#odliczanieDoMrocznejPrzyszłości 365 dni Cyberpunk 2020 [tłumaczenie]

+
Status
Not open for further replies.
#361

Countdown361.jpg

"Cyberpunk był wielkim sukcesem, definiującym całkowicie nowy rodzaj roleplayingu, podobnie jak książki Gibsona zdefiniowały nowy rodzaj w literaturze."

"Stopień, w jakim sukces Cyberpunka (w obu edycjach) wpłynął na branżę można zobaczyć obserwując jego następstwa. Młoda firma
Atlas Games zaczęła publikować przygody dla Cyberpunka, które, jak później wyliczono, odniosły większy sukces niż większość książek d20 powstałych dekadę później."

"Po drugie, cała branża, widząc sukces R. Talsorian, zaczęła produkować własne cyberpunkowe gry."

"Oczywiście, kiedy reszta branży reagowała na R. Talsorian i Cyberpunka, Pondsmith wesoło tworzył kolejne dodatki dla swojej topowej gry, zbierając korzyści z rodzaju gry, który stworzył."

Shannon Appelcline,
Cytaty za zgodą Designers and Dragons: lata 80.
 
Last edited:
#362

Countdown362.jpg

Q: Powiedziałaś, że masz inne postaci, które mogą być rozpoznane, bo pochodzą z Twoich growych sesji?

A: Jasne, pomysł na postać Jenny Casey z książek Hammered wziął się z gry Cyberpunk 2020, jak pomysł na jej towarzyszy. Sama książka ma zupełnie inny świat niż Cyberpunk 2020, ale poświęciłam tyle czasu na rozwój swojej postaci oraz NPCów, że fajnie było dać im nieco życia poza systemem RPG, którego były częścią.

Wywiad Davida Barra Kirtleya z autorką Elizabeth Bear,
Z The Geek's Guide to the Galaxy, Sierpień 2014
 
Last edited:
#363

Countdown363.jpg

Cyberpunk 2020 był częścią mojej młodości, kochałem sposób w jaki łączy komentarz społeczny, humor oraz wyraziście zbudowany świat. Praca nad serią to spełnienie mojego marzenia, jak i praca z legendą gier, jaką jest Mike Pondsmith.

Niech żyje Cyberpunk.


Patrick Mills
Projektant questów Cyberpunka 2077
 
#364

Countdown364.jpg

Q: Czym jest Access To Arasaka? Dlaczego wybrałeś taką ksywkę?

A: Access To Arasaka to zasadniczo odniesienie do starej gry RPG zwanej Cyberpunk 2020. Arasaka była ogromną (i bardzo negatywną) korporacją w świecie Cyberpunka. Zniszczenie jej byłoby wielką rewolucją. Wybrałem więc tę nazwę jako swoisty przekaz dla wszystkich cyberpunków. Prawie jakby powiedział <<Tak można się do niej dobrać. Zróbcie z tym co chcecie.>>

Wywiad Quarcka z Access to Arasaka
Z wywiadu na arrythmiasound.com
 
#365

Countdown365.jpg

Cyberpunki zadają pytania. Ciężkie pytania. Dlaczego świat musi stać się piekłem? Dlaczego megakorporacje nie ponoszą odpowiedzialności za to co robią? Co zrobimy z nowymi technologiami, które tworzymy? Dlaczego muszę robić to, co ktoś mi każe, tylko dlatego, że on tak mówi? Dlaczego nie stworzyć nowego systemu wartości i standardów dla świata, w którym żyjemy?

Jako cyberpunk, Twoim zadaniem jest uderzyć w przyszłość i pokonać ją, a nie skryć się w rogu i tęsknić za starymi, dobrymi czasami. Jeżeli choć trochę Cię to obchodzi, to zrób coś, bo nic nie stanie się lepsze, dopóki Ty nie zdecydujesz się zmienić tego na lepsze.

Mike Pondsmith
Z jego tekstu, What is Cyberpunk

Dziękujemy Wam, że śledziliście razem z nami Cyberpunkowe odliczanie do roku 2020, czasów Mrocznej Przyszłości. Oby Wasza przyszłość pełna była uśmiechu i szczęścia, oraz obfitowała w spełnienie najśmielszych marzeń. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Moderacja Forum​
 
Mike.jpg


Witajcie w moim czasie, ziomale. Witam w roku 2020.
Być może zauważyliście, że samochody jeszcze nie latają. Ale mamy małe pudełka, które mogą łączyć się z całym światem i zlecać prace naszym maszynom. Kształtujemy metale i plastik, oraz naprawdę tworzymy cybersprzęt, który mogą używać nasze dzieci.
Wygląda na to, że w tej części miałem rację.
2020 przewidział także parę innych rzeczy. Mamy więcej broni, niż nam potrzeba, a ludzie są z niej zabijani każdego dnia. Ludzie nie mają pieniędzy i żywności, nie starcza leków (chyba, że tych zatwierdzonych przez korporacje).
Nasz świat tkwi na krawędzi samozagłady, a jej przyczyn jest tyle, że nie wiadomo, co nas zniszczy. Megakorporacje rządzą prawie wszystkim - od rzeczy, które kupujemy zachęcani przez zbiorową halucynację zwaną Internetem, przez rozrywkę, którą konsumujemy bezmyślnie jak braindance, po naszą tożsamość i prywatność.

Więc mamy też takie kwiatki.

Przeszliśmy długą drogę od 1986 roku. Muszę przyznać, że nigdy nie sądziłem, że będziemy tak długo razem chodzić tymi ulicami nędzy. I na pewno nie przypuszczałem, że drzwi do świata Night City zostaną otwarte, a raczej wyważone przez ekipę twórców gier wideo, która dorastała grając w Cyberpunka 2020. To była wspaniała przygoda, która udała się dzięki pomocy milionów ludzi, szczególnie załogi RTG i mojej rodziny. Dziękuję wam bardzo - Dave, Will, Scott, Colin, Clive, Fritz, Derek, Mark, Dave, Mike, Chris, Benjamin, Matt, Bruce, Ed i (oczywiście) Lisa. Dziękuję też nowej załodze RTG - Cody, James, Jay, Jaye, J (moglibyście znaleźć sobie jakieś oryginalne imiona!), Aron, Fran i, ponownie, Dave. Wszyscy oni (i pozostali, których nie wymieniłem) przyczynili się do stworzenia przygód, którymi się mogliśmy cieszyć przez te lata i, którymi - dzięki pracy nieocenionego J Graya - mogliście się cieszyć przez ostatni rok.

Cieszę się, że mieliście zabawę. Jazda będzie jeszcze bardzie ostra, kiedy wyjdzie 2077. Przygotujcie się na szok, ziomale.

I jeszcze jedna rzecz.

Kiedy tworzyłem Cyberpunka, chciałem ukazać ciemną stronę świata, który tworzyliśmy w latach 80. To było ostrzeżenie, ale jednocześnie pozwoliłem wam stać się bohaterami w dystopijnym świecie. Nie musieliście wykonywać podłej roboty jak Rick Deckard albo być wykorzystani i zniewoleni jak Roy Batty. Byliście tam, żeby przejąć kontrolę, niszczyć skorumpowanych i strzelać do bandziorów. Byliście i wciąż jesteście bohaterami Mrocznej Przyszłości. Pokazałem wam drogę. Od was zależy, co z tym zrobicie.

Wejdź w kolejną dekadę bez lęku, z gwałtownością, sprytem i brawurą. Bo ona spadnie na ciebie i tobie podobnych, i będziesz musiał zmierzyć się z megakorpami, skorumpowanymi politykami, złodziejami prywatności, honoru i wolności, by uczynić naszą Mroczną Przyszłość trochę lepszą.

Możesz to zrobić. Wiem, że potrafisz.

Ponieważ w prawdziwym 2020 jesteś cyberpunkiem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom