Oddajcie wersję XBOX ONE Enhanced na Series X. Porównanie do PC

+
Przykro mi , że to piszę, ale posiadam Wiedzmina na 2 platformach

PC ( i9-9900 32gb ram ddr 4 3200 z gtx 1070 dysk NVME ) oraz na XBOX SERIES X. Wersja 1.32 działa idelania full HD max detale i stabilne jak skała 60 FPS.

Wersja 4.0 w DX11 da się tak ustawić, aby było płynnie na wyżej wymienionym konfigu, także w FHD, ale widzę ze ta wersja pożera więcej ramu około 16-17 GB, stara wersja zadowalała się 12 GB

Gram na tym samym TV. W obu przypadkach ten sam kontroler pad od series X.

Szczerze tryb "PERFORMANCE" na SERIES X to "kpina" ( nie mówię o RT bo tam jest pokaz slajdów) , porównując z PC (wersja 4.0) tam gdzie na GTX 1070 mam 60 FPS xbox series X ma spadki do 40-50 - NIE AKCEPTUJĘ TEGO !!!!

Ja wiem, że w PC mam mocniejsze CPU o 15-20% (w obydwu przypadkach 8 rdzeni ale róznica w taktowaniu to 800 do 1000 MHz) , ale o 40 % słabszą grafę.

Widać , że przesadziliście z efektami. AMD zen 2 w series x oraz za mało ramu w konsoli i się tnie.

W poprzedniej wersji tryb perfomance ze starej konsoli mial stabilne non stop 60 klatek na dysku usb 3.0 oddajcie to za co zapłaciłem, czyli Widzmiana 3 Dziki GON na XBOX ONE ENHANCED Edition za takiego "darmowego" patcha podziękuję.

Dodatkowo nowa wersja wcale nie wymaga dysku SSD nie mowiąc o NVME - na pc działa ze zwykłego mechanika usb 3.0 7200, po co taki wymóg na series x.
 
Last edited:
Chcesz zwrot pieniędzy za który jest za darmo,dla twojej świadomości możesz cofnąć poniżej 4.0 a RT to obecnie to sobie pukają na tych najnowszych kartach,konsola to konsola ale widzę masz zajebisty PC gratulacje
 
Nie pragnę zwrotu kasy, ale możliwości wyboru w którą wersję mam grać, bo kupiłem wersję XBOX ONE.
Do tej pory na XBOX SERIES X - grałem ( i inni grali) w wersję z XBOX ONE X. Ta wersja w trybie PERFORMANCE na obecnej konsoli miała naprawdę stabilny framerate i prawie zero glichy (wersja 1.60).

Aktualnie wersja 4.0. Gra została zastąpiona wersją kompletną bez możliwości wyboru, niestety tryb PERFORMANCE jest raczej trybem 40-50 FPS i nijak się to ma do płynności poprzedniej wersji. Nawet filmik wstępny ( z napisem CDPROJECT RED), gdzie maskowany jest wstępny loading haczy się na series x, a wersja w kompatybilności wstecznej była idelanie płynna.

Oftop: Najśmnieszniejsze jest to, że GTX 1070 ma wydajnośc grafiki z XBOX ONE X i na takiej karcie w PC da się grać płynniej w wersję 4.0 Wiedzmina niż na XBOX SERIES X w trybie performance, a grafika w SERIES X jest o 40% wydajniejsza niż wspomniany wyżej GEFORCE.

Dlatego napisałem, że patch ok, darmocha ok, ale nie zabierajmy ludziom wolności wyboru i tego za co zapłacli. Szczególnie, że poprzednia wersja działała lepiej (płynność) mimo gorszych tekstur, czy oświetlenia. Dlatego uważam, że zabranie tej możliwości wyboru ukazuje partactwo nowej wersji.

Wystarczyło by zostawić tak jak z CONTROL. W mojej bibliotece mam do wyboru wersję X/S oraz wersję z XBOX One. Jedna wymaga dysku nowego drugą mogę zainstalować na zewnętrznym HDD. Tak samo mam z Assasin Creed Black Flag (wersja z XBOX 360 i XBOX One).

Podejrzewam, że ta wersja wiedzmina zadziała dopiero dobrze na następnej generacji konsol i to jest kicha. Zabrano coś co dobrze działało i znowu trzeba czekać na patche, albo męczyć się z kulawą liczbą klatek nawet w trybie "wydajnośći"

Pozdrawiam
 
Last edited:
Uważam że przesadzasz. O ile tryb RT faktycznie jest popsuty i są straszne spadki płynności i rwanie animacji, tak tryb wydajności działa bardzo dobrze. Grafika wygląda teraz świetnie a spadki fps odnotowałem tylko w Novigradzie. Moim zdaniem, dla tak dużego polepszenia grafiki, warto poświęcić te sporadyczne utraty płynności.
 
Tomasz1980 - Zgadzam się z Tobą w 100% ten update to koszmar!.

W RT nie da się grać w wielu miejscach, w jaskiniach w Skellige pojawiają się artefakty oświetlenia, takie jasne kwadraty, konsola zawiesza się raz na godzinę, w każdej wersji na wodzie pojawiła się taka niby piana i wygląda to źle, o ile na morzu w przy brzegu byłoby to do przełknięcia, to na kałużach i jeziorach wygląda to koszmarnie, a fale zostały wypłaszczone, o klatkowaniu w wersji RT nie wspomnę.

Do tego wersja wydajnościowa wygląda po prostu źle, strasznie płasko i sterylnie. Po zainstalowaniu wersji "nex-genowej" i pograniu, skasowałem z dysku grę i ściągnąłem ponownie z serwera, okazało się że automatycznie instaluje nową gre od razu z updatem bez pytania mnie o zdanie!!!!!

CDP !!!!żądam abyście dali nam wybór przy instalacji gry z serwerów, abyśmy mogli instalować wersje tylko enchanced, która chodziła i wyglądała po prostu świetnie, no i była stabilna.

Jeśli tego nie zrobicie to oddajcie mi kasę, ponieważ łącząc grę przy pobieraniu z zserwerów z updatem, zmieniliście warunki umowy na które ja nie wyraziłem zgody!!!.

Reasumując - mam gdzieś ten wasz update, którego nawet po tylu latach nie umiecie czegoś zrobić dobrze, jesli szybko nie wydacie patcha który pozwoli na instalacje gry z serwera, bez tego scierwa w updatecie, to oddajcie mi kasę za grę
Post automatically merged:

Uważam że przesadzasz. O ile tryb RT faktycznie jest popsuty i są straszne spadki płynności i rwanie animacji, tak tryb wydajności działa bardzo dobrze. Grafika wygląda teraz świetnie a spadki fps odnotowałem tylko w Novigradzie. Moim zdaniem, dla tak dużego polepszenia grafiki, warto poświęcić te sporadyczne utraty płynności.
Głupoty gadasz chłopie, obecna wersja preformace nie ma startu do poprzedniej wersji echanced, jest płaska i bardzo sterylna. A RT to porażka, pełno artefaktów światła w np. jaskiniach no i zawieszanie się konsoli co jakiś czas. Na Skelligie brakuje tez w kilku miejscach znaczników, co nie ułatwia gry...
 
Last edited:
Chłopie...może sam nie wypisuj głupot, tylko obejrzyj materiał na Digital Foundry. Wyraźnie tam widać że nowa wersja w trybie performance deklasuje starą pod każdym względem.
 
Chłopie...może sam nie wypisuj głupot, tylko obejrzyj materiał na Digital Foundry. Wyraźnie tam widać że nowa wersja w trybie performance deklasuje starą pod każdym względem.
Chyba jednak nie. Czy tak powinna wyglądać gra z „nowymi teksturami”? UHD ktoś powie może? A jeszcze dzień wcześniej przed aktualizacją wszystko wyglądało dobrze … teraz te płaskie tekstury przyprawiają o ból głowy, psuje radość z rozgrywki w grze, w której dialogi stanowią duży wolumen czasu.

8EAE0246-33E2-44CF-B970-719F981CA43C.png
F4C651C0-1DF5-4AE1-B084-7A752A711568.png
B9D93320-D545-4C0D-8EDC-F93EC7A9EB37.png
9B668508-029A-4C39-8EAB-29D6B9E05442.jpeg
 
Chyba jednak nie. Czy tak powinna wyglądać gra z „nowymi teksturami”? UHD ktoś powie może? A jeszcze dzień wcześniej przed aktualizacją wszystko wyglądało dobrze … teraz te płaskie tekstury przyprawiają o ból głowy, psuje radość z rozgrywki w grze, w której dialogi stanowią duży wolumen czasu.

View attachment 11337676View attachment 11337679View attachment 11337682View attachment 11337685
Cóż Ci mogę doradzić - kup PC, będziesz miał wybór pomiędzy starą i dwoma nowymi wersjami, do tego sporo suwaków do zabawy ustawieniami detali.
 
Primum non nocere - jeżeli ktoś się za coś zabiera po pierwsze powinien upewnić się , że jego działania nie psują stanu zastanego.

Co ci po malarzu, który pomaluje pokój a zniszczy posadzkę ;-)

Niestety nowy update zabrał nam wersję XBOX X ENHANCED (uruchomiona na SERIES X), która działała w 4k / 60 FPS w każdej lokacji w tej grze.

Zamiast tego dostaliśmy "koncert niestabilnego klatkażu" i błędów (od niepoprawnych tekstur , migających cieni oraz zwiech lub wyrzucenia do pulpitu w konsoli).

Moim zdaniem wystarczyłoby zostawić starą wersję na SERIES X (obok nowej) i nie było by afery, a tak z premedytacją ją usuneli, bo jak ludzie porówali by obie wersje to byłoby więcej komentarzy takich jak moje :)

Jestem graczem - PC, konsole , planszówki i karcianki. Lubie jak coś działa, a nie lubię partaczy. Wersja ENHANCED była dostępna przez 4 lata.

Teraz znowu będziemy czekać 2 lata, aż połatają ten update - tragifarsa dla mnie :(

WRoobelek napisał:

"Cóż Ci mogę doradzić - kup PC, będziesz miał wybór pomiędzy starą i dwoma nowymi wersjami, do tego sporo suwaków do zabawy ustawieniami detali."

Na PC jest wybór super to dlaczego na konsoli go zabrali ?
 
Primum non nocere - jeżeli ktoś się za coś zabiera po pierwsze powinien upewnić się , że jego działania nie psują stanu zastanego.

Co ci po malarzu, który pomaluje pokój a zniszczy posadzkę ;-)

Niestety nowy update zabrał nam wersję XBOX X ENHANCED (uruchomiona na SERIES X), która działała w 4k / 60 FPS w każdej lokacji w tej grze.

Zamiast tego dostaliśmy "koncert niestabilnego klatkażu" i błędów (od niepoprawnych tekstur , migających cieni oraz zwiech lub wyrzucenia do pulpitu w konsoli).

Moim zdaniem wystarczyłoby zostawić starą wersję na SERIES X (obok nowej) i nie było by afery, a tak z premedytacją ją usuneli, bo jak ludzie porówali by obie wersje to byłoby więcej komentarzy takich jak moje :)

Jestem graczem - PC, konsole , planszówki i karcianki. Lubie jak coś działa, a nie lubię partaczy. Wersja ENHANCED była dostępna przez 4 lata.

Teraz znowu będziemy czekać 2 lata, aż połatają ten update - tragifarsa dla mnie :(

WRoobelek napisał:

"Cóż Ci mogę doradzić - kup PC, będziesz miał wybór pomiędzy starą i dwoma nowymi wersjami, do tego sporo suwaków do zabawy ustawieniami detali."

Na PC jest wybór super to dlaczego na konsoli go zabrali ?
Cóż Ci mogę powiedzieć? Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość - raczej naprawią, choć nie wiadomo kiedy.
 
Oto test gry w trybie kompatybilności na SERIES X:

The Witcher 3 Performance Mode Xbox Series X vs Xbox One X Frame Rate Test (Backwards Compatibility)​


i dodatkowy test nowej wersji NEXT-GEN ( oglądajcie od 9:29) piękne spadki klatek:


Pamiętajmy też, że wersja z ONE X śmiga w prawdziwym 4K, a wersja na SERIES X to FSR (ghosting upscalera widoczny tak samo dobrze jak w CYBERPUNKU).
 
Last edited:
Top Bottom