Nowy odcinek Dzienników deweloperskich już dostępny!

+
Nowy odcinek Dzienników deweloperskich już dostępny!



Nadszedł czas na pierwszy odcinek Dzienników deweloperskich Edycji Rozszerzonej Wiedźmina 2 w wersji na konsole Xbox 360. W debiutanckiej odsłonie serii twórcy gry opowiadają o założeniach projektu oraz o procesie adaptacji gry na potrzeby nowej platformy.

"[…] Wersja na konsole Xbox 360 nie jest portem a pełną adaptacją. Oznacza to że grę stworzyliśmy od podstaw, tak aby dostosować ją do specyfiki konsoli." – wyjaśnia John Mamais, Szef Produkcji CD Projekt RED.

"Prace nad konsolowym Wiedźminem 2 zaczęliśmy od gruntownej modyfikacji naszego silnika. Dzięki temu będzie to jedna z najlepiej wyglądających gier na tę konsolę. Kolejna zmiana dotyczyła systemu sterowania. Obsługa gier na konsolach znacznie różni się od tej znanej z PC i dlatego tak ważna jest optymalizacja obsługi gry i kierowania postacią. Jesteśmy dumni z uzyskanego efektu – nowy Wiedźmin nie tylko doskonale wygląda, ale jest też jedną z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych gier RPG dostępnych na konsolach. Osoby zaznajomione z grą ucieszy również fakt, że w porównaniu z pierwotną edycją dodaliśmy ok. 4 godziny nowych przygód, które odbywają się w wcześniej nieznanych lokacjach." – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Materiał filmowy można obejrzeć na naszym oficjalnym kanale YouTube.
 
Bardzo fajny film, czyli na PC będą jeszcze jakieś niezapowiedziane usprawnienia, very nice :)
 
Jasio nawija po angielsku jeszcze szybciej niż po polsku.
Zabierzcie mu w końcu tą kofeinę, bo chłopak w końcu połamie sobie język :p
 
Hehe nom kilka dni bez snu robi swoje :) Super filmik jak zawsze cieszy też to że niedługo jakieś nowe info odnośnie PC :)
 
szypek26 said:
Jasio nawija po angielsku jeszcze szybciej niż po polsku.
Zabierzcie mu w końcu tą kofeinę, bo chłopak w końcu połamie sobie język :p
Z tego co czytałem to Jasio już w REDZIE nie robi.
 
maciekw said:
Z tego co czytałem to Jasio już w REDZIE nie robi.
Faktycznie, dobre info http://pl.linkedin.com/pub/jan-bartkowicz/13/263/809
Ale Dev Diary zdążył nagrać ;)
 
Nie dobrze. Jakoś mnie to smuci. Jeśli w Wiedźminie miałbym wskazać jedną rzecz, która najbardziej mi się podoba, powiedziałbym, że są to dialogi. Odejście ze studia specjalisty w tej dziedzinie jakoś nie napawa optymizmem.
 
Najgorsze jest również to, że odchodzą osoby, które się pokazywały przed oczami, gdy myślałeś "kto robił Wieśka?". I to na dodatek odchodzą Polacy :(
 
Czy mi się zdaje czy w tym dzienniku deweloperskim widziałem nowe wykończenie przeciwnika (walka geralta ze strażnikami nad portem 0:59), bo wcześniej w grze tego wykończenia nie widziałem. A REDzi wspominali o nowych 30 minutach animacji, ale może przegapiłem te wykończenie w grze :confused:
 
Acki989 said:
Wszystko fajnie tylko szkoda że po angielsku.
Tu masz ten sam film tylko, że z polskimi napisami.
http://www.youtube.com/watch?v=INXZTcXSnxk&feature=g-u-u&context=G220ef39FUAAAAAAADAA
 
Aż chce się słuchać. :)

Czy w wersji pecetowej też dostaniemy trochę jaśniejszą grafikę? Do tej pory nie mogę ustawić odpowiedniego poziomu gammy i kontrastu. Ciągle uzyskuję efekt, jakby cały czas było częściowe zaćmienie słońca...
 
Ostrowiak said:
nie siej fermentu nocny, nie musisz

Jak chcę z oficjalnego kanału to mam info:

Przesyłający zaznaczył, że ten film może zawierać treści nieodpowiednie dla niektórych użytkowników (więcej informacji).

Aby obejrzeć ten film, potwierdź, że masz ukończone 17 lat, logując się lub rejestrując.

Zaloguj się or Utwórz konto

Jeśli wolisz unikać potencjalnie nieodpowiednich treści, rozważ włączenie trybu bezpiecznego YouTube.

Ale mniejsza z tym. Obejrzę sobie z linka, który zapodał maciekw.
 
greeks said:
Aż chce się słuchać. :)

Czy w wersji pecetowej też dostaniemy trochę jaśniejszą grafikę? Do tej pory nie mogę ustawić odpowiedniego poziomu gammy i kontrastu. Ciągle uzyskuję efekt, jakby cały czas było częściowe zaćmienie słońca...
Ty chcesz, żeby było jaśniej? Ty heretyku jeden! Przecież Wiedźmin 2 jest tak kolorowy jak pokój trzynastolatki. I w ogóle RED się skończył na Kill'em all.

:p.
 
Ech, wszystko trzeba tłumaczyć...

Nie, nie chcę bardziej kolorowej grafiki. Chcę lepszej kontroli nad poziomem gammy i kontrastu. To nie to samo, co nasycenie barw. Włącz W2, wejdź w ustawienia graficzne i zjedź suwakiem kontrastu całkowicie w lewo. Albo suwakiem gammy całkowicie w prawo. Wtedy zrozumiesz.
 
w sumie nic nowego , ale lubię oglądać filmiki redów , Ciekawe co to są te dodatki , które nie zostały jeszcze zapowiedziane?
 
Top Bottom