Oglądaj GWENT World Masters w ten weekend!

+
Cóż, ja to zrozumiałem że rośnie o jeden od każdej krwawiącej jednostki., a te 20 - 30 można zrobić spokojnie w jednej turze. Jeżeli ma limit 1 max na turę, to fakt, szału nie będzie.
Dobrze zrozumiałeś 1 pkt na turę za każdą krwawiąca jednostkę czyli jeśli 4 jednostki krwawią to zyskuje 4 pkt siły w 1 turze.

Jeszcze co do tych starych podróży. Nie podoba mi się to, że nowi gracze są wskazywani jako target docelowy. Raczej dbanie o wiernych i płacących regularnie graczy związanych z nią od lat/ długich miesięcy powinno być priorytetowe choćby ze względu na żywotność gry... no chyba, że wychodzą z założenia, że to na nowych można utrzymać Gwinta ale w to nie wierzę i właśnie dlatego ta roadmapa jest tak pesymistyczna.
 
Last edited:
Wyciskają cytrynę do końca wrzucając stare podróże ; spodziewam się, że ten mityczny tryb solo z Nekkerem będzie absurdalnie drogi, ponieważ gracze ze stażem złaknieni nowej zawartości i tak zapłacą za niego nawet absurdalne pieniądze, byleby dostać coś nowego. Nowi kupią Geralta czy Cirillę.
Zmiana na stanowisku Game Directora również jest wymowna.
[*]
Jeżeli ten złoty nekker będzie absurdalnie drogi to mało osób go kupi. Jeżeli natomiast będzie mniej więcej w cenie podróży to sądzę że większość graczy się skusi, chociażby z ciekawości sprawdzić ten tryb. Powrót starych podróży to akurat jest ukłon w stronę graczy. Niejeden gracz na tym forum i nie tylko pisał że dobrze byłoby gdyby Redzi dali stare podróże do zrobienia i z tego co zauważyłem większość przyjęła tę nowinę z zadowoleniem. Redzi mówili także że nie podoba im się grind na ladderze, ciekawe co z tym zrobią.

Co do zmiany Game Directora to rzeczywiście jest dziwne i trochę niepokojące. Co jak co ale Slama był dobry.
 
A może przez ten rok mają w planie zbalansowanie wszystkich istniejących kart? Kasa będzie i tak leciała a można się zabrać za dopieszczenie obecnej zawartości (przynajmniej można pomarzyć) Realnie to pewnie gracie mniej niż połową istniejących kart :)

Slama może był już zmęczony, albo chciał się rozwijać. Nowy dyrektor wcale nie znaczy niczego negatywnego. Slama zrobił rewelacyjną robotę, teraz jego następca może popatrzy świeżym okiem i dopracuje to, co tego wymaga.
 

Lexor

Forum veteran
Dobrze zrozumiałeś 1 pkt na turę za każdą krwawiąca jednostkę czyli jeśli 4 jednostki krwawią to zyskuje 4 pkt siły w 1 rurze.
Po czym wnioskujesz, że Regis będzie sprawdzał swój warunek dla każdej krwawiącej jednostki z osobna, a nie tylko raz?

Slama może był już zmęczony, albo chciał się rozwijać.
Lub widział, że to nie ma sensu. Dobrych dyrektorów nie zmienia się ot tak, tylko np. oferuje podwyżkę jak sami chcą odejść.

następca może popatrzy świeżym okiem i dopracuje to, co tego wymaga
O ile bedzie miał za co.
 
Last edited:
Po czym wnioskujesz, że Regis będzie sprawdzał swój warunek dla każdej krwawiącej jednostki z osobna, a nie tylko raz?
Z opisu :) ale teraz to już nie wiem...

Edit: Ok Ely ma rację, Regis musiałby mięc opis jak u Orianny a ma jak u garkaina.
Lub widział, że to nie ma sensu. Dobrych dyrektorów nie zmienia się ot tak, tylko np. oferuje podwyżkę jak sami chcą odejść.
On został w CDR tylko dostał nowe stanowisko, pewnie przy nowym projekcie - co też może być zwiastunem, ze zespół Gwinta będzie "odchudzany".
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Z opisu to mi wychodzi "raz na turę".

Ja nigdzie nie napisałem, że odszedł z CDPR - chodzi o to, że nie zmienia się łatwo kogoś kto dobrze zarządza, nawet w obrębie firmy, o ile zmiana nie dotyczy przejścia z mało ważnego projektu na jakiś bardziej istotniejszy.
 
Z opisu :) ale teraz to już nie wiem...

On został w CDR tylko dostał nowe stanowisko, pewnie przy nowym projekcie - co też może być zwiastunem, ze zespół Gwinta będzie "odchudzany".
Być może chcą wprowadzać tryby multiplayer do Wiedźmina albo Cyberpunka. To że dany zespół pracujący nad określonym projektem będzie odchudzany nie znaczy że projekt będzie wycofywany. Zwłaszcza że na ten moment Gwint to jest ich jedyna gra multi, która zapewnia mniej więcej stały dochód.
 
o ile zmiana nie dotyczy przejścia z mało ważnego projektu na jakiś bardziej istotniejszy.
Zapewne chodzi o ważniejszy projekt, w strategii mają plan robić 2 gry AAA jednocześnie a ogłoszenie jednego z nich ma nastąpić po premierze W3 na nextgeny. Zresztą wiemy jaki priorytet ma Gwint u CDR ;)
Post automatically merged:

To że dany zespół pracujący nad określonym projektem będzie odchudzany nie znaczy że projekt będzie wycofywany.
Póki co mamy informacje, które rodzą obawy o przyszłość Gwinta (jakość aktualizacji/serwisowania) natomiast daleki jestem od napisania, że trzeba się przygotować na wyłączenie serwerów.
Zwłaszcza że na ten moment Gwint to jest ich jedyna gra multi, która zapewnia mniej więcej stały dochód.
Wiesz co to jest skomplikowany temat i nie będę się w niego zagłębiał ale napiszę tylko, że prezes zawsze może dojść do wniosku że te 100 osób dedykowanych Gwintowi może efektywniej zarabiać na rzecz firmy...
 
Last edited:
Radovic V może być trochę przegięty bo jak rozumiem to z nim ma się 5 zapałów, 4 razy można ściągnąc kartę KP i stworzyć ochotnika. Czyli zapał będzie jeszcze bardziej anormalny

Nie bardzo wiadomo jakie nerfy spotkają czarodziejów więc w praktyce może być ciężko celami pod te zapały sensownymi - jesli absolwenci zostaną znerfirni do niegrywalnych to seltkirk, anseis, raffard - i co dalej? Jedynie chyba czarna rayla mi do głowy przychodzi... . No chyba że nie będzie nic więcej prócz symbolicznego nerfu absolwentów i studentów to faktycznie może być bardzo potezna karta

Co do manewru to z mojej perspektywy chyba większa radość z tego ochotnika dodatkowego i radowida pod Drauga niz z doboru trzeciej i czwartej karty bo już praktycznie nie ma teraz czego dobierać nieraz a co dopiero w kolejnych - chyba że manewr dostanie możliwość doboru również neutrali to wtedy faktycznie byłoby coś bardzo mocnego
 
Nie bardzo wiadomo jakie nerfy spotkają czarodziejów więc w praktyce może być ciężko celami pod te zapały sensownymi - jesli absolwenci zostaną znerfirni do niegrywalnych to seltkirk, anseis, raffard - i co dalej? Jedynie chyba czarna rayla mi do głowy przychodzi... . No chyba że nie będzie nic więcej prócz symbolicznego nerfu absolwentów i studentów to faktycznie może być bardzo potezna karta
Wiadomo. Insurekcja i Ściana tarcz 14 -> 15.
Zemsta Raffarda Prowizja 9 -> 10.
Leticia Charbonneau.
Patience.
Order (Ranged): At the end of this turn, Patience value of allied units is increased by [1] instead.
Czyli sama sobie nie podnosi Cierpliwości.
 
Last edited:
Z opisu :) ale teraz to już nie wiem...

Edit: Ok Ely ma rację, Regis musiałby mięc opis jak u Orianny a ma jak u garkaina.
Ok, nawet jeśli będzie to 1 na turę, to podczas gry zyska te 10 - 15 punktów z krwawienia, plus zysk 6 z umiejętności wyssania, to te ok. 20 będzie wyciągał. 13 prowizji to sporo, ale jednak dobrych kart kończących wampiry za bardzo nie mają, to może się i do czegoś on nada.
 
Wiadomo. Insurekcja i Ściana tarcz 14 -> 15.
Zemsta Raffarda Prowizja 9 -> 10.
Leticia Charbonneau.
Patience.
Order (Ranged): At the end of this turn, Patience value of allied units is increased by [1] instead.
Czyli sama sobie nie podnosi Cierpliwości.

Hm to takie symboliczne nerfy widzę- czyli jednak będzie to bardzo o potężne Wzmocnienie dla zapału. A szkoda ze tak bardzo wzmacniają jedyną naprawdę mocną umiejętność frakcji zamiast po prostu inne zrobić w jakiś sposób równie mocne żeby dalo się nimi konkurencyjnie grać - bo powiedzmy sobie szczerze 1 punkt prowizji dla takich tarcz czy insurekcji to boost raczej tylko symboliczny.

To co najbardziej potrzeba KP moim.zdaniem teraz to parę brazowych kart z mocnym tempem bo to jest coś czego z pierwszej rundzie często niesamowcie brakuje jeśli nie grasz zapałem z zemsta i czarodziejami lub rooche i pasami, albo nie wyrzucisz czegoś bardzo mocnego jak scenariusz - w praktyce wtedy rozpoczynanie gry zamiast przewagą taktyczną staje się przekleństwem
 
Last edited:
Mam dziwne wrażenie że pokrętło P2W zostanie podkręcone przez tego nowego dyrektorka. Nie zazdroszczę nowym graczom nie nastawionym na wydatki.
Powrót podróży jak najbardziej na plus. Geralta nie zakupiłem a chętnie bym go przygarnął, Aretuzy podobnie w tym przypadku z powodu ograniczonego czasu wiedziałem że do 70 poziomu na podstawce nie dobije.
Z drugiej strony unikalność bibelotów z podróży mocno spadnie. Jeśli ktoś je kupił z przeświadczeniem że potem już nikt tego nie dostanie to może czuć się nieco pokrzywdzony.
 
Mam dziwne wrażenie że pokrętło P2W zostanie podkręcone przez tego nowego dyrektorka.

Ja tam osobiście nie mam nic przrciwko temu żeby dać zarobić devsom, tylko żeby za te wydane pieniądze faktycznie była jakaś sensowna wartość dodana a nie żeby płacić za coś co bez trudu każdy inny moze mieć bez płacenia
 
Mi stare podróże nie robią problemu, jeśli będą się zaczynać tam gdzioe się skończyły poprzednio. Do 100 poziomu mi przynajmniej trochę brakowało.

A co do turnieju to trochę chyba decki podobne do siebie. Najbardziej to było widać na przykładzie KP i tych czarodziei. Jak na mój gust to ten brązowy typ z 6-ką prowizji jest do wywalenia, albo trzeba go ozłocić.
 
Widzę, że nagrody nie zachęcają
Mam dziwne wrażenie że pokrętło P2W zostanie podkręcone przez tego nowego dyrektorka. Nie zazdroszczę nowym graczom nie nastawionym na wydatki.
Powrót podróży jak najbardziej na plus. Geralta nie zakupiłem a chętnie bym go przygarnął, Aretuzy podobnie w tym przypadku z powodu ograniczonego czasu wiedziałem że do 70 poziomu na podstawce nie dobije.
Z drugiej strony unikalność bibelotów z podróży mocno spadnie. Jeśli ktoś je kupił z przeświadczeniem że potem już nikt tego nie dostanie to może czuć się nieco pokrzywdzony.
To co można kupić, a nie wygrać to w Gwincie nie powinno być reglamentowane, bo to moim zdaniem, pachnie takim "wymuszeniem". Unikalne powinny być tylko i wyłącznie rzeczy, które odblokowuje się grając. Te do kupienia nie.
Co do przyszłości Gwinta, opcji jest kilka, moim zdaniem REDzi mogą się szykować albo do zamknięcia projektu albo mają zamiar wszystkich najlepszych ludzi "rzucić na odcinek" CP2077. Przyszly rok dla REDów będzie kluczowy. Jeśli dodatki do CP (powinni pierwszy mniejszy, wydać z "paczem") odniosą sukces to wpłynie to pozytywnie na finansowanie też innych projektów. Jeśli będzie klapa to chęć ograniczenia strat może skutkować zamknięciem pobocznych projektów i skupieniu się na W4.
Tryby multi w CP czy W3, niby dobry pomysł ale... Przy takich projektach trzeba mieć doświadczenie i umiejetności zarządzania, a patrząc na Gwinta, który jest dużo mniejszym projektem, to czarno to widzę.
 
Last edited:
Kiedyś już to gdzieś pisałem. Gwint to nie Fortnite. Pula głównych bohaterów jest mocno ograniczona. Czemu miałbym mieć lepsze wrażenia z gry dlatego, że ktoś nie może odblokować swojej ulubionej postaci, bo nie grał w Gwinta od pierwszej podróży. Zresztą obecnie bardzo rzadko zdarza mi się spotkać kogoś, kto ma dokładnie taką samą postać jak ja. Przy samym Regisie jest multum kombinacji ubioru i wyglądu.
 
@2jacks ja właśnie byłem zadowolony z zróżnicowania talii. Dokładnie taki sam był właściwie tylko NG na przecherze. Względem ostatniego opena różnorodność była spora.

Ciekawe czy CDP kiedykolwiek wstawi na tym forum liste zmian w gwincie dzień przed aktualizacją :coolstory:
Na YT są a na forum nie ma kto wstawić...
 
@2jacks ja właśnie byłem zadowolony z zróżnicowania talii. Dokładnie taki sam był właściwie tylko NG na przecherze. Względem ostatniego opena różnorodność była spora.

Ciekawe czy CDP kiedykolwiek wstawi na tym forum liste zmian w gwincie dzień przed aktualizacją :coolstory:
Na YT są a na forum nie ma kto wstawić...
Patrzyłeś na anglojęzyczną cześć?
 
Top Bottom