Odkryj Zapomniane Skarby!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nasz najnowszy zestaw kart, Zapomniane Skarby, zawiera 21 nowych kart i jest już dostępny!

Nowe karty wykorzystują i rozszerzają istniejące już w GWINCIE mechaniki, a ich ilustracje inspirowane są Projektem Złoty Nekker — rozwijanym obecnie spin-offem, opartym na podstawowej rozgrywce i mechanice Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Zestaw jest już dostępny jako część najnowszej aktualizacji (10.4), która wprowadza również standardowe zmiany w balansie.

Troll Sklep prezentuje:

Również od dziś, przez ograniczony czas, będziecie mogli nabyć Pakiet Zapomnianych Skarbów, który zawiera wszystkie nowe karty z zestawu Zapomniane Skarby w animowanych wersjach premium, a także zupełnie nową planszę do gry: Opuszczone laboratorium. Pakiet ten będzie dostępny do 10 maja, do godziny 10:00.
 
To chyba jeden z najlepszych zestawów biorąc pod uwagę przelicznik złotówek na pył konieczny do stworzenia zawartych w nim kart.
Sama plansza wygląda o wiele lepiej od Alzurowego pierwowzoru.
 

Ely74

Forum regular
Nie macie wrażenie ,że zdobna kadzielnica będzie makabryczną kartą w spamach? Przecież takie elfy gdzie często najmocniejsza karta ma 5 pkt i nie mają żadnego removala mocnych kart nagle dostaną szansę wymiany 3 pkt na 15... I to nawet jeśli cel jest broniony przez obrońcę
Złoty Nekker też wydaje się mocny . Co do reszty to czasem wydają sie przekombinowane albo kompletnie nieprzewidywalne i dlatego nie będą grane
 

Ely74

Forum regular
@Ely74 oj nie zgodzę się taki ring of power jest mocarny te frakcyjne również
No może masz racje ale np taki Runiczny Czarodziej raczej nie będzie grany. Tak samo ten miecz Aerondight.. Ring of power to jest pierśień przychylności? Karta niezła ale głównie dla zielonych którzy grają na wzmocnienie ręki i Torque. Choć ogólnie rzeczywiście przy w miarę długiej rundzie 1 da ci solidne wzmocnienia na ręce tylko musisz zagrywać niewzmocnione karty by rywal się nie zorientował i nie spasował szybko.
Ale ok tu rzeczywiście i wzmocnienie reki pewne i odchudzenie talii .. I nawet wymuszanie skrócenia rundy 1 co może być często na eke
Wolumin Nekromant niby fajny ale raczej nie chcesz grać brązami w 3 rundzie tylko po to by wskakiwały ci ich kopie z cmentarza. No chyba ,ze Wampiry bo tu akurat kilka brązów zagrywanych podwójnie w rundzie 3 może robić gruby przewał punktowy
Świeca Czarnoksięznika jest mocna ale czy tu chodzi o to ,że jak wydam 9 monet na wzmocnienie to następnym razem za 1 wydaną monete wzmacniam kartę o 10 pkt? bo nie do końca wiem jak interpretować jej zapisy
 
@Ely74 pierścień nie wzmacnia ręki. On zwiększa swoje wzmocnienie o dwa co turę. Więc na 4 karty do końca rundy przy zagraniu wzmacnia wybraną jednostkę na stole o 16 pkt jeśli się nie mylę w liczeniu. A więc mamy 16 za 8 prowizji. Jeśli nie zostanie zagrany w, R1 zostaje wygnany i dobieramy kartę więc również odchudza.
Co do świecy nie grałem jej jeszcze więc nie wiem. Jednak na moje wynika że działa tak: płacimy 1 wzmacniamy o 1, następnie płacimy 2 wzmacniamy o 2 itd do 9 ciu
 

Ely74

Forum regular
@piotr4440
Jeszcze nim nie grałem więc nie do końca czułem tę kartę... To rzeczywiście daje kopa oczywiście jest ryzykiem ,że nie zdązysz go zagrać
 
@piotr4440
Jeszcze nim nie grałem więc nie do końca czułem tę kartę... To rzeczywiście daje kopa oczywiście jest ryzykiem ,że nie zdązysz go zagrać
Ja go grałem, przy talii na swarm elfów. Jeśli przeciwnik pasuje bo przegrywa 1 rundę, to nic nie tracisz - pierwszą rundę masz wygraną i za tą kartę dostajesz inną. A jak dobrze wyczujesz moment zagrania, to masz wygraną 1 rundę dzięki tej karcie. Jedyny problem jest, jak przeciwnik prowadzi wyraźnie w 1 rundzie, wtedy moim zdaniem nie trzeba czekać do końca, tylko grać nieco wcześniej.
 

Ely74

Forum regular
@Ely74
Co do świecy nie grałem jej jeszcze więc nie wiem. Jednak na moje wynika że działa tak: płacimy 1 wzmacniamy o 1, następnie płacimy 2 wzmacniamy o 2 itd do 9 ciu
Przetestowałem Święce. Ona działa tak najpiew możesz wydać 1 monetę i wzmacniasz o 2. Potem możesz wydać 2 monety i wzmocnićo 3 . Potem 3 i wzmocnić o4 itd. . Krótko mówiąc opłacalna jest tylko na niskich wydatkach. Potem to już żaden sens
 
Pierwsze wrażenie po dodaniu nowych kart. Oprócz ogólnie spodziewanego przegięcia z ich siłą w stosunku do już istniejących kart, ogólnie dla mnie są bez większego polotu. Fabularnie żadnego większego znaczenia nie mają (poza mieczem Pani Jeziora, i nawiązaniu do Alzura przy jednej z ksiąg), więc pozostaje liczyć że pozostała część dodatku coś w tym względzie poprawi, bądź trzeba będzie czekać na kolejne dodatki. A tematyki do dodania jest wciąż jeszcze sporo, Kult Lwiogłowego Pająka, Dagon i jego wyznawcy, Zerrikania i klimat smoków, to z tych które pierwsze przychodzą do głowy.

No i na plus, że Złoty Nekker nie okazał się jakimś wyjętym z czapy stworem, a po prostu statuetką, co ma już jakiś większy sens, bo wokół tego można już na spokojnie zbudować dowolną historię.
 
@Reunion33 brakuje mi w tych kartach reprezentacyjnej twarzy, tak jak przy wcześniejszych dropach/dodatkach był nią Dettlaff czy Octavia Hale. Dodatkowo cały set przez mnogość przedmiotów jest jakiś nijaki, przeglądając je czuję się, jakbym miał do czynienia z nowym ekwipunkiem do gry Talisman: Magia i Miecz.
 
Top Bottom