Oficjalne wymagania systemowe Wiedźmina.

+
Iwona said:
Zdecydowanie grafikę. Przyrost FPSów wymierny, a przy zmianie proca różnicy nie zauważysz raczej... Twoja karta ma jedynie 128MB pamięci i tu jest pies pogrzebany - w wiedźminie jest bardzo, bardzo dużo tekstur i innych bajerów....
dzięki za odpowiedź...a co lepiej wybrać GeForce 8600 GT 512MB czy GeForce 8600 GT 256MBbo cena mniej wiecej podobnaniby im więcej tym lepiej... ale gdzieś czytałem, że ta zasada nie koniecznie dotyczy kart graficznych
 
To zależy jakie są taktowania rdzenia i pamięci. Jak masz dalsze pytania to polecam dział TECHNOLOGIA, i np. wątek Co nieco o sprzęcie... ;)Tutaj masz wyjaśnienie: W Benchmark.pl napisano:"Okolice 300 zł to zdecydowanie minimalna kwota jaką trzeba wydać, aby wyposażyć się w sensowną grafikę do gier. W przedziale tym znajdziemy kilka modeli GeForce 8600 GT 256MB DDR3 (nVidia G84). Optymalnym wyborem są karty z częstotliwościami 540MHz dla rdzenia i 1400 MHz dla pamięci. Uważajcie na modele wyposażone w pamięci DDR2, które mają niższe częstotliwości taktowania: 800~900MHz. Skutkuje to drastycznie niższą przepustowością - 12 GB/s zamiast 21GB/s.Z tego samego powodu zdecydowanie nie ma sensu inwestować w karty wyposażone w 512MB pamięci. Jeśli kosztują tyle samo co wersje 256, z reguły ich częstotliwości są obniżone do 800~900MHz, a więcej pamięci na karcie w żaden sposób nie rekompensuje straty w przepustowości. Wersje 512 z zegarami 540/1400 kosztują 60~70 zł więcej. Oczywiście możecie dopłacić, ale w tym przedziale wydajności 512MB na karcie naprawdę nie ma większego znaczenia na płynność gry. Modele 8600GT wyposażone w 1024MB, to już kompletny bezsens producenta.Jeśli nie bawicie się w overclocking, za około 50~90 zł więcej można dostać fabrycznie podkręcane modele 8600GT, np: 625 MHz dla rdzenia i 1800 MHz pamięci w przypadku Palit z serii Sonic+, lub 600/1600MHz w Galaxy OC CoolerMaster. Zyskujemy 8~12% wyższą wydajność w stosunku do kart z referencyjnymi zegarami 540/1400. Skutkiem ubocznym jest dość mocne nagrzewanie się karty i nieco głośniejsze chłodzenie." @down: Ano... ;)
 
C2D-E6550 2.33-3.10 4Mb L2, Asus 8800 GT GPU: 600 - 650 Shaders 1500 Mem: 1945, 512 GDDR3 256bit 2GB GooDRam Wszystkie detale na maxa itp Filtrowanie anizotropowe 16x,wygładzanie krawędzi 4x, rozdzielczość 1280x1024Kamerka TTP wyłącznie FPS w grze max 80 min na bagnach 35-45 :( chciałem się spytać czy wam też pokazuje się błąd wysłania do microsoftu thewitcher1.20 :(
 
Aristo smart460Ati Mobility Radeon X1600 256ramIntel premium dual core T20802x 512 DDR2Gra ustawiła się na maksa i nie było tragicznie. Momentami mocno zwalniała. Parę razy się wysypała. Po wyłączeniu rozmycia tła jest ok.
 
Mam pytanie, mianowicie chodzi mi o jedną kartę graficzną, którą posiadam. Radeon 9250- ruszy na tym wiedźmin? Chcę sobie kupić wiedźmina, ale muszę się upewnić, ponieważ jak nie da razy to kupie sobie najpierw nową grafikę.Moje pozostałe akcesoria to:Celeron {R} CPU 2,66GHZ2,5 GB Ram DDR 400 Dual ChanelCzekam na odpowiedź, z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
Intel Pentium D 2,2 @ 2,752GB DDR2 667HD2600xt 256/128 ddr3Czy gra będzie chodzić w rozdziałce 1920x1080 płynnie? Skalowanie mnie nie porywa.
 
BamMargera said:
Mam pytanie, mianowicie chodzi mi o jedną kartę graficzną, którą posiadam. Radeon 9250- ruszy na tym wiedźmin? Chcę sobie kupić wiedźmina, ale muszę się upewnić, ponieważ jak nie da razy to kupie sobie najpierw nową grafikę.Moje pozostałe akcesoria to:Celeron {R} CPU 2,66GHZ2,5 GB Ram DDR 400 Dual ChanelCzekam na odpowiedź, z góry dziękuje i pozdrawiam.
Karta graficzna niestety nie spełnia minimalnych wymagań, możliwe, że ruszy, chociaż nie daję na to żadnych gwarancji. Niestety wymagania to wymagania.Zalecam lekturę tego tematu: http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2332.0
 
Mam małe pytanko_Otóż jestem wielkim fanem prozy pana Sapkowskiego i i niedane mi było pograć w wersję PC (choć mam oryginalną edycję rozszerzoną to mam za słaby komputer,niestety).Niedługo zamierzam zainwestować w nowy sprzęt i tu moja prośba do Was.Czy moglibyście mi wskazać jakie składniki powinien zawierać komputer,który byłby w stanie odtwarzać grę na WSZYSTKICH możliwych bajerach (typu rozmycia,antyanalising,itp.) i najwyższej możliwej rozdzielczości bez jakichkolwiek spadków FPS?To dla mnie bardzo ważne,gdyż chciałbym zagrać w tą grę kosztując wszystkich dobrodziejstw graficznych ;) Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
KapitanJackSparrow said:
Polecam ten wątek odwiedzić, może Ci w czymś pomoże :)Wszystko zależy na jakiej platformie, i ile masz funduszy na ten komputer, ale na karcie graficznej oszczędzać nie należy.
Optymalne wymagania sprzętowe - Wiedźmin said:
Wymagania optymalne:Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+Pamięć RAM: 2 GB RAMKarta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardymKarta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0cNapęd DVD
Co do karty - to wszystko zależy od tego, o jakim pułapie cenowym rozmawiamy. I czy wolisz ATI, czy nVidie.Zapytaj w tym wątku, z pewnością ktoś pomoże.
 
Dziękuje temu obywatelowi, który pomógł mi w sprawie grafiki. Mam raczej średnią płytę główną i nie pasują do niej wszystkie grafiki, które można teraz kupić. Postanowiłem zainwestować w Radeona 9800 256 bitów ze 128 mega pamięci.Mam już ostatnie pytanie, chodzi mi o procesor, słyszałem kiedyś, że Wiedźmine nie działa na Celeronach- czy to prawda?
 
Celeron to starszy procesor, więc, tak ja Duron, może mieć problemy. Lepiej zainwestować i kupić coś lepszego. Obecnie procesory są dość tanie, więc obojętnie jaki dwurdzeniowiec powinien sobie z Wiedźminem poradzić ;)
 
No mi się wydaje, że na minimalnych powinien pociągnąć, ponieważ doskonale radził sobie np. z Gothic 3, który jest cały zabugowany. Celeron 2,66 nie jest jeszcze zerem, ale i tak w końcu go wymienię- całe szczęście, że moja płyta obsługuję dwurdzeniowe procesory.
 
Patrząc z dzisiejszej perspektywy wymagania rekomendowane nie wyglądają tak strasznie. Swoją drogą nasunęła mi się pewna myśl - kiedyś podawano na pudełkach tylko wymagania minimalne, później zaczęto podawać rekomendowane. Ciekawi mnie, czy kiedyś zostaną dodane "wymagania maksymalne" (tzn. taka konfiguracja, na jakiej gra będzie chodziła w najwyższej rozdzielczości, z maksymalną ilością szczegółów oraz płynnością > 30 k/s) i czy wpłynie to jakoś na sprzedaż gier.
 
Heh ciekawe te wymagania:procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800mi na Athlonie 1800(lekko podkręconym) szło na średnich detalach płynnie, na full płynie szło przez 10 min :p
 
Mik039el said:
Ciekawi mnie, czy kiedyś zostaną dodane "wymagania maksymalne" (tzn. taka konfiguracja, na jakiej gra będzie chodziła w najwyższej rozdzielczości, z maksymalną ilością szczegółów oraz płynnością > 30 k/s) i czy wpłynie to jakoś na sprzedaż gier.
wymagania zalecane powinny byc odzwierciedleniem wlasnie takiego pomyslu, a raczej na sprzedaz gry to by nie wplynelo, rynek sie sam nakreca, chcesz pograc w nowa giere, bo koledzy graja, to musisz zainwestowac w nowy sprzet, czyli wszyscy zarabiaja, a gracze musza co chwile inwestowac w rozrywke ;]
 
Ja niestety ze względów czysto finansowych gram w Wiedźmina na laptopie(DualCore 2,16, 3GB DDR, GMA4500). Przyznam szczerze, że sprzęt szału nie robi, ale w Wiedźmina da się pograć i nawet jestem w stanie przeboleć brak tych wszystkich graficznych fajerwerków. Gra jest niesamowita, a to jest najważniejsze. Wciąga jak bagno, a nawet na minimum postacie wyglądają bardzo dobrze. Pozdrawiam
 
Heh mnie swego czasu do zmiany komputera zmusił właśnie Wiedzmin.......jak człowiek czytał opowiadania i sage, oglądał po nocach nawet powtórki serialu mimo że gniot w kinach był straszny to chyba nic dziwnego........Radeon3650 na laptopie po patchu z którym wyszła edycja rozszerzona potrafił udzwignąć wysokie detale.
 
Decik said:
Heh mnie swego czasu do zmiany komputera zmusił właśnie Wiedzmin.......jak człowiek czytał opowiadania i sage, oglądał po nocach nawet powtórki serialu mimo że gniot w kinach był straszny to chyba nic dziwnego........Radeon3650 na laptopie po patchu z którym wyszła edycja rozszerzona potrafił udzwignąć wysokie detale.
geforce 8400gt tez dał rade :pP, bez pacza chodziło na srednich
 
Top Bottom