Nowe sterowniki Nvidia 466.47 [18.05.2021]

+
po aktualizacji nowych sterowników zanotowałem znaczny skok FPS na plus (szczególnie w miejscach gdzie był widoczny ich spadek). Tak więc coś nowego ta wersja wprowadza i polecam aktualizację.
 
Ten sterownik jest zły. Włączcie sobie jakiś film na YT i wyciągnijcie jakąś drugą kartę np z FB czy Instagramem tak żeby działała ona w zmniejszonym oknie obok tego filmu. Karta w karcie tylko karta YT jest na pełnym ekranie z odtwarzanym filmem a druga karta jest obok w mniejszym rozmiarze i teraz jak spróbujecie tą drugą kartą poruszać to zacina się film VIDEO i AUDIO w tej karcie z YT. Irytujące.
 
@eliot84
Te sterowniki, firefox i próba zasymulowania czegoś o czym piszesz (choć nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co ci właściwie chodzi). Wszystko działa jak należy. Nic nie przycina, ładnie gra i wygląda.
 
hejka, zainstalowałem ale nic nie dało aby móc grać w gre, w dalszym ciągu nie mogę wejść do tworzenia postaci :(
 
@Gorghu no też nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale próbowałem to zrobić na FireFox i wszystko działa jak należy. Nawet jak się YT ogląda na karcie z Opery a FB na karcie z FireFox'a, bo też tak można, to też wszystko działa. Przez chwilę myślałem że to może wina Opery bo ta przeglądarka ma swoje błędy ale nie, bo na Chrome oraz na przeglądarce Microsoftu też nie działa. Jest 3 do 1 w przeglądarkach i dalej twierdzę że to sterownik ale akurat tak się złożyło że na FireFox'sie rzeczywiście tego problemu nie ma co nie zmienia faktu że na 3 innych popularnych przeglądarkach problem występuje. Powiem ci szczerze że byłbym bardzo zadowolony jak byś to sprawdził na operze, by chyba masz, albo na Chrome? Ja naprawdę jestem bardzo spostrzegawczy i nie było tego problemu. Spróbuje to jeszcze raz opisać choć znowu to będzie tak samo trudne. Akurat w FireFox'sie to działa ale otwarte karty wszędzie wyglądają tak samo i operacje na nich też więc będę się trzymał Opery. Więc tak, ja mam otwartych 40 kart, no tak mam tak lubię, na tych kartach pracuje i chce je mieć pod ręką, ale na pewno sam też masz parę kart chociaż otwartych na górze na pasku założę się że tak. Dobra opisuję to, zrób to wszystko na operze, albo na Chrome, ale lepiej na Operze bo tam to tnie niemiłosiernie na Chrome chyba mniej ale też tnie, choć może mi się tylko zdaje że mniej, ale jak masz Operę zrób to na Operze a jak nie masz to na Chrome.

Załóżmy że masz na górnym pasku 4 karty karty YT, FB, Instagram i Twitter. Wchodzisz na YT i włączasz jakiekolwiek VIDEO, tylko to VIDEO musi cały czas lecieć. Leci ci na jednej karcie z YT'bem film, jakikolwiek i teraz jedziesz myszką na jedną z tych trzech pozostałych kart np na kartę FB i trzymając wciśnięty lewy myszki wyciągasz, wyrywasz tę kartę. Chyba wiesz o co mi chodzi? Wyrywasz tę kartę tak że on się potem pokazuje na dolnym pasku zadań obok symbolu Opery że masz wyciągnięte dwie karty. I jak wyrwiesz, wyciągniesz a tego górnego paska te kartę FB to ją potem musisz przyciąć no wiesz skrócić od góry i z boku żeby to był taki mały kwadrat... bo jak tą kartę tylko wyrwiesz to ona znowu zrobi się na cały ekran a to nie o to mi chodzi, ty tę wyrwaną kartę z FB masz zmniejszyć, no myszką wiesz z boku musisz dojechać do krawędzi i przytrzymując lewy myszki zmniejszyć ją od góry i z boku. I jak już masz tą kartę FB tak zmniejszoną to chwytasz ją za górę lewym wciśniętym i trzymanym przyciskiem myszki i robisz sobie nią kółka, ta przyciętą kartą albo cokolwiek, czy tam przesuwasz z lewa do prawa ale wszystko to musi się odbywać w tej karcie z YT na której leci ten film. Ja i tak myślę że ty i tak mnie chyba nie rozumiesz, ale jak byś to jakimś cudem zrozumiał i zrobił to co ja mówię, w ten sposób o którym myślę, bo ty to możesz zrobić źle i ja to rozumiem bo to ciężko opisać, ale jak byś to jednak zrobił tak jak ja myślę i chce ci przekazać to ten film na YT po prostu będzie się zacinał a nawet kompletnie stanie. W sensie jak będziesz ruszał tą zmniejszoną kartą z FB w karcie z YT z lecącym filmem to ten film się zacznie ciąć, zawieszać, zacinać a nawet zatrzyma się całkowicie ale tylko ten film się będzie tak zachowywał tylko jak będziesz trzymał tę kartę z FB za górę przytrzymanym lewym myszki i robił nią jakieś kółka na przykład, tylko wtedy się to dzieje jak tę kartę zmniejszoną złapiesz i będziesz nią poruszał w tej karcie z YT z lecącym filmem jak będziesz ruszał tą karta z FB a jak przestaniesz ruszać to film znowu poleci, zaczniesz ruszać robiąc kółeczka kartą a film znowu się zacznie zacinać, przestaniesz ruszać i leci normlanie. Normalnie zminimalizowaną kartę z FB łapiesz trzymając lewy myszki za górną krawędź i normlanie w tej karcie z YT robisz tą zmniejszona kartą z FB kółeczka czy poruszasz byle jak. Jak to zrobisz dobrze to film na YT zacznie się zacinać na czas poruszania tą drugą kartą a nawet się potrafi zatrzymać.

Proszę sprawdź to i powiesz czy też tak ci się dzieje, ale ja ci mówię że jak dobrze to zrobisz co opisałem to na 99% masz to samo i to jest wina tego sterownika bo to się zaczęło wraz z tym sterownikiem.
 
@eliot84 nie posiadam ani Opery ani Chroma. Po prostu nie potrzebuję tylu różnych przeglądarek. Tak więc przykro mi ale nie sprawdzę ci tego. A na Firefoxie jednak robiłem dokładnie to co opisałeś.
No i otwarte 40 kart w oknie przeglądarki. Musisz mieć dobre zasoby RAMu ;)
 
Witam!!!
Nowe sterowniki Nvidia 461.09 nic nie zmieniły jeżeli chodzi o wydajność gry. Cały czas gram w CP i po instalacji tych sterowników nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o optymalizację, którą Redzi muszą niestety poprawić!!! Gram cały czas z włączonym programem Riva Tuner i nadal optymalizacja leży tzn. spadki klatek w niektórych częściach miasta i to drastyczne. Dla porównania moja karta 3070 w 2k w RDR2 na full ustawieniach bez MMA działa stabilnie powyżej 60 fps i nie ma opcji co do spadków klatek na 40 jak w CP. Tutaj same sterowniki nic nie zmienią i trzeba czekać na łatki od Redów:beer:
 
Witam!!!
Nowe sterowniki Nvidia 461.09 nic nie zmieniły jeżeli chodzi o wydajność gry.
Bo nie miały zmienić. Żaden ze sterowników ne poprawi baboli programistów.
Może je delikatnie zniwelować, ale nigdy poprawić na 100%.

Dodam, że nie tylko jedną grą żyjemy ;)

Pojawił się nowy sterownik w wersji hotfix o numerku461.33
Więcej informacji w pierwszym wpisie tego tematu.
https://forums.cdprojektred.com/ind...-dokladnie-hotfix-461-33-21-01-2021.11051858/
 
Po zainstalowaniu tego hotfixa w panelu sterowania pokazuje mi ze mam bardzo starą wersję sterownika 432.00. Więc coś jest chyba nie tak z tym hotfixem.
 
@_Patrol nie wiem skąd wytrzasnąłeś te sterowniki. Na oficjalnej stronie Nvidii są tylko 461.09. Tak samo jak sprawdzam przez GeForce Experience.
Może to jakieś beta są albo Studio Verison?
Post automatically merged:

dobra. już znalazłem i doczytałem. To jest wersja Hotfix a nie stabilna wersja Game Ready (WHQL). Zawiera tylko wyłącznie pakiet poprawek do obecnego sterownika.
 
Last edited:
Po zainstalowaniu tego hotfixa w panelu sterowania pokazuje mi ze mam bardzo starą wersję sterownika 432.00. Więc coś jest chyba nie tak z tym hotfixem.
Wszystko jest ok. Poniżej zrzut ekranu z wspomnianego panelu sterowania.
1611225942833.png


Poniżej zrzut ekranu z panelu sterowania Nvidia.
1611226066628.png


@_Patrol nie wiem skąd wytrzasnąłeś te sterowniki. Na oficjalnej stronie Nvidii są tylko 461.09. Tak samo jak sprawdzam przez GeForce Experience.
Może to jakieś beta są albo Studio Verison?
Jest to wersja HOTFIX od Nvidia. Wersja hotfix jest wersją, w której na cito wprowadzają poprawki i wypuszczają w internety. Wersji hotfix nie zobaczysz przez standardowe pobieranie.

dobra. już znalazłem i doczytałem. To jest wersja Hotfix a nie stabilna wersja Game Ready (WHQL). Zawiera tylko wyłącznie pakiet poprawek do obecnego sterownika.
Wersja hotfix jest też wersją stabilną. Wersje niestabilne to wersje beta.
Poprawki z wersji hotfix pojawią się w wersji game ready ;)
 
Last edited:
@_Patrol tak. znalazłem i doczytałem już.
I z tego co zrozumiałem to ten hotfix bazuje na wersji 461.09 wprowadzając kilka poprawek. Tak więc jeśli wszystko ci działa normalnie to nie ma co instalować tego hotfixa tylko poczekać na kolejną stabilną wersję.

Tak czy siak dzięki za info :)
 
Proszę, pamiętaj, że nie o wszystkich zmianach piszą dokładnie tak samo, jak robią to developerzy gier i systemów więc ja instaluję każdą poprawkę i testuję.

ps.
Gram też w Assassin's Creed Valhalla, bo nie żyję jedną grą.
 
przetestowałem sobie kilka lokacji na starych sterownikach, zapisałem wyniki... przetestowałem na nowych sterownikach i różnicy nie ma w wydajności przynajmniej u mnie :) rtx 2070 super gaming x trio
 
Zauważyliście że nowy sterownik, ale nie 461.09 tylko ten z 26 stycznia 461.40 powoduje rozjaśnienie obrazu? Po prostu wszystko wyblakło, kolory wyblakły... czerwień jest mało czerwona, czarny jest "mało" czarny... i tak jest z wszystkim, ten sterownik ma za dużo bieli i wszystko... wszystkie kolory rozjaśnił. Jest to bardzo nieprzyjemne, zauważył ktoś ten efekt? Jak nie jesteście aż tacy spostrzegawczy to zobaczcie sobie poprzedni sterownik a ten od razu zobaczycie że ten ma za dużo bieli i wszystkie kolory są nienaturalnie tak jakby rozjaśnione.
 
Zauważyliście że nowy sterownik, ale nie 461.09 tylko ten z 26 stycznia 461.40 powoduje rozjaśnienie obrazu? Po prostu wszystko wyblakło, kolory wyblakły... czerwień jest mało czerwona, czarny jest "mało" czarny... i tak jest z wszystkim, ten sterownik ma za dużo bieli i wszystko... wszystkie kolory rozjaśnił. Jest to bardzo nieprzyjemne, zauważył ktoś ten efekt? Jak nie jesteście aż tacy spostrzegawczy to zobaczcie sobie poprzedni sterownik a ten od razu zobaczycie że ten ma za dużo bieli i wszystkie kolory są nienaturalnie tak jakby rozjaśnione.
Miałem właśnie ten problem tylko że na poprzednich sterownikach, wszystko dokładnie to samo co napisałeś kolory były mało wyraziste. Po tych nowych sterach wszystko wróciło do normy.
 
Top Bottom