Oficjalne wymagania systemowe Wiedźmina.

+
Oficjalne wymagania systemowe Wiedźmina.

Jeżeli zebrać dziesięć najczęściej pojawiających się pytań w historii forum naszej gry, to pytanie o wymagania sprzętowe znalazłoby się pewnie na samej górze listy. Przy okazji zamówień pre – order na gram.pl podawaliśmy już orientacyjną specyfikację, dziś przedstawiamy ostateczne wymagania, takie które znajdziecie na pudełku z grą. Wszyscy, którzy obawiali się, że nie będą mogli zagrać w Wiedźmina na komputerze średniej klasy mogą spać spokojnie... Oczywiście tylko do momentu kiedy zapragną zobaczyć świat gry w pełnych detalach :).
 
Optymalne wymagania nie są bardzo wysokie, za to minimalne jak najbardziej akceptowalne - na 9800PRO gra będzie chulać. Good job :)Co do kart optymalnych 7900GTX / X1950PRO - naprawdę wiedźmin chodzi lepiej na radkach X19xx niż GF79xx? Pomimo współpracy z NV? ;)
 
No wymagania optymalne spełniam oprócz procesora ale myślę że będzie oki troszkę sporo na dysku gra będzie zajmować bo 8,5GB ;)Mam nadzieję że Wiedźmin na moim X1950Pro i 2GB ramu będzie hulać na wysokich :)
 

arczi

Forum veteran
właśnie porównałem z wymaganiami na pudełku NWN2. wiedźmin ma nawet dość sporo wyższe. nie ukrywam, że cieszy mnie to, będzie przynajmniej fajnie wyglądał na max detalach
 
OSIEM I PÓŁ??!! Cholera, to dziesięć razy więcej niż mój dysk w moim starodawnym kompie ;) ale w sumie to najmniejsze zmartwienie... Cholera, wymagania minimalne to dawne wymagania do tego żeby pograć w średnich detalach :/ Jak dla mnie bad news, jeśli nie dokupię drugiego giga ramu do lapciaka to nie pogram...
 
Agloval said:
Cholera, wymagania minimalne to dawne wymagania do tego żeby pograć w średnich detalach :/ Jak dla mnie bad news, jeśli nie dokupię drugiego giga ramu do lapciaka to nie pogram...
nie, tam było 2.8GHz A na dysku faktycznie sporo miejsca zajmie:)
 
Jeden plus - znam wymagania wiedźmina!Jeden minus - nie mam takiego dobrego kompa xDAle obiektywnie patrząc - wymagania według mnie naprawdę są niskie jak na to, co widzieliśmy na gameplayu. Ja będę musiał mocno zainwestować w sprzęt, ale już wiem, że warto :)
 
26.06.2007 wymagania ŚREDNIE1. Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednik AMD2. 1 GB RAM3. nVidia GeForce 6600 128MB RAM lub jej odpowiednik ATIdziś wymagania minimalne1. Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800 - tutaj tak naprawdę zmiana jest niewielka, bo procesor jest w sumie dużo mniej potrzebny w przypadku gier niż karta graficzna i ram2. 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista - tutaj jest też prawie to samo, tylko jeszcze dodatkowe 512 w przypadku visty, co nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, ale przez to właśnie potrzebuję dodatkowego giga ramu, bo na lapciaku mam vistę :/3. 128 MB Video RAM, z obsługąDirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800) - tutaj też jest w gruncie rzeczy tak samo.Można by więc rzec, że wymagania się zupełnie nie zmieniły poza tym, że wtedy było o 400mhz więcej wymagane. Tylko że wtedy było do średnich, a tu jest do minimalnych, więc tak naprawdę moim zdaniem jest to kolosalna różnica.
 
Motyla noga, trzeba bedzie calego kompa wymienić, ale badz co badz jakies tragiczne te wymagania nie są:)
 
Super ... może odpalę Wieśka na średnich :pNVIDIA GeForce 7600 GT 256MB DDR3 AMD Athlon64 X2 4000Goodram 2x 1024 667 dual
 
Agloval - producenci gier nieco zawyżają wymagania minimalne - a gry na słabszych też chodzą...Te wymagania wcale złe nie są... Pytanko: te optymalne, to na jakiej rozdzielczości(i do jakiejś panoramy czy normalnego monitora 4:3)?
 
"System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje" Hmmm...?Zmartwiłem się tymi 2-oma gigami ramu ale co tam,dokupi sie :-\
 
Na optymalnych bez problemów pójdzie na full ? Edytka mówi, że niestety już się wyjaśniło ;)
 
o ja cie krece...troche sie zmartwiłem tymi informacjami... po tym jak kiedyś tam podali że na średnie starczy procek 2,8 i 1 gb ramu, oraz po przeczytaniu wypowiedzi gościa z RED który twierdził że nawet na 512 ram da się grać myślałem że będzie lepiej...a tu proszę, niezbyt miłe zaskoczenie...aż 2gb ramu i GF7900 na fula? ojoj :/no cóż, mam nadzieję że z moim 2,8ghz, 1536 mb ramu i GF7600 zagram na średnich...aha no i miejmy nadzieję że informacje serio sa pewne, a nie tak jak w przypadku Gothica3 kiedy to okazało się że podane informacje pozwalające grać niby na full detalach w rzeczywistoście gwarantowały trocjhe powyżej średnich :/
 
Top Bottom