Nowy materiał wideo “Zabójca Potworów” pokazuje realia wiedźmińskiego świata

+
Polliver said:
Ktoś chętny? :D
Ok.
Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow Wow

Uprzedzając Szypkowatego: to jest w 100% post na temat trailera.
 
HuntMocy said:
Pytanie tylko czy Vesemir w tej sytuacji powinien być przejęty czy właśnie raczej znudzony? Dla mnie sposób wypowiedzi Vesemira brzmiał jakby w domyśle chciał dodać "Ech Geralt, znowu się mieszasz w nie swoje sprawy, nic dobrego z tego nie wyjdzie." ;)
No i to właśnie mi nie pasowało, bo to nie jest Vesemir, jakiego ja znam. Vesemira również gryzłoby to, co zobaczył, również przejałby się znęcaniem nad bezbronną kobietą, ale nie zareagowałby przez to, iż wiedziałby, że to nie miałoby sensu. Vesemir jako mentor Geralta uczył go zachowywania neutralności, bo "świata nie zmienimy". Wiedział jednak, że narwaniec Geralt nie wytrzyma i ruszy kobiecie na pomoc, dlatego wzdycha i z troską dodaje, by ten zrobił to szybko. A to dlatego, że poważnie martwi się o to, co się dzieje w głowie Geralta, bo wie, że to kiedyś może go wpakować (nie pierwszy raz, zresztą) w tarapaty ;P I ten właśnie pokład emocjonalny wyczułem w angielskiej wersji dubbingu, a w polskiej mi go zabrakło ;P
 
W polskiej wersji ton głosu Vesemira odczytuję jako nieco zrezygnowany. Bo wie, że czego by nie powiedział, Geralt i tak zrobi, co będzie chciał, więc niech przynajmniej zrobi to szybko.
 
zi3lona said:
W polskiej wersji ton głosu Vesemira odczytuję jako nieco zrezygnowany. Bo wie, że czego by nie powiedział, Geralt i tak zrobi, co będzie chciał, więc niech przynajmniej zrobi to szybko.
Jak dla mnie to nieco zbyt zrezygnowany biorąc pod uwagę fakt, że rozchodzi się tu przecież o ludzkie życie ;P I to, że Vesemir powinien się martwić o Geralta, jeśli wie, że jego działania nie przyniosą mu niczego dobrego ;P


zi3lona said:
Co się Vesemira tyczy, dla mnie aktor jest nie tyle znudzony, czy zrezygnowany co zwyczajnie nie wszedł w rolę, raczej przelazł gdzieś obok. Vesemir pl jest bezosobowy, bez wyrazu, jakby odczytany z kartki.
O właśnie, otóż to ;P
 
HuntMocy said:
Mówicie, że oficer w wersji polskiej brzmi jak zwykły opój i że to źle, a przecież patrząc na jego gębę to wygląda właśnie jak zwykły pijaczek i prostak przyodziany w mundur. Moim zdaniem pasuje jak ulał.

Pozory mylą. Żołnierz prezencję ma czysto menelską, ale jak tylko się odezywa znać, że oficer.
Panna, mimo że wydaje się chodzącą niewinnością, być może jest morderczynią, złodziejką i kanibalem w jednym.

Mało co jest takim jakie się wydaje, zatem czy Geralt postąpił słusznie, czy w ogóle powinien się mieszać?
Postępowanie wojaków jest okrutne, złe, ale czy ich ofiara jest lepsza, czy może przeciwnie.
Zwiastun nie daje odpowiedzi, a jedynie rodzi pytania.

"Polski" oficer, niestety, nieco psuje "przekaz". Nie jest źle odegrany, to kwestia niewalściwej interpretacji postaci.

Co się Vesemira tyczy, dla mnie aktor jest nie tyle znudzony, czy zrezygnowany co zwyczajnie nie wszedł w rolę, raczej przelazł gdzieś obok. Vesemir pl jest bezosobowy, bez wyrazu, jakby odczytany z kartki.
 
Polliver said:
Ok

Matura ze znajomości Wiedźmina 2013

Zadanie 1

Omów i zanalizuj nowo powstałe CGI.

Czas 120 min. Min liczba słów 666.

Ktoś chętny? :D/>/>/>/>/>

Mhm, dodatkowo opisz co to jest słowiańskość w Wiedźminie.

Co do Vesemira, nie martwi się on już raczej tak o swojego "syna", wie, że Geralt i tak zrobi co uzna za słuszne, a on mu w tym nie przeszkodzi, stąd ten znużony ton.

E: zi3lona szybciej napisała :p/>/>/>

@down Tylko weź wstrzel się w klucz, bo wiadomo, każdy inaczej to postrzega :D/>
 
zi3lona said:
W polskiej wersji ton głosu Vesemira odczytuję jako nieco zrezygnowany. Bo wie, że czego by nie powiedział, Geralt i tak zrobi, co będzie chciał, więc niech przynajmniej zrobi to szybko.
Może zmęczony życiem?

Myślę że Vesemir pomyślał sobie:

Szkoda gadać... i tak się wróci :p


@Up: To za proste ;) Weź opisz na maturze CGI a Słowiańskość nie ma co porównywać tematu.
 
Powiem Wam, że oglądając ten filmik w pełnym 3D na dużym ekranie to dopiero jest przeżycie. Pomimo, ze oglądałem go wiele razy to teraz poczułem się naocznym świadkiem, a gdy pałka rozbija się na głowie żołdaka to aż się uchyliłem. Jeśli ktoś ma taką możliwość to szczerze polecam.
 
raisond said:
http://www.forbes.co...uncanny-valley/

Nawet Forbes zwrocil uwage na trailer. Kilka zachwytow w kontekscie doliny niesamowitosci wiki.

Z komentarzy poniżej artykuły, jak również z tego forum i innych, doskonale widać, że to chyba pierwsze CGI, które nie tylko przekracza ową dolinę niesamowitości (rozumianą przeze mnie jako odczucie realności - nie tylko wizualne), ale przede wszystkim zmusza do myślenia. Każe się zastanawiać, czy rzeczywiście Geralt postąpił słusznie. To już nie jest zwykła (często głupia) rozrywka, to zaczyna być czymś więcej.
 
Akurat miałem napisać swoją opinię na ten temat ^. Akurat piszę na temat:



Geralt popełnił chyba błąd. Nie pochwalam zachowania najemników nie wiem czy Nilfgardczyków. Ale zachowanie laski na koniec filmiku....jest dość dziwne i jednoznaczne. Szczególnie że jej miny wychwyciłem podczas oglądania po raz 1000 CGI. Ona już w trakcie obrony uśmiechała się złowrogo. Cieszyła się że ktoś ją wybawił a te oskarżenia może i były słuszne...i może ona to i wampir. Nie pochwalam tortur ale śmierć możliwe jej się należała. Cena neutralności zatoczyła koło.

 
To fakt, niektóre ujęcia są niepokojące i mogą lekko sugerować, że dziewczyna jest tak naprawdę wampirem, wiedźmą czy też inszym upiorem. To ja dla narobienia większego zamieszania rzucam od razu teorię, że dziewczyna będąc jakimś upiorem-kanibalem specjalnie dała się torturować żołnierzom, ponieważ wyczuła w swoim otoczeniu obecność aż dwóch wiedźminów, z którymi nie miałaby najmniejszych szans. Nie ujawniała więc swojej prawdziwej mocy i czekała, aż wiedźmini się oddalą, by samodzielnie zakatrupić strażników. Jednakże, ku jej niezmiernej uciesze, Geralt - obrońca sprawiedliwości, nie mogąc znieść ucisku biednej niewiasty, wystąpił w jej obronie i zabił nilfgaardzkich żołdaków. Upiór-dziewczę grzecznie poczekało, aż wiedźmini sobie pojadą i zadowolona zajęła się swoim darmowym obiadkiem ;P Taka oto kolejna poroniona teoria, ale jak było naprawdę, na szczęście nigdy się nie dowiemy ;P



Ale żeby nie było, osobiście w tą teorię absolutnie nie pokładam wiary, a wesołe miny dziewczyny zrzucam na karb niedokładnych ujęć CGI. Albo tego, że dziewczę jest pokręconą sadystką-masochistką, o! ;P
 
Hostile said:
To fakt, niektóre ujęcia są niepokojące i mogą lekko sugerować, że dziewczyna jest tak naprawdę wampirem, wiedźmą czy też inszym upiorem. To ja dla narobienia większego zamieszania rzucam od razu teorię, że dziewczyna będąc jakimś upiorem-kanibalem specjalnie dała się torturować żołnierzom, ponieważ wyczuła w swoim otoczeniu obecność aż dwóch wiedźminów, z którymi nie miałaby najmniejszych szans. Nie ujawniała więc swojej prawdziwej mocy i czekała, aż wiedźmini się oddalą, by samodzielnie zakatrupić strażników. Jednakże, ku jej niezmiernej uciesze, Geralt - obrońca sprawiedliwości, nie mogąc znieść ucisku biednej niewiasty, wystąpił w jej obronie i zabił nilfgaardzkich żołdaków. Upiór-dziewczę grzecznie poczekało, aż wiedźmini sobie pojadą i zadowolona zajęła się swoim darmowym obiadkiem ;P Taka oto kolejna poroniona teoria, ale jak było naprawdę, na szczęście nigdy się nie dowiemy ;P



Ale żeby nie było, osobiście w tą teorię absolutnie nie pokładam wiary, a wesołe miny dziewczyny zrzucam na karb niedokładnych ujęć CGI. Albo tego, że dziewczę jest pokręconą sadystką-masochistką, o! ;P

Hostile, mimo, że szanuje i doceniam Twoje możliwości dedukcji, które udowodniłeś niezbicie przed premierą W2, to jednak w tym przypadku coś to cienkie.
Moim zdaniem nie ulega wątpliwości, że miny są jak najbardziej celowe i mają zmusić uważnego obserwatora do zastanowienia.

Ciekawą mnie natomiast zapewnienia REDów o dużym znaczeniu mimiki w W3. Może to właśnie ten kierunek komunikacji z graczem sygnalizuje opublikowany materiał ?
 
Hostile said:
Na szczęście sytuację polskiej wersji ratuje sam Geralt, bo nie ma na świecie lepszego Geralta nad Rozenka ;P Jego "Zabijam potwory!" mrozi krew w żyłach ;P
Dokładnie Rozenek w roli Geralta jest niesamowity. Z każdą częścią jest coraz lepszy. Po tym końcowym "Zabijam potwory" aż ciary przechodzą :D
 
Cofam to co napisałem uprzednio o uważnym obserwatorze. To jest pokazane wręcz łopatologicznie. Geralt mówi - Zamknij oczy, a panienka co; ano przygląda się z zainteresowaniem jatce i ani okiem nie mrugnie, co jest dość dobrze wyeksponowane.
 
nickstone said:
Cofam to co napisałem uprzednio o uważnym obserwatorze. To jest pokazane wręcz łopatologicznie. Geralt mówi - Zamknij oczy, a panienka co; ano przygląda się z zainteresowaniem jatce i ani okiem nie mrugnie, co jest dość dobrze wyeksponowane.

A co powiesz na to, że chwilę później (jakąś sekundę) zrobiła smutną minę i błędne oczy? Hm?

O ile ten ostatni uśmiech to umyślnie, to o ten podczas walki trzeba by było zapytać twórców.

Ej nie no przecież ten uśmiech to jakiś szczękościsk. Fail na 100%
 
Hostile said:
Ale żeby nie było, osobiście w tą teorię absolutnie nie pokładam wiary, a wesołe miny dziewczyny zrzucam na karb niedokładnych ujęć CGI. Albo tego, że dziewczę jest pokręconą sadystką-masochistką, o! ;P

Faktycznie ten uśmiech podczas trzymania jej przez żołnierza wygląda jak u chorej psychicznie, ale nawet gdyby była jakimś wampirem/upiorem, to nie zareagowałyby wiedźmińskie medaliony?
 
Polliver said:
A co powiesz na to, że chwilę później (jakąś sekundę) zrobiła smutną minę i błędne oczy? Hm?
Może choroba dwubiegunowa? Albo schizofrenia? Ewentualnie nietrzymanie moczu, też się przecież zdarza :p

Tak trochę abstrahując od samej treści trailera, myślę że Redzi i Platige Image mogą być dumni - wywołali baaaardzo długie dyskusje i rozbieranie materiału na czynnikie pierwsze. Wg mnie to nie byle osiągnięcie, bo zrobić świetny trailer (do obejrzenia) to jedno, a zrobić świetny trailer, który jeszcze zaciekawia i zachęca do dyskusji, to już kompletnie inny kawałek roboty.
 
Polliver said:
A co powiesz na to, że chwilę później (jakąś sekundę) zrobiła smutną minę i błędne oczy? Hm?

Powiem, że mina, jaka by nie była, z cała pewnością nie jest miną osoby przerażonej czy zszokowanej. A taka moim zdaniem powinna być mina młodej niewinnej niewiasty w zetknięciu z taka jatką. Ona jest prędzej zaciekawiona.
 
Top Bottom