Oficjalne wymagania systemowe Wiedźmina.

+
A ja po drodze mam pytanie do REDsów:Czy będzie można wyłączyć takie efekty jak rozmazanie podczas rozmowy/ dynamiczne oświetlenie czy cienie?? Spotkałem sie juz z gra ktora nie maial takiej opcji ;/ (chodzby TDU)
 
oktoffel said:
racja, to jest coś dziwnie podejrzane tak wysokie wymagania....przecież to jest na stosunkowo starym silniku, który był robiony w czasach gdy procek 2Ghz to było coś ;)rozumiem, że zrobili mnóstwo przeróbek i w ogóle, ale proszę też spojrzeć na gameplaye, grafika jest bardzo ładna, ale jednak nie powala i moim zdaniem nie zasługuje na 2GB ramu i GF 7900...jak na mój gust to albo wymagania są przesadzone, albo gra jest kiepsko zoptymalizowanaps. gra potrzebuje dużo ramu i mocny procek - będą duże mapy, duzo postaci i wczytywania obszarów
Grałeś, skoro uważasz, ze są wysokie? Ja bym się nie sugerował tymi wymaganiami, taki NWN 2 ma mniejsze - te podane przez producenta - wymagania, a chodzi DUŻO gorzej niż taki Bioshock, na dodatek w nizszych detalach... No i co z tego, że na starym silniku? NWN 2 też "jedzie" na zmodyfikowanej Aurorze, a wymagania ma z kosmosu, na kreconych coreduo, 2gb ramu i 7900gs nawet nie na maks detalach gra potrafi scinac, i to ostro... A grafika co najwyzej b. dobra, zeby nie powiedzeci "zaledwie" dobra...Jezu, przestańce, bo jak czytam niektóre posty to zachowujecie sie jak banda dzieciaków (może nimi jesteście?). No offence. Skąd wiecie, że będzie słaba optymalizacja, tylko z tego, że CDPR podało takie, a nie inne wymagania na "kartce"? "Ojeju, mam procka AMD 64 3200+ 2ghz, a wymaganiach min. podali, ze wymaga 2,4, nie pogram sobie, o matko! Pewnie gra bardzo slabo zoptymalizowana" - tak to wygląda. Sorry, nie moglem sie powstrzymac, ale takie czlowiek ma wrażenie, jak czyta co niektóre tu posty...
 
Omfg, wymagania optymalne mnie zabiły, "minimalne" też są wysokie. Mam nadzieje, że są troche zawyżone żeby później nie było przykrych niespodzianek. Normalnie no comments
 
Crysis ma podobne wymagania minimalne, ale to strzelanka...
1. Procesor: Intel P4 2.8Ghz lub odpowiednik AMD 2. RAM: 1GB 3. Karta Wideo: 6800GT (256mb) lub ATI/AMD Radeon 9800 Pro (256mb) 4. Miejsce na HDD: 16GB 5. System Operacyjny: Microsoft Windows (XP lub Vista) 6. Karta Dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 9.0c Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® VistaKarta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługąDirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardymKarta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0cNapęd DVD
 
Wymagania wysokie. Ale można się było takowych spodziewać. Mam nadzieje że chociaż na średnich pogram. "Optymalne" faktycznie przyprawiają o zawrót głowy.
 
ha ! pogram na max detalach i jeszcze mi zostanie zapas mocy hehe ;D Athlon 64 X2 6000+2 GB RAM 800MHzGeForce 8600 GTS
 
Karesh cieszę się niezmiernie nie ma to jak poszpanować w temacie o wymaganiach... kosmiczne? Eh co rok zmienia się baaardzo dużo jeżeli chodzi o gry. Trzeba iść w parze z technologią, szkoda że nie każdy może ją opłacić...
 
zgadzam się z Masem, wymagania optymalne są kosmiczne, biorąc pod uwagę to, że Wiedźmin ma ładna grafikę, ale nie powala, jesli dobrze pamiętam to ma wyższe wymagania optymalne niż Crysis, a to już jest kompletnie bez sensu..bo do grafiki Crysisa my baaardzo daleko
 
qjin said:
qjin said:
racja, to jest coś dziwnie podejrzane tak wysokie wymagania....przecież to jest na stosunkowo starym silniku, który był robiony w czasach gdy procek 2Ghz to było coś ;)rozumiem, że zrobili mnóstwo przeróbek i w ogóle, ale proszę też spojrzeć na gameplaye, grafika jest bardzo ładna, ale jednak nie powala i moim zdaniem nie zasługuje na 2GB ramu i GF 7900...jak na mój gust to albo wymagania są przesadzone, albo gra jest kiepsko zoptymalizowanaps. gra potrzebuje dużo ramu i mocny procek - będą duże mapy, duzo postaci i wczytywania obszarów
Grałeś, skoro uważasz, ze są wysokie? Ja bym się nie sugerował tymi wymaganiami, taki NWN 2 ma mniejsze - te podane przez producenta - wymagania, a chodzi DUŻO gorzej niż taki Bioshock, na dodatek w nizszych detalach... No i co z tego, że na starym silniku? NWN 2 też "jedzie" na zmodyfikowanej Aurorze, a wymagania ma z kosmosu, na kreconych coreduo, 2gb ramu i 7900gs nawet nie na maks detalach gra potrafi scinac, i to ostro... A grafika co najwyzej b. dobra, zeby nie powiedzeci "zaledwie" dobra...Jezu, przestańce, bo jak czytam niektóre posty to zachowujecie sie jak banda dzieciaków (może nimi jesteście?). No offence. Skąd wiecie, że będzie słaba optymalizacja, tylko z tego, że CDPR podało takie, a nie inne wymagania na "kartce"? "Ojeju, mam procka AMD 64 3200+ 2ghz, a wymaganiach min. podali, ze wymaga 2,4, nie pogram sobie, o matko! Pewnie gra bardzo slabo zoptymalizowana" - tak to wygląda. Sorry, nie moglem sie powstrzymac, ale takie czlowiek ma wrażenie, jak czyta co niektóre tu posty...
Teraz mnie facet rozwaliłeś 1.) NVN 2 ładnej grafiki nie ma 2.) Na 7600 gs 2800 + 64 athlon i 1,5 gb ramu nawet raz mi sie nie sciął , a mam wszystkie ustawienia na max 3.) Nvn 2 jest straszliwie słabo zoptymalizowaną grą 4.)Ostatnie zdanie w Twoim mniemaniu powinniśmy wypowiedzieć w ten sposób " Gra jest dobrze zoptymalizowana i w ogóle jest fajna , a wymagania ma wysokie bo jest tak samo fajna jak bioshock (mowa o grafice )Poza tym wymagania optymalne są kosmiczne i ja naprawdę nie wiem skąd RED'i w ogóle je wytrzasnęli , minimalne też są w miarę wysokie , ale dobra - ujdą. Jednymi słowy - granica rozsądku została przekroczona o o dobrych parę mil
 
Karesh said:
ha ! pogram na max detalach i jeszcze mi zostanie zapas mocy hehe ;D Athlon 64 X2 6000+2 GB RAM 800MHzGeForce 8600 GTS
Wątpię będą niezłe spadki proc dobry ale karta to nie 8800GTS :p :p zapas mocy to może został by ale w starszych grach ;). Jak będą bardzo lecieć klatki w miastach to zawsze można wyłączyć cienie i AA i będzie się grać ważne aby gra wciągała nieziemsko i chociaż grać na średnich w minimum 25-30 klatek ;).
 
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
 
Grałeś, skoro uważasz, ze są wysokie? Ja bym się nie sugerował tymi wymaganiami, taki NWN 2 ma mniejsze - te podane przez producenta - wymagania, a chodzi DUŻO gorzej niż taki Bioshock, na dodatek w nizszych detalach...No i co z tego, że na starym silniku? NWN 2 też "jedzie" na zmodyfikowanej Aurorze, a wymagania ma z kosmosu, na kreconych coreduo, 2gb ramu i 7900gs nawet nie na maks detalach gra potrafi scinac, i to ostro... A grafika co najwyzej b. dobra, zeby nie powiedzeci "zaledwie" dobra...Jezu, przestańce, bo jak czytam niektóre posty to zachowujecie sie jak banda dzieciaków (może nimi jesteście?). No offence. Skąd wiecie, że będzie słaba optymalizacja, tylko z tego, że CDPR podało takie, a nie inne wymagania na "kartce"?"Ojeju, mam procka AMD 64 3200+ 2ghz, a wymaganiach min. podali, ze wymaga 2,4, nie pogram sobie, o matko! Pewnie gra bardzo slabo zoptymalizowana" - tak to wygląda. Sorry, nie moglem sie powstrzymac, ale takie czlowiek ma wrażenie, jak czyta co niektóre tu posty...
ej no stary, ale to się nazywa wyciąganie logicznych wniosków i snucie przypuszczeń który BYC MOŻE sie potwierdzą więc sie nie denerwuj :]pozatym przypomnę jak sie miała sprawa wprzypadku Gothic 3 :]
 
engessa said:
zgadzam się z Masem, wymagania optymalne są kosmiczne, biorąc pod uwagę to, że Wiedźmin ma ładna grafikę, ale nie powala, jesli dobrze pamiętam to ma wyższe wymagania optymalne niż Crysis, a to już jest kompletnie bez sensu..bo do grafiki Crysisa my baaardzo daleko
Nie mów, że chciałes pograć w Wiedźmina na przedpotopowym kompie z 256/512 ramu, radeonie 9200 (albo lepiej - g2mx) i starym celeronie? Obudź się, mamy rok 2007, a i 2008 sie zbliza...! I co uważasz, że jak Wiedźmin ma takie same albo podobne, czy nawet wyższe niż Crysis, to od razu The Witcher ma chodzić gorzej? Zabawne są niektóre posty...
 
Adam said:
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
a tak wogóle to jest jakaś gra, która ma wyższe optymalne niż wiedźmin??
 
Adam said:
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
Świat w Wiedźminie nie jest ciągły więc nie wiem o czym mowa.
 
engessa said:
engessa said:
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
a tak wogóle to jest jakaś gra, która ma wyższe optymalne niż wiedźmin??
co ma do rzeczy który jest rok??..i nie nie myslałem że pogram sobie na słabym kompie, poprostu nie widziałem jeszcze gry z takimi wysokimi wymaganiami optymalnymi i tylep.s. zabawny to ty jestes,,pewnie jakby podali, że trzeba 8800 GTX, to też byś napisał że mamy 2008 rok i to normalka:)
 
engessa said:
engessa said:
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
a tak wogóle to jest jakaś gra, która ma wyższe optymalne niż wiedźmin??
Ale z tych już zapowiedzianych?
 
Genesis said:
Teraz mnie facet rozwaliłeś 1.) NVN 2 ładnej grafiki nie ma 2.) Na 7600 gs 2800 + 64 athlon i 1,5 gb ramu nawet raz mi sie nie sciął , a mam wszystkie ustawienia na max 3.) Nvn 2 jest straszliwie słabo zoptymalizowaną grą 4.)Ostatnie zdanie w Twoim mniemaniu powinniśmy wypowiedzieć w ten sposób " Gra jest dobrze zoptymalizowana i w ogóle jest fajna , a wymagania ma wysokie bo jest tak samo fajna jak bioshock (mowa o grafice )
To samo mogę powiedzieć o Tobie. Wiem, NWN 2 musi miec grafe co najmniej jak Oblivion albo - gra uwazana za przelom w grafice, a nawet jeszcze nie wyszla - Crysis.Primo - nie grales na maksa, bo na takim kompie nawet niektorych opcji nie masz dostepnych (rozmiar cieni chociażby). Secundo, sorry, ale gralem w grę na 2 razy mocniejszym sprzecie i nawet nie na high cielo w cholere miejscami, a ty mi powiesz, ze na slabszym ani jednje przycinki? Niezły z Ciebie bajkopisarz. Chyba zmienię na komp sprzed 2 lat, zeby NWN 2 mi chodzilo lepiej! (I po co zmieniac na core duo albo x2?). Albo pewnie zadowala Cię 5 fpsów i jest to dla ciebie płynną grą... Jak można oceniac optymalizację, a tym bardziej gre, skoro sie w nia nie grało? Przestań, dziecko, plakac. I naucz się pisac, bo trudno było w ogole zrozumiec, co miales w ostatnim zdanku na mysli.a wymagania ma wysokie bo jest tak samo fajna jak bioshock (mowa o grafice )Tego w ogole nie rozumiem, mógłbyś nie pisac czasem po polskiemu...
 
Genesis said:
Genesis said:
engessa nie porównuje się fps do crpg... tutaj jest duża przepaść jeżeli chodzi o grafikę. Pewnie co 3 min będziesz mieć w Crysis wczytywanie terenu a w Wiedźminie wszystko "pulsuje"
Świat w Wiedźminie nie jest ciągły więc nie wiem o czym mowa.
Przemyślałem to i wycofuję te "pulsowanie", eh jednak pogoda, duża ilość NPC przechodząca obok Wiedźmina i pies wydalający nie miłe rzeczy to nie jest Crysis gdzie chodzisz z parą najemników i zabijasz coś z innej planety.
 
błagam, nie bądźcie żenujący... to co wypisujecie to, cytując Gombrowicza, "gó*no, g*wno, gów*o", czy nie sądzicie że dyskusja dotycząca tego jaki mamy rok i co jest obecnie standardem a co jest przedpotopowa jest jałowa?Zauważacie pewną prawidłowość, że każdy nowo rozpoczęty temat to nowy powód do takiej bezsensownej rozmowy? (To pytanie retoryczne, nie oczekuję na nie odpowiedzi)
 
Top Bottom