Nowy System Postępu Gracza

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Nowy System Postępu Gracza



Wraz z ostatnią aktualizacja wprowadziliśmy nowy system postępu gracza!

Film możecie obejrzeć tutaj.

Pamiętajcie o włączeniu polskich napisów!
 
System jest bardzo fajny, odnośnie expa to moim zdaniem trzeba by było to zmienić na wyższe progi, bo moim zdaniem chyba za szybko ten postęp idzie. Dodatkowo jeżeli chodzi o nagrody to mam pewien pomysł. Mogli byście nagradzać graczy dodatkowymi nagrodami po wbiciu określonego lvl.

Np; Za wbijanie określonych lvl. 30,60,100 gracze otrzymywali by skrzynie z kartami im wyższy próg tym lepsza skrzynia i tak:

30 lvl - brązowa skrzynia z kartami, wypada z niej 10 brązowych losowych kart.

60 lvl - srebrna skrzynia z kartami, wypada z niej 5 srebrnych losowych kart.

100 lvl - złota skrzynia z kartami, wypada z niej 4 złotych losowych kart.

Co wy na to ? Oczywiście to tylko przykładowe rozwiązanie, mam nadzieję, że pomysł się spodoba, a i gracze byli by zadowoleni ze zdobyczy za wbijanie wyższego lvl.


 
Generalnie do tego 100 lva zdobędziesz po drodze masę beczek, z których będziesz miał owe karty. Ale nagroda za symboliczny 100 lvl byłaby mile widziana :)
 
Jeśli chodzi o nagrody to mogli byście wprowadzić też jakieś za odblokowanie wszystkich kart w danej talli.
 

Guest 3992060

Guest
Ewentualnie można wprowadzić system osiągnięć, tak jak w wielu grach online. Za każde osiągnięcie, np. "skompletuj talię X" albo "spal łącznie 300 jednostek" dostawałoby się drobne nagrody, ale wiązałoby się to z rozbudowaniem opcji profilu w grze, tak, żeby można w nie było wchodzić i je przeglądać.
 
Zdecydowanie jestem za. Myślę że nie tylko jak jestem łowcą osiągnięć (tam gdzie są one dostępne) i według mnie na pewno zrobi to większe zainteresowanie graczy. Nawet bez nagród, a z nagrodami to już lepiej nie będzie mogło być (nawet symboliczne skwarki już dużo dają) ;)
 
Ja nie jestem zwolennikiem tego typu osiągnięć, nie mniej jak sobie tam w tle coś tam się zdobywa to nie przeszkadza ale na pewno nie będę na sile zbierał :p
 
Nagrody za poszczególne osiągnięcia? Nawet jeśli byłyby to symboliczne drobne nagrody, to przesada trochę, moim zdaniem. Dla mnie wszelkiego rodzaju osiągnięcia zawsze były dodatkowym smaczkiem, bez zbędnych nagród. Jeśli zaś chodzi o samą treść osiągnięć to, byle tylko z umiarem, bo jak czasem widzę w gierkach np. Diablo 3 tą masę osiągnięć to sobie myśle: po co tyle tego?
Chociaż z drugiej strony rozumiem, że ktoś może być miłośnikiem osiągnięć, który lubi takie dodatkowe cele w grach.
 
A co sądzicie np; o dodaniu do gry punktów sławy, lub prestiżu, które otrzymywali byśmy za zwycięskie gry. Po uzbieraniu maksymalnej ilości tych punktów dostawali byśmy unikatową animowaną kartę, przypuśćmy, że koloru zielonego. Te właśnie karty były by stworzone np; w ilości po 3 na każdą talię + 3 neutralne i otrzymanie takiej karty wiązało by się z nabiciem maksimum tych punktów. W dodatku jeden gracz na jedno konto mógłby otrzymać tylko jedną taką kartę z tych wszystkich, oczywiście sam sobie mógłby ją wybrać z tych wszystkich. Co do punktów to myślę, że trzeba by było tak zrobić aby wbicie tego presiiżu było takie samo jak wbicie 100 lvl. Wtedy na pewno zadowolenie z takiej zdobyczy było by wielkie. Oczywiście karta taka była by tak jak karty złote. dlaczego tylko za wygrane, ano dlatego, że co niektórym mogło by przyjść do głowy poddawanie gry aby zyskać punkty.
 
REXITAN;n7555280 said:
A co sądzicie np; o dodaniu do gry punktów sławy, lub prestiżu, które otrzymywali byśmy za zwycięskie gry. Po uzbieraniu maksymalnej ilości tych punktów dostawali byśmy unikatową animowaną kartę, przypuśćmy, że koloru zielonego. Te właśnie karty były by stworzone np; w ilości po 3 na każdą talię + 3 neutralne i otrzymanie takiej karty wiązało by się z nabiciem maksimum tych punktów. W dodatku jeden gracz na jedno konto mógłby otrzymać tylko jedną taką kartę z tych wszystkich, oczywiście sam sobie mógłby ją wybrać z tych wszystkich. Co do punktów to myślę, że trzeba by było tak zrobić aby wbicie tego presiiżu było takie samo jak wbicie 100 lvl. Wtedy na pewno zadowolenie z takiej zdobyczy było by wielkie. Oczywiście karta taka była by tak jak karty złote. dlaczego tylko za wygrane, ano dlatego, że co niektórym mogło by przyjść do głowy poddawanie gry aby zyskać punkty.

Zgadzam się, ale takie zielone karty powinny być tylko w ramach ogólnie dostępnych kart w beczkach. Czyli takie premium, ale bardziej. Jeżeli miałyby być to jakieś inne karty, których w beczkach nie można zdobyć to niestety, ale takimi kartami nie powinno być możliwości grania a jedynie podziwiania w kolekcji.
 
Z mojego 20-letniego doświadczenia z grami karcianymi wiem, że tworzenie kart dostępnych tylko za określoną rzecz jest bardzo złym pomysłem który zniechęca do gry wielu graczy. Zwłaszcza, że tego typu karty to nie są zazwyczaj odpowiedniki kart najbardziej powszechnych bo o takie nikt by się nie starał poza kolekcjonerami, ale kart co najmniej epickich (odnosząc się do rzadkości kart w Gwincie). Natomiast gdyby był to karty z alternatywnymi grafikami (nie mylić z kartami premium) to czemu nie. Takie rozwiązanie jest praktykowane w wielu grach CCG (w Duel of Champions też takie karty były) i się bardzo dobrze sprawdza.
 
Top Bottom