Nowy hotfix już dostępny!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nowy hotfix do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej jest już dostępny na PC, PS4 i Xbox One!

Pełna lista zmian:
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Krąg Przywołań mógł zagrywać tokeny o koszcie werbunku 0.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego umiejętność Huberta Rejka mogła się aktywować poprzez zadawanie obrażeń sojuszniczym jednostkom.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Ozzrel i Kuchta wyświetlali efekt pochłaniania, mimo, że nie pochłaniali żadnej jednostki.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego aktywowanie Zemsty jednostki za pomocą innej karty (np. Zgnilca) odblokowywało tę jednostkę.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Samum nie zadawał obrażeń, jeśli z wybraną jednostką nie sąsiadowały inne jednostki.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego umiejętność Rozkazu Syanny mogła być użyta w innej turze niż została aktywowana.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Odnowienie Nekurata nie odświeżało się, jeśli wziął na cel jednostkę z tarczą.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Vissegard nie brał pod uwagę wszystkich wzmocnionych sojuszniczych jednostek przy zagraniu.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego Kultysta Svalbloda i Havekarski Medyk mogli brać niezranione jednostki na cel swojego uleczenia.
  • Dettlaff: Wampir Wyższy: zmieniono limit użycia Zemsty z 3 do 2.
  • Dettlaff van der Eretein: zmieniono obrażenia z 2 na 1 oraz zmieniono premię do werbunku z 14 na 15.
  • Powiadomienie “Osiągnij 25. Rangę, by wyświetlić swoje statystyki rankingowe” nie będzie się już błędnie pokazywało graczom o randze 25 i powyżej.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego gracze mogli utknąć w podglądzie talii jeśli przeglądali ją w trakcie animacji dowódcy, w momencie skończenia się czasu podczas fazy wymiany kart lub gdy skończył się czas po schowaniu podglądu kart do wyboru.
  • Naprawiono błąd, na skutek którego podgląd talii/cmentarza nakładał się na menu gry, jeśli przeciwnik poddał się kiedy gracz je przeglądał.
  • Kontrakt Krwawy nadzorca poprawnie wskazuje teraz, że należy wygrać 100 meczów każdym dowódcą z Krwawej Klątwy aby go ukończyć.
 
Dziękujemy za szybką reakcję! Oby mniej błędów nas spotykało w przyszłości
GL HF :)
 
Jest szansa na dodanie listy zmian bezpośrednio po zalogowaniu się do klienta gry? Nie każdy przegląda social media a patch wielkości 40mb bardzo łatwo przeoczyć.
 

luk757

Forum veteran
Trochę przegięcie z tym nerfem Detlaffa jednak :/... chociaż, w sumie nadal 9pkt. Dobra trzeba zobaczyć w praktyce :)
 
z bardzo mocnego lidera do niegrywalnego.... szkoda
a nerfa detlafa jako karty z zemsta nie rozumiem wcale nikt tego i tak już nie grał... ta karta występowała w deckach tylko 2 dni po paczu ;D słabo cd
 
Pierw pół społeczeństwa płaczę bo za mocny , a teraz , że jednak nerfy za mocne XDD
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja. Ponawiam pytanie bo poprzedni hotfix tego nie naprawił: czy błąd z przegrywaniem pojedynku gdy gra nie nadąża za wszystkim naszymi akcjami też został naprawiony?

Dla przykładu: nie raz już tak miałem, że gdy swój ruch (wyłożenie jednostki albo odpalenie rozkazu) wykonywałem pod koniec danego mi czasu w danej turze i gdy gra potem odpałała wszystkie pozostałe reakcje innych jednostek na mój ruch (np. jakieś boosty) to nie mogłem już wtedy wcisnąć przycisku kończącego moją turę, a po kilkunastu sekundach dostawałem komunikat, że gra zakończyła się moją przegraną z mojego powodu.
 
Pierw pół społeczeństwa płaczę bo za mocny , a teraz , że jednak nerfy za mocne XDD
Bo nerfić trzeba z głową a nie dla opiernicz się żeby było. Nerf na eredina poszedł i kto nim gra? nikt
Zabić jednostkę 2 pkt obrażeń a 1 to jest kolosalna różnica. Dettlaff jest martwy w tym momencie 10 gier po paczu 0x na dettlafa, za to same wiewiórki.... ggwp
 
Trzeba podziękować wszystkim płaczkom. Kolejne ciekawe karty osłabione.
Nie ma nic bardziej irytującego od ludzi, którzy zamiast pomyśleć nad kontrą, wolą krzyczeć: Osłabić, Osłabić!
 
Trzeba podziękować wszystkim płaczkom. Kolejne ciekawe karty osłabione.
Nie ma nic bardziej irytującego od ludzi, którzy zamiast pomyśleć nad kontrą, wolą krzyczeć: Osłabić, Osłabić!
Kolega widzę dalej nie przyjmuję do wiadomości, że za nerfami stały statystyki a nie płacz ludzi.
Swoją droga to w mojej ocenie proponowałem lepsze rozwiązanie niż ostatecznie wprowadzono. 2 ładunki po 2 bez zmiany prowizji bądź 2 ładunki po 3 i prowizja 12. Na to, że Redzi nie uczą się na własnych błędach przy wprowadzaniu zmian do umiejętności nic nie poradzę. Koniec, końców gra jest tak czy siak teraz zdrowsza. Co do wyższego wampira to osobiście uważam, że wcale ten nerf nie jest taki przegięty bo wystarczą 2 cyklopy czy 1 barbegazi i robi 15 pkt za 10 prowizji.
 
Last edited:
Kolega widzę dalej nie przyjmuję do wiadomości, że za nerfami stały statystyki a nie płacz ludzi.
Swoją droga to w mojej ocenie proponowałem lepsze rozwiązanie niż ostatecznie wprowadzono. 2 ładunki po 2 bez zmiany prowizji bądź 2 ładunki po 3 i prowizja 12. Na to, że Redzi nie uczą się na własnych błędach przy wprowadzaniu zmian do umiejętności nic nie poradzę. Koniec, końców gra jest tak czy siak teraz zdrowsza. Co do wyższego wampira to osobiście uważam, że wcale ten nerf nie jest taki przegięty bo wystarczą 2 cyklopy czy 1 barbegazi i robi 15 pkt za 10 prowizji.
Ale rozumiesz że nikt Ci teraz nie da szansy użyć 2 cyklopów przy takiej ilości locków banishów i removali? Barbezagi znowu będzie mieć 15 pkt a każdy deck ma removala na wysoką kartę :D. Ta karta i tak jest słaba i tak ale nerfiąc ją już jest sprowadzona do poziou odwiertu na dnie morza. Zazwyczaj jest to 5pkt za 10 co najwyzej 10 za 10 co jest poprostu dobre... a niesie za sobą za duże ryzyko. Serio nie widzę decku w którym ta karta za 10 prowizji była by top tier nawet opartego strikte na agoniach.
 
Ale rozumiesz że nikt Ci teraz nie da szansy użyć 2 cyklopów przy takiej ilości locków banishów i removali?
Jakich banishów? Ponieważ Detlaff będzie mniej grany to Regis tak łatwo mieć nie będzie z wygnaniem a jeszcze musi dojść na rękę. Poza tym co mają removale do cyklopów?
Barbezagi znowu będzie mieć 15 pkt a każdy deck ma removala na wysoką kartę :D
Równie dobrze można stwierdzić że wszystkie karty, które robią 8 pkt siły są nic nie warte.
Balans tej karty jest teraz dobry, wystarczy ją przyrównać do Jennika, którego wygnać dużo łatwiej.
 
Last edited:
Jakich banishów? Ponieważ Detlaff będzie mniej grany to Regis tak łatwo mieć nie będzie z wygnaniem a jeszcze musi dojść na rękę. Poza tym co mają removale do cyklopów?
Równie dobrze można stwierdzić że wszystkie karty, które robią 8 pkt siły są nic nie warte.

Chodzi o to że tutaj żebyś zrobił te 10-15 pktów potrzebujesz 2-3 kart i tur...

Balans tej karty jest teraz dobry, wystarczy ją przyrównać do Jennika, którego wygnać dużo łatwiej.

No i teraz sobie odpowiedziałeś jennik jest używany w jednym decku który nie jest zbyty popularny. Nie ma co się sprzeczać detflaff jest poprostu słaby jak dla mnie przedział 5-15 pkt za 10 prowizji i wymagający 2-3 kart jest niewarty ryzyka. Jennik ma przedział 4-xxx za 12 a i tak go nie widać.
 
Chodzi o to że tutaj żebyś zrobił te 10-15 pktów potrzebujesz 2-3 kart i tur...
Nie pierwsza i nie ostatnia karta która lepiej się spisuje w dłuższym wymiarze czasowym. Zresztą nerf jeśli już to ten czas skrócił.
No i teraz sobie odpowiedziałeś jennik jest używany w jednym decku który nie jest zbyty popularny. Nie ma co się sprzeczać detflaff jest poprostu słaby jak dla mnie przedział 5-15 pkt za 10 prowizji i wymagający 2-3 kart jest niewarty ryzyka. Jennik ma przedział 4-xxx za 12 a i tak go nie widać.
15pkt za 10 prowizji to świetny wynik. Poza tym nikt nie twierdzi, że to musi być popularna karta. To zależy od wielu czynników związanych z metą czy aktualną modą. Co do wymogu 3 kart to raczej nie jest wielki wymóg bo z reguły te karty są potrzebne do aktywacji również innych jednostek.
 
Czy dalej trzeba liczyć samodzielnie ile tur zostało Ciri żeby dociągnąć kartę? To samo z przerazą, muszę zaznaczać sobie słupki na kartce, że zginął sojusznik?
 
Co do Dettlaffa i zmian z nim związanych to myślę, że jeszcze za wcześnie by mówić o jego pogrzebaniu. O ile w ogóle można tak o wampirze powiedzieć.
To jest trochę smutne, że zamiast stworzyć lidera z ciekawą umiejętnością wymagającą gry kombinacyjnej to w ogólnym rozrachunku została nam zaserwowana Eithne, tylko trochę inaczej i z mniejszą prowizją. Daleki byłbym jednak od pisana, że stał się on niegrywalny bo tak można o Eredinie napisać. Byłem za podobnym nerfem co @Gomola jeśli już a najlepiej to gdyby REDzi usiedli i po prostu stworzyli tego lidera od nowa pod synergie z wampirami, tak jak pod synergie z zemstą został stworzony Ukryty. Mam nadzieję, że tego doczekamy, czego sobie i Wam życzę :)

Na szczęście dla samej gry nie jest on jedynym liderem i można teraz wykazać się kreatywnością i tworzyć talie oparte na innych liderach. Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na dwóch szczególnych, którzy to na początku dodatku byli zgojeni (tak, to odpowiednie słowo) totalnie - Calanthe oraz Anna Henrietta. Calanthe i jej kombinacja z Hubertem Rejk, która z wyniku negatywnego dla siebie 60-20 potrafi wygrać grę zagrywając dwie ostatnie karty z ręki w jednej turze- to moja gra ostatnia. To co dojdzie jest nieistotne praktycznie. Henrietta, która dzięki Damienowi i Letho używa swojej umiejętności trzykrotnie więc de facto zagrywa w ciągu załóżmy ostatnich 5 tur 8 kart zamiast 5 co robi kolosalną wręcz różnicę. Oczywiście to wszystko wymaga przygotowania, bo punkty same z siebie się nie wygenerują, ale bardzo ciężko jest wokół obu tych liderów grać i ich kombinacji kończących.
Myślę nieskromnie, że odwalamy właśnie niezłe beta testy rozszerzenia bo mam takie wrażenie idące bardzo szybko w kierunku przekonania, że ludzie, którzy uczestniczyli w zamkniętych testach nieźle pokpili sprawę. Inna kwestia, że REDzi - co wiadomo zresztą nie od dziś - w ogóle niczego nie testują lub robią to "po łebkach" i później efekty mamy, jakie mamy.

Co do samego Dettlaffa WW to chciałbym zauważyć tylko, że nie ma i nie będzie łatwej opcji pozbycia się jegomościa. @barony03 to nie jest tak jak napisałeś. Pan WW albo (1) miał trzy wejścia bo jedno z Caranthira który tworzy jego kopie z 1 życia, drugie z jego zniszczenia i ponownego utworzenia a trzecie z samego siebie po zagraniu z ręki. Potrzebowałbyś jako przeciwnik trzy blokady, trzy wygnania lub trzy cokolwiek co zablokuje jego umiejętność. Albo (2) grany był jako "finiszer" z Kejranem i wtedy z dwóch kart mieliśmy 24 punktów. Dettlaff WW miał trzy powroty na stół więc zostaje zagrany, zjedzony przez Kejrana ale wciąż po tym zostawał na stole jako 5 punktowa karta czyli za 10 prowizji był wart 20 punktów. Obecnie jest wart 15 bo ma dwa ładunki zemsty i może zostać zjedzony przez takiego Kejrana dwukrotnie a i tak jeszcze będzie na stole z 5 punktami więc kombinacja została osłabiona z 24 punktów do 19 punktów i zostaje jeden ładunek na Kejranie, który można wykorzystać na inną jednostkę z aktywną zemstą.


Czy dalej trzeba liczyć samodzielnie ile tur zostało Ciri żeby dociągnąć kartę? To samo z przerazą, muszę zaznaczać sobie słupki na kartce, że zginął sojusznik?

Czasem z Ciri działa, a czasem nie. Dzisiaj jak przeciwnik zagrał mi Ciri to licznik się pojawił. Z tego co wiem przy Przerazie wciąż go nie ma.
 
Last edited:
Ale rozumiesz że nikt Ci teraz nie da szansy użyć 2 cyklopów przy takiej ilości locków banishów i removali? Barbezagi znowu będzie mieć 15 pkt a każdy deck ma removala na wysoką kartę :D. Ta karta i tak jest słaba i tak ale nerfiąc ją już jest sprowadzona do poziou odwiertu na dnie morza. Zazwyczaj jest to 5pkt za 10 co najwyzej 10 za 10 co jest poprostu dobre... a niesie za sobą za duże ryzyko. Serio nie widzę decku w którym ta karta za 10 prowizji była by top tier nawet opartego strikte na agoniach.

Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób ktoś miałby "zremovalować" cyklopa zanim jego umiejetność sie aktywuje skoro działa on z rozmieszczenia? Mógłbyś wyjaśnić?
 
Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób ktoś miałby "zremovalować" cyklopa zanim jego umiejetność sie aktywuje skoro działa on z rozmieszczenia? Mógłbyś wyjaśnić?
Może napisałem to tak że nie każdy rozumie, chodziło mi o removal na dettlaffie a nie na cyklopie żebyś nie miał szansy tego cyklopa użyć. Gram i ogladam streamy od wczoraj i nie widziałem tej karty ani razu. Nie będę już o tym pisać jak na moje karta jest martwa i bezużyteczna. Hrabia za 8 prowizji 10 pkt jest 10 razy lepszy, ale grajcie nim wygrywajcie udowodnijcie że macie racje. Powodzonka
 
Top Bottom