Opinie graczy.

+
Powiem tylko tyle ze mieszkam w stanach i tydzien temu bylem w markecie (taki sobie market w malym miasteczku) widzialem tam kilka pudelek Witchera (takich jakisik czerwonych :)) bedac tam wczoraj nie widzialem ani jednego pudelka. Dawno nie widzialem gry na PC ktora by tak szybko zeszla...Mam edycje kolekcjonerska z polski, kuzyn mi kupil, jednak zabi strzasnie na moim sprzecie...uruchmic sie uruchomi wiec sobie muzyczki slucham i troche gralem i musze przyznac ze zadna gra mnie az tak nie zmobilizowala do wymiany kompa :D, pod koniec tego tygodnia powinienem juz miec nowy sprzetPozdrawiamP.S. Kiedy dodatek?? :D
 
Hmm... Muszę odświeżyć swoje opinie. Dopiero gra w 3 akcie pokazuje swoje upierdliwe ułomności. Jak pisze większość użytkowników, nawet na silnych maszynach przejścia między lokacjami dłużą się niemiłosiernie, co psuje immersję... Poza tym zaczyna się klatkowanie, lub blokowanie gry przez pierwsze kilka sekund po wyjściu na next lokację... Tak, zdecydowanie w następnym patchu lub dodatku winno to zostać naprawione, jeśli "Wieśmak" pragnie być grą wszechczasów, a pragnie prawda?Drugą upierdliwością jest oczywiście "bordel" w ekwipunku, takie różności i wielości ekstraktów stwarzają problem dla zapalonych alchemików, problem zwany "czasem grzebania w torbie"... Nie wspomnę już o takich ułatwieniach jak wyrzucanie śmieci do przed chwilą otwartej skrzyni, a kufer u karczmarza to już kuźwa horror, Karczmarz również nie pozwala grzebać w nim, a sam wrzuca jak mu wygodnie...Trzecią upierdliwością jest "blokowanie się" Geralta podczas walk, najczęściej grupowych, wygląda czasem tak, jakby opcje wyskoków nad przeciwnikiem, czy przewroty w bok nie działały...Mniejsze upierdliwości pomijam, jednocześnie ślę gromy na betatesterów... Kuźwa nie popisali się i tyle... Odnoszę wrażenie drodzy "czerwoni", że daliście grać komu popadnie... Gdyż zamiast profesjonalnie testować grę, oni po prostu GRALI, olewając błędy i niedoróbki techniczne... Proszę Was "czerwoni" nie zlewajcie Graczy i weźcie się solidnie za patche, nie spoczywajcie na chwilowej ekstazie, na głodzie Graczy, którzy naprawdę długo czekalli na taki TYTUŁ, dlatego Was nie kopią, póki co... My Was wspieramy kupując orginalne gry, chwalimy Was za potężny wysiłek, fantazję, wyobraźnię, humor i mądrość, bo ZASŁUGUJECIE, aleeeeeeee! Dodatek, który zlikwiduje większość niedopracowanych elementów CZAS kończyć!
 
za co pokochałem "Wiedźmina" ? wy-BO-kam to ;)- bo nie ma tu kwiatków w stylu : " skrzydła perłowo-tęczowej-ćmy- z-gór-zamglonych-która-pojawia-się-raz-w-roku-trzeciego-dnia-piątego-miesiąca-tuż-przed-północą-na-zachodnim-stoku-obok-kamiennego-ołtarzyka "- bo autorom scenariusza udało się uniknąć martwych zadań - jak w Gothicu3 ( słynnych 12 paladynów-których-tylu-nie-ma ) - bo autorom grafiki udało się nadać całości plastyczny, baśniowy wręcz , a jednocześnie zgodny i z wiedzą i z moimi wyobrażeniami na temat dawnych czasów wygląd , tak otoczeniu jak i postaciom ( pewnie można czepiać się koronek w portkach Jaskra ) - bo nie ma tu , co dla mnie istotne - szklanych zbroi , eterycznych szat magów i tysiąca nikomu niepotrzebnych zaklęć , dziesiątków wyjątkowych mieczy , koron dawnych władców i prastarych pierścieni mocy , ksiąg spisanych pismem , którego odczytanie wymaga znalezienia jedynego-na-ziemi-znawcy-dawnego-skryptu-który-wychodzi-ze-swej-jaskini-tylko-o-poranku- a porozmawia z Tobą kiedy przyniesiesz mu te nieszczęsne skrzydełka - bo dialogi są niebanalne , a mówię tu z pozycji gracza - a nie językoznawcy ( choć gdyby chcieć trzymać się tego realizmu - pewnie Geralt miast rzec zwyczajnie - " masz najlepszy tyłek ... w Temerii " musiałby prawić o kibici-słodkiej-jak-miód-w-ogrodach-rozkoszy - bo postacie są ciekawe , dobrze stworzone i dobrze zagrane ( od razu przypadł mi do gustu Zygfryd z tym szlacheckim manieryzmem w głosie - słucham CIĘĘ ;) , Shani - dla mnie chyba najlepiej zagrana postać , Kapłan Vodyanoi z tym swoim gulgullul , MIkul i jego " ta , no ... krawantanna " ,i dziesiątki innych, by nie rozpisywać się zbytnio - bo humor jest tylko tym czym ma być ( ... znowu we młynie straszy ) - bo mrugają do mnie okiem panowie scenarzyści w każdym akcie ( Baranina szef gangu haha w stolicy , Adam - Mickiewicz? - zakochany w Alinie ... Talar as wywiadu ... nalewka babuni zwierciadło Neheleni ( dzielą się na miłe i rozbite ) i masa innych mniej czy bardziej widocznych "przekrętów"- bo muzyka jest doskonała - bo ...- i mógłbym tak Bo-kać jeszcze godzinami ... ale najważniejsze , że pomimo kilku wad ( nawet ich nie wymieniam , bo dosyć już powiedziano ) w ten tytuł się po prostu GRA gra i czeka co będzie dalej ... gra i nawet nie zauważa się , że minęła właśnie 1 w nocy , gra i ... i gra ... i gra nie będę tu odkrywczy - gra jest świetna i jako taka będzie przeze mnie zapamiętana a oceniam na 9.5/10
 
kurde, jeszcze jedno - "Bywaj"... aarghh... Czy Geralt naprawdę nie umie pożegnać sie inaczej? W ogromnej większości przypadków tak oto kończymy rozmowę. A szkoda, bo jest tego torchę za dużo i rzuca się w oczytak tylko się czepiam :)
 
Moje ocena gry to 9,9/10jeden minus długie wczytywanie planszy a tak gra jest zajebista
 
Mam jedną prosbe bo kady porownoje do 'cukierkowego" d&d. szanujcie cos co bylo pierwsze a pozatym dd to epic fantasy skumajcie roznice :)
 
Jak dla mnie gierka bomba. Dopóki jej nie odpaliłem zastanawiałem się długo czy dobrze zrobiłem wydając kase na gierke i to polską. Jestem pod olbrzymim wrażeniem. Jakąś godzinkę temu przeszedłem Wiedźmina. Liczę na kolejne takie tytuły.Pozdrawiam
 
Witam!Dlugo zastanawialem sie, czy jak juz kupie gierke, to bede mial czas i ochote w nia grac. Zakupu dokonalem, przyznam szczerze, bo to pierwsza Polska gra, ktora widze na gornych polkach w sklepie z grami w Londynie, do tego nie schodzi z pierwszego miejsca.Cholera, sobie mysle, musi, ze czegos warta jest. Postanowilem jednak udac sie do Polskiej Krainy po zakup rodzimej wersji jezykowej (przy okazji odwiedzajac rodzine i znajomych).Bardzo dziekuje CDProjektowi za wytrwalosc. Losy powstawania gry sledzilem od dawna, ale na prawde efekt koncowy przerosl moje oczekiwania.Nie jestem zapalonym graczem w RPGi, ostatnia tego typu gra, w ktora przycinalem, to chyba Diablo bylo.Instalacja:- przebiegla pomyslnie wraz z patchem 1.1a- polecam zdefragowac dysk, bo Wiedzmin ma pare plikow powyzej 1GB, ktore na poszatkowanym dysku pewnie potrafia sie rozrzucic i potem bedzie narzekanie na wolne wczytywanie- moj PC spec: Intel Core2Duo @2GHz, 2GB ramu, GF7900GS 512MB, 160GB (4200rpm).Gra:- gierka smiga jak trzeba z suwakami na maxa- na wczytanie lokacji czy save czekam jakies 10-20 sekund, troche 'przeciaga' przy cutscenkach, ale poza tym miodzioNapisalbym wiecej, ale nie moge, musze wrocic, granie znow zaczelo mnie wciagac.Na razie za krotko gralem, zeby wypowiedziec sie dluzej na temat gry. Dajcie mi pare nieprzespanych nocy i opisze swoje wrazenia.Bywajcie :)NomaD (UK)
 
Mój pierwszy post więc witam!Co do gry... Od początku byłem nastawiony dość hmm... neutralnie i postanowiłem, że grę kupię dopiero po przeczytaniu kilku recenzji... Ale jakoś tak wyszło, że w poniedziałek zaraz po premierze byłem w empiku i po prostu nie mogłem się powstrzymać... I co? Totalnie pozytywne zaskoczenie.+ Fabuła, klimat, dialogi (A jako, że jestem fanem Sapka to nawet 2x +)+ Widowiskowość walk (i sam system dość rewolucyjny)+ Wydanie :)P)+ Jak na RPG zajefajna grafika+ Dubbing- Jak wielu zauważyło... Prolog... Na szczęście szybko minął i zaczęła się gra- Brak Yen i Ciri :)P)- Kamera czasem wariuje (nie wiem czy to tylko u mnie, ale na izo bliskiej czasami dość wnerwiająco "drga")Ogólnie 9/10 to wg. mnie absolutne minimum, a że ja po grze nie oczekiwałem jakichś wielkich cudów, a wyszedł jeden z najlepszych RP'ów w historii (pierwsza 10 pewne... A może i piątka?) to jak dla mnie 10/10 ^^
 
Wreszcie przeszedłem Wiedźmina. Moja ocena to 9- .W grze często zdarzają się bugi i nie doróbki np. miecz przeciwnika przechodzi przez geralta na wylot.Jednak ogólnie jest to gra z kapitalną fabułą, ładną oprawą i doskonałym wyborem rozwoju postaci.Podoba mi się także wybór tego co chcemy zrobić i ma to wpływ na koniec gry.Co tu dużo pisać. Bardzo dobra gra, ale to jeszcze nie to co w najlepszych grach RPG(wg. mnie wiedźmin też jest jedną z nich).
 
Nie wiem, czy już było. Tych postów przybywa zbyt szybko :-\ No ale... http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=596387&forum=109&sp=75 macie tutaj dyskusję na forum fanów Neverwinter Nights 2. Pomimo, że generalnie bronią "swoich", na temat Wiedźmina mają...bardzo dobre zdanie :) Czysta satysfakcja przyszła jednak przy przeczytaniu tego fragmentu:"My comment about hoping The Witcher does not sell spectacularly well is based upon an economic argument, not one of malicious intent. I very much hope that the fine developers of this game receive the monetary reward they are due for quality artistic work. All I worry about is that a total runaway success will provide *publishers* with an economic justification to produce vastly inferior clones of The Witcher and its game mechanics (to the detriment of the cRPG SP sub-genre). "Jeśli po pokazaniu się (podobno znakomitego) MotB oni się już obawiają, że inne gry wybiorą drogę Wiedźmina (wraz z rozwiązaniami z tegoż) znaczy, że ta gra naprawdę zamieszała na rynku RPG ;D
 
U mnie panowie dostaliscie 10 za wszystko fabule,grafike,muzyke itp.I za wiernosc ksiazsce bo to najwazniejsce oraz za zakonczenie.Czekam z reka na sercu za dodatkami.Pozdro dla calej redakcji
 
Jak tylko gra pokazała się w Empiku tego samego dnia znalazła się u mnie w domu. Rewelacyjna. Wystarczy powiedzieć, że z moim boyfriendem toczyliśmy bój o miejsce przy komputerze :) Właśnie skończyłam grać pierwszy raz na podstawowym poziomie (wybaczcie, kobietą jestem ;D.) Ale jutro zaczynam na najwyższym. Więcej machania mieczem. Zastrzeżenia mam do : długiego ładowania (człowiek boi się przez drzwi przechodzić :p)zbyt częstego automatycznego zapisywania, braku możliwości przeskakiwania przez przedmioty (trzeba je obchodzić) no i takie tam drobiazgi. ja mam ogromną nadzieję, że autorzy nie spoczną na laurach i w miarę upływu czasu będą wypuszczać kolejne przygody wiedźmina :)
 
Co mogę napisać...Usłyszałem o niej i już chciałem ją mieć,tylko jak to załatwić z żoną,nakręciłem ją że to będzie wcześniejszy prezent na gwiazdkę,a wiadomo że i tak kupi coś jeszcze...Skutek tego taki że ona teraz robi na noc ja gram,dziecko śpi...i przyznam się szczerze...Najlepsza gra tego typu dla mnie...Oblivion się nie umywa...Wielkie dzięki.Czekam na kontynuację(a jestem dopiero w Wizimie Klasztornej...).
 
Bardzo dobrze. Fabuła świetna, klimat też dużo możliwości. Jedynym mankamentem jest silnik. Strasznie się tnie moja ocena 9+. Dawno nie było tak porządnego RPG-a.
 
No dam mały minusik w tym że trzeba wszystko obchodzić a nie można przeskoczyć,ale w porównaniu do tego arcydzieła to mały szczegół...OBY TAK DALEJ...
 
Czytałem wcześniej w kilku opiniach zagranicznych, że czasem Wiedźmin stoi jak pałka i nic nie robi w czasie walki. Niestety to prawda.Wyszło to u mnie już w kilku momentach ale nie wyłapałem o co biega. Właśnie wlazłem do jaskini z Echinopsami i się zaczęło. Kliknięcie z daleka powoduje że Wiedźmin podlatuje ale stoi rzeczywiście jak pałka i nic nie robi. Klikam jak głupi i nic, można zgłupieć i nerwicy się nabawić. Zaczynałem się już zastanawiać, czy powodem nie jest brak srebrnego miecza, ale... kilka dodatkowych testów i powodem okazała się NIEWYSTARCZAJACA ODLEGLOSC od przeciwnika. Wystarczy panowie podejść krok bliżej i zaatakować ponownie.Poprawcie to proszę bo czegoś chyba dostanę! Dodam jeszcze, że gram na średnim/normalnym poziomie trudności. Może ma to jakieś znaczenie.
 
ine, to się na hardzie też zdarza. trzeba zmienić pozycję, a problem jest równie irytujący jak blokowanie się w czasie walki.
 
Top Bottom