Okno Znajomych

+
Okno Znajomych

Witam, chciałbym zgłosić propozycję (sugestię, powinien być takie miejsce na forum zgłaszania sugestii czy coś, czego oczekiwaliby gracze ;) )dotyczącą funkcjonowania menu okna znajomi.

Przede wszystkim wygląda to jak czysty html napisany bez stylizacji.

Po lewej stronie to "choose" jest strasznie małe i nieczytelne, polecam zmienić czcionkę, może coś jak "invite" przycisk.
Następna rzecz jaka rzuciła mi sie w oczy to to iż gdy chciałem zamknąć okno, nie mogłem znaleźć "x" ponieważ jest rzucony mocno na prawą stronę, wygodniej by było gdyby był przycisk " zamknij" albo ten "x" ustawiony był w oknie na tym jasnym tle w rogu a nie poza nim.


Czegoś jeszcze brakuje, motywacji do grania? Przydałyby się jakieś statystyki w przyszłości wygranych/przegranych meczów albo ranking jak w hearthstone.
 
Last edited:
1.Ranking/ system rang/ coś co pozwoli uzależnić nas od "jeszcze jedna partia i będę w goldzie <3" /Ranking znajomych
2.W miarę obszerne statystyki
3.Turnieje i dailyladders np. najlepszych 10 graczy dzisiejszego dnia dostaje 200 złota.
3.1. Mecze turniejowe w których przeciwnicy najpierw pickują i blokują wzajemnie swoje talie, a następnie grają 3 partie aby nadać grze więcej charakteru esportowego
4. Możliwość dodawania innych graczy do znajomych po skończonym meczu
5. Czat, chociaż w pojedynkach ze znajomymi
Wszystko to,żeby nie zrobić z gwinta drugiego hearthstona w którym czujemy się totalnie samotni,zero interakcji z przeciwnikiem poza GG i miłej gry. Gry multiplayer opierają się na budowanej społeczności, a to w dużej mierze pomogłoby to zrobić :)
 
Bez przesady, pkt.3.
Pkt 3.1 to żeś wymyślił, to nie LOL nawet w hearthstone tego nie mia.
Czat by sie przydał, ale obawiam się, że ludzie by sobie cisneli typowo, lepiej porobić komentarze glosowe.

Moim zdaniem co za dużo to też nie zdrowo, Gwint już jest spoko, tylko trochę coś mi brakuje, czuję się tak trochę słabo bez interakcji z innym graczem, czy chociażby te wyzwania jakieś, bo człowiek siada do gry ot tak by sobie pograć, a nie by mieć cel, wygrać coś do ranku czy coś. Lvle nie potrzebne wgl, jak dla mnie.
 
Zapraszamy znajomych z GOGa więc wybierając tę opcję otwiera się po prostu okienko z GOGa. Na Steamie czy Originie też tak jest że otwierając listę znajomych mamy ją w takiej formie, nic nawiązującego do gry, w którą aktualnie gramy.
 
Moim zdaniem co za dużo to też nie zdrowo, Gwint już jest spoko, tylko trochę coś mi brakuje, czuję się tak trochę słabo bez interakcji z innym graczem, czy chociażby te wyzwania jakieś, bo człowiek siada do gry ot tak by sobie pograć, a nie by mieć cel, wygrać coś do ranku czy coś. Lvle nie potrzebne wgl, jak dla mnie.

Na ang wersji forum czytałm wypowiedz dewa na temat tego że o ile czatu nie planują na chwilę obecną to mają już wymyślony inny rodzaj interakcji pomiędzy graczami. Jaki to nie wiemy jeszcze ale dew stwierdził ze liczy iż się nam spodoba :D
 
Zapraszamy znajomych z GOGa więc wybierając tę opcję otwiera się po prostu okienko z GOGa. Na Steamie czy Originie też tak jest że otwierając listę znajomych mamy ją w takiej formie, nic nawiązującego do gry, w którą aktualnie gramy.

Trochę smutne jest to, że wszystko łączycie z platformą gog, moglibyście zrobić opcję znajomych w samej grze jak w HS i w każdej grze, no ale trudno ;)
 
Której każdej grze? Jak już pisałem, na Steamie, Originie, Uplay itp. tak to działa, bo znajomych mamy na swoim koncie, a nie w grze.
 
Mimo wszystko z szacunkiem, ale to gra karciana idealny system ma HS, tyle z mojej opinii ;) Pozdrawiam serdecznie
 
Tylko, że Blizzard też ma swoją platformę do gier, ale tytułów jest na niej raptem kilka więc mogli sobie na to pozwolić żeby komunikacja wyglądała inaczej w Diablo, inaczej w Starcraftcie, a jeszcze inaczej w Hearthstone. GOG Galaxy obsługuje tych gier o wiele, wiele więcej.

Oczywiście nie traktuj mojej wypowiedzi jako stanowiska firmy, bo moderatorzy nie są pracownikami CD Projekt RED i nie mamy nic wspólnego z produkcją gry czy obsługą sieciowej infrastruktury. To jedynie moje prywatne spostrzeżenia ;)
 
Oczywiście, nie ma problemu.
Druga sprawa, oglądałem stream przed chwilą i faktycznie jest parę błędów które trzeba poprawić, mam nadzieję że twórcy czytają sugestie, błędy etc które zgłaszają gracze, lub je przekazujecie jakimś systemem:D

Portret gracza, pokazuje ikonę Geralda, natomiast podczas partyjki jest znak zapytania nie ma ikony, nie mówiąc już, że nie można zmieniać wgl avatarów/ikony.

Na streamie koleś dostał dwie beczułki, jedną za samouka i druga na początek czy coś takiego, ja dostałem tylko jedną, z czego to może wynikać?
 
A kliknąłeś na ten prezent w Galaxy? Powinieneś dostać darmową beczkę i pierwszego Wiedźmina.
 
Bez przesady, pkt.3.
Pkt 3.1 to żeś wymyślił, to nie LOL nawet w hearthstone tego nie mia.
Czat by sie przydał, ale obawiam się, że ludzie by sobie cisneli typowo, lepiej porobić komentarze glosowe.

Moim zdaniem co za dużo to też nie zdrowo, Gwint już jest spoko, tylko trochę coś mi brakuje, czuję się tak trochę słabo bez interakcji z innym graczem, czy chociażby te wyzwania jakieś, bo człowiek siada do gry ot tak by sobie pograć, a nie by mieć cel, wygrać coś do ranku czy coś. Lvle nie potrzebne wgl, jak dla mnie.
dla ciebie tak, ale nie ma gry esportowej bez rankingu/systemu rank. I to, że w hearthstone tego nie ma to dobrze, gwint nie ma być hearthstonem i nie zakładajmy od razu, że hearthstone jest jakimkolwiek wzorem na dobrą grę, jest strasznie prymitywny.
 
**** to że nie jestes fanem HS nie znaczy, że jest bleee. Najwyraźniej nie czytasz ze zrozumieniem, bo sam napisałem, że ranking by sie przydał gdzie ty tu widzisz zaprzeczenie? Nie mówię również, że HS jest idealny ale ma np dwie funkcje spoko, rankingi i system znajomych tyle ;)

Wykryłem następny błąd. Mianowicie po użyciu eliksiru na Wiedźmina który daje 12 pkt więcej nie zadziałało(srebrna karta, nie złota), przegrałem grę bo brakło przez to pkt ;(
 
Last edited by a moderator:
W Galaxy ? tzn gdzie:D

Musisz wejść do swojej biblioteki, następnie kliknąć na Gwinta i na karcie produktu w prawym górnym rogu będzie taka grafika bodajże z Ciri oraz informacją o gratisach. Kliknij to i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 
Sam jestes prymitywny, to że nie jestes fanem HS nie znaczy, że jest bleee. Najwyraźniej nie czytasz ze zrozumieniem, bo sam napisałem, że ranking by sie przydał gdzie ty tu widzisz zaprzeczenie? Nie mówię również, że HS jest idealny ale ma np dwie funkcje spoko, rankingi i system znajomych tyle ;)

Wykryłem następny błąd. Mianowicie po użyciu eliksiru na Wiedźmina który daje 12 pkt więcej nie zadziałało(srebrna karta, nie złota), przegrałem grę bo brakło przez to pkt ;(
nie musisz mnie obrażać, prowadzimy dyskusję na poziomie. Grałem długo w HS, jest bardzo prymitywny w systemie gry, zwykła karcianka jak każda inna(yu-gi-oh, duel masters). System znajomych w hs nie istnieje także raczej nie mamy o czym mówić w tym temacie ;P Chyba, że systemem można nazwać to, że da się kogoś dodać do znajomych xD A sam napisałeś, że system lvl jest niepotrzebny :D
 
Last edited:
Obraziłeś grę, więc odpowiedziałem ci tym samym^^

Owszem, napisałem bo jeśli miałoby być to lub to to wolałbym jak w HS ranking czy w innych grach jak overwatch np, idziesz do góry lub w dół, a jeśli w przyszłości są możliwe te opcje to fajnie by było, mieć ranking i jednocześnie widzieć jaki poziom się zdobyło już ;)
 
Sam jestes prymitywny
Obraziłeś grę, więc odpowiedziałem ci tym samym^^
To tak nie działa, a przynajmniej nie tutaj.

Nie obrażamy się wzajemnie, a już na pewno nie stosujemy wobec siebie podobnych epitetów.
Zapoznaj się z regulaminem , który zaakceptowałeś rejestrując i logując się na forum.

@deminii
Zastrzeżenia co do decyzji, lub upomnienia moderatora możesz zgłaszać na PW.
Post poleciał, i poleci każdy następny nie na temat.
 
Last edited:
Rozmowa, jak widzę, zeszła na boczne tory, a temat jest ważny, tak myślę. ​Pierwszy raz udało mi się zagrać ze znajomym i... no właśnie, na becie jest lipa. Mam wielką nadzieję, że rozszerzycie tę opcję grania. Co mi się nasuwa? Ogólny wniosek jest taki, że ten tryb niczym się nie różni od grania z komputerem, a jest gorzej nawet, gdyż po jednym rozegraniu kończy się tryb grania z przyjacielem. Następne utyskiwania rozwinę w punktach:

1. Brak czatu głosowego, ale rozumiem, że jest to wina platformy GoG i do nich by trza uderzyć. Niektóre platformy posiadają własne komunikatory głosowe dla znajomych i jest to mega pomysł.
2. Brak jakichkolwiek nagród, zdobyczy, progresu, to następny powód do nudy w graniu z przyjacielem, sama satysfakcja z wygranej, czy smutas z przegranej niczym się nie różni od gry z komputerem.
3. W przypadku zaproszenia w trakcie rozgrywki z przeciwnikiem, nie ma żadnej możliwości zatrzymania przyjaciela, nie wiem, poczekaj chwilę, jak twój przyjaciel skończy walkę, dołączymy cię do niego, czy jakoś siakoś.
​4. Po zakończonej rozgrywce z przyjacielem powinna być opcja: mały rewanżyk? Czy jakoś siakoś.
 
Top Bottom