Nowy w świecie.

+
Nowy w świecie.

Hej, gdzie znajdę ogólne porady dla totalnie nowego w świecie? Chcę grać tą talią, a nie umiem znaleźć żadnego w miarę aktualnego poradnika. Jestem totalnie nowy i chcę nauczyc się grać; zazwyczaj wygrywam pierwszą rundę ale to na tyle.

Do czego jest ten pył?
 
Nilfgard posiada różne strategie.

Jedną z popularniejszych strategii jest oparcie talii na szpiegach. Z początku szpiedzy wydają się być słabi, bo przykładowo dajesz przeciwnikowi jednostkę wartą 2 punkty aby móc zagrać losową jednostkę z talii, co jest o wiele gorsze niż po prostu zagranie nie-losowej jednostki która nie generuje punktów dla przeciwnika. Z drugiej strony Nilfgard posiada wiele kart które wchodzą w interakcje ze szpiegami. Niektóre jednostki zwiększają siłę o 2 gdy po stronie przeciwnika pojawi się szpieg, inne w takiej sytuacji ranią wroga o 2. Jeśli posiadasz 4 takie jednostki, to wystawiając szpiega najpierw tracisz trochę przewagi (bo dajesz szpiega przeciwnikowi), ale po chwili zyskujesz jakieś 8 pkt. przewagi dzięki umiejętnościom twoich kart. Oczywiście im więcej takich kart i im więcej szpiegów u przeciwnika, tym więcej zyskujesz z każdym zagraniem, więc taka talia świetnie sprawdza się w długich rundach.

Inną z popularnych strategii jest oparcie talii na ujawnianiu jednostek. Niektóre karty automatycznie aktywują jakiś efekt gdy są ujawnione, co sprawia, że ujawniając nasze karty przeciwnikowi możemy sporo zyskać. Z drugiej strony istnieją też karty które wchodzą w interakcje z ujawnionymi kartami - przykładowo jedna z kart o sile 1 umożliwia zamienienie swojej siły z wybraną ujawnioną kartą. Jeśli ujawnimy przeciwnikowi kartę o sile 13, to potem możemy zredukować tą siłę do 1 co samo w sobie jest niezłe, a dodatkowo sami zyskujemy jednostkę o sile 13, co na brązową kartę też jest niezłe. Ale nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy - ujawniając karty przeciwnika poznajemy jego strategię, dzięki czemu możemy przygotować się na jakieś jego silne zagrania odpowiednio dopasowując kolejność zagrywanych przez nas kart.

Z innych strategii mamy jeszcze tzw. mill decki. Są to talie które opierają się na wymuszeniu od graczy nieustannego doboru kart, wskutek czego przeciwnikowi często kończą się karty w talii, a my dzięki paru sztuczkom nadal możemy dociągać karty i dzięki temu zyskujemy przewagę. Często tej strategii towarzyszy zagranie jednostki która sprawia, że siła jednostki po jej prawej stronie staje się równa sile jednostki po lewej stronie. Jeśli siła jednostki po lewej stronie wynosi ponad 40 punktów, a siła jednostki po prawej stronie wynosi jakiś 1 punkt, to zyskujemy około 40 punktów przewagi za pomocą jednej srebrnej karty, a przeciwnik nie może nic z tym zrobić, bo nie ma już kart na ręce.

Jeśli będziesz grał, to z czasem spotkasz przeciwników grających tymi taliami - staraj się analizować ich zachowania i zrozumieć dlaczego grają karty w taki a nie inny sposób.

A pył służy do zmieniania zwykłych kart w animowane.
 
Nie pamiętam jakie karty Nilfgard posiada na start, ale wydaje mi się że najłatwiej będzie zacząć od talii opartej na szpiegach, ponieważ większość ważnych kart to karty brązowe, czyli łatwo będzie się w nie zaopatrzyć. Dodatkowo pozostałe strategie wymagają lepszego rozumienia talii przeciwników, a to przyjdzie dopiero z czasem.
 
Cześć! Witaj wirtualnym świecie, a ogólne poradniki znajdziesz na gwint24 lub na gwintarena? Tak dobrze czaje, czy nie czaje bazy..... Pył jest dla stworzenia kart animowanych.

PS Premium, czyli animowanych kart ?
 
Last edited:
Poradników jest w sumie pełno, na gwint24, kilka poradników Majekxxx na tym forum, na moim blogu (w stopce dla mocno początkujących) itd.

Co do talii na start chyba najlepiej obejrzeć kilka streamow ludzi doświadczonych, by zrozumieć core gry, czy danego archetypu. A potem kombinować samemu, bo to najwięcej uczy :)
 
Większość tych poradników jest stara, poważnie. Przykładowo na gwint24 ma tutorial 5 miesięcy i jak gościa pytałem o niego to powiedział, że to już dawno temu i nie prawda. Dlatego najlepiej jakby jakaś osoba chciała pomóc (ale mimo to przejrzę to co powiedziałeś, chociaż mi chodzi o konkretne karty jakich potrzebuje)
 
Moje poradniki są aktualne - ale to bardziej same podstawy gry. Jeśli idzie o konkretne talie to na razie gon pod mróz jest aktualny. Inne to albo YouTube albo gwentdb - tam często są całe opisy talii i taktyk. Jak masz konkretne pytanie to zawsze możesz na priv.

Nilfgaard w miare wyczerpująco opisał tutaj Poiytr
 
bidzinowsky A nie lepiej ruszyć trochę szare komórki i użyć umiejętności której uczą już w podstawówce? Kolega podał ci konkretne archetypy, przeczytaj teraz opisy kart i masz gotowe talie. Gwint jest niby trudną grą, ale dopasować do siebie karty nie jest tak trudno na podstawowym poziomie, dopiero szlifowanie umiejętności może być trudniejsze.
No ale skoro już jesteś taki leniwy, to podam ci zestaw kart pod każdy z archetypów, wystarczy tylko pomyśleć i coś z tego złożyć, a potem metodą prób i błędów udoskonalić.

Szpiedzy ( dowódcy - Calveit, Emhyr ) - Medyk z Vicovaro, Skrytobójca, Emisariusz, Ambasador, Brygada Nauzicaa, Siewcy Zarazy, Brygada Impera, Egzekutor Brygady Impera, Infiltrator. Srebra - Ceallach, Joachim De Wett, Assire Var Anahid, Cantarella. Złota - Cahir, Rainfarn, Menno Coehoorn.

Odkrywanie ( Moorvran, czasem Calveit ) - Dywizja Venendal, Cesarski Golem, Daerlańscy Piechurzy, Zwiadowca, Ognisty Skorpion, Mangonela, Alchemik, Nilfgardzki Rycerz. Srebra - Cynthia, Gruba Helga, Cantarella. Złota - Cahir, Leo Bonhart, Vattier De Rideaux, Tibor Eggebracht.

Żołnierze - ( dowolny dowódca ) - Konnica Dywizji Alba, Kusznik Czarnej Piechoty, Chorąży Brygady Nauzicaa, Nilfgardzki Oficer ( najważniejsza jednostka ). Srebra/Złota - Oficerowie, Cantarella.

Archetypu mielenia nie polecam, jest trudny i w dodatku rakowy.

Masz już wszystko, wystarczy coś złożyć i zacząć testować. Ogólnie chyba szpiedzy są od bardzo długiego czasu najlepszym wyborem dla Nilfgardu, choć w obecnym patchu odkrywka dostała coś ekstra, ale jeszcze nie jest w 100% zweryfikowana.
 
Jest jeszcze jeden sposób, według mnie najlepszy, by się nauczyć i zrobić talię, którą będziesz znał i czuł. Zrób wyzwania startową talią w grze jednoosobowej (talia startowa to ta, którą masz podaną przez twórców Gwinta, a wyzwania to te za które dostaje się karty dowódców). Możesz wybrać sobie talię NF. Dzięki temu poznasz podstawowe karty w swoim decku oraz dowiesz się, jak działają one gdy są grane przeciwko przeciwnikowi (lub gdy zagrywa je przeciwnik). Trochę się ich nauczysz przez praktykę, a przy okazji dostaniesz złoto i doświadczenie, co prowadzi do beczek, a w beczkach są kolejne karty. Potem idziesz na Potyczki i tak próbujesz swoich sił z innymi graczami i przeciwko innym frakcjom (swoją drogą, możesz też sprawdzić talię startową NF przeciwko innym frakcjom w wyzwaniu, i za to też dostaniesz złoto i doświadczenie->beczki). Nabywasz obycia, znasz już swoją talię, dostajesz nowe karty, próbujesz, zmieniasz, znów grasz - i nic nie tracisz, bo nawet jak przegrasz na Potyczkach, dostajesz doświadczenie.
A gdy osiągniesz poziom 10, jesteś już na tyle obeznany z grą i swoim deckiem, że możesz próbować sił w rozgrywce rankingowej.
Jest to o tyle dobre, że opisy kart opisami, ale nowicjuszowi "na sucho" może to niewiele powiedzieć w kontekście sensownego ich zastosowania w praktyce.
 
Top Bottom