Omówienie Homecomingu — stream 16.10.2018

+
Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, ale system wbijania rangi będzie taki, że żeby powbijać te wyższe to trzeba będzie mieć stały bilans na+ i trzeba będzie robić serie zwycięstw?
 
Mi chodzi o co innego @MaRIB1. Może być tak, że trudność zdobywania pyłu jest większa niż skrawków. Większa niż wynikałoby to nawet z tego przelicznika 400:800.

To już zależy od tego co ma dla Ciebie większe znaczenie.

Dla mnie karty premium to po prostu dodatek. Nie zwracam na nie uwagi :D Dlatego dzięki @MaRIB1 za pomysł - własnie zużyłem praktycznie cały pył. Zostało mi tylko 55 ;)
 
Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, ale system wbijania rangi będzie taki, że żeby powbijać te wyższe to trzeba będzie mieć stały bilans na+ i trzeba będzie robić serie zwycięstw?

Też tak zrozumiałem. Wszyscy jakoś pieją z zachwytu, a jakoś "umkęło" uwadze graczy, że od 14 rangi czeka ich niezły grind bo każda porażka to -1 gwiazdka w dół, a każdy win to +1 gwiazdka do góry. W "starym" Gwincie do 20 rangi dostawało się więcej punktów MMR za wina, niż traciło za porażkę więc spokojnie można było się wyrobić nawet w 100 grach przy winratio bliskim 55%.
 
To już zależy od tego co ma dla Ciebie większe znaczenie.

Dla mnie karty premium to po prostu dodatek. Nie zwracam na nie uwagi :D Dlatego dzięki @MaRIB1 za pomysł - własnie zużyłem praktycznie cały pył. Zostało mi tylko 55 ;)
No właśnie premki w HC mają dla mnie większe znaczenie niż kiedykolwiek bo dobrze się komponują z nowym polem bitwy. O ile na stole te klasyczne arty były spoko tak w 3d animowane dodają temu wszystkiemu życia :)
 
Też tak zrozumiałem. Wszyscy jakoś pieją z zachwytu, a jakoś "umkęło" uwadze graczy, że od 14 rangi czeka ich niezły grind bo każda porażka to -1 gwiazdka w dół, a każdy win to +1 gwiazdka do góry. W "starym" Gwincie do 20 rangi dostawało się więcej punktów MMR za wina, niż traciło za porażkę więc spokojnie można było się wyrobić nawet w 100 grach przy winratio bliskim 55%.

Teraz należy sobie zadać pytanie czy stary system był dobry jeśli na 21 możliwych rang 20 dało się osiągnąć w zasadzie bez większego wysiłku? Skoro naprawdę dobrych graczy odróżniała jedynie 21 ranga to po co cała reszta?
Pamiętam początki rankingów w OB gdzie ludzie w top 100 miewali winrate poniżej 50%.

Nie uważam oczywiście że należę do grona tych dobrych graczy :D sam nigdy nie zdobyłem 21 rangi - mój rekord to jakieś 4,4k rankingu gdy grałem nieco więcej zwłaszcza na początku OB, spróbowałem to podbić ale się nie udało więc odpuściłem i potem raczej skupiałem się żeby wbić rangę 20 a potem czas spędzałem w prorankingu. W tym sezonie gram jakieś 2 tygodnie ze średnią jakiś 5-6 gier dziennie i mam rangę 18 używając talli którą ktoś jeszcze przed wiosennym patchem ułożył i stwierdził że może być dobra po patchu :D Jeśli w ten sposób można awansować tak wysoko to chyba jednak warto coś zmienić.
 
Last edited:
Też tak zrozumiałem. Wszyscy jakoś pieją z zachwytu, a jakoś "umkęło" uwadze graczy, że od 14 rangi czeka ich niezły grind bo każda porażka to -1 gwiazdka w dół, a każdy win to +1 gwiazdka do góry. W "starym" Gwincie do 20 rangi dostawało się więcej punktów MMR za wina, niż traciło za porażkę więc spokojnie można było się wyrobić nawet w 100 grach przy winratio bliskim 55%.
No własnie ja nie jestem pewien jak to będzie wyglądać, bo z tego co zrozumiałem to porażka na wyższej randze może bardzo boleć. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozgrywka będzie dłuższa, że więcej trzeba będzie kombinować przy układaniu talii to się okaże, że wbicie wyższej rangi to robota na cały etat.
 
Można rozjaśnić plansze kolorystyką...moża. Wystarczy trochu zieleni dodać :)

 
@burza1982 dla mnie trochę zbyt jasno, ale mimo wszystko wygląda fajnie. Super, że nowy Gwint prezentuje się dobrze w różnych barwach ;)
 
Można rozjaśnić plansze kolorystyką...moża. Wystarczy trochu zieleni dodać :)

Zdjąc ten filtr z kart i tę winietę (przyciemnianie krawędzi obrazu, efekt postprocesingu, który dali w HC przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Winietowanie#/media/File:Backlight-wedding.jpg) , trochę ciemniej, mniejsze nasycenie barw i byłoby idealnie =] Te pole bitwy ogólnie najbardziej mi się podoba z tym wiatraczkiem, trochę jak z intra settlersów 1 =]

Najlepiej jakby dodali opcję ustawienia obrazu jak na przykład w WatThunder, postprocesing różnych barw =] albo samemu suwaczkami :D. Coś jest na rzeczy skoro dużo ludzi narzeka, a przy OB nie było tematu o tym.
Post automatically merged:



Śmieszne =]
 
Last edited:
Można rozjaśnić plansze kolorystyką...moża. Wystarczy trochu zieleni dodać :)


No niby można, tylko że przez chyba 2 lata były krzyki, że się heartstone robi i bajkowe klimaty. Ludzie chciali cycków krwi i przekleństw jak w wiedzminie. Ja osobiście też mam wrażenie, że kolory są zbyt blade i martwe. Jeszcze i potworów rozumiem, ale scoia to myślałem że będa trochę bardziej charakterystyczne. No cóż. Może coś tu się jeszcze zmieni.
 
Hej, pytanie do bardziej doświadczonych, mam 50 beczek... i ok 505 kart w kolekcji. Otwierać beczki teraz i karty pójdą do zmielenia przy HC za 100% (nawet duble), czy czekać na HC i otwierać... tylko wtedy z 50 beczek może być sporo dubli i one już będą miały niższy koszt zpyłowania.
 
Hej, pytanie do bardziej doświadczonych, mam 50 beczek... i ok 505 kart w kolekcji. Otwierać beczki teraz i karty pójdą do zmielenia przy HC za 100% (nawet duble), czy czekać na HC i otwierać... tylko wtedy z 50 beczek może być sporo dubli i one już będą miały niższy koszt zpyłowania.
Moim zdaniem, tak jak pisałem to już wcześniej, otwieraj teraz i wybieraj karty premium, nieważne czy to kopia czy nie ;)
 
Hej, pytanie do bardziej doświadczonych, mam 50 beczek... i ok 505 kart w kolekcji. Otwierać beczki teraz i karty pójdą do zmielenia przy HC za 100% (nawet duble), czy czekać na HC i otwierać... tylko wtedy z 50 beczek może być sporo dubli i one już będą miały niższy koszt zpyłowania.

Zależy jaki masz teraz poziom. Jak masz 60 albo blisko 60 poczekałbym z otwieraniem beczek. Podobnie nie wydaje mi się to opłacalne jak masz pełną kolekcję i mało kart do zyskania.
 
Zależy jaki masz teraz poziom. Jak masz 60 albo blisko 60 poczekałbym z otwieraniem beczek. Podobnie nie wydaje mi się to opłacalne jak masz pełną kolekcję i mało kart do zyskania.
Oczywiście się z Tobą zgadzam. Policzyłem karty w grze i wyszło m i że jest 480 różnych podstawowych kart(gdy pisałem wcześniejszego posta zapomniałem odznaczyć premium i liczyłem podwójnie) teraz pytanie czy 505 to ilość różnych kart(więc część musi być premium) czy kart ogólnie. Jeśli to pierwsze @soci_q powinien zrobić tak jak napisałeś , jeśli to drugie niech otwiera jednak teraz.
 
Last edited:
Poziom za chwile 30. Jeżeli chodzi o kolekcje to 28 złotych w tym 4 premium (1 zdublowana), 45 sreber (4 premium), reszta do brązy, gdzie 30 to premki (ok 25 dubli).
 
Poziom za chwile 30. Jeżeli chodzi o kolekcje to 28 złotych w tym 4 premium (1 zdublowana), 45 sreber (4 premium), reszta do brązy, gdzie 30 to premki (ok 25 dubli).
Czyli jeśli dobrze rozumiem posiadasz 505 sztuk kart(wliczając w to kopie tych samych kart) czyli po odjęciu złotych i srebrnych jakieś 450 brązowych do daje 150 kompletów(po 3 jednego rodzaju).
Moim zdaniem powinieneś otworzyć wszytko gdyż potrzebujesz jak najwięcej skrawków do tworzenia kart po wejściu HC żeby uzyskać jak najpełniejszą kolekcję, teraz ze złotej karty premium dostaniesz 1600, w HC, jeśli nic się nie zmieni, 200 i 120 pyłu.
 
@soci_q To czy otwierać, czy też nie zależy w zasadzie tylko od jednego - czy zależy Ci na skrawkach. Ja mimo, że mam praktycznie całą kolekcję, to otworzyłem wszystkie beczki. Zdaję sobie sprawę, że kolejnej okazji, żeby zdobyć zapas skrawków nie będzie, na pewno nie na taką skalę :D
I nawet jeżeli masz 60 poziom, to się opłaca otwierać.
Obecnie najgorsza beczka, to 4 zwykłe karty i jedna rzadka. Czyli w HC dostaniesz 120+80 (o ile dobrze pamiętam - nie jestem pewien ile skrawków jest warta rzadka karta).
Natomiast jak wejdzie HC, to w najgorszym przypadku dostaniesz 3 zwykłe karty i 2 rzadkie (przy założeniu 60 poziomu, a do niego Ci trochę brakuje). Jeżeli wszystkie będą powtórzone (co prędzej lub później się stanie), to otrzymasz tylko 30+60 skrawków. Otwierając beczki teraz masz ponad 2 razy więcej skrawków (zakładając, że nie pomieszała mi się wartość skrawków kart zwykłych i rzadkich) ;)
A beczki po HC będzie też można efektywnie zdobywać, zwłaszcza że na start dostaniesz ich kilka za rangę ;)
 
Ja mam 39 lvl więc z bonusu za 1 poziom prestiżu nie skorzystam, a i tak moich kilkudziesięciu beczek nie otwieram. Zamiast tworzyć za skrawki od razu całą kolekcję po premierze HC wolę się nacieszyć z otwierania beczek i tego co z nich wypadnie. To mnie zawsze najbardziej bawiło w grach CCG czy to fizycznych czy cyfrowych :)
 
Top Bottom