Nowy materiał wideo “Zabójca Potworów” pokazuje realia wiedźmińskiego świata

+
Byc moze za jakis czas dowiemy sie, jak naprawde bylo. Najprawdopodobniej pojawi sie kolejne CGI obrazujace wydarzenia z tego miejsca. Moze bedzie to wlasnie chwila zatrzymania kobiety.

Ale w komentarzach (przynajmniej tych w artykule z Forbesa), tez przewijaja sie watki seksistowskie. Taka karma widocznie.
 
To ja powiem jeszcze coś w ramach podsumowania, odnosząc się do tych dwóch redowych cytatów z pierwszego posta tego wątku:

“Chcieliśmy, aby nasz film pokazał, że Geralt, mimo iż przez wielu uważany jest za zwykłego najemnika, ma swój własny kodeks postępowania i działa ponad brudną moralnością, którą przesiąknięty jest jego świat - nawet jeśli nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka” - powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

“Zabójca Potworów to doskonała okazja, aby pokazać klimat Ziemi Niczyjej, jednego z rozgległych obszarów, który gracze odwiedzą podczas gry. Wszechobecne uczucie przygnębienia może być mocno szokujące... szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę kto często okazuje się być prawdziwym potworem” - dodał Badowski.

Więc Redzi w każdych wywiadach odnośnie CGI podkreślają, że najbardziej im zależało na tym, by niosąc pewien ukryty przekaz tym filmikiem sprowokować jakąś większą dyskusję odnośnie słuszności, moralności i niejednoznacznych wyborów w szaro-szarym świecie Wiedźmina. Jak wskazuje na to prawie trzydzieści stron tego tematu (plus kilkanaście stron drugiego), ta sztuka im się, cholera, udała w dwustu procentach ;P Ziarno niepokoju zasiane, teraz niech spokojnie kiełkuje ;P


szypek26 said:
Tak trochę abstrahując od samej treści trailera, myślę że Redzi i Platige Image mogą być dumni - wywołali baaaardzo długie dyskusje i rozbieranie materiału na czynnikie pierwsze. Wg mnie to nie byle osiągnięcie, bo zrobić świetny trailer (do obejrzenia) to jedno, a zrobić świetny trailer, który jeszcze zaciekawia i zachęca do dyskusji, to już kompletnie inny kawałek roboty.
Aj no, pisałem i pisałem dokładnie to samo, ale musiałeś się wtrącić i jeszcze być szybszy, ech :/
 
AndersonSilva said:
Faktycznie ten uśmiech podczas trzymania jej przez żołnierza wygląda jak u chorej psychicznie, ale nawet gdyby była jakimś wampirem/upiorem, to nie zareagowałyby wiedźmińskie medaliony?

Może nie ma w niej ani krztyny magii. Może Geralt zetknął się z ludźmi-potworami i uratował jednego przed innymi.

Jak wskazuje na to prawie trzydzieści stron tego tematu (plus kilkanaście stron drugiego), ta sztuka im się, cholera, udała w dwustu procentach ;P Ziarno niepokoju zasiane, teraz niech spokojnie kiełkuje ;P

Ten temat w tej kwestii to pikuś w porównaniu z angielskim. Nie czytałem żadnego w całości ale według fragmentów to w tym przewijała się głównie kwestia błędów; w angielskim dyskusja poszła aż w odwoływanie się do historycznych imperiów, moralności na wojnie itd.
 
szypek26 said:
Może choroba dwubiegunowa? Albo schizofrenia? Ewentualnie nietrzymanie moczu, też się przecież zdarza :p/>

Tak trochę abstrahując od samej treści trailera, myślę że Redzi i Platige Image mogą być dumni - wywołali baaaardzo długie dyskusje i rozbieranie materiału na czynnikie pierwsze. Wg mnie to nie byle osiągnięcie, bo zrobić świetny trailer (do obejrzenia) to jedno, a zrobić świetny trailer, który jeszcze zaciekawia i zachęca do dyskusji, to już kompletnie inny kawałek roboty.

I dlatego uważam, ze ten obrazek z filmiku powinien absolutnie mieć swoja kontynuacje w grze. Kto za?
 
Wszyscy analizujemy ten szaleńczy uśmiech a pewnie było mniej więcej tak:

[Studio PI, 3 w nocy, słychać odgłosy nerwowej pracy, roznosi się zapach mocnej kawy]

- Hej, mam problem!
- Co, Geraltowi znów się sam kucyk rozwiązał?
- Nie, potrzebuję informacji na temat tej dziewczyny... co ona robi jak Geralt walczy?

[Nerwowe szukanie w skrypcie]

- Nic nie ma, trzeba do CDPR dzwonić...

[Ktoś odbiera]

- Słuchaj, mamy problem...
- O 3 w nocy? Strasznie śmieszne <tu byłby odgłos rzucanej słuchawki gdyby to był telefon stacjonarny >

[Koniec połączenia]

- I co powiedział?
- Coś o śmiechu... weź tam jakiś uśmieszek jej na twarz walnij, zresztą i tak nikt tego nie zauważy.

;)
 
Dobre ^ :) Ale raczej nie wchodzi w rachubę...
Skoro filmik miał być dwuznaczny to uśmieszek "psychiczny" jest specjalnie żeby dać Nam do myślenia. Redzi i PI dobrze wiedzą że wszystko znajdziemy. Ona udawała biedną i niewinną. Może to była ta dziewczyna z wioski naznaczona przez Leszego? Ten uśmieszek i jej zachowanie to nie choroba. To zachowanie celowe, które ma na celu uratowanie własnego tyłka. Śmieje się dlatego, że udało jej się przechytrzyć WIEDŹMINA.
 
Czytając dyskusję, ciągle w głowie brzęczała (i nadal brzęczy) mi myśl, że może to rzeczywiście wpływ Leszego...? Ujawniający się gdy nikt nie patrzy...?
 
Michax said:
Ona udawała biedną i niewinną. Może to była ta dziewczyna z wioski naznaczona przez Leszego? Ten uśmieszek i jej zachowanie to nie choroba. To zachowanie celowe, które ma na celu uratowanie własnego tyłka. Śmieje się dlatego, że udało jej się przechytrzyć WIEDŹMINA.

Hmm, jakby się tak dobrze zastanowić, to rzeczywiście może być prawda z tym Leszym. Skoro wpływa na otoczenie i zwierzęta, to czemu nie na ludzi?
 
BeksaLala said:
Nie mógł być to Leszy, bo on był na wyspach Skellige, a nie na Ziemi Niczyjej.
A czy Leszy musi być gatunkiem endemicznym? Wątpię, by tak było.
 
Równie dobrze dziewczyna była potworem sama w sobie (tak jak zostało to wcześniej napisane) Kto to wie...
 
Ten temat w tej kwestii to pikuś w porównaniu z angielskim. Nie czytałem żadnego w całości ale według fragmentów to w tym przewijała się głównie kwestia błędów; w angielskim dyskusja poszła aż w odwoływanie się do historycznych imperiów, moralności na wojnie itd.
Czyli zachód myśli zgodnie z polityką Redów co do trailera, tylko u nas jak zwykle na odwrót i kombinacja skąd nóż, czemu żołnierze mają popsute zęby choć służą w armii Emhyra i że z Geralta niedorobiony koksu.

Ja wiem, że jest mocno po terminie, ale mnie zmotywowały co ciekawsze odpowiedzi w wątku więc powiem co ja w temacie myślę:
Żołdacy to zwykli maruderzy jakich się wiecznie pałęta za regularną armią mrowie i wtedy to jest dopiero koniec świata. Ew. jednostki tyłowe, zabezpieczające aprowizację armii, pozyskujące niewolników etc. Więc nie dziwota, że wiedźmin pochlastał ich in no time. Gdyby byli lepiej uzbrojeni pewnie by to inaczej wyszło.

Dziewczyna może wisieć za nic. Złapali przy szwendaniu się po polu, może faktycznie jak szperała w sakwach zabitego wojaka, zobaczyli że młoda i ładna, do tego z Północy więc stwierdzili że się zabawią a potem powieszą.
Albo uznali za wiedźmę mieszkającą na odludziu. Różnie może być, ale wojakom na wyprawie dużo nie trzeba żeby komuś wpakować nóż pod żebro.

Co z Geraltem robi Vesemir nie mam pojęcia, ale fajnie by było jakby się chłopaki z Kaer Morhen pojawili jeszcze w grze. Fajnie by to podsumowało całą trylogię i ich rozjechanie się w świat z jedynki.

A motywacja Geralta? A o czym tu dyskutować? Każdy kto cytał książki wie, że wiedźmin na ludzką krzywdę obojętny nie jest, nawet jeśli sam przed sobą udaje że mysli inaczej. Jest anachroniczny, staromodny i gdzieś w głowie ciągle ma zasady. Mimo wszystko.

Czekam na gameplay teraz, bo ciekawym jak rozwiązali system walki i o ile przije ten z dwójki ^^
 
Ej wiecie, bo tak ogólnie to...



też bym się
 
To był element kampanii reklamowej W1, był jeszcze drugi plakat z zaszlachtowaną bruxą (tak, bo owa pani to właśnie ten potwór ;)).
 
Chyba takiej karty nie mieliśmy...

A na pewno nie w poniższej wersji .


Wszystko powyższe to są chyba ogólnie jakieś koncepcyjne/promocyjne szkice.

@ Karesh, drugi rysunek się nie wyświetlał....
 
Całkiem fajny artykuł o aktorach podkładających głos w zwiastunie :D http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/33/tak-wygladaja-aktorzy-ktorzy-wystapili-w-zwiastunie-wiedzmin-3-dziki-gon
 
Top Bottom