Omówienie planów na przyszłość GWINTA!

+


Jeśli nie mogliście obejrzeć dzisiejszego streamu na żywo – nasz filmik z omówieniem planów na przyszłość GWINTA znajdziecie już na YouTubie!



A tutaj wersja TL:DR ;)

Ułatwienia dla nowych graczy
  • Nowe talie startowe – zbudowane tak, aby pokazać strategie i synergie każdej frakcji, z mniejszą liczbą kart neutralnych
  • Skrócony i bardziej przystępny samouczek
  • Filmiki wprowadzające do każdej frakcji
Funkcja “przeciągnij i upuść”
  • Już z kwietniową aktualizacją!
Ulepszenia interfejsu
  • Większa przejrzystość interfejsu
  • Nowe animacje kart przy zagrywaniu ich na planszy
  • Liczniki pokazujące czas trwania efektu rzędu – pojawią się z kwietniową aktualizacją
  • Ulepszone podświetlanie rzędów, na których można zagrać daną kartę
Bibeloty
  • Połówki planszy zostaną usunięte – każdy mecz będzie rozgrywany na planszy wybranej przez obrońcę (czerwonego gracza)
  • Ramki i awatary będą znowu widoczne podczas gry
  • Nowe plansze (plansza karczmy pojawi się niedługo)
  • Więcej bibelotów po nowym dodatku
GWINT na smartfonach
  • Prace idą zgodnie z planem – najpierw pojawi się wersja na iOS, a chwilę później na Androida
Kolejne dodatki
  • Następny dodatek wprowadzi do gry nową frakcję
  • I nie będzie to ostatni dodatek w tym roku :)
Comiesięczne aktualizacje
  • Tak jak do tej pory, będziemy pracować nad ulepszaniem i balansowaniem gry w comiesięcznych aktualizacjach oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba – hotfixach
 

Guest 4136390

Guest
Czekałem na takie zmiany, jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z planszy karczmy, nowych animacji oraz całego stołu.:beer:
 
Cieszy wzmianka o dodatkach. Będzie co robić, i na co wydawać ciężko zdobyte pkt :D
 
Ach, w końcu wymarzona plansza! To pewnie taka, która była prezentowana w Wojnie Krwii :) Od tego błota już o mało depresji nie dostałem!
 
Nowa frakcja? To prawda o Redanii? Radowod Africa?
Modlę się do Wielkiego Słońca i wszystkich bogów nordlińskich, że nie xD Już więcej sensu miałoby oddzielenie Mahakamu od ST patrząc na stosunek Brouvera do Wiewiórek
Post automatically merged:

Patrząc na to że niedawno wyszedł komiks osadzony w Ofirze może dostaniemy frakcję południowych krain, marne szanse ale na pewno mniej rozczarowująca opcja niż wykrojenie Redanii.
 
Modlę się do Wielkiego Słońca i wszystkich bogów nordlińskich, że nie xD Już więcej sensu miałoby oddzielenie Mahakamu od ST patrząc na stosunek Brouvera do Wiewiórek

Jakby mało sensu nie było w odłączeniu Redanii od KP to niestety wszystko wskazuje na to (do dziś jednostki redańskie się nie pojawiły choć już pierwszy duży dodatek za nami), że tak właśnie będzie co mnie osobiście bardzo smuci bo jak sam zauważasz mniej wspólnego ma Mahakam z Wiewiórkami czy Dziki Gon z potworami aniżeli Redania z pozostałymi Królestwami Północy.
 
Jakby mało sensu nie było w odłączeniu Redanii od KP to niestety wszystko wskazuje na to (do dziś jednostki redańskie się nie pojawiły choć już pierwszy duży dodatek za nami), że tak właśnie będzie co mnie osobiście bardzo smuci bo jak sam zauważasz mniej wspólnego ma Mahakam z Wiewiórkami czy Dziki Gon z potworami aniżeli Redania z pozostałymi Królestwami Północy.
Gameplay>lore

Wg Lore to prawda, ale na potrzeby gry są pewne odstępstwa. Tak jak gra o tron od HBO vs książki G.R.R. Martina.
 
Gameplay>lore

Wg Lore to prawda, ale na potrzeby gry są pewne odstępstwa. Tak jak gra o tron od HBO vs książki G.R.R. Martina.

Akurat w tym przypadku jedno nie musi kłócić się z drugim. Co za problem zamiast entego żołnierza z Kaedween zrobić Redańskiego? Itd. itp. Z kolei jako nową frakcje zrobić cokolwiek co jest rzeczywiście odrębnym bytem politycznym. Choćby Ofir który nawet w grach CDPR miał swój czas antenowy. To wszystko to tylko nazwy i rysunki na kartach bo zdolnościami można sobie żonglować jak się chce co dobitnie pokazuje przypadek Sweersa i Miruny, oraz Wzmocnionych Trebuszy i Pikinierów Dywizji Alba.
 
Akurat w tym przypadku jedno nie musi kłócić się z drugim. Co za problem zamiast entego żołnierza z Kaedween zrobić Redańskiego? Itd. itp. Z kolei jako nową frakcje zrobić cokolwiek co jest rzeczywiście odrębnym bytem politycznym. Choćby Ofir który nawet w grach CDPR miał swój czas antenowy. To wszystko to tylko nazwy i rysunki na kartach bo zdolnościami można sobie żonglować jak się chce co dobitnie pokazuje przypadek Sweersa i Miruny, oraz Wzmocnionych Trebuszy i Pikinierów Dywizji Alba.

Wizja twórców jest taka a nie inna i tyle.
 
Mam kilka pytań/sugestii jeśli chodzi o przyszłość:

Plansze, skórki i inne elementy czysto cieszące oczy są fajne ale fajne jest też jeśli można jak już się je ma, wywalczyło/zdobyło, kupiło (zwłaszcza) ustawiać je sobie dla siebie na zawsze. w sensie jeśli kupie sobie plansze to fajnie by było móc na niej grać a nie czekać aż będę "czerwony" i będę mógł ja wybrać. Nie wiem jak skomplikowana do zrobienia była by taka opcja, żeby każdy gracz mógł widzieć wybrana przez siebie plansze.

Jeśli jest też jakaś opcja na ustawienie jakoś inaczej dowódców też by było fajnie. Nie kupiłem packa ze skórką z dodatku również dla tego iż skórki są jedynie fajne jak używa ich przeciwnik. Ja u swojego lidera widzę tylko tyłek. fajnie by było móc wybrać czy w opcjach np. czy mają być zwróceni twarzą do przeciwnika tak jak teraz czy twarzą do swojej armii (mnie gracza).

Jest jakiś powód dla którego przewaga taktyczna i inne karty tego typu np z rozgrywek sezonowych nie są na planszy w wersji premium? Chyba, że jest jakaś opcja której nie zauważyłem, żeby pojawiały się w premium a jeśli jeszcze nie ma to czy jest na to szansa?

Ostatnie o co chciałem spytać to wiedźmińskie trio znerfione do potęgi. Mianowicie czy macie jakieś plany co to tych kart? Od zawsze próbuje robić wiedźmińskie decki ale poza nilfgardem jest tak mało wiedźminów, że w sumie nie da się już tego robić. A te 3 karty są teraz bezużyteczne.
Jeśli można coś zaproponować to fajnie by było dodać do każdego z nich po jeszcze jednym efekcie. Takim który daje im bonusy w zależności od ilości innych kart wiedźminów w decku/ręce/na planszy czy jakimś takim efekcie który nie sprawi, że będą autododawane jak wcześniej do każdego decku ale będą dobre w wiedźmińskim/specyficznym decku.

Np. poza wezwij do tego rzędu dwójkę pozostałych wiedźminów każdy miał by dodatkowy efekt rozmieszczenia.

Vesemir - +1 za każdą inna kartę wiedźmina na planszy/w ręce/ w talii
Lambert - zadaj wrogiej jednostce tyle punktów obrażeń ile innych kart wiedźminów jest na planszy/ w ręce/ talii
Eskel - zadaj 1 obrażenie tylu wrogim jednostką ile innych kart wiedźminów jest na planszy/ w ręce / w talii

Same w sobie bez wiedźminów w decku te karty są tylko troszkę lepsze. Z wiedźminami są ciekawsze. Można użyć jednego bonusowego efektu plus wezwanie, można zagrać każdą pojedynczo dla 3 efektów. Oczywiście to tylko coś co wymyśliłem na biegu dla przykładu. Chodzi o to aby pokazać potencjał i ciekawą mechanikę którą można stworzyć.
 
Może NR dostaną kiedyś szkołę gryfa jako swój odpowiednik żmij w NG, by zwiększyć potencjał nie-nilfgaardzkich talii wiedźmińskich? No i wciąż zostają do zrobienia np. Coën, Leo czy Gaetan, nie mówiąc o tych mniej znanych z innych inkarnacji Wiedźmina (Stary Keldar ze Szponów i Kłów, anyone?)
 
Mam kilka pytań/sugestii jeśli chodzi o przyszłość:

Plansze, skórki i inne elementy czysto cieszące oczy są fajne ale fajne jest też jeśli można jak już się je ma, wywalczyło/zdobyło, kupiło (zwłaszcza) ustawiać je sobie dla siebie na zawsze. w sensie jeśli kupie sobie plansze to fajnie by było móc na niej grać a nie czekać aż będę "czerwony" i będę mógł ja wybrać. Nie wiem jak skomplikowana do zrobienia była by taka opcja, żeby każdy gracz mógł widzieć wybrana przez siebie plansze.

Jeśli jest też jakaś opcja na ustawienie jakoś inaczej dowódców też by było fajnie. Nie kupiłem packa ze skórką z dodatku również dla tego iż skórki są jedynie fajne jak używa ich przeciwnik. Ja u swojego lidera widzę tylko tyłek. fajnie by było móc wybrać czy w opcjach np. czy mają być zwróceni twarzą do przeciwnika tak jak teraz czy twarzą do swojej armii (mnie gracza).

Jest jakiś powód dla którego przewaga taktyczna i inne karty tego typu np z rozgrywek sezonowych nie są na planszy w wersji premium? Chyba, że jest jakaś opcja której nie zauważyłem, żeby pojawiały się w premium a jeśli jeszcze nie ma to czy jest na to szansa?

Ostatnie o co chciałem spytać to wiedźmińskie trio znerfione do potęgi. Mianowicie czy macie jakieś plany co to tych kart? Od zawsze próbuje robić wiedźmińskie decki ale poza nilfgardem jest tak mało wiedźminów, że w sumie nie da się już tego robić. A te 3 karty są teraz bezużyteczne.
Jeśli można coś zaproponować to fajnie by było dodać do każdego z nich po jeszcze jednym efekcie. Takim który daje im bonusy w zależności od ilości innych kart wiedźminów w decku/ręce/na planszy czy jakimś takim efekcie który nie sprawi, że będą autododawane jak wcześniej do każdego decku ale będą dobre w wiedźmińskim/specyficznym decku.

Np. poza wezwij do tego rzędu dwójkę pozostałych wiedźminów każdy miał by dodatkowy efekt rozmieszczenia.

Vesemir - +1 za każdą inna kartę wiedźmina na planszy/w ręce/ w talii
Lambert - zadaj wrogiej jednostce tyle punktów obrażeń ile innych kart wiedźminów jest na planszy/ w ręce/ talii
Eskel - zadaj 1 obrażenie tylu wrogim jednostką ile innych kart wiedźminów jest na planszy/ w ręce / w talii

Same w sobie bez wiedźminów w decku te karty są tylko troszkę lepsze. Z wiedźminami są ciekawsze. Można użyć jednego bonusowego efektu plus wezwanie, można zagrać każdą pojedynczo dla 3 efektów. Oczywiście to tylko coś co wymyśliłem na biegu dla przykładu. Chodzi o to aby pokazać potencjał i ciekawą mechanikę którą można stworzyć.


Moim zdaniem świetny pomysł z Wiedźminami, teraz nikt ich nie gra, są za słabi. Dają tylko 6 punktów co jest bezsensowne, bo w KP wystarczy zagrać Przeklętego Rycerza, który ma tyle samo :D Jedyne co, to że wyciągają się z talii, ale to nie jest kluczowe przy tak niskich punktach. Wiedźminów w KP na pewno brakuje. Jest Kiyan- najbardziej ciekawy ze wszystkich wiedźminów w Gwincie i więcej takich kart by się przydało. Np Berengar z Wieśka 1.


Co do nowej frakcji, to nie miało być Wolnych Miast? Z Dijsktrą, Radowidem, Juniorem i kimś jeszcze chyba. Miało by to sens, mnóstwo potencjalnych kart
 
Wolne Miasta w Wiedźminie nie są frakcją, tylko po prostu miastami niepodlegającymi królewskiej władzy, a znamy bodaj dwa na krzyż.

Sądząc po wycięciu Redanii i Rębaczy, dostaniemy pewnie frakcję Novigrad-Redania-Kovir-Hengfors. „Jakiś” sens to ma z uwagi na to że wszystkie to byłe tereny Redanii, ale w takim wypadku równie dobrze można by zrobić później frakcję z Temerii czy Mahakamu. Wolałbym, żeby tworzenie nowych frakcji odbywało się na zasadzie faktycznie nowych ugrupowań, nie wycinaniu contentu z istniejących.
 
Nie wiem co tak uparliście się na rzekomą frakcję Redanii. Dla mnie oczywistym jest, że to będzie rozszerzenie KP. Po prostu musieli sobie coś zarezerwować na przyszłość.
 
@Gomola no nie wiem, niby przypadkiem wycięli akurat wszystkich Redańczyków? No i @Burza46 mówił kiedyś, że Dijkstra powróci ale w innej frakcji. Oprócz Redanii pasowałaby tylko Zerrikania do której udał się w książkach, ale frakcja Zerrikanii podobno nie jest w planach.

Sam uważam osobną Redanię za pójście na łatwiznę (mniej zachodu z wymyślaniem nowych postaci, co byłoby konieczne przy takiej Zerrikanii), ale wolę już się przygotować psychicznie na Redanię i dać się miło zaskoczyć niespodzianką, niż łudzić się do końca i napsuć sobie krwi rozczarowaniem.
 
@Gomola Tez początkowo tak myślałem i obstawiałem, że Redania pojawi się w pierwszym dużym dodatku jako jakiś nowy archetyp dla KP. Tak jednak się nie stało. W tej sytuacji obstawiam tak jak @SMiki55 że nową frakcją niestety będzie Redania powiązana z Kovirem i Poviss oraz Ligą z Hengfors. Może ma nas to przyzwyczajać do kanonicznego zwieńczenia W3 w którym Radowid został królem całej północy (teoria patykiem pisana ;)).
 
Top Bottom