; karty Wiewiórek poniżej
Tyle dobrze że wisior nie jest pułapką

View attachment 11297959View attachment 11297962

Czy ja dobrze rozumiem że jeśli to nowe elfie niezniszczalne dziadostwo za śnieszne 6 prowizji będzie na stole, to jeśli zagram rozdarcie na cały rząd za 16 punktów to dodatkowo jeszcze da po 6 punktów krwawienia każdemu nieszczęśnikowi co to przeżyje?? Czyli teoretycznie rozdarcie + to coś zrobić może prawie 100 punktów w jednym ruchu??
 
Musisz targetowac jednostkę. Rozdarcie tego nie robi. Wątpię że to będzie grane skoro wchodzi na początek za 0 pkt.
 
Dzień drugi nowych kart
Tu potwory z kolejnym artefaktem.
Ciekawe, czy jakaś karta otrzyma rework pod neutralizację artefaktów.
Giant_Toad.png

Necromancers_Tome.png
 
Tej drugiej karty nie targetujesz/ nie ustawiasz na niej celownika więc nie powinna.

Hm a gradobicie merigold w takim razie? 5x2 obrażenia + 5×10 krwawien czyli 60 punktów? Tam ręcznie targetujesz każda karte, więc idąc logiką opisu działania karty tak powinno zadziałać
Jad mantykory również 39 punktów?
 
Hm a gradobicie merigold w takim razie? 5x2 obrażenia + 5×10 krwawien czyli 60 punktów? Tam ręcznie targetujesz każda karte, więc idąc logiką opisu działania karty tak powinno zadziałać
Jad mantykory również 39 punktów?
Tak gradobicie Merigold zadziała (jad również)... tyle, że w decku pod specjale wątpię żebyś kiedykolwiek uzyskał chociaż 1/3 potencjału z tej kombinacji
 
Tak gradobicie Merigold zadziała (jad również)... tyle, że w decku pod specjale wątpię żebyś kiedykolwiek uzyskał chociaż 1/4 potencjału z tej kombinacji
To może być ogromne wsparcie dla toksycznych no-unitow, aż się boję co będzie jak nie pójdzie to w parze z niszczycielami artefaktow
 
Hm a gradobicie merigold w takim razie? 5x2 obrażenia + 5×10 krwawien czyli 60 punktów? Tam ręcznie targetujesz każda karte, więc idąc logiką opisu działania karty tak powinno zadziałać
Jad mantykory również 39 punktów?
To w teorii, a w praktyce? Artefakt wchodzi za 0, a zanim wyciągnie jakąś wartość z krwawień / witalności, runda musi być wystarczająco długa. Do tego dochodzą karty z zasłoną, no unit decki, itp. więc sensowne to jest tylko przeciw spamowi, bądź na własnym spamie, by próbować wyciągnąć wartość z witalności.
 
To w teorii, a w praktyce? Artefakt wchodzi za 0, a zanim wyciągnie jakąś wartość z krwawień / witalności, runda musi być wystarczająco długa. Do tego dochodzą karty z zasłoną, no unit decki, itp. więc sensowne to jest tylko przeciw spamowi, bądź na własnym spamie, by próbować wyciągnąć wartość z witalności.

Praktykę to zobaczymy po 2 tygodniach od wprowadzenia karty jak to zazwyczaj choć ja się boję że to coś to będzie taki ultrapowercreep że aż się boję myśleć :/
 
To zapowiada rework królewskiej inspiracji, oby do czegoś fajnie grywalnego - ogólnie talie wzmacniajace się jest ciężko grać bo przy mocnej kontroli nie istnieją, ani kiedy trafia na jeszcze mocniejsze silniki niż one same (czego przykładem chociażby lojalne wampiry vs meluzyna i sigvald) więc mam nadzieje że to będzie faktycznie jakiś sensowny i mocny boost dla KP w tym zakresie
Oby też się sprawdziły Twoje przypuszczania i w końcu się pojawiły uniwersalne i sensowne niszczyciele artefaktów- na to liczę najbardziej
 
Oglądam tego opena i to co oni robią to jest porażka. Artefakt dzięki któremu zobaczymy wszystkie karty w talii przeciwnika. Kto na to wpadł ja się pytam.
Wprowadzają coraz bardziej przegięte karty. Stare balansują po łebkach. No i ustawiają kolejnych dowódców na 15 prowizji.
 
Last edited:
Oglądam tego opena i to co oni robią to jest porażka. Artefakt dzięki któremu zobaczymy wszystkie karty w talii przeciwnika. Kto na to wpadł ja się pytam.
Wprowadzają coraz bardziej przegięte karty. Stare balansują po łebkach. No i ustawiają kolejnych dowódców na 15 prowizji.
Część pewnie będzie przegięta jak zwykle ale co do zmian to zobaczymy. Mi to wygląda na największy patch balansujący od długich miesięcy.
Podglądanie decku startowego przeciwnika nie wydaje mi się jakimś ogromnym problemem.
 
Po obejrzeniu zapowiedzi nowych kart to trochę boję się wchodzić do gwinta po aktualizacji xd artefakty będą jeszcze bardziej problematyczne, jedyne co może je trochę ograniczać to miśtyfikacja za mniej prowizji bodajże no i sirocco - trochę mało. Zaczynam myśleć, że dobrym rozwiązaniem było by wprowadzenie możliwości blokowania artefaktów (jakkolwiek dziwnie to brzmi) , a co mocniejszym dać zasłony. Albo wprowadzić kilka tańszych kontr dla artefaktów, a scenariuszom dać inny rodzaj by tanie karty ich nie uśmiercały.
 
Część pewnie będzie przegięta jak zwykle ale co do zmian to zobaczymy. Mi to wygląda na największy patch balansujący od długich miesięcy.
Podglądanie decku startowego przeciwnika nie wydaje mi się jakimś ogromnym problemem.
Jak to nie wszystkie talie oparte na elemencie zaskoczenia tracą teraz sens. Osobiście mam takich kilka które są grywalne i wygrywają tylko dlatego że przeciwnik nie wie co gram.
Oczywiście w przypadku grania mety nie zmienia to nic.
Jednak jeszcze bardziej tłamsi własną inwencję.
 
Tam nie było cooldownu na tej karcie? Nie widzę jej teraz nigdzie.
Edit: Ok znalazłem, no to nie jest tak że po 1 karcie odkrywasz?
Poza tym obaj gracze musza mieć ją w decku wiec jak nie chcesz być podglądany to nie grasz tego...
 
Top Bottom