Omówienie aktualizacji — live stream 04.05.2020

+
To maja być zmiany ? to jest kpina ! Jedyna słuszna zmiana to Luiza a reszta to bzdety .Kilka kart oczko w gore , oczko w dol i dalej pchają kolorowe fajerwerki byle sie milo patrzyło .Sama rozgrywka się nie liczy .Nawet Slama wielce zdziwiony ze MO słabe , on gra w ta gre ?? SY dalej maja 4 super tanie brązowe truciciele , NG ma 2 .Otwarłam dzisiaj prawie 900 beczek zrobiłam zapas pyłu i chyba się wstrzymam chwilowo z gra .Poczekam na dodatek czy coś.
 
@cymera2 To są zmiany na poziomie hotfixu, który powinien być zaraz po ostatnim, niezbalansowanym patchu. Po tak długim czekaniu trochę lipa, że praktycznie dostajemy trochę wodotrysków. Swoją drogą, zmiany kart obecnie sprowadzają się do przesuwania 1 punkt prowizji w górę, jeden w dół. Chyba nie ma kto oskryptowywać kart, tylko debatują miesiąc czy zmienić w notatniku numer przy karcie z 3 na 4.
 
Tak jak powiedział @SlamaTwoFlags większych zmian w konkurencyjności pomiędzy frakcjami możemy spodziewać się dopiero z nowym dodatkiem. W mojej ocenie podejście obecnie prezentowane jest właściwe. Nie wywraca wszystkiego do góry nogami, jak zauważył @barony03, nie dąży też do sytuacji, w której każda frakcja byłaby tak samo silna (bo to w praktyce oznaczałoby, że każda frakcja opierałaby się na analogicznie działających kartach, jak nie identycznych). Sytuacja, w której od dodatku do dodatku będziemy mieli przewagę innej frakcji/ innych frakcji jest dla mnie zrozumiała i w pełni akceptowalna. Jak wspomniałem liczę jedynie, że ten dodatek zbliża się wielkimi krokami (spodziewam się go na czerwiec/lipiec), a na przyszłość, że będą chociaż trzy dodatki rocznie.
 
Co do trucizny to wg mnie powinna być taka mechanika, że jeśli jednostka ma 10 lub mniej punktów życia to trucizna ją zabija, a jeśli więcej niż 10 to zadaje obrażenia równe połowie siły jednostki. Wydaje mi się, że to najlepszy sposób na wzmocnienie potworów i znerfienie trutki, dodatkowo zwiększając wartość kart jak Geralt, a poza tym, oczywistym dla mnie jest, że taki fistech powinien mieć 5 punktów prowizji.

A co do zmian w kartach to zależy mi (jak już mówiłem) na tych ~20 kartach, których nikt nie wkłada do talii od czasu HC. Trzeba im umiejętność przerobić. To nie jest kwestia siły między frakcjami tylko grywalności.
 
@SlamaTwoFlags @Burza46 Jeżeli Panowie uważają że potwory są zbalansowane i bardzo grywalne, może powiedzą nam z jakiego powodu nie było decku potworów na turnieju? Może wszyscy zawodnicy się zmówili żeby nimi nie grać? Chociaż mały buff by się przydał. :( #monsterplayer
 
Pytacie jak ustalili te 35 punktow dla igni? Bardzo prosto - pavko gale pomnożył ilość elfich czatownikow x9 i dodał do tego 8 punktów dla pewności żeby przypadkiem ktoś ich nie zdjął tym igni kiedys
 
Co do trucizny to wg mnie powinna być taka mechanika, że jeśli jednostka ma 10 lub mniej punktów życia to trucizna ją zabija, a jeśli więcej niż 10 to zadaje obrażenia równe połowie siły jednostki. Wydaje mi się, że to najlepszy sposób na wzmocnienie potworów i znerfienie trutki, dodatkowo zwiększając wartość kart jak Geralt, a poza tym, oczywistym dla mnie jest, że taki fistech powinien mieć 5 punktów prowizji.

A co do zmian w kartach to zależy mi (jak już mówiłem) na tych ~20 kartach, których nikt nie wkłada do talii od czasu HC. Trzeba im umiejętność przerobić. To nie jest kwestia siły między frakcjami tylko grywalności.

Wtedy trutka będzie działać jak piorun alzura. Tylko zamiast 5 obrażeń na będzie 10 plus siła karty trujacej razem brązowa karta będzie wchodziła za 14 pkt na start bez szansy obrony. Obrońcy byli by zdejmowani brązowa karta w jednym ruchu, a przy dobrym rozdaniu gdzie dostaniemy 3 karty trutki to przeciwnik wyłoży kartę po 4 rundzie =].
Nigdy nie lubiłem trucizny w kartach w Gwincie jest to najlepiej zrobione.

Może kiedyś taka legendarna taka będzie z podwójną trucizną i działająca od razu w jednej turze. Trochę OP karta =]


Druga opcja strata polowy siły jest dobrą sugestią do ogólnego z nerfienia trucizny , ale pewnie cdpr brał to już pod uwagę tworząc tę mechanikę. Jednak te brązowe truciciele potrafią w dwóch ruchach dużo pkt usunąć =]
 
odpowiedzią na truciznę powinna być większa pula uniwersalnych kart oczyszczających (czyli takich z opcjonalną umiejętnością w razie gdyby przeciwnik nie grał trucizny)

co do samych zmian to nie powiem, trochę zawód bo jednak meta zbytnio się raczej nei zmieni (z wyjątkiem Skrytki SY) ale mam nadzieję, że to tylko cisza przed burzą (czyli nowym dodatkiem)

choć nie było o tym mowy na streamie to jednak liczę że poprawili działanie IGNI czy POŻOGI zagrywanych z dekretu czy artefaktu (no chyba że tak miało być od początku)
 

Lexor

Forum veteran
choć nie było o tym mowy na streamie to jednak liczę że poprawili działanie IGNI czy POŻOGI zagrywanych z dekretu czy artefaktu (no chyba że tak miało być od początku)
Było przecież mówione o zmianach Igni, który przestaje być "martwy", gdy jest zagrywany z Dekretu, ale potrzebuje 35 punktów.
 
Może kiedyś taka legendarna taka będzie z podwójną trucizną i działająca od razu w jednej turze. Trochę OP karta =]
Może doczekamy sie legendarnej karty specjalnej ( zatruj wszystkie jednostki w rzędzie ) A tak na poważnie to mi wystarczyły 2 zmiany jeśli chodzi o truciznę .Pierwsza- trucizna ma kosztować , druga - tag doom na scenariusze . To na dobry początek bo ja generalnie zostawiła bym możliwość trucia tylko złotym kartom , a Bal z NG powinien wspierać albo żołnierzy albo szpiegów lub asymilacje .
 
Było przecież mówione o zmianach Igni, który przestaje być "martwy", gdy jest zagrywany z Dekretu, ale potrzebuje 35 punktów.
ale chodzi własnie o konflikt INICJATYWY z tutorem - nie wiem czy taka interakcja była planowana, na logikę chyba nie o to chodziło by usmiercić tutorowanie Pożogi i Igni ale może się mylę
 
To jak się tak wszyscy madrzycie i marudzicie co drugi, to może ktoś wyjaśni jakie zaszły zmiany konkretnie, jakaś lista?
 

Lexor

Forum veteran
To jak się tak wszyscy madrzycie i marudzicie co drugi, to może ktoś wyjaśni jakie zaszły zmiany konkretnie, jakaś lista?
Oficjalnej standardowo wciąż nie ma (mimo obietnic), ale możesz obejrzeć stream żeby się coś tam dowiedzieć.
 

Lexor

Forum veteran
O ile nie będzie jakiegoś opóźnienia to pewnie o tej samej co zwykle na początku sezonu.
 
Stream taki sobie, techniczny bardzo, mało user friendly. Taki ot telecon korporacyjny bardziej, mniej do klienta.
Panowie w ogóle nie powinni się wypowiadać w kwestii balansu kart. Od tego powinien być najlepiej ogarniety pro gracz który wie co się dzieje w mecie. Przecież na pytanie "czemu potwory takie słabe" usłyszeliśmy "i dont know, they are?".
No racja, Ci panowie są od innych rzeczy pewnie.. to może czas sięgnąć po kogoś kto się na tym zna....chyba że nam nie zależy na balansie w sensie profesjonalnym i zostajemy na grze for fun. Takie oczywiście prawo Twórców, może tylko warto to powiedzieć wprost.
 
Stream taki sobie, techniczny bardzo, mało user friendly. Taki ot telecon korporacyjny bardziej, mniej do klienta.
Panowie w ogóle nie powinni się wypowiadać w kwestii balansu kart. Od tego powinien być najlepiej ogarniety pro gracz który wie co się dzieje w mecie. Przecież na pytanie "czemu potwory takie słabe" usłyszeliśmy "i dont know, they are?".
No racja, Ci panowie są od innych rzeczy pewnie.. to może czas sięgnąć po kogoś kto się na tym zna....chyba że nam nie zależy na balansie w sensie profesjonalnym i zostajemy na grze for fun. Takie oczywiście prawo Twórców, może tylko warto to powiedzieć wprost.
Nie są słabe, trochę może odbiegają od reszty, ja na kiki wbiłem prorank i zrobiłem najlepsze mmr, także słabe nie są. Najlepsze są i tak takie które się samemu wymyśla bo zaskakują przeciwnika w porównaniu do metowek, wiadomo czego się spodziewadz. Zawsze najlepsze wyniki mi się robi na własnych. Btw Kiki też była przerobiona na moją modlę.
 
Nie są słabe, trochę może odbiegają od reszty, ja na kiki wbiłem prorank i zrobiłem najlepsze mmr, także słabe nie są. Najlepsze są i tak takie które się samemu wymyśla bo zaskakują przeciwnika w porównaniu do metowek, wiadomo czego się spodziewadz. Zawsze najlepsze wyniki mi się robi na własnych. Btw Kiki też była przerobiona na moją modlę.

Słabsze niż meta. Ja też gram wampirami i do R3 doszedłem ale dalej już trudno.
 
Top Bottom