Oglądajcie pierwszy turniej 2. sezonu GWENT Masters w ten weekend!

+
Myślę, że z najbliższą aktualizacją mogą się pojawić jakieś nowe rozwiązania w kwestii scenariuszy. Pożyjemy, zobaczymy.
 
Tytułem wyjaśnienia: znikło kilka postów, które rozpoczęły i kontynuowały dyskusję na temat pracy moderatorów.

Przypominamy, że wszelkie zastrzeżenia pod adresem działań moderatorów należy kierować w wiadomości prywatnej, a nie omawiać tutaj.
Jednocześnie zwracamy też Waszą uwagę, że moderatorzy wszystkich oficjalnych platform komunikacyjnych związanych z CDPR i ich produktami kierują się zawsze obowiązującym dla danego medium Regulaminem, z którym warto się zapoznać i sprawdzić w nim możliwe powody, dla których moderacja usuwa dane posty lub w inny sposób dba o porządek dyskusji.
 
Ktoś już rozkminił, że na liczniku to scena (spoiler), gdzie Vilgefortz w książkach porywał statki na Skellige, łącznie ze statkiem Pavetty.
(spojlery) Głębia Sedny czy jakoś tak to było. Też o tym trochę myślałem ale coś mi tu nie pasuje. Drakar Yenefer wciągneło mniej więcej w ten sposób że statek zaczął wirować po czym wszyscy wylądowali w loszku u Vilgeforca a całą sytuację przeżyła tylko Yen. Taki niby teleport tylko że pod wodą. Na tym "obrazie" widać raczej dużą wolną przestrzeń spowitą mgłą z moim zdaniem przebijającym się ledwo słońcem na lewo od środka bliżej góry co ma się nijak do jaskini pod zamkiem Vilgeforca. Na otwarte morze też to nie wygląda no bo skała. Bardziej przypomina jakiś fiord czy coś. No chyba że taka była by interpretacja tej lokalizacji od RED-ów ale w tedy z głębią ma to niewiele wspólnego.
 

Gyg

Forum regular
Dla mnie scenariusz powinien zagrywać dwa brązy i mieć tyle prowizji co dwa brązy. Oczywiście w turze zagrania nic nie generuje i trzeba odpalić w kolejnych spełniając jakiś wymóg. Wtedy byłby robiony jako wspomagaczka a nie finiszer.
 
Dla mnie scenariusz powinien zagrywać dwa brązy i mieć tyle prowizji co dwa brązy. Oczywiście w turze zagrania nic nie generuje i trzeba odpalić w kolejnych spełniając jakiś wymóg. Wtedy byłby robiony jako wspomagaczka a nie finiszer.
tylko że coś takiego już jest portal...
I nawet działa lepiej bo wzywa 2 brązy przy zagraniu. Więc dla mnie ten pomysł do kosza. Powielanie tego samego tylko z gorszym efektem. W takim wypadku scenariusze raczej w ogóle nie były by grane bo jest o wiele pewniejszy portal.
 

Gyg

Forum regular
No portal ma ograniczenia bo wzywa z talii czwórki bez umiejętności rozstawienia. Scenariusz SC i SK może zrobić naprawdę niezłą synergię z resztą deku. Po prostu byłyby użyteczne dla innych typów talii.
 
Portal był spoko jak były dobre 4 prowizyjne jednostki.
Nie ma co porownywac tych dwóch artefaktów, bo dzieki scenariuszom można wykonać o wiele lepsze comba i akcje niż tylko wywaleniem z talii 2 słabych kart.
 
Ja jak czasem gram KP to Portalem wyciągam taką karte kawalerii (chyba kaedweńską), która gdy wchodzi z talii, a nie z ręki to wzmacnia się o 3. Jak wyjdą 2 egzemplarze to jednym ruchem robisz 14 pkt, więc przydaje się do zrobienia tempa. Niektórzy gracze wykorzystują właśnie scenariusze tylko w celu zrobienia tempa, ale często muszą w tym celu odpalić też umiejkę lidera. Portal jest w sumie spoko, ale żeby mieć pełną kontrolę nad tym co wyciaga trzeba faktycznie dac tylko dwie karty o prowizji 4 do talii i najlepiej żeby miały umiejkę pasywną, albo rozkaz - karty z rozmieszczeniem się nie nadają.
 
Last edited:
Top Bottom