Omówienie aktualizacji — live stream 17.06.2019

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Już dzisiaj o 16:00 zapraszamy na live stream! Paweł Burza i Jason Slama opowiedzą wszystko co musicie wiedzieć o nadchodzącym dodatku!

Jak zwykle, widzimy się na Twitchu CD PROJEKT RED!
 

Hiobe

Forum veteran
to może być moja druga ulubiona frakcja po NG, no ale zobaczymy :)
Post automatically merged:

btw będzie po polsku czy ang?
tak samo te grafiki z twitcha Pawła Burzy też znajdą się po PL ? :)
 
Last edited:

Hiobe

Forum veteran
nie podobają mi się te pakiety, wcześniej za 140zł było 40 beczek i skorka, teraz tylko 20 premium? :(
normalnie brałbym za 70zł ale strasznie podoba mi się ta niebieska wersja rewersu :( - gdyby był w tańszej paczce nawet bym się nie zastanawiał...
 
Przykro pisać, ale dodatek mi się kompletnie nie podoba. I mam tu na myśli mechaniki, bo istnienie takiego zestawu stronnic w obrębie jednej frakcji utrzymuje dotychczasowy średni jak dla mnie poziom którego wizytówką jest sojuszu Scoia z Mahakamem czy Dzikiego Gonu z Wiedźmami. Wracając do mechanik to rozumiem, że jakoś trzeba było spełnić obietnice mówiące, że nowe mechaniki to będzie coś zupełnie nowego, ale moim zdaniem cała ta mechanika koron to już jednak nazbyt duże udziwnianie mechanik Gwinta które jeszcze bardziej podniosą poprzeczkę wejścia dla nowych graczy.

Ale są i plusy. Już za 2 tygodnie będę mógł w końcu wydać na coś te kilkanaście tysięcy rudy :D
 
nie podobają mi się te pakiety, wcześniej za 140zł było 40 beczek i skorka, teraz tylko 20 premium? :(
normalnie brałbym za 70zł ale strasznie podoba mi się ta niebieska wersja rewersu :( - gdyby był w tańszej paczce nawet bym się nie zastanawiał...
Ciekawe, czy te wszystkie pakiety z rozszerzeń dodadzą z powrotem na święta z jakimiś zniżkami.
 

Hiobe

Forum veteran
IMO nie powinni, po to wykładam hajs za wczasu trochę w ciemno żeby mieć coś ekskluzywnego czego później nie będzie można zdobyć :p
inaczej by to było nie fajne w stosunku do ludzi co wydawali hajs wcześniej na rzeczy które miały już nigdy nie być dostępne..
 
Tematyka nowej frakcji super. Kwestia ilości kart względem innych frakcji reż rozwiązana fajnie. Brak części kart premium na premierę dodatku i ich dodanie po miesiącu? Bardzo, bardzo pachnie pośpiechem. Pośpiech przerabialiśmy już przy okazji aktualizacji zimowej jak i przy wydaniu HC. Oby tym razem wyjątkowo było lepiej.

Pakiety preorderu też trochę dziwne. Imo w droższym powinny być oba rewersy.
No i nowa frakcja aż się prosi o dodatkową, alternatywną skórkę dla Coina.
 
Przykro pisać, ale dodatek mi się kompletnie nie podoba. I mam tu na myśli mechaniki, bo istnienie takiego zestawu stronnic w obrębie jednej frakcji utrzymuje dotychczasowy średni jak dla mnie poziom którego wizytówką jest sojuszu Scoia z Mahakamem czy Dzikiego Gonu z Wiedźmami. Wracając do mechanik to rozumiem, że jakoś trzeba było spełnić obietnice mówiące, że nowe mechaniki to będzie coś zupełnie nowego, ale moim zdaniem cała ta mechanika koron to już jednak nazbyt duże udziwnianie mechanik Gwinta które jeszcze bardziej podniosą poprzeczkę wejścia dla nowych graczy.

Mi tam się nowe mechaniki osobiście podobają, tylko szkoda, że nie poszli w Ofir, Zerrikanię, itd. Cały ten Syndicat mogli dać do kart neutralnych, łącznie z liderami i zrobić kilka ciekawych kart mających bonusy za granie tylko neutralnych kart (z założenia słabszych). I tak jak bardzo chciałem "piaskowe kraje" tak mam nadzieje, że już więcej frakcji nie będzie. Lepiej mniej frakcji, a więcej kart i kombinacji.
 
Przykro pisać, ale dodatek mi się kompletnie nie podoba. I mam tu na myśli mechaniki, bo istnienie takiego zestawu stronnic w obrębie jednej frakcji utrzymuje dotychczasowy średni jak dla mnie poziom którego wizytówką jest sojuszu Scoia z Mahakamem czy Dzikiego Gonu z Wiedźmami.

Dziki Gon i Wiedźmy mają jakiś sens, wszak Imlerith bywał u nich z gościną. Prędzej Dagon, czy Krabopająki miałyby mniejszy sens współpracować z Gonem czy Wampirami, ale trzeba brać na to poprawkę, bo frakcja 'Potwory', to tak naprawdę ci 'źli' nieludzie. A i to nie wszyscy, bo postacie takie jak Hubert, czy Him, które powinny być u Potworów, są w innych frakcjach nie wiedzieć czemu.
 
@Ramalian Problem jaki ja widzę z tą mechaniką to jej kontrowanie, a dokładnie brak takowej możliwości. To powoduje, że będziemy mieli czysto pasjansową frakcję. Oczywiście może się okazać, że ten pasjans będzie za słaby by pokonać standardowe decki, ale tak czy owak będzie to rak gorszy od wszelkich nounitów. Swego czasu przeżyłem coś podobnego w również rodzimej karciance (tyle że papierowej) Veto 2ed. Tam też projektanci wymyślili sobie nową frakcję Osmanów (u nas Syndykat) która opierać się miała na zupełnie nowej mechanice Ziem (u nas będą to Korony) której praktycznie nie dawało się kontrować (i u nas też kontrować zbierania Koron się nie da). Tak, że gracz Osmanami budował swoją potęgę ziemską układając pasjansa. Przeciwnik rwał w włosy z głowy bo nijak nie był wstanie na tego pasjansa odpowiedzieć. Tu obawiam się podobnej sytuacji.

@Reunion33 Czort czy coś ma większe czy mniejsze uzasadnienie. Ważne, że lorowo frakcja Potworów i Scoia jest kompletnie od czapy.
 

Guest 4306349

Guest
@Duckingman

Proste do rozwiązania - karta neutralna Robin Hood z umiejętnością "Rozmieszczenie (bliski zasięg): oddaj biednym 3 wrogie korony" lub rozszerzenie umiejętności "Zniszcz artefakt" o "i odejmij x koron przeciwnika".
 
@Duckingman

Proste do rozwiązania - karta neutralna Robin Hood z umiejętnością "Rozmieszczenie (bliski zasięg): oddaj biednym 3 wrogie korony" lub rozszerzenie umiejętności "Zniszcz artefakt" o "i odejmij x koron przeciwnika".

I będzie to karta marta na równi z prawie wszystkimi niszczycielami artefaktów. No chyba, że Syndykat zdominuje metę, ale nawet wówczas raczej nie wierze, że ludzie zaczną ładować do decku tyle kontr by to skontrować tak jak prawie nikt nigdy nie ładować Białego Zimna do decku nawet gdy Sihil szalał w najlepsze.
 
@Ramalian Problem jaki ja widzę z tą mechaniką to jej kontrowanie, a dokładnie brak takowej możliwości.
Może z takimi wyrokami warto zaczekać do premiery? Ja widzę nawet na szybko analizując możliwości kontrowania i to bardzo prostymi środkami.
1. Wyciągnięcie ważnej i bardzo uciążliwej dla nas kart w 1 rundzie tak by przeciwnik nie mógł później nią wydać kasy.
2. Sprowokowanie przeciwnika do wydania większości kasy w 1 rundzie.
3. Wyciągnięcie kart , które dają profit w 1 rundzie tak by jak najmniej się uchowało kasy do 3 rundy.

Czort czy coś ma większe czy mniejsze uzasadnienie. Ważne, że lorowo frakcja Potworów i Scoia jest kompletnie od czapy.
Biorąc pod uwagę, że w ramach karcianki pewne uproszczenia są konieczne dla mnie te frakcje nie gryzą się z lore.
 

Guest 4306349

Guest
I będzie to karta marta na równi z prawie wszystkimi niszczycielami artefaktów. No chyba, że Syndykat zdominuje metę, ale nawet wówczas raczej nie wierze, że ludzie zaczną ładować do decku tyle kontr by to skontrować tak jak prawie nikt nigdy nie ładować Białego Zimna do decku nawet gdy Sihil szalał w najlepsze.

Dlatego właśnie skłaniałbym się do rozszerzenia jakiejś istniejącej umiejętności o dodatkową możliwość zakłócenia procesu zbierania talarów przez przeciwnika niż tworzenie czegoś zupełnie nowego. Ale to kwestia balansu nowej frakcji. Zobaczymy, czy w ogóle będzie taka potrzeba.
 
Kilka przemyśleń ode mnie:

1. Nowa frakcja - spoko, póki co jakoś mnie mocno nie kręci ale fajnie, że oparta o zupełnie nowy sposób gry (myślę, że może to być najtrudniejsza frakcja do pilotowania ponieważ trzeba będzie mocno planować na przód). Brakuje mi również jakiś sposobów na wpływanie na "ekonomię" Syndykatu, ale być może takowe karty się pojawią.

2. Premiera dodatku - 28.06... wow!!! człowiek nie zdąży się nakręcić a już będzie musiał nowe beczki rozwalać.

3. Tylko karty Syndykatu (+ te 15 duofrakcyjnych) - tutaj chyba jedyny minus związany z tym dodatkiem ale tak zazwyczaj bywa z rozszerzeniami wprowadzającymi nowe frakcje.

4. Karty duofrakcyjne - brakuje mi jakiegoś oznaczenia na karcie informującego że to karta duofrakacyjna (np. dwukolorowy romb z siłą jednostki

5. Brak informacji nt kart Syndykatu będących juz w grze jako neutrale. Ciężko mi sobie wyobrazić, że po premierze dodatku będziemy mieli Tasaka lidera oraz Tasaka neutrala

6. Dwa różne pakiety preorderu - tutaj props wielki, na pewno sam się skusze na tańszy pakiet
 
Może z takimi wyrokami warto zaczekać do premiery? Ja widzę nawet na szybko analizując możliwości kontrowania i to bardzo prostymi środkami.
1. Wyciągnięcie ważnej i bardzo uciążliwej dla nas kart w 1 rundzie tak by przeciwnik nie mógł później nią wydać kasy.
2. Sprowokowanie przeciwnika do wydania większości kasy w 1 rundzie.
3. Wyciągnięcie kart , które dają profit w 1 rundzie tak by jak najmniej się uchowało kasy do 3 rundy.

Może z takimi analizami warto zaczekać do premiery? Bo moim zdaniem grając z doświadczonym graczem nie uda Ci się żadnego z tych 3 punktów zrealizować bo nowa frakcja opiera się na balansowaniu uzyskiwania Koron z ich wydawaniem i tym samym budowaniem przewagi punktowej.

Biorąc pod uwagę, że w ramach karcianki pewne uproszczenia są konieczne

Zgadza się i dlatego napisałem, że nowa frakcja trzyma poziom obecnych. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale jednak są gry karciane w którym lore stawiane jest na 1 miejscu (choćby L5R) więc warto pamiętać, że można jednak zrobić to lepiej. W Gwincie niestety dla osób dla których lore jest istotny jest grą w której Geralt może walczyć po stronie potworów ramię w ramię z Utopcami. Zresztą z budowaniem lore Gwinta CDPR ma spory problem. Wystarczy spojrzeć na WK i przedstawiony tam stosunek Brouvera do Scoia czy Nilfgaardu.
 
Top Bottom