Opis karty wprowadzający w błąd.

+

Guest 4136390

Guest
Opis karty wprowadzający w błąd.

Cześć.
Prosty przykład, że opis Ge'elsa jest błędny, porównajmy z innymi poniżej.



Jan Calveit:

Zobacz karty (3) ze szczytu swojej talii, a następnie zagraj 1.
Logiczne, widzimy 3 karty i musimy którąś wybrać i ją zagrać.



Ge'els:

Zobacz losową złotą i srebrną kartę ze swojej talii, a następnie zagraj 1, a drugą przenieś na szczyt talii.
Z opisu wynika, że musimy wybrać jakąś kartę, ale tak naprawdę nie musimy tego robić, możemy zakończyć wybór.



Towarzysze Iris:

Przenieś kartę ze swojej talii do swojej ręki, a następnie odrzuć losową kartę.
Zgadza się, musimy to zrobić, nie ma opcji zakończ wybór.



Tak mnie naszło po tym jak powstał ten poradnik dla początkujących. Będąc na ich miejscu to jednak mam wrażenie, że Ge'els ma błędy opis. My się do tego przyzwyczailiśmy i nie zwracamy już na to uwagi, po prostu wiemy jak działa dana karta. Pewnie więcej kart ma z tym problem, nie chce mi się teraz każdej karty analizować. Co chwile są poprawiane różne opisy, to temu tez można się przyjrzeć. Co myślicie, trzeba to zrobić czy nie? Ja myślę, że tak, dlatego założyłem temat w dziale technicznym, bo uważam to za błąd.
 
Last edited by a moderator:
A może to Towarzysze Iris źle działają? Grałem Calveitem i jestem w 100% pewny, że miałem opcję zakończenia bez zagrania karty.
 

Guest 4136390

Guest
Nexxurio;n10882831 said:
A może to Towarzysze Iris źle działają? Grałem Calveitem i jestem w 100% pewny, że miałem opcję zakończenia bez zagrania karty.

Nie ma takiej opcji, sprawdzałem jeszcze specjalnie przed założeniem tematu. Może kiedyś była, nie pamiętam. Po prostu trzeba popracować nad opisami, bo ten Ge'els według opisu działa jak Calveit i Towarzysze a jednak można inną opcję wybrać.

Jutro jak znajdę trochę czasu to sprawdzę wszystkie karty i wypiszę, w końcu co mam robić jak już mam pełną kolekcję a meta ciągle ta sama. Trzeba innych zabaw sobie szukać.
 
Last edited by a moderator:
Dajmy przykład, że mamy 18 Rycerza a kontra czyli odsłania karty i osłabia tą 18 a potem karta 1 odbiera te 18 i później daje sobie 18 pkt Wtf. Słabe i przestaje grać ponieważ on by dostał te 1 pkt a nie 18 ten za 5 karta.
 
Last edited:
Balanced_MindPL;n10883991 said:
Dajmy przykład, że mamy 18 Rycerza a kontra czyli odsłania karty i osłabia tą 18 a potem karta 1 odbiera te 18 i później daje sobie Wtf. Słabe i przestaje grać ponieważ on by dostał te 1 pkt a nie 18 ten za 5 karta.

Jak zwykle, post zgodny z tematem oraz trafiający w sedno problemu :cheers: ... ale najważniejsze, że wszyscy zrozumieliśmy co miałeś na myśli :)
 
Balanced_MindPL;n10883991 said:
Dajmy przykład, że mamy 18 Rycerza a kontra czyli odsłania karty i osłabia tą 18 a potem karta 1 odbiera te 18 i później daje sobie 18 pkt Wtf. Słabe i przestaje grać ponieważ on by dostał te 1 pkt a nie 18 ten za 5 karta.

W opisie spottera jest "wzmocnij o siłę bazową", więc nie ma tu błędnej informacji.
 

Guest 4136390

Guest
No gdyby tak się przyczepić to trochę opisów do poprawy się znajdzie. Umiejętność Stregobora nie zadziała, jeśli jest jedyną jednostką u któregoś z graczy, takiej informacji nie ma. Milva też ma taki sobie opis. Brakuje mi tu informacji, że jej umiejętność zadziała nawet jeśli tylko jeden gracz spełnił podany warunek. Po co informować kogoś, że Aguara rzuca urokna wrogiego elfa, jeśli umiejętność urok jest wytłumaczona obok karty, że działa tylko na wroga? Sheala powinna mieć dodane, że chodzi o kartę z ręki, bo przy innych kartach jest to dodane. Sporo takich przykładów się jeszcze znajdzie.

Może się za bardzo czepiam, ale gdyby tak logicznie pomyśleć to chyba głupot nie piszę. Skoro są problemy z pozyskaniem nowych graczy to nie utrudniajmy im jeszcze bardziej.

 
PanSzarata;n10887751 said:
No gdyby tak się przyczepić to trochę opisów do poprawy się znajdzie. Umiejętność Stregobora nie zadziała, jeśli jest jedyną jednostką u któregoś z graczy, takiej informacji nie ma. Milva też ma taki sobie opis. Brakuje mi tu informacji, że jej umiejętność zadziała nawet jeśli tylko jeden gracz spełnił podany warunek. Po co informować kogoś, że Aguara rzuca urokna wrogiego elfa, jeśli umiejętność urok jest wytłumaczona obok karty, że działa tylko na wroga? Sheala powinna mieć dodane, że chodzi o kartę z ręki, bo przy innych kartach jest to dodane. Sporo takich przykładów się jeszcze znajdzie.

Może się za bardzo czepiam, ale gdyby tak logicznie pomyśleć to chyba głupot nie piszę. Skoro są problemy z pozyskaniem nowych graczy to nie utrudniajmy im jeszcze bardziej.

Od 2 lata nie mogą poprawnie opisywać, co karta robi i jak. Poczekaj, aż nowe dojdą wtedy jest cyrk z opisami. Nie wiem co jest nie tak, że nie mogą poprawnie opisywać kart. Twój post nie pierwszym i ostatnim będzie =]
 
Top Bottom