Omówienie Aktualizacji Grudniowej 2018

+
Nie grałem w ostatnich dniach dużo w Gwinta, więc nie orientuję się tak w mecie, ale zmiany tych kart są dla mnie kompletnie niezrozumiałe:
-Ciri
-Ciri Szarża
-Straż Królowej
-Gremista
-Książę Stennis

Reszta okej. Chociaż pomyślałbym nad większa ilością buffów, ale z drugiej strony za dużo zmian, to też niedobrze.
 
Jak zmiany wpłyną to się zobaczy. Jedynie się dziwię nerfowi biednego Stannisa który oberwał rykoszetem. Brak nerfa Shiruu choćby symbolicznego. I nadal możliwość dobierania kart po pasie. Najgorsze jednak to że z poziomu gry znowu nie ma choćby listy zmienionych kart. Przecież coś takiego było już w becie.
 
Ta lista zmian jest niekompletna. Z tego co widzę crach ma mniej mulliganów (duży plus) a w wykazie zero informacji na ten temat.

Czy mi się wydaje czy masa dźwięków jest kompletnie zmieniona?
 
Dlaczego nie ma pełnego zwrotu za karty dowódców, które zostały zmienione. Po wyjściu HC kilku odblokowałem za skrawki i mam po 2 kopie. Jak zorientowałem się, że tych z drzewek dostanę też było już za późno. Nie powinno być tak, a gracz powinien mieć informację, że dowódca musi być odblokowany z drzewka, bo inaczej będzie musial i tak go odblokować, aby dalej mieć mozliwość korzystania z dalszych nagród w drzewku.
 
  • "Naprawiono błąd, wskutek którego karty na liście kart w talii mogły zawierać niewłaściwe ilustracje."
Niestety nie naprawiono, już 3 razy miałem ten błąd w ciągu 15 minut.
Nie rozumiem po co piszecie nieprawdę, ciekawe ile jeszcze takich "kwiatków" jest.
Po drugie jak już ktoś wspomniał niektóre zmiany zostały pominięte np. zmiana ilości mulliganów Cracha z 4 na 3, ale to jeszcze można wybaczyć, ktoś mógł coś przeoczyć w natłoku informacji, ale wciskanie graczom kitu że coś zostało zmienione jak nie zostało to już przegięcie.
 

Lexor

Forum veteran
W ciągu 3 dni od wejścia aktualizacji niektóre zmienione karty będzie można zniszczyć za zwiększoną ilość Fragmentów kart

Czy mógłbym prosić o dokładniejsze określenie owej daty (z np. podaniem godziny) do kiedy karty mogą być niszczone za pełną wartość fragmentów?

Mam trochę beczek do otwarcia, ale wcześniej chciałbym wbić pierwszy poziom prestiżu, więc chciałbym się dowiedzieć ile dokładnie będę miał na to czasu.
 
Czy Grom się nie zmienił? Teraz daje 2x3 zamiast 3x2?
Nie ma tego w opisie szczegółowym, jest tylko informacja, że Grom jest refundowany...
 

Lexor

Forum veteran
Czy Grom się nie zmienił? Teraz daje 2x3 zamiast 3x2?
Nie ma tego w opisie szczegółowym, jest tylko informacja, że Grom jest refundowany...

Zmienił się - może nie ma tego teraz (jak paru innych rzeczy) ale było to wcześniej podawane w zapowiedziach aktualizacji.
 
Jeśli chodzi o popularność Gwinta, to od wejścia patcha do chwili obecnej na proladerze zagrało jakieś 800 osób. W normalnym rankingu ostatni wyświetlani mają rozegrane po około 10 gier. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że z nowym patchem nie zapoznało się nawet 5 tyś. osób. Pół roku temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Dramat.
 

Lexor

Forum veteran
Jeśli chodzi o popularność Gwinta, to od wejścia patcha do chwili obecnej na proladerze zagrało jakieś 800 osób. W normalnym rankingu ostatni wyświetlani mają rozegrane po około 10 gier. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że z nowym patchem nie zapoznało się nawet 5 tyś. osób. Pół roku temu taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Dramat.

Wiem, że nie jestem jeszcze "pro" ale to co piszesz nie traktuję jako "wyznacznik popularności". Ja póki co boję się grać mecze rankingowe bo testuję sobie różne kombinacje talii - dopiero jak jakąś znajdę, która będzie w miarę działała, to dopiero wtedy zacznę grać rankingowo. Poza tym - nie kazdy ma czas grać "w środku tygodnia".
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Czy mógłbym prosić o dokładniejsze określenie owej daty (z np. podaniem godziny) do kiedy karty mogą być niszczone za pełną wartość fragmentów?

Karty mogą być niszczone za pełną wartość dokładnie przez 3 dni od aktualizacji, tj. do 10:00 w piątek 7 grudnia :)
 

Lexor

Forum veteran
Karty mogą być niszczone za pełną wartość dokładnie przez 3 dni od aktualizacji, tj. do 10:00 w piątek 7 grudnia :)

Bardzo dziekuję za ta informację - mam już 60 poziom, więc myślę że zdąże się wyrobić z wbiciem mojego pierwszego prestiżu aby otworzyć beczki przed tym terminem.
 

Wikli

Forum regular
Co do aktualizacji to zobaczymy jak wpłynie na grę. Większość zmian jest ok, chociaż brakuje według mnie balansu kilku kart.

Podobnie jak @Draagoon czekam na roadmap.
Post automatically merged:

Jescze z takich absurdów, bo teraz wziąłem się za niszczenie kart, bo wiem że już więcej becek raczej nie otworzę. W aktualizacji jest:

W ciągu 3 dni od wejścia aktualizacji niektóre zmienione karty będzie można zniszczyć za zwiększoną ilość Fragmentów kart (szczegóły poniżej):
  • Vesemir
  • Lambert
  • Eskel

tylko, że te karty należą do "setu podstawowego" i są niemożliwe do zniszczenia.

Niby pierdoła, ale warto zwracać uwagę na takie błędy w oficjalnych komunikatach ;)

EDIT: Swoją drogą @MaRIB1 - z tego co wiem to masz pełną kolekcje premium. I mam do Ciebie pytanie, czy po wytworzeniu kart premium Vesemira, lamberata, itd. (chodzi o ten "zestaw podstawowy) jesteś w stanie spalić karty zwykłe, nie premium?
 
Last edited:
Ale dlaczego zmianie uległo 'przekleństwo' (czy tam obelga, jakkolwiek się to zwało), i teraz jest bardziej ułagodzonym 'ponagleniem'?

Niby szczegół, ale zmiana na spory minus jak dla mnie.
 
Ale dlaczego zmianie uległo 'przekleństwo' (czy tam obelga, jakkolwiek się to zwało), i teraz jest bardziej ułagodzonym 'ponagleniem'?

Niby szczegół, ale zmiana na spory minus jak dla mnie.
Bo ma większy sens z tym co mówią liderzy. Jeszcze coś tam się zmieniło wkurzenie jest, czy coś takiego.
 
Wow, niektóre z tych zmian są po prostu chore. Jak widzę, znowu wylano dziecko z kąpielą i np. zamiast lekko utemperować archetyp reveal, został on brutalnie zamordowany, a w zasadzie wszystkie karty z tego decku dostały nerfem. Matko boska, czy jest jakieś miejsce na umiar, czy robiąc patcha trzeba od razu stosować opcję nuklearną? smh
 
Top Bottom