Oglądaj GWENT World Masters w ten weekend!

+
Podsumujmy w skrócie co Redzi przekazali w roadmapie:

Na plus:
-koncentracja prac nad "dywersyfikacją" mety, wzmacnianie starszych kart/niegranych od dawna archetypów

Neutralne:
- draft opuści (kiedyś) early access
- (opóźnione) wydanie trybu singleplayer
- tokeny premium cały czas są tworzone
- zwiększony udział % z kosmetyków w puli nagród turniejów (pule i tak spadają więc jak dla mnie neutralne)

Minusy:
- 1 turniej mniej w sezonie, jeszcze trudniej o jakiś zarobek dla graczy pro
- plany na dodatki coraz skromniejsze
- rezygnacja z nowych podróży, wrzucanie hurtowo starych
- zmiana lidera (dyrektora) projektu

I teraz pytanie jak tu myśleć pozytywnie o dalszym rozwoju tej gry :) Nie sposób nie zauważyć, że idą w kierunku odchudzenia zespołu i nakładów do niezbędnego minimum.
 
Last edited:

Ely74

Forum regular
Syndykat będzie całkiem niezły, bo gwarantuje 9 darmowych monet refundowanych z haraczu, plus karta mniej w talii. Regis natomiast może być spokojnie porządnym finisherem za 20-30+, jeśli tylko nie trafi na no unit decka.
Z tym syndykatem to jest tak że musisz grać 9 razy haracz co jest nierealne. Z drugiej strony jest kilka kart z haraczem 1 np Ghul które z liderem spadają do zera. Czy zapłacenie zerowego haraczu uruchamia licznik bo zakładam że monety nie
 
I teraz pytanie jak tu myśleć pozytywnie o dalszym rozwoju tej gry :) Nie sposób nie zauważyć, że idą w kierunku odchudzenia zespołu i nakładów do niezbędnego minimum.
Tak jak napisał @AndrewXRW wszystko zależy od tego jak w pierwszym kwartale zostanie wydany Cyberpunk na next geny. Tak samo wiedźmin w drugim kwartale. Jak się dobrze sprzeda to będzie kasa na dalszy rozwój gry w kolejnych latach. Prawda jest taka że wydania next genowe są teraz priorytetem dla CDPR. Może dlatego odchudzają czasowo zespół. To wydanie next genowe Cyberpunka jest szansą dla Redów na rehabilitację w oczach graczy. Jeżeli tego nie zepsują i nie wydadzą bubla z masą bugów tak jak w pewna firma na R z GTA Trilogy to jestem spokojny o dalszy rozwój projektów. Redzi też pewnie wyciągnęli z tego wszystkiego lekcje i teraz pewnie 2 - 3 razy przetestują zanim gra zostanie wydana. Jednak tak jak pisałem to że czasowo jest odchudzony zespół bo są inne priorytetowe projekty nie jest niczym złym. Jak Cyberpunk odniesie sukces (co nie jest nieprawdopodobne chociażby czytając ostatnie recenzje na Steam) to cała firma na tym skorzysta i inne projekty także. Chociaż daleko jestem od stwierdzenia że Redzi pomału przygotowują się do zamknięcia serwerów.
Z tym syndykatem to jest tak że musisz grać 9 razy haracz co jest nierealne. Z drugiej strony jest kilka kart z haraczem 1 np Ghul które z liderem spadają do zera. Czy zapłacenie zerowego haraczu uruchamia licznik bo zakładam że monety nie
Zapłacenie zerowego haraczu na ghulu czy czarodzieju uciekinierze jak najbardziej powinien być wliczany. Nie powinien być wliczany darmowy haracz z Madame Luizy.
 
Tak jak napisał @AndrewXRW wszystko zależy od tego jak w pierwszym kwartale zostanie wydany Cyberpunk na next geny. Tak samo wiedźmin w drugim kwartale. Jak się dobrze sprzeda to będzie kasa na dalszy rozwój gry w kolejnych latach. Prawda jest taka że wydania next genowe są teraz priorytetem dla CDPR.
Jeśli myślisz, ze ewentualny sukces dodatków do CP sprawi, że do Gwinta zaczną napływać środki szerokim strumieniem to jesteś niepoprawnym optymistą. Będą inwestować w to co uznają za najbardziej dochodowe a nie wszystko co się da. Poza tym Redzi nie są biedni i nie muszą czekać na inne projekty żeby finansować Gwinta. Widocznie uznali, że po prostu inwestycja na większa skalę w niego się nie opłaca.
 
Jeśli myślisz, ze ewentualny sukces dodatków do CP sprawi, że do Gwinta zaczną napływać środki szerokim strumieniem to jesteś niepoprawnym optymistą. Będą inwestować w to co uznają za najbardziej dochodowe a nie wszystko co się da. Poza tym Redzi nie są biedni i nie muszą czekać na inne projekty żeby finansować Gwinta. Widocznie uznali, że po prostu inwestycja na większa skalę w niego się nie opłaca.
Gdyby było tak jak mówisz że inwestycja w Gwinta się nie opłaca to by dawno zamknęli serwery. Nawet samo utrzymanie serwerów swoje kosztuje, więc jeżeli Gwint generowałby tylko straty to z punktu widzenia firmy powinni jak najszybciej go zamknąć. Tak jednak nie jest. Byli też tacy co już 3 lata temu jak wchodził Homecoming przepowiadali upadek Gwinta, tak się jednak nie stało. I nie powiedziałem że będą szerokim strumieniem płynąć środki na utrzymanie Gwinta, ale z drugiej strony trochę wody upłynie zanim wydadzą jakiś multiplayer do CP, więc z punktu wiedzenia dochodowego nie powinni zamykać projektów, które dostarczają im stały dochód.
 
@Iorweth15 Chyba trochę mylisz pojęcia. Wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o inwestowanie większych środków. To czy inwestycja jest opłacalna zależy od przeznaczonych na nią środków i do pewnego poziomu może się opłacać - w przypadku Gwinta może to być kwota, która wystarcza na utrzymanie serwerów, pomniejszych aktualizacji co miesiąc i kilku dropów po kilkanaście kart w roku. Natomiast problem się robi jeśli zaczynamy wydawać więcej bo chcemy zyskać większe grono graczy i nic z tego nie wychodzi.
Innymi słowy utrzymanie Gwinta na takich "jałowych obrotach" może się opłacać (choćby wizerunkowo - brak kolejnej wtopy) ale już inwestowanie w niego nie.
 
@luk757 Z tego co wiem chociażby z roadmapy jest inwestowane więcej w Gwinta niż to co wymieniłeś, chociażby wprowadzenie złotego nekkera - jest to poszerzanie gry o dodatkowe tryby i potencjalnych nowych graczy. Tak samo w Drafcie chcą wprowadzić system rankingowy podobnu do tego na ladderze - słyszałem kiedyś coś takiego. To czy dane przedsięwzięcia przyniosą zysk i nowych graczy czy też nie okaże się za jakiś czas. Na razie to jest wróżenie z fusów.
 
Na razie to jest wróżenie z fusów.
To jest 5 lat obserwacji Gwinta i tego co się z nim dzieje a nie wróżenie z fusów. Gwint przez ten czas już zdążył się odbić od ściany swojego potencjału i lepiej nie będzie. Pule nagród w turniejach spadają, oglądalność też. Aktualizacje w tym ta jutrzejsza coraz uboższe (2 zmiany neutrali teraz, jedna miesiąc temu to jest żart). Ponadto dowiadujemy się z roadmapy o kolejnych cięciach w esporcie i podróżach, które ciągnęły ten wózek jako tako. Czego jeszcze Ci brakuje do stwierdzenia, ze Gwint najlepsze ma już za sobą?
 
Zawsze jest jeszcze opcja że Gwint zostanie sprzedany jakiejs firmie (pewnie międzynarodowej) krora się lepiej specjalizuje w multiplayer CCG - i to może być idealne rozwiązanie dla wszystkich, włącznie z graczami
 
Wiadomo Gwint nigdy nie dorówna takiemu Hearthstone ale ma swoją społeczność (całkiem niemałą) a jeżeli chodzi o wyniki finansowe Gwinta tutaj ciężko powiedzieć bo nie dysponujemy takimi szczegółowymi danymi. Ponadto na wczorajszym streamie devów nie spotkałem się z informacją że tylko dzięki podróżom Gwint się utrzymywał. Ale teraz oprócz podróży ma być ten tryb fabularny, który może przycianąć kolejnych graczy niekoniecznie zainteresowanych samymi rozgrywkami rankingowymi. Nie skreślałbym jeszcze Gwinta, teraz wiele zależy od nowego kierownictwa.

Co do zmian to jeżeli chodzi o karty neutralne to ich nie było nigdy za dużo to raz. Dwa, moim zdaniem nie chcą zamieszać zanadto w poprawkach obecnych kart, zwłaszcza że jutro będzie wchodziły do gry nowe karty i pewnie nowe OP zagrania się pojawią w kombinacjach z nowymi. Po to są te 2 - 3 misiące przerwy pomiędzy kartami dodatków żeby nie zalać gracza 100 kartami z którymi nie wie co zrobić, ale również po to żeby w miarę reagować na przegięte zagrania i nerfić karty, które wydawały się dobre a w danej kombinacji są przegięte.
 
Ponadto na wczorajszym streamie devów nie spotkałem się z informacją że tylko dzięki podróżom Gwint się utrzymywał.
No tego to Ci raczej nie powiedzą XD
Co do zmian to jeżeli chodzi o karty neutralne to ich nie było nigdy za dużo to raz. Dwa, moim zdaniem nie chcą zamieszać zanadto w poprawkach obecnych kart, zwłaszcza że jutro będzie wchodziły do gry nowe karty i pewnie nowe OP zagrania się pojawią w kombinacjach z nowymi. Po to są te 2 - 3 misiące przerwy pomiędzy kartami dodatków żeby nie zalać gracza 100 kartami z którymi nie wie co zrobić, ale również po to żeby w miarę reagować na przegięte zagrania i nerfić karty, które wydawały się dobre a w danej kombinacji są przegięte.
Zalać nowymi kartami? :giveup: Proszę Cię.Jeszcze w 2019 mieliśmy 4 pełnoprawne dodatki po ~80 kart minimum każdy, aktualizacje po 200-300 kart zmienionych na raz i nikt w Redach jakoś nie pomyślał wtedy o tym, że jest tego za dużo. Zmienianie neutrali po 1 karcie na miesiąc gdzie są one najbardziej zaniedbane to jest śmiech na sali a tłumaczenie tego lepszym reagowaniem na op karty równie zabawne.
 
Zalać nowymi kartami? :giveup: Proszę Cię.Jeszcze w 2019 mieliśmy 4 pełnoprawne dodatki po ~80 kart minimum każdy, aktualizacje po 200-300 kart zmienionych na raz i nikt w Redach jakoś nie pomyślał wtedy o tym, że jest tego za dużo. Zmienianie neutrali po 1 karcie na miesiąc gdzie są one najbardziej zaniedbane to jest śmiech na sali a tłumaczenie tego lepszym reagowaniem na op karty równie zabawne.
Tak to Redzi tłumaczyli że wydają dodatek w 3 - 4 częściach żeby nowi gracze mieli czas na zapoznanie się z nowymi kartami i ewentualnie wytworzenie ich a nie zę są zalewani 80 kartami gdzie tylko połowa jest grywalna w mecie. Popatrz też na to z tej strony. Nie każdy ma w Gwincie 5000 godzin i 100k złota żeby sobie wszystko kupić. To był ruch skierowany do nowych graczy, starzy wyjadacze i tak mają zasoby na wszystko. Co prawda to prawda, mogliby zreworkować więcej kart neutralnych, które nie są grywalne i w obecnym stanie nigdy nie będą grane. Sam na mastersach na czacie poruszałem temat watahy, Sihila, włóczni, tarczy z łusek, czy chociażby Eycka. Po co on jest jak to samo robi Geralt z Rivii.
 
@Lexor A nie przeszkadza ci fakt że masz 4 pkt obrażeń za 7 prowizji, jeszcze rozłożone na 4 tury. Przejrzałem twój niecny plan, pewnie ustawiasz wszystko pod pożogę :)
 

Lexor

Forum veteran
@Ely74: Zależy od talii i frakcji - mam kilka talii na ten tryb, w każdej są włócznie. xD
Ale tak, im karta ma tam mniej siły tym dla mnie jest lepiej.
 

Ely74

Forum regular
@Ely74: Zależy od talii i frakcji - mam kilka talii na ten tryb, w każdej są włócznie. xD
Ale tak, im karta ma tam mniej siły tym dla mnie jest lepiej.
Dlatego w tym trybie gram Zamiecią i na Skorupie z Keltullis tylko pilnuje by nie było wielokrotności 3 alb o by był obrońca najpierw
 

Lexor

Forum veteran
Jak już pisałem, na ten tryb sezonowy mam kilka różnych talii. Jeśli chodzi o potworki to mam talię opartą na zimnie.
 
Właśnie widziałem wyniki turnieju - jak to szło? "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, I dzieci nam germanił! Orężny stanie hufiec nasz, i bedzie nam hetmanił!"
Orężny hufiec stanął, I to liczny nawet, ale z hetmanieniem gorzej :D :D lol lol lol
 
Last edited:
Top Bottom