Nowe screeny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Najpierw zrobią wszystko o co prosicie, a następnie zoptymalizują, czyli usuną to wszystko...

Heh... Ano. Nawet w dążeniu do jak najlepszej oprawy trzeba zachować zdrowy rozsądek, by nie wylać dziecka z kąpielą.
Jeśli Czerwoni chcą, żeby całość przyzwoicie działała, to muszą iść na kompromis.
Sprzęt ma ograniczone możliwości i po prostu nie udźwignie każdej dostępnej graficznej pierdółki, a momentami można odnieść wrażenie, że co niektórzy chcą nie tyle gry, co benchmarka, wyciągającego w porywach kilkanaście fps'ów.
A przecież jakość oprawy, to ostatnie co powinno nas obchodzić. Od dłuższego czasu to w zasadzie jedyny aspekt gier, który dynamicznie się rozwija.
Tytuły aspirujące do miana topowych na zaniedbanie w tym elemencie pozwolić sobie nie mogą, bo gracze przeważnie "kupują" oczami. Niestety.

A W3 wygląda świetnie. Byle tylko oświetlenie jakościowo zagrało z resztą i nic więcej w tej kwestii nie potrzeba.
 
.
A W3 wygląda świetnie. Byle tylko oświetlenie jakościowo zagrało z resztą i nic więcej w tej kwestii nie potrzeba.

Ja bym do oświetlenia dodał porządnie wykonane animacje, bo Role-Playing-Games zdecydowanie cierpią na niedorobione animację, wszystkie gry Bethesdy, Piranhi, czy innych od rpg zawsze cierpią na gdzieś wykonana gorzej animację. Również u REDów w W2 nie było wszędzie solidnie. A animacje konia w rpg-ach solidnie wykonaną to przypominam sobie tylko w Two Worlds 2, bo w Skyrim popędzanie na koniu to jakaś komedia na całego. Więc niech zrobią konkretne oświetlenie+animacje i już będzie wielki plus w odbiorze wizualnym, bo oczywisty atut jeszcze to design świata przedstawionego który będzie ocierać się o kosmosy, ale to pewne jak podatki.
 

Guest 3669645

Guest
Hm, jeśli REDzi poważnie traktują to co wspominali o jakości a'la CGI to wygląda na to, że gra będzie jeszcze upiększana i upiększana. Dla mnie oczywiście to co już jest wystarczy, i tak nie odpalę w max detalach, ale z 2 strony dobrze wiedzieć, że gra zrobi na świecie furorę także jako jedna z najładniejszych, albo i najładniejsza. Skoro już jest ten wyścig next genów niech odpicują, byleby nie przełożyło się to na większe wymagania minimalne. Bardziej jako dodatkowe suwaczki dla największych entuzjastów.

Także niech idą też mocno w te animacje. W W2 nie było nawet animacji obracania się, tu zapowiada się co najmniej świetnie. No i też animacje tych roślin i innych ruchomych / giętkich obiektów, reakcje na wiatr, kontakt z innym obiektem itd.

Dopóki nie zobaczyłem Wiedźmina 3 myślałem, że nie zwracam dużej uwagi na grafikę. A teraz tylko mam w głowie ten obraz lasu podczas burzy, gałęzi targanych wiatrem. Na nowym rendererze. Ohohohohoh
 

Guest 3159653

Guest
Klimat powiedziałbym nawiązujący bardziej do jedynki. Zwłaszcza screen pierwszy i trzeci. Zapowiada się coraz ciekawiej... :D
 
EE tam REDzi na pewno nie zamierzają z większości komputerów zrobić C4, to nie ich cel. Najważniejszym atutem każdej gry i tak jest fabuła i to jest to, czego powinniśmy wyczekiwać najbardziej. Jeśli na prawdę to chcą zoptymalizować "z jajem" to nie martwcie się, na komputerach z przed półtora roku z rzędu 1900-2300 zł pogracie na 30 fpsach na średnich/minimalnych i założę się, że nic wam nie wybuchnie ;)
 
Prawdopodobnie patrzysz na czas z nieodpowiedniego punktu. Pomyśl o miesiącach pozostałych do premiery jako o nieistotnym pyłku na tle otchłani pozostałej do końca wszechświata. Od razu zmiania się perspektywa.

Albo lepiej nie. Podobno niektórzy ludzie doprowadzili się do szaleństwa w ten sposób.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Ee. Mam inny sposób.

Podobno czas płynie najszybciej przy dobrej zabawie. Więc zajmijcie się czymś ciekawym i zajmującym, a będzie dobrze :D Ja np. układam domino z baterii duracell, ubaw po pachy
 
Na Interze jest fajny temat z większością zebranych do tej pory screenów, jest tam kilka których nie pamiętam, a może nawet nie widziałem. Polecam obejrzeć:)
http://forums.cdprojektred.com/threads/21022-The-Witcher-3-Screenshot-amp-Artwork-collection

Teraz jak tak patrzę na te screeny to widzę za dużo bloomu, niebo świeci, chmury świecą, śnieg świeci, mgła świeci i te ogromne poświaty przy ogniu są przesadzone, zwłaszcza że świecą tylko na boki. Mam nadzieję, że do premiery nie będzie aż takich poświat wszędzie.
 
Dziwne, u mnie nic się nie ładuje. Są poszczególne tematy, ale tam, gdzie jak zakładam powinny być obrazki, jest pustka.
Link do galerii zadziałał bez problemu.
Adblock się najwidoczniej nie lubi z czymś w poście.

@down
Wystarczyło wyłączenia adblocka. Zajrzałem tam pro forma, gdyż nie spodziewałem się czegoś nowego. Ale zbiór dobry, można porównać zmiany następujące na kolejnych etapach.
 
Last edited:
Dziwne, u mnie nic się nie ładuje. Są poszczególne tematy, ale tam, gdzie jak zakładam powinny być obrazki, jest pustka.
Link do galerii zadziałał bez problemu.
Adblock się najwidoczniej nie lubi z czymś w poście.

Wybierz "Odpowiedz z cytatem", a w treści cytatu zobaczysz linki do screenów. Z tym tylko, że to - niestety - skrajnie niewygodny sposób zapoznawania się z zawartością posta. Są tam zebrane w jednym poście wszystkie (lub prawie wszystkie) co lepsze screeny, jakie się dotychczas ukazały.
Wśród nich jest pomieszczenie wyglądające jak komnata Triss w Kaer Morhen, ruiny na bagnach do złudzenia przypominające Stare Dworzyszcze, więc jestem dobrej myśli :).
 
Pozostaje mieć nadzieję że lokacje z W1 powrócą wraz ze swą atmosferą w lekko zmienionej formie pod względem detali i miejsc zaistnienia.
 
Jak narazie zapowiada się że klimat będzie zbliżony do W1, oby ! ; )
Wiecie że Marek Ziemak odszedł z CDP RED?
 
Co jak co, ale miecz z pierwszego screena(z tego gdzie Geralt wygląda jak Gerard Butler) jest perfekcyjny jak dla mnie, proste ostrze bez ząbków, piękny krzyżowy jelec. jeżeli powtórzy się sytuacja jednego miecza w cutscenkach, to ja chcę ten. :D
 
Fajne screeny, grafika jest prześliczna. Czekam na jakiś fragment z rozgrywki :) Kiedy się pokaże ?

P.S
Śliczne forum, będę tu częściej przychodził :) Pozdrawiam Was kochane CD Projekt :)

@macik4aka
Proszę nie pisać kilku postów pod rząd. Od dopisków jest opcja "edytuj". Dobrze byłoby też, gdybyś nie szalał z czcionką.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom