Omówienie aktualizacji 29.04.2019

+
Z tego co Panowie Burza i Ostry mówili na streamie to nie wszystkie zmiany pokazali warto zauważyć. Leszy np. ponoć ma dostać nerfa.

P.S. Jeszcze co do Eredina... wbrew pozorom to jest spora zmiana w połączeniu z Imerithem, wcześniej przez to wzmocnienie o 4 był w zasięgu tall removali jak Geralt. Teraz można się przed tym obronić.
 
Last edited:
Od jutra każdy (kto ma) wybiera planszę Mahakamu... żeby dopiec przeciwnikowi :p heh. ;)
Bez takich, niebieskie karty ciemno i głucho. Żałuje pyłu wydanego na tę skórkę, ogólnie tawerna też widzę bedzie bezbarwnie ciemna.
 
Przejrzałem zmiany w kartach które zaprezentowali i ogólnie jestem zadowolony z poczynionych zmian ale nie wszędzie o czym dalej. Najbardziej cieszy wywalenia bardzo losowego archetypu na ujawnianie i zamiast wprowadzać nowy wykorzystanie starych kart tego archetypu na rozwój już obecnych. Cieszy również podniesienie kosztu werbunku kart neutralnych które były pierwszym wyborem w wielu taliach kosztem kart frakcyjnych. Również podniesienie kosztu Sheldona cieszy (choć uderza bezpośrednio w mój obecnie ulubiony build) bo ta karta była ostatnimi czasy ładowana już do niemal wszystkich buildów Wiewiórek co oczywiście pociągało za sobą kolejne karty pod niego (co najmniej Sirrsa, 2x Agitator i 2x Obrońca). Bardzo mnie również cieszy zmiana w Straży Mahakamu. W końcu ta karta ma sens w taliach opartych o krasnale bo nie gryzie się ze zdolnościami Denisa i Zoltana: Szelmy.

A co mi się nie podoba ze zmian w kartach:
- Opiekunka Puszczy - nie rozumiem sensowności tej zmiany. Jeszcze nie widziałem by ktoś tą kartą grał w grze rankingowej. Tarcza w dużej mierze okazała się niewypałem, a i od kart z trucizną Wiewióry mają tyle lepszych kart, że jeszcze nie widziałem by ktoś na to grał w rankingu. Liczyłem na wzmocnienie tej karty poprzez obniżenie kosztu prowizji do 4 lub podbicie siły do 4, a została osłabiona.
- Kapłan Svalbloda - tej zmiany również nie rozumiem. Ta karta już i tak pojawiała się w części decków Skellige przeciwko jakim grałem w rankingu więc widać, że gracze próbują grać tą kartą. Oby nie okazało się, że po tej zmianie nagle stanie się podstawowym wyborem przy budowania każdej talii Skellige.
- Sweers - bym się nie przyczepił gdyby nie istniejąca już Miruna o dokładnie tej samej zdolności z większą siłą i mniejszą prowizją. Jak dla mnie koszt do efektu ździebka od czapy nawet jeśli istnieją synergie tej karty z innymi które teraz nie przychodzą mi do głowy.
- Pikinier Dywizji Alba - kopia trebuszu KP. Karta niby OK ale jak tak patrzę na nią i na Sweersa to mam wrażenie, że zabrakło pomysłu na zdolności dla kart, a to nie wróży dobrze kolejnych dodatkom jeśli już teraz pomysły na nowe zdolności się wyczerpują.
 
- Opiekunka Puszczy - nie rozumiem sensowności tej zmiany. Jeszcze nie widziałem by ktoś tą kartą grał w grze rankingowej. Tarcza w dużej mierze okazała się niewypałem, a i od kart z trucizną Wiewióry mają tyle lepszych kart, że jeszcze nie widziałem by ktoś na to grał w rankingu. Liczyłem na wzmocnienie tej karty poprzez obniżenie kosztu prowizji do 4 lub podbicie siły do 4, a została osłabiona.
Ja tu nie widzę osłabienia. Tarcza na rozkazie jest lepsza od tarczy na rozmieszczeniu bo możesz zagrać jakiś silnik i od razu dać mu tarczę. Wcześniej jeżeli chciałeś dać mu tarczę musiałeś go najpierw zagrać, a dopiero w następnej turze dać tarczę, a do tego czasu przeciwnik zdążył ci już tę kartę zabić.

Zmiany moim zdaniem dobre, tylko dlaczego plansza ma być uzależniona od drugiego gracza? Przecież to nawet na papierze brzmi tragicznie i w ciągu maksymalnie 2 miesięcy to zmienią. Tym bardziej, że wielu graczom nie podoba się oświetlenie na niektórych mapach i zmuszanie ich, żeby grali na nich nie ma sensu i tylko odbiera im przyjemność z gry.
 
Last edited:
Ja tu nie widzę osłabienia. Tarcza na rozkazie jest lepsza od tarczy na rozmieszczeniu bo możesz zagrać jakiś silnik i od razu dać mu tarczę. Wcześniej jeżeli chciałeś dać mu tarczę musiałeś go najpierw zagrać, a dopiero w następnej turze dać tarczę, a do tego czasu przeciwnik zdążył ci już tę kartę zabić.

Pamiętaj że mówimy o jednostce z 3 siły. Zresztą w Scoia już jest jednostka która daje tarczę z rozkazu i ma 6 siły więc jest większa szansa, że jednostka dotrwa do kolejnej tury. Zresztą jak na razie Tarcze kompletnie się nie sprawdziły bo praktycznie nie ma buildów które nie byłyby wstanie poświęcić tego 1 czy 2 punktów by ją ściągnąć i w kolejnym ruchu zniszczyć wrogą jednostkę. Ja jednak wolałem jej dotychczasową zdolność bo można było zagrać Tarczę na ważny silnik który zbliża się żywotnością do zejścia ze stołu w kolejnej turze. Poza tym jeśli ktoś chciał już tanią jednostkę z Tarczą na rozkazie to za 5 punktów jest już neutralna karta Stróż z 4 siły.

Zmiany moim zdaniem dobre, tylko dlaczego plansza ma być uzależniona od drugiego gracza? Przecież to nawet na papierze brzmi tragicznie i w ciągu maksymalnie 2 miesięcy to zmienią. Tym bardziej, że wielu graczom nie podoba się oświetlenie na niektórych mapach i zmuszanie ich, żeby grali na nich nie ma sensu i tylko odbiera im przyjemność z gry.

Z tym się w pełni zgadzam. Są plansze które swoją kolorystyką mnie po prostu męczą (przede wszystkim KP). Jak się okaże w nowym sezonie, że będę tak często trafiał na KP jak w obecnym i w dodatku często jako agresor to znów zrobię sobie od Gwinta co najmniej miesięczną przerwę.
 
Ja czekam na te zmiany graficzne i fabularne o których mówił Szlama.
Post automatically merged:

- Kapłan Svalbloda - tej zmiany również nie rozumiem. Ta karta już i tak pojawiała się w części decków Skellige przeciwko jakim grałem w rankingu więc widać, że gracze próbują grać tą kartą. Oby nie okazało się, że po tej zmianie nagle stanie się podstawowym wyborem przy budowania każdej talii Skellige.

Tej jest delikatnie mówiąc dziwne....ja bym się szybciej spodziewał nerfu, a dostał busta.
 
Swoją drogą ciekawe co się stanie z kontraktem na ujawnianie kart?

Ja już go dawno ukończyłem, ale część graczy pewnie nie.
 
Swoją drogą ciekawe co się stanie z kontraktem na ujawnianie kart?

Ja już go dawno ukończyłem, ale część graczy pewnie nie.

Też się nad tym zastawiałem. Ja jeszcze daleko jestem do końca bo nigdy nie miałem po drodze by go wbić :) Podejrzewam, że jednak CDPR mnie pozytywnie nie zaskoczy i po prostu kontrakt pozostanie, a wbić się go na razie nie da (może w przyszłości powstanie nowa mechanika na ujawnianie i powiążą go z tym kontraktem). Poza tym chyba pozostało kilka kart ujawniających karty. Nie słyszałem by miały zostać zmienione zdolności Triss i Yen. Pomijam, że wbicie tylko tymi dwoma kartami tego kontraktu to byłoby nie lada wyzwanie :D

PS. Nie mówili też o Xarthisiusie, Cesarskim Golemie i Wiedźminie Szkoły Żmiji więc może jednak trochę tych kart z ujawnianiem w NG zostawią.
 
Aktualizację można już ściągać (u mnie pokazało 2,4 GB). Gdzie są notki? :(
 
- Sweers - bym się nie przyczepił gdyby nie istniejąca już Miruna o dokładnie tej samej zdolności z większą siłą i mniejszą prowizją. Jak dla mnie koszt do efektu ździebka od czapy nawet jeśli istnieją synergie tej karty z innymi które teraz nie przychodzą mi do głowy.

Ta zmiana jest kompletnie bezsensowna. To, co sprawiało że Sukkub (zwany Miruną) był wyjątkowy, to własnie przejmowanie jednostki wroga, bez blokowania jej. A tu z czepy wyskakuje Sweers, który potrafi to samo, tylko że lepiej (Mirunę trzeba jeszcze odpalić, zjeść jakoś, a Sweers odpala zdolność po samym wejściu.

Zmiana na spory minus.
 
A tu z czepy wyskakuje Sweers, który potrafi to samo, tylko że lepiej (Mirunę trzeba jeszcze odpalić, zjeść jakoś, a Sweers odpala zdolność po samym wejściu.

Dzięki za zwrócenie uwagi, że jednak jest różnica jakaś między nimi w postaci wywołania zdolności. Nigdy nie grałem Miruną i mi umknęło, że to na Zemście jest odpalane.
 
Top Bottom