Oglądaj GWENT World Masters w ten weekend!

+

Ely74

Forum regular
Tego Syndykatu to nie pojmuje. Karty tego typu mają zazwyczaj 8 prowizji ( KP czy potwory) a tu będzie 10 i to na dodatek trzeba będzie mocno uważać by nie wyskoczył już w R1. Na oddatek Syndykat ma już Redańczyka.. Dwie karty wyskakujące z talii za łącznie 19 pkt dające 7 pkt siły to ciut słabe... Oczywiście można go potem wzmocnić ale jakoś średnio to wygląda na tle rywali
 
Tego Syndykatu to nie pojmuje. Karty tego typu mają zazwyczaj 8 prowizji ( KP czy potwory) a tu będzie 10 i to na dodatek trzeba będzie mocno uważać by nie wyskoczył już w R1. Na oddatek Syndykat ma już Redańczyka.. Dwie karty wyskakujące z talii za łącznie 19 pkt dające 7 pkt siły to ciut słabe... Oczywiście można go potem wzmocnić ale jakoś średnio to wygląda na tle rywali

Syndykat stał się ofiarą powercreepu którym był gdy go wprowadzano - unikatowa zdolność gromadzenia monet, z którymi nic przeciwnik nie może zrobić i którymi potem w jednej turze można z rozmieszczenia swobodnie dysponować. I dziś, nadal jest to coś czego żadna inna frakcja nie ma i - zakladam - nigdy mieć nie będzie. Dlatego wszelkie większe wzmocnienia dla tej frakcji kończą się od razu jej niesamowitą, niewspółmierną siłą do innych frakcji (jak chociażby było w przypadku nagród, mieszczan i igora, a potem passiflory i ukrytych zasobów, a potem tasaka i świdra itd). Dlatego jeśli mam być szczery raczej popieram to żeby Syndykat jednak był zawsze przeciętny, bo cokolwiek dostanie mocniejszego to od razu stanie się toksycznym OP. Chyba że nastąpi rework całego core frakcji, czyli systemu monet, bądź ich kluczowe karty typu wesołki czy skurwiel dostaną warunki (jak swider) czy liczniki (jak igor) dając przeciwnikowi szanse na jakąkolwiek reakcje zanim w jednym ruchu zmiota mu np z 5 kart że stołu. I wtedy możemy rozmawiać o realnych wzmocniach dla Syndykatu.
Żeby byla jasność- ja nie mam nic przeciwko żeby taki skurwiel zniszczył sobie w jednej turze dowolny silnik przeciwnika a potem jeszcze kolejny silnik z siła 3 - to jest akceptowalne. Ale zmiecienie w jednej turze 7 silników to już jest gruba przesada i coś co nie powinno nigdy mieć miejsca w grze
 
Last edited:
No i mamy kolejną zmianę dyrektora gry + chyba koniec nowych podróży w przyszłym roku (tak można odczytać grafikę, która pokazywali)? No to nie wygląda za dobrze...
 
No i mamy kolejną zmianę dyrektora gry + chyba koniec nowych podróży w przyszłym roku (tak można odczytać grafikę, która pokazywali)? No to nie wygląda za dobrze...
Dlaczego koniec podróży. Była mowa że nowe podróże będą razem z tymi starymi.
 
Dlaczego koniec podróży. Była mowa że nowe podróże będą razem z tymi starymi.
Będzie chyba jeszcze jedna nowa w przyszłym roku a tak to zapowiada się na powtórki same później. Chyba, ze czegoś nie czaje ale na discordzie tez tak to zrozumieli.
 

Ely74

Forum regular
Wrażenie z dzisiejszych kart
1 - Nie widzę za bardzo by grać smokiem ani Cerys. Ok jakieś tam opcje są ale za 10 prowizji mozna mieć sporo lepszych kart
2 - Syndykat średnio mi się podoba. Wampir może być niezły bo może wejść w trzeciej rundzie z siłą 10+ ale jakoś tak też mam średniawe odczucia. Jakby prowizja była 11 to bym nim grał ale przy 13 to jednak taka sobie opcja
3 - Radovic V może być trochę przegięty bo jak rozumiem to z nim ma się 5 zapałów, 4 razy można ściągnąc kartę KP i stworzyć ochotnika. Czyli zapał będzie jeszcze bardziej anormalny
4- Jan Calveit też wygląda mocno przegięty.. Oczywiście przy graniu vs Nilfgaard może być samobójczy ale zasadniczo da ci gwarancję najmocniejszych kart w trzeciej rundzie..
 

Lexor

Forum veteran
@Iorweth15: Widziałem tylko jedną nową podróż. Przypuszczam, że jest to pozostałość obecnego systemu, bo podróż nie powstaje z dnia na dzień, tylko prace nad nią zapewne już trwają i nie chcą tracić tego co już w nią włożyli. W pozostałej części roku przewidywane są jedynie powtórki.

Dla mnie jest to ewidentne cięcie kosztów. Zmniejszyli też ilość organizowanych openów (z 4 do 3), a żeby finansowanie turniejów jakoś nie spadło to zwiększyli procent dofinansowywania przez graczy idący ze sprzedaży bibelotów.

Generalnie przyszły rok to recycling już istniejących rzeczy, bo inne źródła dochodu (np. rozrost Gwinta na nowe platformy) wykorzystali już w 100%. Nie będzie wesoło.
 
@Lexor Z tego co zrozumiałem ze streamu devów i z roadmapy to owszem nie ma na razie zaplanowanych dalszych podroży, ale też nie powiedzieli że z nich rezygnują. Moim zdaniem na razie sami nie wiedzą jaka będzie następna podróż więc na razie nic nie powiedzieli. Moim zdaniem za wcześnie wyciągać takie wnioski. Może mają zaplanowane coś lepszego niż podróże ale na razie nie chcą się dzielić.
 
@Iorweth15 Powiedzieli tylko, że nie zarzucają nowych podróży na zawsze ale jeśli chodzi o przyszły rok to na pewno nie będzie żadnej ponad to co w roadmapie.
 
Z jednej strony faktycznie cięcie kosztów ale z drugiej sporo ludzi domagało się powrotu starych podróży, więc także odpowiedź na prośby graczy. Z resztą potencjalne utrzymanie jednoczśnie starej podróży z nową mogło by przysporzyć dodatkowych problemów biorąc pod uwagę zdarzające się wcześniej kłopoty z zadaniami itp. (bo jeśli dobrze rozumiem podróże wracają razem z zadaniami?) Jeśli tak to cdp robi dosyć dobry ruch piekąc 2 pieczenie na jednym ogniu
 
Wrażenie z dzisiejszych kart
1 - Nie widzę za bardzo by grać smokiem ani Cerys. Ok jakieś tam opcje są ale za 10 prowizji mozna mieć sporo lepszych kart
2 - Syndykat średnio mi się podoba. Wampir może być niezły bo może wejść w trzeciej rundzie z siłą 10+ ale jakoś tak też mam średniawe odczucia. Jakby prowizja była 11 to bym nim grał ale przy 13 to jednak taka sobie opcja
3 - Radovic V może być trochę przegięty bo jak rozumiem to z nim ma się 5 zapałów, 4 razy można ściągnąc kartę KP i stworzyć ochotnika. Czyli zapał będzie jeszcze bardziej anormalny
4- Jan Calveit też wygląda mocno przegięty.. Oczywiście przy graniu vs Nilfgaard może być samobójczy ale zasadniczo da ci gwarancję najmocniejszych kart w trzeciej rundzie..
Syndykat będzie całkiem niezły, bo gwarantuje 9 darmowych monet refundowanych z haraczu, plus karta mniej w talii. Regis natomiast może być spokojnie porządnym finisherem za 20-30+, jeśli tylko nie trafi na no unit decka.
 

Lexor

Forum veteran
Może mają zaplanowane coś lepszego niż podróże ale na razie nie chcą się dzielić.
To w zasadzie niby po co przedstawiali "roadmapę"? Moim zdaniem, jeśli zrobili to przestawienie tylko po to aby nikt im nie zarzucił, że nie mają żadnych planów na przyszłość, to jest to słabe. Wystarczy popatrzeć jak są ogłaszane i co zawierają roadmapy od innych twórców gier. Roadmapy nie robi sie po to aby coś ukrywać, tylko aby podsycić oczekiwania. Jeśli mają jakies "sekretne projekty", o których nie chcą mówić to albo nie rozumieją jak działa PR, albo nie mają finansów, albo sami jeszcze nie wiedzą w jakim kierunku to pójdzie - żadna opcja nie wygląda ciekawie.
 
Z jednej strony faktycznie cięcie kosztów ale z drugiej sporo ludzi domagało się powrotu starych podróży, więc także odpowiedź na prośby graczy. Z resztą potencjalne utrzymanie jednoczśnie starej podróży z nową mogło by przysporzyć dodatkowych problemów biorąc pod uwagę zdarzające się wcześniej kłopoty z zadaniami itp. (bo jeśli dobrze rozumiem podróże wracają razem z zadaniami?) Jeśli tak to cdp robi dosyć dobry ruch piekąc 2 pieczenie na jednym ogniu
Opcją na zaspokojenie popytu nowych graczy na poprzednie podróże jest danie ich bibelotów (pakietu) do sklepu co zresztą ma się stać z Geraltem. Natomiast wrzucanie ich hurtowo w kalendarz nie dając nic starym graczom w zamian (a póki co o tym ani widu ani słychu) już znamionuje jakieś ograniczanie aktywności/zasobów danemu projektowi.
 

Lexor

Forum veteran
Z jednej strony faktycznie cięcie kosztów ale z drugiej sporo ludzi domagało się powrotu starych podróży, więc także odpowiedź na prośby graczy.
Owszem, domagało się. I dobrze, że wracają - ja osobiście nie byłem temu przeciwny. Ale z punktu widzenia gry jako całości, to przyszły rok nie ma praktycznie nic nowego do zaoferowania graczom, którzy grają od dawna. Powrót podróży da się przedstawić w dobrym swietle bardzo prosto (bo gracze chcieli) ale nie zapominajmy że jest to dojenie tej samej krowy drugi raz i to za darmo (bo wymaga jedynie ponownego włączenia danego projektu). Opcja z powrotem jest dobra, ale na krótką metę, bo nie oferując nic nowego bardzo szybko kończy się materiał do powtórek. Całość wygląda tak, jakby CDPR chciał przeciągnąć Gwinta przez przyszły rok na poziomie wydatków zbliżonym do zera.
Z resztą potencjalne utrzymanie jednoczśnie starej podróży z nową mogło by przysporzyć dodatkowych problemów biorąc pod uwagę zdarzające się wcześniej kłopoty z zadaniami itp. (bo jeśli dobrze rozumiem podróże wracają razem z zadaniami?) Jeśli tak to cdp robi dosyć dobry ruch piekąc 2 pieczenie na jednym ogniu
Nie wiem czy oglądałeś stream, ale podróże mają wracać po kilka na raz (po 3 lub 2 w określonych miesiącach) i tym razem już nie będą miały limitu czasowego. A jeśli tak, to nie widzę przeszkód aby jednocześnie mogły pojawiać się nowe - no, ale CDPR już zdecydował, że w 2022 roku nowych podróży nie będzie.
 
Last edited:
To w zasadzie niby po co przedstawiali "roadmapę"? Moim zdaniem, jeśli zrobili to przestawienie tylko po to aby nikt im nie zarzucił, że nie mają żadnych planów na przyszłość, to jest to słabe. Wystarczy popatrzeć jak są ogłaszane i co zawierają roadmapy od innych twórców gier. Roadmapy nie robi sie po to aby coś ukrywać, tylko aby podsycić oczekiwania. Jeśli mają jakies "sekretne projekty", o których nie chcą mówić to albo nie rozumieją jak działa PR, albo nie mają finansów, albo sami jeszcze nie wiedzą w jakim kierunku to pójdzie - żadna opcja nie wygląda ciekawie.
Wspomnieli coś np. o Gold Nekker, nie podali żadnych jeszcze konkretów, ale o tym wydarzeniu już było wiadomo dawno temu. Wiadomo tylko że ma to być taki tryb fabularny dla jednego gracza. Ja oczekiwałem jeszcze że powiedzą coś np. o Drafcie albo czy mają w planach powrót starej areny, bo jak widać z niektórymi opiniami graczy się liczą (powrót starych podróży).
Post automatically merged:

Nie wiem czy ogladałeś stream, ale podróże mają wracać po kilka na raz (3 lub 2 w jednym, określonym miesiacu) i tym razem już nie będą miały limitu czasowego. A jeśli tak, to nie widzę przeszkód aby jednocześnie mogły pojawiać się nowe - no, ale CDPR zdecydował, że w 2022 roku nowych nie będzie.
Ale z tego co zrozumiałem to będziesz mógł kupić 1 podróż np. Geralta i dopóki nie ukończysz podróży Geralta nie będziesz mógł kupić następnej np. Ciri, chyba że się mylę.
 

Lexor

Forum veteran
Wspomnieli coś np. o Gold Nekker, nie podali żadnych jeszcze konkretów, ale o tym wydarzeniu już było wiadomo dawno temu. Wiadomo tylko że ma to być taki tryb fabularny dla jednego gracza.
Czyli patrz to, co napisałem: "sami jeszcze nie wiedzą w jakim kierunku to pójdzie". Meh.

Ja oczekiwałem jeszcze że powiedzą coś np. o Drafcie albo czy mają w planach powrót starej areny, bo jak widać z niektórymi opiniami graczy się liczą (powrót starych podróży).
Mówili, że Draft ma wyjść z bety, o Arenie nie słyszałem ani jednego słowa. Draft to, jak dla mnie, bardziewie nie warte czasu. Nawet jeśli wprowadzą tam jakieś nagrody to i tak obecny system "jak to działa" kompletnie mnie do siebie nie przekonuje, Arena była "miliony razy" lepsza.

Ale z tego co zrozumiałem to będziesz mógł kupić 1 podróż np. Geralta i dopóki nie ukończysz podróży Geralta nie będziesz mógł kupić następnej np. Ciri, chyba że się mylę.
Nie słyszałem o tym co piszesz. Bardziej wyobrażam sobie coś w rodzaju "przełącznika", którym wybierzesz sobie aktualnie rozgrywaną podróż.
 
Nie sądziłem, że w roadmapie dla Gwinta da się zaoferować mniej zawartości niż w 2021 roku, byłem w błędzie. Swoją drogą nie przeprosili za niedotrzymanie obietnic z poprzedniej, wszak ostatni rzut kart miał być setem nowego dodatku, a nie powrotem kart dowódców - pokazuje to, że w ostatnich miesiącach coś tąpnęło (pewnie po otrzymaniu wyników za III kwartał) i musieli zasypać dziurę czymkolwiek.
Dodatkowo niedookreślenie czasowe planowanego trybu i wyjścia draftu z bety (choćby kwartalnie, nikt nie spodziewał się konkretnych miesięcy) również wyszło słabo.
Wyciskają cytrynę do końca wrzucając stare podróże ; spodziewam się, że ten mityczny tryb solo z Nekkerem będzie absurdalnie drogi, ponieważ gracze ze stażem złaknieni nowej zawartości i tak zapłacą za niego nawet absurdalne pieniądze, byleby dostać coś nowego. Nowi kupią Geralta czy Cirillę.
Zmiana na stanowisku Game Directora również jest wymowna.
[*]
 

Ely74

Forum regular
Regis natomiast może być spokojnie porządnym finisherem za 20-30+, jeśli tylko nie trafi na no unit decka.
A jakim cudem? PRzecież on będzie rósł o 1 na koniec każdej tury gdzie rywal krwawi. Więc w idealnej opcji masz 6 pkt z pierwszej tury z drugiej kolejne 5 i w ostatniej dostaniesz jakieś 2-3 ... Skąd ci sie policzyło 20? Mnie się wydaje ,ze max może byc 16 o ile ktoś nie gra Matta po kilka razy.
A Tobie nawet wyszło 30 pkt.. PRzecięz on nie będzie dostawał punktu siły za każdą krawwiącą jednostkę tylko 1 na koniec tury
 
A jakim cudem? PRzecież on będzie rósł o 1 na koniec każdej tury gdzie rywal krwawi. Więc w idealnej opcji masz 6 pkt z pierwszej tury z drugiej kolejne 5 i w ostatniej dostaniesz jakieś 2-3 ... Skąd ci sie policzyło 20? Mnie się wydaje ,ze max może byc 16 o ile ktoś nie gra Matta po kilka razy.
A Tobie nawet wyszło 30 pkt.. PRzecięz on nie będzie dostawał punktu siły za każdą krawwiącą jednostkę tylko 1 na koniec tury
Cóż, ja to zrozumiałem że rośnie o jeden od każdej krwawiącej jednostki., a te 20 - 30 można zrobić spokojnie w jednej turze. Jeżeli ma limit 1 max na turę, to fakt, szału nie będzie.
 
Top Bottom