Nowy Mod do Wiedźmina 2 - Full Combat Rebalance

+
@maciekw,
to chyba zależy od przeciwnika jak jest słaby, to jest turlanie, a jak mocny, to jest piruet.:)/>/>

E: kurcze obrońca kartaginy mnie ubiegły./>

E: @maciekw,
dobrze prawisz
 
ObrocaKartaginy said:
Wg changeloga jest to zależne od zagrożenia, jakie stanowi dla Geralta przeciwnik.
Im większe zagrożenie, to Geralt się turla czy odwrotnie?

ObrocaKartaginy said:
@maciekw,
to chyba zależy od przeciwnika jak jest słaby, to jest turlanie, a jak mocny, to jest piruet.:)/>/>/>
Z przebiegu walki wygląda, że jest odwrotnie. Zawsze na początku Geralt sie turla (a wtedy jest przecież komplet przeciwników na arenie) i dopiero z czasem jak eliminuję przeciwników włączają się piruety. Ale nie wiem czy dobrze to odczytuję.

Może nie chodzi o ilość przeciwników a o ich poziom. Hm? Przydałoby się to dokładnie wytłumaczyć. Ja niestety nie mam w tej chwili zbytnio czasu się zagłębiać w changelog ani testować to grze.

ObrocaKartaginy said:
Piruety - it's serious. Turlanie - meh.
Dzięki.
 
Ciężko powiedzieć od czego zależy ten focus mode. Odniosłem wrażenie, że w miarę jak dostajesz obrażenia to się włącza, ale mogę się mylić.

Natomiast przez to, że teraz zamiast bloku jest znak Quen to chyba nie da się stosować riposty.
 
Mam małe pytania do moderatorów albo użytkowników którzy się na tym znają czy aby ten mód mi działał potrzebuje zainstalowanej jakiejś wersji redkiti ?
 
Czytanie nie boli. :)/> Ale nie, potrzebujesz tylko aktualnej wersji W2 i posłużenia się instrukcją do redkita. ;)/> Wydaje mi się czy po prostu animacje turlania zmieniono na dość dziwne piruety? I odkąd jest queen zamiast bloku to jak zripostować? ;)/>

Ok jasne.. "• Riposte doesn't require Guard Stance to activate, only attacking in a timed window." Czyli blok jest sam, a gdy pojawi się moment to trzeba kliknąć. :)
 
"Riposte no longer costs Vigor".

można z tego wywnioskować, że riposty jest, ale jak się to robi tego nie wiem./>/>

E: "Riposte doesn't require Guard Stance to activate, only attacking in a timed window".:)/>

E2: ehhh..., znów zostałem wyprzedzony.:(

a co do kurtki, to jest info, że została usunięta.
 
Wallace said:
jak wygląda kompatybilność z polską wersją gry?

Pograłem tylko na arenie i pojawił się jeden problem - nie dałem rady umiejętności dodać... :/ Nie wiem czy to błąd jakiś czy co, jutro sprawdzę dokładniej. :)
 
Wallace said:
Podejmie się ktoś tłumaczenia?

Bo jak nie, to organizuję forumową zrzutę na zatrudnienie Und :p/>

Ale tłumaczenia czego? Bo chyba jedynie zmiany w mechanice są... Znaczy ja tylko arenę uruchomiłem. :) Jutro zaczynam kampanię jak jakiś save skombinuje, bo moje wcięło. :(
 
NapoleonPL said:
Ale tłumaczenia czego?

Opisu nowych umiejętności i wszystkiego innego, co będzie konieczne.

EDYTA:

Odpaliłem FCRa ze satarego save`a ... nie miałem HUDa ... a jak zginąłem odpaliło mi się outro :D
 
Hej. Niestety w instalatorze moda jest bug. Plik z nowymi opisami umiejętności instaluje się do złego katalogu. Żeby to naprawić, należy przenieść plik
en0.w2string file z katalogu
\Documents\Witcher 2\UserContent\fcr2_arena\
do
katalog_instalacji_wiedźmina\CookedPC\
przed nadpisaniem pliku najlepiej zrobić kopię zapasową.
Przepraszam za przeoczenie. Poprawiony instalator uploaduję jak strona Redkita stanie się bardziej stabilna.
 
Oho skoro twórca się pojawił to ja mam pytanie.

Jedną z nowych funkcji jest "strafing while being locked on an enemy and walking" Problem w tym, że gdy wykonujemy w tym trybie unik, to Wiedźmin zawsze turla się w stronę zaznaczonego przeciwnika. Tak ma być, czy to bug ?

Swoją drogą to jaram się tym na maxa. Wygląda jak prawdziwa walka, Geralt pozostaje cały czas zwrócony w stronę przeciwnika, może okrążać go szykując się do ciosu, normalnie jak w filmach. M.in tego mi brakowało w oryginalnej wersji. Odwracanie się plecami do wrogów i odbieganie sobie truchcikiem było mało realistyczne.

Problem w tym, że, gdy mamy locka na danym przeciwniku to precyzyjne manewry w typów, którzy akurat znajdą się między nami a lockowanym gościem odpadają.

Ale generalnie zrobił na mnie mod wrażenie, bo idziecie z tym w dobrym kierunku ! Ja bym w Wiedźminie 3 zupełnie wywalił bieganie w walce. By się chodziło tak jak to można w modzie. Jako manewr zwiększający, czy skracający dystans można by zastosować odskok i doskok, czy piruet. No i opracować jakiś system facingu tylko jak by to zrobić, żeby uniknąć problemu, który opisałem w poprzednim akapicie.

A poza tym co z tą ripostą ? Jak ją wykonać ? Teraz jak nie kosztuje wigoru, to aż się prosi o częste stosowanie.
 
Top Bottom