OMÓWIENIE NADCHODZĄCEJ AKTUALIZACJI – STREAM 27 WRZEŚNIA

+
Akuumo;n9609791 said:
Kwiliniosz Możesz zdefiniowac co rozumiesz przez "pogodynka"?

Talie budowane pod pogodę, z których najgorszy jest chyba Dziki Gon. Nie wiem ile razy może teraz rzucić Biting Frost. Nie licząc potencjalnego White Frost ze srebrnej karty, to chyba cztery. Stanowczo za dużo, zwłaszcza jeśli doliczymy możliwe dwie złote.
 
Kwiliniosz Ale nikt nie gra tylu pogód w jednym decku bo to auto porażka. No i Dziki Gon jest gdzieś tak tier 2/3, wygrywanie nim wcale nie jest takie proste.
 
Akuumo;n9609901 said:
Kwiliniosz Ale nikt nie gra tylu pogód w jednym decku bo to auto porażka. No i Dziki Gon jest gdzieś tak tier 2/3, wygrywanie nim wcale nie jest takie proste.

No niestety, ale często trafiam na takie decki na swoim poziomie (max 3100). To strasznie frustrujące. Mam świadomość, że to trudna/słaba talia, ale gdy widzę u przeciwnika Eredina, to krew mnie zalewa. Inna sprawa, to KP, które czasami wywalają trzy adeptki z aretuzy, żeby po przebłysku rzucić suszę, albo inny ragnarok.
 
Nie wiem co się dzieje, ale już drugi raz dzisiaj mnie wyrzuciło z gry (wybaczcie, ale się zdenerwowałem, bo to jednak ~50 punktów rank) z komunikatem "Twoje dane różnią się od danych serwera, gra zostaje przerwana" czy coś w tym stylu. To przez te przygotowania do patcha? Komuś jeszcze takie błędy wyskakują?
 
Last edited by a moderator:
Ramalian;n9603511 said:
Natomiast zmianę Odnowy osobiście traktuję jako spory buff. Freja za 10 + "głupi" Harcownik za 12 i mamy plej za 22pkt.
Nawet nie 22 ale 25 punktów bo harcownik się ulepsza o 3 kiedy opuszcza cmentarz - fakt niezłe tempo. Ale niestety nie zgodzę się, że jest to buff. Jak dobrze poszło do teraz można było zagrać 3 kapitanów piratów po 25 punktów plus jeszcze np. sigdrifa+harcownik=20 co daje razem 95 punków z 4 kart a teraz kapitan piratów będzie mógł urosnąć do maks. ok. 16 punków jeżeli dobrze liczę. Więc to samo kombo daje 73 punkty.
Też mam mieszane uczucia odnośnie dawania zwinności tak dużej liczbie jednostek, ale z ostateczną opinią trzeba będzie poczekać bo tak jak mówili to jest podkładka pod jakieś bardzo istotne zmiany w mechanice pod koniec roku :)

 
Moim zdaniem liczba jednostek zwinnych powinna się ograniczyć do 50%, gdyż wtedy masz szanse na myślenie bardziej strategiczne, z przewidywaniem co i gdzie przeciwnik zagra. Przy tak dużej liczbie jednostek zwinnych nie jesteś w stanie przewidzieć, na który rząd będzie grał przeciwnik i nie możesz przygotować żadnej strategii.
W zasadzie już teraz każdy kto gra w miarę przytomnie jest w stanie rozłożyć swoje siły prawie dokładnie równomiernie.
W obecnym patchu podobało mi się to, że ciężka kawaleria była przywiązana do jednego rzędu, przez to potencjalnie najlepsza jednostka w grze była bardziej narażona na kontry. I tak wg mnie powinien wyglądać balans, że potencjalnie najmocniejsze karty mają swoje określone kontry. Dlatego uważam, że kawaleria powinna zostać osłabiona do 6 i wciąż będąc dość mocną ale przywiązana do jednego rzędu. Chyba wszyscy się teraz zgadzają, żę osłabienie o 1, a w zamian uzyskanie zwinności to spory buff.
 
Majron;n9614771 said:
Nawet nie 22 ale 25 punktów bo harcownik się ulepsza o 3 kiedy opuszcza cmentarz - fakt niezłe tempo. Ale niestety nie zgodzę się, że jest to buff. Jak dobrze poszło do teraz można było zagrać 3 kapitanów piratów po 25 punktów plus jeszcze np. sigdrifa+harcownik=20 co daje razem 95 punków z 4 kart a teraz kapitan piratów będzie mógł urosnąć do maks. ok. 16 punków jeżeli dobrze liczę. Więc to samo kombo daje 73 punkty.
Też mam mieszane uczucia odnośnie dawania zwinności tak dużej liczbie jednostek, ale z ostateczną opinią trzeba będzie poczekać bo tak jak mówili to jest podkładka pod jakieś bardzo istotne zmiany w mechanice pod koniec roku :)

Trick z Piratami był zwyczajnie rakowy i nie brałem go pod uwagę :D
(to, że obecnie SK jest wysoce średnie nie oznacza, że to nie było przegięte - to tak dla obrońców SK gdyby sie znaleźli)

Po za tym obecnie odnowa może służyć wielu nowym taktykom, każda jednostka z niska siłą, którą używa się w grze kilkakrotnie, np. Draig będzie wchodzić za kilka pkt więcej, wcześniej używanie Odnowy nie było popularne, bo traciło się tempo, teraz tempo będzie zwiększone, a karta sama w sobie (w tej formie) jest naprawdę spoko.
 
Last edited:
Top Bottom