Omówienie aktualizacji — live stream 17.06.2019

+
Może z takimi analizami warto zaczekać do premiery? Bo moim zdaniem grając z doświadczonym graczem nie uda Ci się żadnego z tych 3 punktów zrealizować
Każdy z tych pkt jestem w stanie bez problemu zrealizować, pytanie jest tylko takie ile będzie to moją talię kosztowało. Innymi słowy zobaczymy na ile mocna będzie ta nowa frakcja i czy będzie sens takiego grania. No ale ja niczego nie przesądzam tylko czekam na premierę ;)
 
Ja mam wrażenie, że ta nowa frakcja to taki trochę filler. Do tej pory wszyscy liderzy albo byli wymienienie w książkach, albo pojawili się w grze. Tu mamy postać całkowicie wymysloną na potrzeby dodatku. Nie do końca mi się to podoba, trochę obniża prestiż postaci/gry? Mam nadzieję, że nie świadczy to, że twórcom powoli kończą się zasoby fabularne, chociaż wiadomo, że w pewnym momencie będzie to nieunieknione (Wiedźmin 4?). Tematyka nowej frakcji też nie jest w moim guście. W założeniu, Gwint to pole bitwy dwóch armi, wyobrażacie sobie bitwę Nilfgaardu z novigradzkimi łotrzykami? Wiadomo, każdy lubi co innego. Tak poza tym karty wyglądają świetnie, CDPR jak zwykle się postarało. Bardziej jednak wypatruję wojsk Redanii.
 
Ja mam wrażenie, że ta nowa frakcja to taki trochę filler. Do tej pory wszyscy liderzy albo byli wymienienie w książkach, albo pojawili się w grze. Tu mamy postać całkowicie wymysloną na potrzeby dodatku. Nie do końca mi się to podoba, trochę obniża prestiż postaci/gry?

Że jak? Przecież wszyscy nowi liderzy są albo wzięci z W3 albo z książek. Tasak, Junior, Król żebraków i Cyrus są z W3. Gudrum z Wieży Jaskółki.
 
Gudrun z WJ to tylko rybaczka, wątpię by chodziło o tę wlaśnie postać.

W książce to była tylko rybaczka. Jakie jej były dalsze losy w lore kreowanym przez CDPR wie tylko CDPR. Moim zdaniem to ta sama postać. Na plakacie ubrana jest w typowy dla Skellige z W3 strój. Kieruje też gankiem Poławiaczy co wskazuje na jej powiązanie z wodą.
 
W książce to była tylko rybaczka. Jakie jej były dalsze losy w lore kreowanym przez CDPR wie tylko CDPR. Moim zdaniem to ta sama postać. Na plakacie ubrana jest w typowy dla Skellige z W3 strój. Kieruje też gankiem Poławiaczy co wskazuje na jej powiązanie z wodą.

Jak tak, to w porządku, ale podczas streamu powiedzieli, że ta postać została wymyślona przez nich. Dzięki za informację.
 
Last edited:
Jak tak, to w porządku, ale podczas streamu powiedzieli, że ta postać została wymyślona przez nich. Dzięki za informację.

Nie oglądałem streama. Jeśli tak powiedzieli to tym gorzej dla nich bo widać jak dobrze znają uniwersum w oparciu o które tworzą swoje gry.
 
W książce to była tylko rybaczka. Jakie jej były dalsze losy w lore kreowanym przez CDPR wie tylko CDPR. Moim zdaniem to ta sama postać. Na plakacie ubrana jest w typowy dla Skellige z W3 strój. Kieruje też gankiem Poławiaczy co wskazuje na jej powiązanie z wodą.
Też tak myślałem ale ktoś z redów na discordzie (chyba Rysik) zdecydowanie stwierdził, że to są inne postacie. Ta nowa ma jakieś takie skandynawskie nazwisko. Szkoda trochę, ze nie wykorzystali tej książkowej.
 
Też tak myślałem ale ktoś z redów na discordzie (chyba Rysik) zdecydowanie stwierdził, że to są inne postacie. Ta nowa ma jakieś takie skandynawskie nazwisko. Szkoda trochę, ze nie wykorzystali tej książkowej.

Mam nadzieje, że uniwersum Wiedźmina nie zmieni się w uniwersum CD Projekt Red. Niby niewielka różnica, ale jeśli zaczną wymyślać własne postacie (co oczywiście zrobili w Thronebreakerze, ale jednak gra to gra), to powoli wszystko zacznie się rozmywać i oddalać od rdzenia.
 
Monopol to faktycznie przykra sprawa, ale w tworzeniu nowych postaci nic złego nie widzę :p O ile dostają jakieś lore, bo taki Derran wciąż jest anonem.
 
Monopol to faktycznie przykra sprawa, ale w tworzeniu nowych postaci nic złego nie widzę :p O ile dostają jakieś lore, bo taki Derran wciąż jest anonem.
Co by nie mówić szkoda, że przez Wiedźmińskie opowieści nie jesteśmy wprowadzani w nowe fakty z wiedźmińskiego świata. Mnie osobiście takie listy nie przekonują/nie wystarczają także nie jestem takim sposobem tworzenia lore usatysfakcjonowany.
 
A to trzeba akcjonariuszom niestety wyjaśnić, że gra była dobra tylko dzień pemiery źle dobrany. My byśmy chcieli kolejne Opowieści ogrywać, Redzi chcieliby je tworzyć, ale w tym układzie jest jeszcze trzecia strona a nazywa się kapitalizm.
 
CD Projekt ma jeszcze multum postaci tak z książek, jaki z i z gier, które czekają na wykorzystanie.

Zwłaszcza postacie z Wiedźmina 1 są prawie nieruszone. Jakub, Abigail, Zygfryd, Bobołak czy Królowa Kikimor czekają. Że o wielkich nieobecnych jak Dagon czy Radowid nie wspomnę.

Syndykat może być, zwłaszcza, że promuje miejsce/postacie wykreowane w grze przed Redów, ale Zerikkania i Ofir miałyby więcej sensu, a i tworzenie do nich postaci byłoby bardziej uzasadnione, i dało Redom pole do popisu. Cóż, może kiedyś...
 
Top Bottom