Ogłaszamy nową grę mobilną — The Witcher: Monster Slayer!

+
No niestety, za obiecująco to nie wygląda.
Wnosząc po doświadczeniach z bety, coś nie bardzo wychodzi z udostępnieniem gry. Za dużo klientów i firma tego nie przewidziała? Czy coś bardziej technicznego w samej grze?
Za mało się znam, nic mądrego nie powiem poza oczywistością: że to nie pomoże w odratowaniu wizerunku firmy, która sygnuje tę produkcję, nawet jeśli jej nie robi.
 
Na chwilę udało mi się uruchomić grę. Problem w tym, że zaraz po przejściu samouczka dostałem tyle expa, że od razu miałem 40. poziom i ekwipunek przepełniony ponad dwukrotnie.
1626870202570.png
 
Wbiłem w grze poziom 10 i mam pewne przemyślenia.

Da się grać bez wydawania od razu złotówek, z pewnymi zastrzeżeniami:

1. Pojemność ekwipunku szybko się kończy. Mimo wytwarzania na wszystkich dostępnych stanowiskach alchemicznych bomb i olejów, przy codziennych spacerach i tak kończy mi się miejsce, więc sugerowanym skupienie się na jak najszybszym wykupieniu powiększenia.

2. Parując perfekcyjnie każdy atak potworów z 1 czachą bez użycia olejów, eliksirów oraz petard, przy użyciu tylko miecza stalowego i wydaniu max punktów w ataki silne/szybkie, nie da się wygrać, więc warto się skupić przynajmniej na wytwarzaniu Gromu i Zwykłego Oleju.

Boli trochę brak możliwości zresetowania punktów umiejętności, żeby protestować które drzewko na co pozwala.

Szkoda, że na ten moment nie ma także żadnego elementu multi, bo można tylko wysyłać paczki ze składnikami alchemicznym lub przedmiotami, a nie można (na modłę Pokemon) wybrać się z innymi graczami na jakieś groźniejsze monstra.

Na plus zadania, które odróżniają tę grę od innych na rynku. Duży plus także za możliwość przeniesienia miejsca wykonywania zadania, w momencie gdy nie mamy możliwości dojścia do docelowej strefy.

Widzę potencjał, ale na pewno przyda się wprowadzenie ulepszeń (na discordzie cały czas pojawiają się dobre sugestie), bo gra może umrzeć dość szybko. Gdyby jednak nie wprowadzono żadnego modułu multiplayer, to i tak samemu da się dość przyjemnie pograć, bo odpada problem, który występuje chociażby w Pokemon Go, gdzie bez aktywnych graczy nie można zrobić rajdów na legendy.

Staram się grać codziennie, więc jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w postaci paczek, to zapraszam do znajomych -2862 6107 1010.
 
Ja aktualnie mam poziom 12 i gra mi się dosyć przyjemnie. W sumie to gram trochę "z doskoku", bo podczas jazdy rowerem, ale że jeżdżę codziennie to jakoś ten level idzie do przodu.

Jeżeli chodzi o zadania to jest to największy plus gry, ale zrobiłem dopiero 6 z nich, bo często cele pokazują się nie na mojej trasie i ciężko np. wjechać mi rowerem do gęstego lasu, hehe. Co prawda w jednym zadaniu się na to zdecydowałem(bo cel nie był aż tak daleko) i muszę powiedzieć, że klimat był świetny, prawie jak w normalnym Wiedźminie.

Na mały minus wg mnie poziom trudności(chociaż bardziej chodzi tutaj o ekonomię gry, a nie samą trudność walk). Bez oleju i eliksirów pokonanie mocniejszych potworków jest prawie niemożliwe, a parowanie(nawet idealne) często nie robi wystarczającej różnicy. Za to petardy są bardzo mocne. Na 15 poziomie widziałem kilka niezłych umiejętności i możliwe, że ułatwią one trochę rozgrywkę. Monety w grze zdobywa się dosyć wolno, a dobre przedmioty kosztują sporo, więc grind jest duży.

Podaję swoje ID, jak tylko mam jakąś paczkę to staram się wysyłać: 1280 6700 2991.
 
Okazało się, że 0% synchronizacji i wczytywania, było spowodowane firmowym wi-fi. Niestety zasięg LTE mam tu słabiutki.
Niedługo 10 lvl, nawet trochę wciąga, ale chyba już za stary jestem i refleks nie ten. Parowanie zupełnie mi nie wychodzi, a telefon niezupełnie chce mnie w tym słuchać, bo od przytrzymania palucha na ekranie a sparowania czasem mija sekunda lub dłużej. Łatwe potworki obecnie można bez niczego kosić i nabijać level, ale już na średnie wymagają więcej zachodu. Jedyne co troszkę razi, to to, że na początkowych w sumie questach spotykamy dość trudnych przeciwników. Nie wiem czy to był błąd, ale o ile mi się udało Gryfa z pierwszego questa bez problemu zabić, to żonie jeden atak zabierał prawie całe życie, a ona nawet nie zdążyła zadać za wielu ciosów. Nie wiem z czego się takie zachowanie gry wzięło, no chyba raczej nie z wydajności telefonu, bo Samsung S8 jeszcze taki najgorszy nie jest, skoro się dało na nim bez problemu grę zainstalować.
Żona się przez to zniechęciła do tej gry. Szkoda też, że nie ma polskiego dubbingu, ale to się da przeżyć. Ja tam sobie kilka razy dziennie zaglądam jak mam chwilkę, więc paczki mi się zbierają a nie mam ich w sumie komu wysyłać. Moi znajomi w progu wiekowym 40+ raczej się nie bawią w takie gry ;) Jak ktoś chętny dostać od czasu do czasu paczkę to zapraszam: ID 6120 3110 3857
Jeszcze tak dodam, że od czasu do czasu znikają mi znajomi w tak samo nazwanej zakładce, a pozycja Zarządzaj znajomymi jest wyszarzała. Nie wiem od czego to zależy czy tak może ma być? Ale wystarczy resecik gry i wracają.
 
Last edited:
Nie podoba mi się jeden aspekt gry - brak jakichkolwiek konsekwencji przegranej. Rozumiem, że mogłoby to zniechęcić część graczy, ale wystarczyłoby coś niewielkiego, np. tymczasowa utrata 5% HP.

W obecnej sytuacji, gdy np. nie uda się coś, za co jest bonus do doświadczenia, np. perfekcyjny krytyk, bardziej opłaca się przegrać i od razu zaatakować ponownie, żeby wyciągnąć maksimum doświadczenia z potwora.

Oczywiscie mówię o potworach na tyle łatwych, że nie zużywamy żadnych eliksirów, etc.
Post automatically merged:

Zapomniałbym: ja również zapraszam wszystkich do wspólnego wysyłania paczek:
9810 1641 4289
 
Last edited:
To może ja jeszcze z minusów, bo pograłem trochę dłużej.

Nie działa u mnie dodawanie znajomych, cały czas mam błąd (wysłany ticket).

Bardzo często jest oczekiwanie na odpowiedź serwera, nawet w środku miasta, gdzie pokrycie siecią jest dobre. Miałem takie sytuacje nawet przy lub po atakowaniu potwora, gdzie straciłem wybrane do walki przedmioty, bo gra musiała być zrestartowana.

Trafiłem także na czasowe zadanie, gdzie trzeba było o zmierzchu pójść w odpowiednie miejsce do którego nie udało się dotrzeć, bo to teren prywatny. Przeniesienie zadania jest dostępne po odejściu 1.5km, jednak nie miałem możliwości specjalnie oddalić się na tyle, żeby zmienić miejsce wykonywania zadania, więc zostało ono zakończone przedwcześnie, ponieważ nie stawiłem się na czas.
 
@W_Wallace - zainstaluj na kompie symulator androida, do tego jakiś program typu "fake GPS" i powinno śmigać. Z tym, że jeśli użyjesz kamerki internetowej, to będziesz miał siebie w tle :oops:
 
Uff, skończyłem coś, co gra określiła jako "sezon 1"
Znaczy, zabiłem przerazę.
Mam zresztą w zadaniu buga, bo pomimo ukończenia zadania nadal wyświetla mi powiadomienie o wpisie w dzienniku, ale to znany błąd i pewnie będzie naprawiony.

Ogólnie gra jest bardzo fajna, duży plus za to, że zadania pozwalają czasem na wybory, a nie są tylko typowymi zleceniami. Całkiem przyjemnie urozmaica rowerowe przejażdżki.

Ostatnie zadanie które mi zostało w dzienniku jest niestety czasowe - wymaga pojawienia się w określonym miejscu o świcie. W dobie pandemii i pracy zdalnej, to chyba w zimie zrobię dopiero, bo 5:45 to obecnie dla mnie środek nocy. :D
 
wymaga pojawienia się w określonym miejscu o świcie
Zgaduję, że chodzi o pewien miecz. Mam buga z tą misją, robię wszystko jak trzeba, wstaję dzisiaj o świcie (sugeruję się ikoną pogody) i każe wrócić o zmierzchu, mimo, że już ten etap zrobiłem. Zgłosiłem błąd, zobaczymy czy da się coś z tym zrobić.
 
@Osteotomb Dzięki za ostrzeżenie. :) Jakbym faktycznie wstał specjalnie o świcie i zaliczył tego buga to bym się solidnie zirytował. A tak to pewnie do zimy poprawią. :D
 
Od jakiegoś czasu gram sobie w tą gierkę podczas spacerów.
Nawet przyjemna, ale...
Dziś "wczłapała" aktualizacja i stanęła w sieni i nie chce wejść na pokoje...
Coś się te projekty CDPR ostatnio nie udają. No nic, może do jutra te 100% aktualizacji zamieni się na 102... i na jutrzejszym spacerku kilka ghuli uda się usiec.
 
Top Bottom