Omówienie aktualizacji 8.12.2017

+
Ja wciąż czekam na jakieś sensowne karty dla ST pod Franceskę lub Eithne, które byłyby przypisane do ST, a nie do neutralnych... Ale zobaczymy, jak zmienią te obecne, no i nie pokazali jeszcze lidera. Co do nowych liderów ujawnionych dzisiaj - czy Eredin nie ma podobnej umięjętności? On chyba też stwarza jednostkę gonu? No i armia przeklętych w NR pod dowództwem Addy... Jak dla mnie zapowiada się ciekawie. Czekam niecierpliwie na jakieś "wow" w Scoia...
 
Twilightus;n9957551 said:
Wy czyacie opisy kart?
Wyraźnie wam pisze ze włócznia działa tyko z brązami

To sobie przeczytaj polski opis. I skoro czepiamy się szczegółów to "jest napisane".

2jacks Potwory na Ghulach będą ciekawie wyglądać. Nie dość, że Prządka ulepsza Relikty to dochodzą dobre karty do zjedzenia, np ten Goliat z 16 po zabiciu (no dobra nie 16, a 10 - kolejny błąd w PL opisie)
 
Last edited:
Karty złote super....Liderzy? Zobaczymy. Generalnie nowa Ciri, Olaf, Shilard, Vendergrift to fajne, konkretne karty.
Elfi zwiadowcy, Vreemde nadzorca niewolników to takie trochę zamulacze.

Jedno jest pewne. Po tym patchu Gwint nie będzie już taki sam...i moim zdaniem będzie dużo lepszy:). Opcji stworzenia talii będzie na prawdę sporo. Fajnie też że nie będzie tych trupów w szafie
 
Twilightus;n9957221 said:
Wiecej RNG szybciej gra upadnie nawet już liderzy są martwi bo są do draft moda czyli tak jakby nie było nowych liderów i wciąż aktualne hasło Redów ignore Wild Hunt! Oby zmiany w istniejących karta uratowały ten bajzel który nam pokazują, najlepsza karta jaka pokazali to ofc piorun przynajmniej wiemy ze działa jak trzeba i jest użyteczny.

Oezu. Co ty masz z tym dzikim gonem, w jaki sposób jest ignorowany, jest solidnym tier 2 deckiem. Czego potrzebujesz dla gonu? Jaki bajzel masz na myśli? Naprawdę, najlepsza karta to brąz raniący za 9? Gold skellige z potencjałem wejścia za 20 punktów? Nie? Gold KP mogący rzucać RNR na rząd? Też nie? Silver potworów wspierający insektoidy i archetyp przeklętych? Również nie? No trudno, a więc brąz za 9. Bywa.

EDIT:
Twilightus;n9957551 said:
Wy czyacie opisy kart? Wyraźnie wam pisze ze włócznia działa tyko z brązami

"Deal damage equal to the base power of a Bronze or Silver unit in your hand." A i owszem. Co do słówka. A nie, zaraz...
 
Last edited:
Szczerze mówiąc jestem delikatnie przerażony faktem, że dwóch liderów dostało to rng, a zapowiada się że będzie ich więcej, dostajemy nowy archetyp w kp z takim dowódcą. O ile wcześniej bagatelizowałem sprawę, teraz jestem mocno na nie.
 
Zastanawiam się, czy część obecnych liderów też nie zostanie zmieniona w karty typu 'spawn'. Najbardziej mnie zmartwiło to, że opcja 'spawn' będzie tworzyła karty z innych talii. Cytat "Adda, która może stworzyć Morkvarga". Nie podobają mi się za bardzo te zmiany. Piorun 9 obrażeń, również nic nie zmieni, bo znowu mamy do czynienia z jeszcze większym tempem. Slow playe mają 6 siły - piorun nie wykorzystuje 33% potencjału (fajnie byłoby jakby działał jak Fillipa, zabija za 6, pozostałe 3 przeskakuje na dalszą jednostkę), a w instant effect karty nie opłaca się grać, bo brązy wyciągają teraz 14 punktów.
 
Piwus A zostało powiedziane, że będzie tworzyła z innych talii? Może tylko KP i neutrale? Jeśli z innych, to rzeczywiście może być słabo, ale... według mnie nie ma co przesądzać. W końcu ten tag po coś jest. W SK też się wykorzystuje oznaczenie "przeklęty" i dostaje punkty za jednostki z innych talii (choćby Morkvarg właśnie), więc może nie będzie tak źle.
 
Jeśli będzie mogła spawnować Morkvarga to to jest jednak słabe. Olgierd? Ok...ale Morvarg pomimo że to podobne karty to już mnie mocno razi. Nie do końca podoba mi się też wskrzeszanie u krasnoludków. No ale do tego pewnie szybko się idzie przyzwyczaić....bo umiejki frakcyjne już zniknęły jakiś czas temu i czy ktokolwiek je jeszcze w ogóle pamięta?
 
Nowy tryb w Gwincie jest potrzebny, a żeby działał fajnie i wyróżniał się czymś na tle innych trybów, to musi zostać w niego włożone sporo pracy- efektem tej pracy jest wysyp kart o zwiększonym RNG, co jet dobrym i zrozumiałym ruchem, bo nie wyobrażam sobie czegoś w stylu areny z HSa z samymi kartami o sile zależnej od ich synergii. Pamiętajcie, że oprócz tego dochodzi sporo kart do kompetytywnego grania oraz zmian w kartach obecnych, więc na pewno gra zostanie także urozmaicona na rankedach, i to mocniej niż w zwykłych patchach. No i jeżeli mają być karty pod nowy tryb, to liderzy również- tylko jeszcze nie wiadomo jak ów tryb będzie wyglądał i czy np. wybór lidera w ciemno nie odbije się nam czkawką.
 
A może mi ktoś wymienić wszystkie karty RNG...i czemu są złe? Albo może niech je podliczy z tych wszystkich pokazanych a opisze tylko najgorsze i na czym ich najgorszość polega
 
2jacks brama - kontra NG, zagraj brązową lub srebrną kartę - do wybuoru masz imperialny golem, daerlianskich piechurów oraz mangonellę - wybieraj
pomniejsze demony - dobierz złoto i odrzuć to złoto
Stregobor - dobierz jednostkę za 10 i zmień jej siłę na 1, przeciwnik dobiera kapłanke/elfiego najemnika, lub inną słabą jednostkę
Klątwa brzydoty - Rainfarn, Isengrim, Ithlina nie mając nic co można przyzwać, wybieraj
Szepczące wzgórze - rozdarcie, toksyna i mardroeme, gdy przeciwnik ma w każdym rzędzie 1 jednostkę niezbuffowaną, wybieraj
Vreemde - Venendal elite, spotter, dearlańscy piechurzy - nie grasz pod odkrywanie, wybieraj
Kołowrót - jedyne dobre wybory
Kiyan - bomba dwimerytowa, kajdanki, mazidło
Adda - wilkołak, Derran, Raging Berserker - wybieraj
Elfi zwiadowca - tak pomylona jednostka, że szkoda wypisywać, bo po co nam elf, którego w ogóle nie gramy w talii
Isengrim - bomba dwimerytowa, zdrada aeromancja bądź Ele'yas, Malena, Barclay nie mając krasnali w tali, wybieraj
Mahakamski Róg - całkiem niezły
Ozdobny miecz - tarczowniczka, straż królowej, Craite Raider - wszystko 3-4 siły, nie gramy talii pod te karty
 
Last edited:
Piwus;n9962841 said:
2jacks brama - kontra NG, zagraj brązową lub srebrną kartę - do wybuoru masz imperialny golem, daerlianskich piechurów oraz mangonellę - wybieraj
pomniejsze demony - dobierz złoto i odrzuć to złoto
Stregobor - dobierz jednostkę za 10 i zmień jej siłę na 1, przeciwnik dobiera kapłanke/elfiego najemnika, lub inną słabą jednostkę
Klątwa brzydoty - Rainfarn, Isengrim, Ithlina nie mając nic co można przyzwać, wybieraj
Szepczące wzgórze - rozdarcie, toksyna i mardroeme, gdy przeciwnik ma w każdym rzędzie 1 jednostkę niezbuffowaną, wybieraj
Vreemde - Venendal elite, spotter, dearlańscy piechurzy - nie grasz pod odkrywanie, wybieraj
Kołowrót - jedyne dobre wybory
Kiyan - bomba dwimerytowa, kajdanki, mazidło
Adda - wilkołak, Derran, Raging Berserker - wybieraj
Elfi zwiadowca - tak pomylona jednostka, że szkoda wypisywać, bo po co nam elf, którego w ogóle nie gramy w talii
Isengrim - bomba dwimerytowa, zdrada aeromancja bądź Ele'yas, Malena, Barclay nie mając krasnali w tali, wybieraj
Mahakamski Róg - całkiem niezły

No to chyba wychodzi na to, że nowe karty po prostu są słabe, prawda? Zapewne będą sprawdzały się w nowym trybie, ponieważ to pod niego jest zrobiona cała ta nowa mechanika. Czy zaburzy to w jakikolwiek sposób obecną rozgrywkę? Nie sądzę.
 
Zastanawiam się, czy w tej aktualizacji dostaniemy więcej niż 1 dowódcę na frakcję i czy jeśli będzie 2, to czy obaj będą mieli wbudowane RNG, czy może jeden normalny, drugi z RNG.
 
W skrócie te nowo ujawnione karty nawet mi się podobają ale 4 kart nie bardzo rozumiem, że tak to ujmę. Dzik, Makahamski róg, Goliat, Brama. Jakie to ma mieć zastosowanie, jakie przewagi dawać?

Edit: Co do dzika to chyba tłumaczenie pl mnie zmyliło... Goliata tylko na koniec 3 rundy widzę.
 
Last edited:
luk757 Goliat tak jak mówisz, jest finisherem, po pasie przeciwnika lub r3. Dzik ma ograniczone rng i nie jest aż tak prostym zagraniem, najlepszy cel to kapłanka na stole, ale przecież zawsze się ma coś poza tym, róg to rzeczywiście słaby się wydaje i zajmuje slot srebrny, brama to samo.
 
Piwus;n9962841 said:
2jacks brama - kontra NG, zagraj brązową lub srebrną kartę - do wyboru masz Vanhemar, Cynthia oraz Joachim de Wett - wybieraj
Pomniejsze demony - dobierz złoto i odrzuć zbędną harpie za 3 bądź mglaka
Stregobor - dobierz jednostkę za 3 i zmień jej siłę na 1, przeciwnik dobiera jednostkę za 10, i zmienia ją na 1. Bądź taką z efektem na wejściu, który nie ma w danej chwili zastosowania.
Klątwa brzydoty - Duch Lasu, Caranthir, Klucznik, wybieraj
Szepczące wzgórze - rozdarcie, wolfsbane, pasożyt, gdy np. przeciwnik ma 8 jednostek w rzędzie, wybieraj.
Vreemde - Rycerz za 11, nienajgorzej?
Kiyan - bomba dwimerytowa, mandragora, zepsute piwo
Adda - wilkołak (ok), Derran (przeciwnik stoi w pogodzie), Raging Berserker (pogoda leży po twej stronie) - wybieraj
Elfi zwiadowca - chciałbyś jednostkę, ale szkoda ci na nią miejsca w talii, nie jest za specjalne, ale jakieś zastosowanie może mieć.
Isengrim - Ida, Morenn, Yarpen, wybieraj
Ozdobny miecz - Lugos, Yango Frett, Jutta

Chyba nie najgorzej.
 
Top Bottom