Nowy system rankingowy i progresji gracza!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nowy Ekran Powitalny

Na Ekranie Powitalnym możesz teraz zobaczyć swoje Zadania Dzienne, wygrane rundy, aktualny poziom oraz rangę. W tym miejscu możesz również zmieniać Zadania Dzienne.



Nowy projekt menu głównego

Nowe menu główne pozwala na szybki dostęp do różnych trybów gry oraz wiadomości, a także zawiera zakładkę z zadaniami i rankingiem.



Ulepszony Profil Gracza

Tutaj znajdziesz podsumowanie swojego profilu — liczbę zwycięstw (w tym sezonie oraz ogólnie, wraz z podziałem na frakcje), a także kolekcję kart, z możliwością ich filtrowania. Na tym ekranie masz także dostęp do zebranych przedmiotów (m.in. ramek, awatarów i tytułów), osiągnięć oraz wyniku rankingowego.



Osiągnięcia

Osiągnięcia podzielone są na kategorie. Możesz obserwować do pięciu osiągnięć, aby na bieżąco otrzymywać powiadomienia o swoim postępie, a trzy ulubione zaprezentować na swoim publicznym profilu. Zdobywając osiągnięcia, zdobędziesz również nagrody!





Zdobywanie poziomów

Zdobywanie kolejnych poziomów stało się jeszcze przyjemniejsze, a przede wszystkim szybsze — maksymalny poziom został zmniejszony z 100 do 60. Kiedy osiągniesz 60 poziom zdobywasz poziom prestiżu, po czym zaczynasz od nowa, jednak z dodatkowymi bonusami! Każdy kolejny poziom prestiżu to stały bonus!



Po premierze GWINTA nie resetujemy Twojego postępu — zostanie on taki sam, a gracze, którzy osiągnęli poziom 60 lub wyższy automatycznie otrzymają pierwszy poziom prestiżu.

Dla przykładu: osoba o poziomie 61 zacznie od pierwszego poziomu prestiżu. Osoba o poziomie 100 zacznie od 40 poziomu pierwszego prestiżu.

Nowa funkcja: Księga Nagród

Za wykonywanie Zadań Dziennych, zdobywanie kolejnych poziomów, osiągnięć, a także pod koniec sezonu rankingowego otrzymujesz punkty nagród.



Księga Nagród zawiera drzewka dla każdej frakcji oraz dowódcy. Ten system pozwala Ci wybrać nagrody, na których najbardziej Ci zależy. Wśród nich znajdują się beczki frakcyjne, beczki premium, fragmenty, pył meteorytowy, złoto i skórki dla dowódców.

Dodatkowo, każde z drzewek zawiera fragmenty historii ze świata Wiedźmina, które możesz odkrywać odblokowując je za pomocą punktów nagród.






W przyszłości chcemy dodać także drzewka sezonowe, dostępne przez ograniczony czas.

System rankingowy 2.0

Twoim celem jest wspięcie się na najwyższe miejsce w rankingu. Każda z rang składa się z pięciu fragmentów — po wygranej otrzymujesz kawałek witrażu, a po przegranej go tracisz. Wygrana trzech meczów z rzędu da Ci dodatkowy kawałek witrażu. Cały awatar otrzymasz jeśli zbierzesz pięć części.



Zdobywanie rang wygląda następująco:

Rangi 30-26: gracz nie może spaść na niższą rangę.
Rangi 25-15: gracz traci fragment witrażu tylko jeśli przegra 2 mecze pod rząd.
Rangi 14-8: nie ma specjalnych zasad, wygrana to jeden fragment witrażu, a przegrana to strata fragmentu.
Rangi 7-1: tak jak w przypadku poprzednich rang, jednak pasmo zwycięstw nie daje już dwóch fragmentów witrażu.

Po osiągnięciu 25 poziomu odblokujesz fMMR, a mecze zaczną wpływać na Twój wynik rankingowy.

O zmianach w Pro Ladder przeczytasz tutaj.
 
Niech mi ktoś to wytłumaczy bo naprawdę próbowałem i nawet wiele się już domyśliłem (bo na jakąkolwiek instrukcję w tym temacie od CDPR chyba nie ma co liczyć), ale jedno ciągle mnie zastanawia. Czy ranking jaki widzimy to ranking dla wszystkich graczy czy tylko z naszej rangi? Bo albo w finalną wersję Gwinta gra ledwo paręnaście tysięcy osób, albo to jednak są rankingy pokazujące tylko graczy o takiej samej randze jak ja. Bo jak patrzę na ranking dla takiej Afryki czy Australii to tam chyba góra kilkuset graczy jest, z czego aktywnych niespełna 100, biorąc pod uwagę jakie wyniki łapią się do top120 tych kontynentów.
 
Niech mi ktoś to wytłumaczy bo naprawdę próbowałem i nawet wiele się już domyśliłem (bo na jakąkolwiek instrukcję w tym temacie od CDPR chyba nie ma co liczyć), ale jedno ciągle mnie zastanawia. Czy ranking jaki widzimy to ranking dla wszystkich graczy czy tylko z naszej rangi? Bo albo w finalną wersję Gwinta gra ledwo paręnaście tysięcy osób, albo to jednak są rankingy pokazujące tylko graczy o takiej samej randze jak ja. Bo jak patrzę na ranking dla takiej Afryki czy Australii to tam chyba góra kilkuset graczy jest, z czego aktywnych niespełna 100, biorąc pod uwagę jakie wyniki łapią się do top120 tych kontynentów.

Też się nad tym zastanawiałem i wydaje mi się, że odp brzmi - w Gwinta gra obecnie kilka tysięcy graczy.
 
Też się nad tym zastanawiałem i wydaje mi się, że odp brzmi - w Gwinta gra obecnie kilka tysięcy graczy.

E wątpię, w tej chwili na twitchu gwinta ogląda ponad 3,5k i daje mu to 13 miejsce. W weekend coś ponad 4k (12 miejsce).
Parę tygodni temu było to po parę setek ludzi.... Miejsce... Coś ponad 40.

Co chce napisać. To że w tej chwili mamy największą popularność gwinta na twitchu wliczając to momenty gdy np były turnieje.

Graczy raczej będzie przynajmniej 10 razy tyle. Podejrzewam że znacznie więcej.

Dużo gracze startuje od zera, wiele testuje nowe decki a do tego rangę wbija się dużo wolniej niż w starym gwincie.

Mamy na pewno dużą grupę, która gra w kampanię i gwinta na razie odpuścili.

Ogólnie wydaje mi się że nie jest źle. Sam gram bardzo mało. Praktycznie tylko popoludniami albo raczej wieczorami i dłużej niż kilkanaście sekund na przeciwnika nie czekam. Mam 18 rangę, w domu zobaczę które to mi miejsce daje.

A co do trafiania na tych samych przeciwników w najwyższych rangach. Oglądając HS również wystepowal ten problem. Czasem po 3 mecze z rzędu grało się na tego samego gracza.
 

Wikli

Forum regular
E wątpię, w tej chwili na twitchu gwinta ogląda ponad 3,5k i daje mu to 13 miejsce.

A teraz trochę ponad 5k graczy i daje mu to 26 miejsce.

Warto natomiast porównać to z innymi karciankami:
- Hearthstone - prawie 22 k
- Magic: The Gathiering - prawie 13 k
- Gwint - ponad 5 k
- The Elder Scrolls Legends - ok. 350

I jeżeli chodzi o tę ostatnią grę, to możemy sprawdzić ilość graczy na steamie Jest to 1200 osób (tylko z tego co wiem, to można w ten tytuł grać poza steamem, więc nie jest to dokładny wynik).

Jestem ciekawa jak przyjmie się Artifact. Na razie Gwint niestety jest na końcu popularności jeżeli chodzi o karcianki, jednak mimo wszystko trzyma się nieźle.

Najważniejsze jednak dla nas jest to, że Redzi są zadowoleni z wyników finansowych Gwinta (o ile dobrze pamiętam Paweł Burza tak gdzieś mówił), a to oznacza, że gra będzie rozwijana.
 
A teraz trochę ponad 5k graczy i daje mu to 26 miejsce.

Warto natomiast porównać to z innymi karciankami:
- Hearthstone - prawie 22 k
- Magic: The Gathiering - prawie 13 k
- Gwint - ponad 5 k
- The Elder Scrolls Legends - ok. 350

I jeżeli chodzi o tę ostatnią grę, to możemy sprawdzić ilość graczy na steamie Jest to 1200 osób (tylko z tego co wiem, to można w ten tytuł grać poza steamem, więc nie jest to dokładny wynik).

Jestem ciekawa jak przyjmie się Artifact. Na razie Gwint niestety jest na końcu popularności jeżeli chodzi o karcianki, jednak mimo wszystko trzyma się nieźle.

Najważniejsze jednak dla nas jest to, że Redzi są zadowoleni z wyników finansowych Gwinta (o ile dobrze pamiętam Paweł Burza tak gdzieś mówił), a to oznacza, że gra będzie rozwijana.

Tutaj też ważna jest osobowość, parę dni temu wbił chińczyk na twicha z widownią 8k. Wtedy gwint miał 13k widzów. MtG:A jest cały czas na 13k, dzień w dzień.
 

Wikli

Forum regular
Jakie są nagrody za wygrane rundy?
Wiem że za 6 wygranych jest 100 złota a za 12 wygranych rund 2 pkt nagród
Jak to wygląda dalej, jest maksymalna liczba wygranych rund jak w Open Becie?
 
A teraz trochę ponad 5k graczy i daje mu to 26 miejsce.

Warto natomiast porównać to z innymi karciankami:
- Hearthstone - prawie 22 k
- Magic: The Gathiering - prawie 13 k
- Gwint - ponad 5 k
- The Elder Scrolls Legends - ok. 350

Mamy tydzień po premierze wiec ta wartość na tle karcianek które miały premierę w odleglejszym terminie będzie z pewnością zakłamywała obraz zainteresowania graczy grą. Zobaczymy za miesiąc jak to będzie wyglądało gdy opadnie popremierowy kurz.

Najważniejsze jednak dla nas jest to, że Redzi są zadowoleni z wyników finansowych Gwinta (o ile dobrze pamiętam Paweł Burza tak gdzieś mówił), a to oznacza, że gra będzie rozwijana.

A co mają mówić? Są spółką giełdową która jest mocno nadmuchanym balonikiem (choc ostatnio polecieli bardzo mocno w dół) i nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek złe informacje z wnętrza spółki. Natomiast zwróć uwagę, że wszystkie wyniki finansowe Gwinta są ukrywane w wynikach finansowych Goga co może wskazywać (ale oczywiście nie musi), że wcale nie jest tak różowo jak CDPR to przedstawia.
 
Mamy tydzień po premierze wiec ta wartość na tle karcianek które miały premierę w odleglejszym terminie będzie z pewnością zakłamywała obraz zainteresowania graczy grą. Zobaczymy za miesiąc jak to będzie wyglądało gdy opadnie popremierowy kurz.

Teoretycznie mamy tydzień po premierze, w praktyce gra jest na rynku od ok. dwóch lat. W Open becie mógł brać udział każdy i to wtedy już gra przeżywała szczyty swojej popularności na Twitchu.

Dla porównania gra Magic: The Gathiering jest aktualnie w fazie bety i zbiera znacznie większą oglądalność. I oczywiście Magic to marka znana od wielu lat. Jednak to też pokazuje, że z jednej strony Gwint ma ciężką konkurencje, a z drugiej strony udało mu się wyrwać kawałek tej karcianej niszy.
 
Teoretycznie mamy tydzień po premierze, w praktyce gra jest na rynku od ok. dwóch lat. W Open becie mógł brać udział każdy i to wtedy już gra przeżywała szczyty swojej popularności na Twitchu.

Gra w finalnej wersji się mocno różni od tej z OB więc trudno przekładać wyniki oglądalności z bety na obecny kształt nie znając liczby porzuceń gry po tak drastycznych zmianach. Nawet na naszym polskim forum widać, że są gracze którzy po tej zmianie deklarują porzucenie Gwinta.

Dla porównania gra Magic: The Gathiering jest aktualnie w fazie bety i zbiera znacznie większą oglądalność. I oczywiście Magic to marka znana od wielu lat. Jednak to też pokazuje, że z jednej strony Gwint ma ciężką konkurencje, a z drugiej strony udało mu się wyrwać kawałek tej karcianej niszy.

A dla mnie to pokazuje, że koniec tej gry może nastąpić szybciej niż byśmy wszyscy chcieli jeśli trendy się nie zmienią. Na twitchu dominują dwie gry o ugruntowanej pozycji. Przed nami premiera karcianki od Valve. Nie wróżę jej sukcesu, ale na pewno jakąś grupę graczy zainteresowanych takimi grami urwie. Podobnie Legends choć widać, że na razie jej przyszłość wygląda jeszcze gorzej. Gwint to nie byłaby pierwsza karcianka która po początkowym sporym zainteresowaniu szybko straciła większość graczy. Ja mam wrażenie deja vu z Duel of Champions.
 
Dla mnie te dane pokazują, że HC jest umiarkowanym sukcesem. Duże zmiany, początkowo dużo negatywnych opinii a jednak gra notuje wyniki lepsze niż w w ostatnich paru miesiącach. Imho Redzi mają bardzo dobry pomysł na utrzymanie zainteresowania gwinta poprzez kolejne opowieści fabularne związane z uniwersum, które będą wspomagały powrót czy napływ nowych graczy. O walce z HS raczej nikt o zdrowych zmysłach w ostatnim czasie nawet nie pomyślał.
 
Duże zmiany, początkowo dużo negatywnych opinii a jednak gra notuje wyniki lepsze niż w w ostatnich paru miesiącach.
O to nie trudno biorąc pod uwagę, że przez te parę miesięcy nie było żadnego patcha a wszyscy wiedzieli, że grają w wersję tymczasową.
 
O to nie trudno biorąc pod uwagę, że przez te parę miesięcy nie było żadnego patcha a wszyscy wiedzieli, że grają w wersję tymczasową.
Ok, źle napisałem - parunastu miesiącach od marca ;) Premiera, premierą... MTG też nie tak dawno miało premierę.
 
Co do popularności Gwinta pozwolę sobie co nieco wtrącić. Kiedyś dwumiesięczny sezon, nie pamiętam tylko czy w trakcie ZB czy już OB, zacząłem tuż przed końcem. Miejsce jakie dała mi pierwsza wygrana to było dokładnie 270 tyś i coś tam. Gdy podobna sytuacja powtórzyła się jakiś czas później, już z miesięcznym sezonem to byłem klasyfikowany na 100 tyś +. Czemu przestano podawać dokładną liczbę chyba wiadomo. Na pewno nie przez to, że lawinowo przybywało nowych graczy.
A teraz, krótko po premierze HC, rozegrałem ze 100 gier dwoma frakcjami, z czego jedną frakcją mam bilans 0-44, a drugą delikatnie dodatnie win ratio. Co o zgrozo pozwala mi być w top 3000. Odpowiedzcie więc sobie sami ilu graczy pozostało w Gwincie. On umiera i już nic tego nie zatrzyma. Miał swoje pięć minut, które zostały zmarnowane.
 
Ok, źle napisałem - parunastu miesiącach od marca ;) Premiera, premierą... MTG też nie tak dawno miało premierę.

MtgA jest w Open Becie, ale juz nie będzie resetu, dlatego zbieram tam paczuszki =]
 
Gra w finalnej wersji się mocno różni od tej z OB więc trudno przekładać wyniki oglądalności z bety na obecny kształt nie znając liczby porzuceń gry po tak drastycznych zmianach. Nawet na naszym polskim forum widać, że są gracze którzy po tej zmianie deklarują porzucenie Gwinta.

Tylko, że Gwint obecnie jest w szczytowym momencie - obstawiam, że znaczący wzrost popularności widoczny na:
https://twitchtracker.com/games/493217
jest skutkiem HC, z resztą można to zobaczyć przełączając sie na wykres dzienny. Odkąd opublikowano HC zainteresowanie gwintem poszybowało do góry - podobnie było gdy gra wchodziła do OB.

A dla mnie to pokazuje, że koniec tej gry może nastąpić szybciej niż byśmy wszyscy chcieli jeśli trendy się nie zmienią. Na twitchu dominują dwie gry o ugruntowanej pozycji. Przed nami premiera karcianki od Valve. Nie wróżę jej sukcesu, ale na pewno jakąś grupę graczy zainteresowanych takimi grami urwie. Podobnie Legends choć widać, że na razie jej przyszłość wygląda jeszcze gorzej.

Zobaczymy - jeżeli prześledzimy statystyki Twitcha, to nawet gdy nie była rozwijana to jakoś mocno popularności nie straciła. Jednak warto przyjrzeć się Legends:

https://twitchtracker.com/games/490349

Ta karcianka miała bardziej stabilną pozycję (przynajmniej oglądalności na Twitchu), jednak chyba też weszła w październiku duża aktualizacja. Tylko efekt dała odwrotny niż w przypadku Gwinta.

Redzi tworzą jeszcze dobre gry Single Player, jeżeli Wojna Krwii dobrze się sprzedała, to Gwint może po prostu być pretekstem do wydawania tego typu kampanii.

Premiera, premierą... MTG też nie tak dawno miało premierę.

Swoją drogą MTG miało na Twitchu wyższą oglądalność niż Gwint nawet jeżeli nie było jeszcze MTG:arena:

https://twitchtracker.com/games/2748

Gwintowi tylko 3 razy udało się prześcignąć MTG i to nie jakoś mocno.

A teraz, krótko po premierze HC, rozegrałem ze 100 gier dwoma frakcjami, z czego jedną frakcją mam bilans 0-44, a drugą delikatnie dodatnie win ratio. Co o zgrozo pozwala mi być w top 3000.

Mnie to nie dziwi. Grałeś w betę, masz dobre decki, przeniosłeś pozycję przynajmniej cześciowo z bety. Ponadto rozegraanie 100 gier w tydzień to dużo. Ja nawet 50 nie rozegrałem.

Open Beta, ale juz nie będzie resetu =], dlatego zbieram tam paczuszki =]

Sam planuję zobaczyć jak się gra w MTG - wiesz, czy mają jakieś plany odnośnie wersji mobilnej?
 
Jednak warto przyjrzeć się Legends:

https://twitchtracker.com/games/490349

Ta karcianka miała bardziej stabilną pozycję (przynajmniej oglądalności na Twitchu), jednak chyba też weszła w październiku duża aktualizacja. Tylko efekt dała odwrotny niż w przypadku Gwinta.
No więc mogło być znacznie gorzej. Nie "peniać" panowie, będzie dobrze ;) ja widzę plan na rozwój Gwinta i wokół niego, a odzew na HC pomimo chłodnych opinii na początku się poprawił.
 
@Wikli Nie wiem, czy będzie mobilna, ale fajnien się gra jak już uzbierasz trochę legend. I przyjazne tez jest zbieranie jak w gwincie. Jeżeli masz już wszystkie kopie danej karty, to dostajesz poprostu tak zwany wildcard z rzadkością odpowiadającą tej karcie i odblokowywujesz jaką chcesz kartę z tą rzadkością. Już mam 5 dzikichkart mistycznych =]


Legends to chyba mobilnie jeszcze dycha, gdzie mial około 1mln pobrań, bo na steamie gra w niego 800 osób. Ten patch co wyszedł to porażka wizualna jakaś =], ściągnąłem pograłem, ten system run mnie odrzuca, bo robi się monotonne robienie przwagi na stole i na końcu odbijanie, aby runy nie mogly pomócbjuż.
Gwint ma najlepszą grafikę i efekty na rynku, lecz ta gtywalność kuleje.
 
Top Bottom