Omówienie aktualizacji 3.2

+
Tak w ogóle to chyba wszyscy przeoczyli nerf Foltesta, że działa tylko na karty KP? ;] w sumie sprawiedliwie, jeśli porównać do np Scoiatael oraz ich kart specjalnych, ale z drugiej strony to tak smutno dość...

Tak w ogóle to fajnie, gdyby Uzurpator działał tylko na jedną wybraną turę, pozwalałoby to przeciwnikowi wygrać chociaż pierwszą rundę i nie pozbawiałoby możliwości, a sam posiadacz Uzurpatora musiałby też strategii trochę użyć jeśli były ciśnięty w drugiej rundzie itp. Jedyna frakcja bez nerfa tak poza tym, nie mogę tego przeboleć
 
W kwestii rozdzielenia umiejętności od liderów - jeśli zrobią dla każdej umiejętności inną animację postaci to czemu nie, choć nie bardzo widzę Francę z umiejętnością Eitne, że niby będzie strzelać z palca. Wydaję się bardziej rozsądne aby niektórzy liderzy mieli dostępny zestaw umiejętności, które będą adekwatne do ich modelu, a nie wszystkie dostępne z frakcji. Gdyż nie bardzo to widzę, żeby np. Detlaf spamował małe krabopająki całkowite nieporozumienie, ale umiejętność ukrytego dostępna dla Detlafa i vice vera już jest ok.
 
Dla mnie cały ten cyrk jaki chcą zrobić z przerobieniem liderów do roli skinów to przyznanie się do braku podstawowych umiejętności w balansowaniu gier CCG. Wprowadzą to i będą mogli wrzucać statystyki jacy to z nich super balanserzy są bo każdy lider jest grany, a że wszyscy będą używali tylko jednej zdolności to już mało istotne dla tworzonych statystyk pod tezę. Myślałem, że gorzej niż za Luidziego nie będzie. O jak się myliłem. Moim zdaniem Slama kompletnie nie radzi sobie z rozwijaniem Gwinta.
 
Dla mnie cały ten cyrk jaki chcą zrobić z przerobieniem liderów do roli skinów to przyznanie się do braku podstawowych umiejętności w balansowaniu gier CCG. Wprowadzą to i będą mogli wrzucać statystyki jacy to z nich super balanserzy są bo każdy lider jest grany, a że wszyscy będą używali tylko jednej zdolności to już mało istotne dla tworzonych statystyk pod tezę. Myślałem, że gorzej niż za Luidziego nie będzie. O jak się myliłem. Moim zdaniem Slama kompletnie nie radzi sobie z rozwijaniem Gwinta.


Nie zgodzę się, ostatnie zmiany były bardzo dobre (3.1), po prostu teraz ktoś przedobrzył. Ekran przed bitwą jest odrzucający wręcz, wolałem widzieć piękne karty dowódców niż kiepskie modele figur dowódców. Oczywiście wiem, że to, że te figury z bliska nie wyglądają najlepiej to nie wina grafików, tylko ograniczenia samej gry, bo wymagania byłyby zbyt wysokie, ale to całkowicie niepotrzebna zmiana. Co do dowódców i ich skinów to nie wiemy jeszcze jak to będzie, a możliwe, że rozwiążą to całkiem sensownie, na to się akurat radzę nie zamykać. Trochę będzie klimat RPG, gdzie wybieramy sobie umiejętność dla naszej ulubionej postaci. Pewnie będzie sporo trolli, ale nikt nie karze wybierać np Eredina dla krabopająków
 
Nie zgodzę się, ostatnie zmiany były bardzo dobre (3.1), po prostu teraz ktoś przedobrzył.

Ostatnie zmiany? Te z patcha 3.1? Czyli Twoim zdaniem Dikstra z poprzednią zdolnością był OK? A o bugach też już nie pamiętasz? Choćby ten z działaniem Asymilacji. Zresztą to był tak wspaniały patch, że już miesiąc później (czyli teraz) kilka kart które wówczas zmieniano otrzymały w tym miesiącu kolejne zmiany. Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Poprzedni patch był od czapy całościowo (choć kilka pojedynczych zmian było OK) co dobitnie pokazuje ten patch w którym CDPR dalej bawi się w balansowanie tego samego. I za miesiąc będzie dalej to samo bo jedno co już się nauczyłem grając w tą grę od akcji KtS (czyli jeszcze przed zamkniętą betą) to fakt, że w CDPR ludzie u steru Gwinta się zmieniają regularnie, ale balansować swojej gry nadal nie potrafią.
 
Dla mnie cały ten cyrk jaki chcą zrobić z przerobieniem liderów do roli skinów to przyznanie się do braku podstawowych umiejętności w balansowaniu gier CCG. Wprowadzą to i będą mogli wrzucać statystyki jacy to z nich super balanserzy są bo każdy lider jest grany, a że wszyscy będą używali tylko jednej zdolności to już mało istotne dla tworzonych statystyk pod tezę. Myślałem, że gorzej niż za Luidziego nie będzie. O jak się myliłem. Moim zdaniem Slama kompletnie nie radzi sobie z rozwijaniem Gwinta.

Zaraz, zaraz. Jeśli dowódca będzie jedynie skinem, to nikt nie będzie wliczał do statystyk skinu. Istotne jest to, ile razy grana była dana umiejętność. To ją trzeba będzie ewentualnie balansować, a nie skin, bo on byłby tylko zmianą kosmetyczną przecież. Co ma skin do umiejętności balansowania?
Nikt na coś takiego by się nie nabrał i nie o to w tej zmianie chodzi.

Ja mam wątpliwości ze względu na lore świata (AQ raczej nie powinna strzelać z łuku ;/) i animacje. Ale gdy zobaczę zmianę, to się wypowiem.
 
AQ nie postrzela z łuku, bo skiny maja być frakcyjne, więc AQ nie poprowadzi łukiem elfów do boju w innym miejscu niż arenie.

No i też kwestia, że nikt nikogo nie zmusza, by grać niezgodnie z lore. To decyzja indywidualna każdego.
 
AQ nie postrzela z łuku, bo skiny maja być frakcyjne, więc AQ nie poprowadzi łukiem elfów do boju w innym miejscu niż arenie.

No i też kwestia, że nikt nikogo nie zmusza, by grać niezgodnie z lore. To decyzja indywidualna każdego.

A to nie doczytałam, doobejrzałam, sorry - po prostu wszystko w pospiechu i takie skutki. :)
Jeśli frakcyjne, to już lepiej. Pozostaje kwestia animacji, które z punktu widzenia estetycznego mogą mieć znaczenie. Ale się powtórzę - zobaczę to ocenię.
To nie jest jednak jakaś istotna zmiana dla balansu. Ba, dla balansu to w ogóle bez znaczenia.
 
Zaraz, zaraz. Jeśli dowódca będzie jedynie skinem, to nikt nie będzie wliczał do statystyk skinu.

Pożyjemy, zobaczymy. Mam co do tego odmienne widzimisię od Ciebie a tylko o tym możemy rozmawiać bo jak to ostatecznie będzie nie wiadomo.

Istotne jest to, ile razy grana była dana umiejętność. To ją trzeba będzie ewentualnie balansować, a nie skin, bo on byłby tylko zmianą kosmetyczną przecież. Co ma skin do umiejętności balansowania?

Mnie bardzo interesuje jak to będzie balansowane. Punkty werbunku będą powiązane ze zdolnością? Bo przecież wiązanie tego ze skinem dowódcy byłoby od czapy. Zrezygnować z tego raczej nie zrezygnują bo daje to chociaż namiastkę balansu.

Nikt na coś takiego by się nie nabrał i nie o to w tej zmianie chodzi.

Nie takie rzeczy najwierniejsi fani CDPR łykali jak pelikany rybki więc o to bym się nie martwił.

Ja mam wątpliwości ze względu na lore świata (AQ raczej nie powinna strzelać z łuku ;/) i animacje. Ale gdy zobaczę zmianę, to się wypowiem.

O to bym się nie martwił bo zdolności pozostają w obrębie frakcji. Zobaczysz natomiast Eredina tworzącego krabopająki czy strzelającego Brouvera (i tu jestem ciekaw jak to zostanie przedstawione animacją).
 
Nie wiem dlaczego myślicie, że różne zdolności będą miały inne animacje. Przecież robią te zmianę, żeby mieć mniej do roboty i żeby nie musieli przy każdej nowej umiejętności robić nowego modelu z animacjami. Gdyby mieli dawać każdej umiejętności inną animację to z czasem, jak dojdą nowe umiejętności i dowódcy, zaczęłoby to im zajmować jeszcze więcej czasu niż jakby mieli robić po staremu.
 

Lexor

Forum veteran
Nie wiem dlaczego myślicie, że różne zdolności będą miały inne animacje.

Ja też zakładam, że nowych animacji nie będzie, ale teraz to jest śmieszne bo wczesniej chyba pisali/mówili, że jednym z powodów braku możliwosci zamiany umiejętności Fila i Bouvera (o co prosiła duża część graczy) jest niedopasowanie animacji.
 
Offka
Ja mam wątpliwości ze względu na lore świata (AQ raczej nie powinna strzelać z łuku ;/) i animacje.
Odnośnie AQ i lore - Królowa mogłaby wreszcie otrzymać model Królowej (taki jak na karcie), a nie Olbrzymiego krabopająka z Tronołamacza :disapprove:
 
Totalnie mnie nie przekonuje to co planują z umiejętnościami dowódców. Nie wiem czy doczekamy się jakiejkolwiek stabilizacji w gwincie bo ilość nerfów i buffów poraża.
 
Witam,

czy tylko mi nie działa duplikacja talii czy ktoś też ma ten problem, ewentualnie wie jak go rozwiązać?
 
Top Bottom