Oddziaływanie Wiedźmina na psychikę dzieci i młodzieży

+
Prawda jest taka ze wplyw tej gry doskonale widac wsrod forumowiczow, prosze zwrocic tylko uwage na wzrost poziomu wulgarnych wypowiedzi po premierze Wiedzmina, przed premiera malo kto tutaj klna i wyrazal sie wulgarnie, a po premierze spora czesc forumowiczow zaczyna klnac. Wiecm oze cos w tym jest ;)
 
Ghostiet said:
Pierdolenie kotka za pomocą młotka, pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że jeśli gry komputerowe drastycznie wpływają na psychikę dziecka, to po sesji w Pacmana wszyscy powinni biegać po ciemnych pokojach połykając pigułki, w rytm powtarzalnej muzyki.
LOL"Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły.... "
Ghostiet said:
Prawda jest taka ze wplyw tej gry doskonale widac wsrod forumowiczow, prosze zwrocic tylko uwage na wzrost poziomu wulgarnych wypowiedzi po premierze Wiedzmina, przed premiera malo kto tutaj klna i wyrazal sie wulgarnie, a po premierze spora czesc forumowiczow zaczyna klnac. Wiecm oze cos w tym jest ;)
Nie no racja :)
 
Meciuk said:
Prawda jest taka ze wplyw tej gry doskonale widac wsrod forumowiczow, prosze zwrocic tylko uwage na wzrost poziomu wulgarnych wypowiedzi po premierze Wiedzmina, przed premiera malo kto tutaj klna i wyrazal sie wulgarnie, a po premierze spora czesc forumowiczow zaczyna klnac. Wiecm oze cos w tym jest ;)
to nie przez gre, to przez gram.pl :D
 
a... to Was nie razi nachalny dydaktyzm u Sapka, który w ostatnim tomie sagi już rozwalał nastrój a narrenturmów skończyć nie dał?Ta postmodern bla bla nistyczna maska świata silnie przejaskrawionego? Przecież cała ta gra i szerzej świat wiedzmina, ma zohydzic fanatyzmy wszelakie i uczyć odpowiedzialności za podejmowanie trudnych decyzji. Nie ma nic w życiu landrynkowego - są rzeczy, które po prostu po krasnoludzku trzeba zrobić (jak np wziąć udział w demokratycznych wyborach ;D ). W grze tej seksu nie ma - są flirty (jak kto chce niech się uczy) Choć co mnie dziwi leciutko - to infantylna wiara twórców fabuły w dowody wdzięczności za ocalenie i śliczniutkie prezenty. Przecież kobiety flirtują bo im się podoba, imponuje, ciekawe jaki jestw łóżku itp. Jak wasze laski lecą na was za prezenty to współczuję :p A swoją droga seksizmem to trąci. Wulgarność u Sapka jest tak zabawna że aż smakuje Miodkiem, w grze jest tych k... więcej ale też więcej widzimy postaci typu oprych, zbir, pijak, które w ksiązkach zwykle nie mówią nic ( napisanie zdania "Wiedzmin przeszedł przez miasto" nie wymaga cytowania spotkanych tam osób). Wulgaryzmy te zresztą wśród uczniów gimnazjum przeszły by pewnie nie zauwazone.Osobiście dał bym tą grę od 12+ i zalecał do szkół żeby dzieci uczyły się odróżniać mniejsze zło od większego i nie dały zwodzić jako mięso armatnie w walkach o władzę i oreny.
 
E tam, nie jesteście obiektywni, widać, że gry już Wam psychikę zniszczyły! Przez to Wasze oddawanie czci szatanowi, jakim jest komputer nie zauważacie Prawdy Oczywistej(tm), jaką jest wpływ brutalnych gier na młodych ludzi! Przecież wiadomo, że młodziki (tak do 35 lat conajmniej) nie mają pojęcia, że gra komputerowa to nie rzeczywistość. I to właśnie przez to mamy tak dużo Zła na świecie. Poczynając od młodzieży pijącej (to przez te eliksiry w Wiedźminie!) i klnącej jak szewc, przez skorumpowanych urzędników maści przeróżnej (tak jak w Wiedźminie - nie posmarujesz, nie masz), a kończąc na fanatycznych, starych dziadach w stylu Wielebnego.A, co do tytułu - czy tylko mnie po przeczytaniu "Działanie psychiczne Wiedźmina [...]" staje przed oczami jakiś psionik wyginający łyżki siłą woli? Nie lepiej by może było "Oddziaływanie Wiedźmina na psychikę dzieci i młodzieży"?
 
Prawda - brutalna - ale właśnie dlatego jest prawdą... jest taka, że wychowanie dzieciaka zależy od jego rodziców, a nie od gry - choćby nie wiem jaka brutalna by była. No, ale przecież łatwiej zwalić na grę, niż przyznać się do błędów wychowawczych, lub po prostu do faktu, że dzieciakowi się nie poświęca czasu...
 
Jest na pudelku oznaczenie "18+". Jesli czlowiek ktory jest mlodszy, zrobil po graniu w ta gre jakas glupia rzecz. To kompletnie NIE POWINNO sie obwiniac CDPR.
 
Gofer31 said:
Jest na pudelku oznaczenie "18+". Jesli czlowiek ktory jest mlodszy, zrobil po graniu w ta gre jakas glupia rzecz. To kompletnie NIE POWINNO sie obwiniac CDPR.
Otóż to. Jeżeli ktoś jest normalnym, zdrowym człowiekiem- gra absolutnie nie powinna wpłynąć na jego psychikę.
 
Chciałbym wtrącić małe sprostowanie: nie piszcie proszę, że "Wiedźmin" jest grą, w której jest rasizm. Bo to może mylić, kogoś kto w grę nie grał i wyrobi sobie zdanie takie, że to gra dla członków rozwiązanej już Młodzieży Wszechpolskiej (zresztą niech też grają, tym lepiej dla nich).W GRZE POKAZANY JEST RASIZM I JEGO NEGATYWNE SKUTKI, CO NIE OZNACZA ŻE UCZY ONA RASIZMU.WRĘCZ PRZECIWNIE, UCZY - NA PRZYKŁADACH - TOLERANCJI LEPIEJ NIŻ JAKAKOLWIEK LEKCJA WYCHOWAWCZA.Sorry za caps-lock, ale chciałem to wyraźnie powiedzieć.
 
po co wogole ten topic. wiedzmin ma kategorie wiekowa 18+ i jesli ktos daje grac dzieciom to na wlasna odpowiedzialnosc. to tak jakby dyskutowac o wplywie picia alkoholu na 10 letnie dziecko. mlodsi nie powinni pic i nie powinni grac w wiedzmina i tyle.
 
flashintheflesh said:
po co wogole ten topic. wiedzmin ma kategorie wiekowa 18+ i jesli ktos daje grac dzieciom to na wlasna odpowiedzialnosc. to tak jakby dyskutowac o wplywie picia alkoholu na 10 letnie dziecko. mlodsi nie powinni pic i nie powinni grac w wiedzmina i tyle.
Taaa... Jasne... Bo alkohol i gra to to samo no nie? Gorszego przykładu być nie mogło!!!Alkohol szkodzi fizycznie! , a gry wcale!(xD) Rozumiem, że jako, że nie mam 18 lat, po zagraniu w Wiedźmina zacznę pić, kląć, mordować etc.? Bo z twojej "wypowiedzi" jasno to wynika. Tak właściwie to czy ty masz 18 lat? Sądząc po ortografii, interpunkcji itd. góra 12-13. Może wyjątkowo nieinteligentny i leniwy 15 - 14-latek. Argumenty też masz niezłe: "i tyle", na więcej cię nie stać? Uważam, że negatywny wpływ gier i książek na dzieci to wymysł rodziców, którzy nie potrafią wychować swoich dzieci, a winę zwalają na inne rzeczy. I tyle! xDPSSam jestem dopiero w 1. klasie gimnazjum.
 
Alkohol szkodzi fizycznie! , a gry wcale!(xD) Rozumiem, że jako, że nie mam 18 lat, po zagraniu w Wiedźmina zacznę pić, kląć, mordować etc.? Bo z twojej "wypowiedzi" jasno to wynika. Tak właściwie to czy ty masz 18 lat? Sądząc po ortografii, interpunkcji itd. góra 12-13. Może wyjątkowo nieinteligentny i leniwy 15 - 14-latek. Argumenty też masz niezłe "i tyle", na więcej cię nie stać? Uważam, że negatywny wpływ gier i książek na dzieci to wymysł rodziców, którzy nie potrafią wychować swoich dzieci, a winę zwalają na inne rzeczy. I tyle! xD
Ech... Juz po Twoich wypowiedziach widać, że masz problemy z odróżnianiem rzeczywistości oraz poziomów szkodliwości. Powiem Ci tak - nie fizycznie szkodzi ale psychicznie. A dokładniej na nieukształtowaną psychikę może działac druzgocząco i może nawet doprowadzić do zachowań psychotycznych. Dlatego jest ograniczenie wiekowei nie ejst to ograniczenie dlatego, że "komuś sie tak uwidziało". Gra ma 18+ tzn że może być szkodliwa dla młodego odbiorcy o nieukształtowanej psychice. Proste jak drut. I kiep ten co tego nie rozumie.;)
 

Keth

Ex-moderator
szymex11 said:
Kuurcze... Temat był normalny ale Keth kazał zmienić :D
Bo "Działanie wiedźmina" zwykle kojarzy się z czym innym :pLepiej :)Ed: troszkę zmodyfikowałem jeszcze ;)
 
Firnomir said:
Firnomir said:
po co wogole ten topic. wiedzmin ma kategorie wiekowa 18+ i jesli ktos daje grac dzieciom to na wlasna odpowiedzialnosc. to tak jakby dyskutowac o wplywie picia alkoholu na 10 letnie dziecko. mlodsi nie powinni pic i nie powinni grac w wiedzmina i tyle.
Taaa... Jasne... Bo alkohol i gra to to samo no nie? Gorszego przykładu być nie mogło!!!Alkohol szkodzi fizycznie! , a gry wcale!(xD) Rozumiem, że jako, że nie mam 18 lat, po zagraniu w Wiedźmina zacznę pić, kląć, mordować etc.? Bo z twojej "wypowiedzi" jasno to wynika. Tak właściwie to czy ty masz 18 lat? Sądząc po ortografii, interpunkcji itd. góra 12-13. Może wyjątkowo nieinteligentny i leniwy 15 - 14-latek. Argumenty też masz niezłe: "i tyle", na więcej cię nie stać? Uważam, że negatywny wpływ gier i książek na dzieci to wymysł rodziców, którzy nie potrafią wychować swoich dzieci, a winę zwalają na inne rzeczy. I tyle! xDPSSam jestem dopiero w 1. klasie gimnazjum.
dziekuje za psychoanalize, moze zostaniesz moim terapeuta. wskaz tez prosze blad ortograficzny, interpunkcje stosuje zeby wypowiedz byla komunikatywna na reszte faktycznie jestem zbyt leniwy.jesli nie rozumiesz metafor i nie widzisz nic wspolnego w powyzszym porownaniu to bardzo mi przykro. 'wyjatkowo nieinteligentny 15-14 latek', dla twojej informacji mam 22 lata i studiuje fizyke medyczna panie 1 klasa gimnazjum. ktos kto wiecej wie na ten temat od ciebie i ode mnie ustalil granice wieku i nie ma co dyskutowac o zlym wplywie na dzieci bo dzieci nie powinny miec z gra stycznosci.sorry za ofensywny ton, chyba miesci sie to w granicach obrony koniecznej
 
Badania psychologiczne dowodza ze czeste ogladanie scen przemocy podnosi jej poziom w zachowaniach spolecznych. Powoduje tez znieczulice - ludzie oswajaja sie z takimii zachowaniami i nie reaguja na jej przypadki w codziennym zyciu.
 
flashintheflesh said:
flashintheflesh said:
flashintheflesh said:
po co wogole ten topic. wiedzmin ma kategorie wiekowa 18+ i jesli ktos daje grac dzieciom to na wlasna odpowiedzialnosc. to tak jakby dyskutowac o wplywie picia alkoholu na 10 letnie dziecko. mlodsi nie powinni pic i nie powinni grac w wiedzmina i tyle.
Taaa... Jasne... Bo alkohol i gra to to samo no nie? Gorszego przykładu być nie mogło!!!Alkohol szkodzi fizycznie! , a gry wcale!(xD) Rozumiem, że jako, że nie mam 18 lat, po zagraniu w Wiedźmina zacznę pić, kląć, mordować etc.? Bo z twojej "wypowiedzi" jasno to wynika. Tak właściwie to czy ty masz 18 lat? Sądząc po ortografii, interpunkcji itd. góra 12-13. Może wyjątkowo nieinteligentny i leniwy 15 - 14-latek. Argumenty też masz niezłe: "i tyle", na więcej cię nie stać? Uważam, że negatywny wpływ gier i książek na dzieci to wymysł rodziców, którzy nie potrafią wychować swoich dzieci, a winę zwalają na inne rzeczy. I tyle! xDPSSam jestem dopiero w 1. klasie gimnazjum.
dziekuje za psychoanalize, moze zostaniesz moim terapeuta. wskaz tez prosze blad ortograficzny, interpunkcje stosuje zeby wypowiedz byla komunikatywna na reszte faktycznie jestem zbyt leniwy.jesli nie rozumiesz metafor i nie widzisz nic wspolnego w powyzszym porownaniu to bardzo mi przykro. 'wyjatkowo nieinteligentny 15-14 latek', dla twojej informacji mam 22 lata i studiuje fizyke medyczna panie 1 klasa gimnazjum. ktos kto wiecej wie na ten temat od ciebie i ode mnie ustalil granice wieku i nie ma co dyskutowac o zlym wplywie na dzieci bo dzieci nie powinny miec z gra stycznosci.sorry za ofensywny ton, chyba miesci sie to w granicach obrony koniecznej
Terapeutom? OK! 200 zł za godzinną sesję. Dojazd do terapeuty na własny koszt.Co do błędów ortograficznych, to najgorsze jest to, że nie używasz polifontów, a zdania zaczynasz z małej litery. To naprawdę utrudnia odbiór tekstu i czyni go "niechlujnym" panie studencie. Co do metafory to musisz przyznać, że była niezbyt trafna.Wyniki badań naukowych są podzielone, od jakiegoś czasu coraz więcej badań ukazuje, ze gry to jednak nie całe zło tego świata.
 
Przez wasze głupie przekrzykiwanie się wiele dzieci wcale nie musi grać w Wiedźmina żeby zwariować.A może on jest dyslektykiem a ty dalekowidzem, co za problem kurcze każdy ma jakieś wady i nie należy się ich czepiać.
 
Summit said:
Wracajac do Wiedzmina mamy 18+ i tego sie powinno trzymac
W dobie internetu? Żartujesz sobie?
A w czym problem, przeciez czlowiek widzi w co gra jego pociecha, a poza tym na kompie nie da sie nic ukryc, wystarczy troche wiedzy i mozna znalesc wszystko tylko trzeba wiedziec co sie szuka. Sprawa prosta widze ze pociecha gra w cos co nie powinno, siadam do komputera i sprawdzam co na nim jest i usuwam oraz wyciagam odpowiednie konsekwencje.Dodam tak dla pewnosci ze sam dzieci jeszcze nie posiadam, wiem ze sa sposoby przed ukryciem zawartosci kompa przed rodzicami ale rowniez wiem ze wszystko da sie znalesc, jak sie tylko chce. Wiec doba internetu nie jest tlumaczneniem.
 
W obliczu możliwości wygooglania w kilka sekund filmu z egzekucji albo patroszenia jakiegoś biedaka gra w wiedźmina wydaje się małym zagrożeniem dla psychiki. Choć durnych (bez wyobraźni) rodziców nie brak u nas.
 
Top Bottom