Opowiadania w świecie wiedźmina autorstwa Boriasa.

+
Opowiadania w świecie wiedźmina autorstwa Boriasa.

Witam.
Wrzucam krótkie "opowiadanie" mojego autorstwa z fabułą osadzoną w świecie stworzonym przez p. A. Sapkowskiego. Autorka poprzedniej udostępnionej przeze mnie pracy wyraziła się o nim dość pochlebnie i stwierdziła, że może nadawać się do udostępnienia szerszej publiczności. Zapraszam do czytania, komentowania i życzę przyjemnej lektury.

OPOWIADANIA

Proste




Dodaję kolejne opowiadanie osadzone w wiedźmińskim uniwersum - zgodnie z życzeniami Forumowiczów - czytelników - bardziej rozbudowane. Tak jak w poprzednim, tak i tutaj znajdują się delikatne nawiązania do Sagi, zapraszam więc ponownie do czytania, komentowania i życzę przyjemnej lektury.
(Najlepiej pobrać plik, bo Google "poprawia" i np. tytuł ósmego rozdziału wjeżdża na siódmą stronę)

Blada groza




Nadszedł czas na publikację trzeciego opowiadania, zapraszam do czytania i komentowania.

Strażnik



Kolejne opowiadanie skończone - życzę miłej lektury.

Lament



Nowy początek





GRAFIKI
Jeszcze jedna sprawa - efekt zabawy graficznym tabletem, który przypadkowo wpadł mi w ręce.

View attachment 2201

Kolejny efekt zabawy tabletem

View attachment 2202
 

Attachments

  • Tabas.jpg
    Tabas.jpg
    92.9 KB · Views: 53
  • wilku.jpg
    wilku.jpg
    61.9 KB · Views: 80
Last edited:
Oren :p/> ale jeśli już wyrażając opinie można by to jeszcze jak gdyby rozwinąć o jakieś dalsze lub wcześniejsze zdarzenia
 
Leci oren podobny styl do Sapkowskiego, czyli miło się czyta :D. Czekam na kolejną część ( jeśli wgl będzie )
 
Koniec zaskakujący. Tekst ma jedną wadę: jest bardzo krótki. Nie zmienia to faktu że przyjemnie się go czyta :) Pozdrawiam.
 
Ok sorry, konstruktywna krytyka:

1. Te gwiazdki są niepotrzebne.
2. Powtórzenia - tego absolutnie być nie powinno.
Np. "cholewie", albo "ponad wierzchołkami drzew"; "krew"; "sprawiedliwości"
3. Pytania retoryczne lepiej zostawić dla mistrzów.
 
@Sariusz

1. "Gwiazdki" i powtórzenia to celowy zabieg konstrukcyjny opowiadania - fragmenty pomiędzy wydarzeniami dziejącymi się "teraz" to błyski tego, co działo się "kiedyś" i mają dać jakiś niewielki wgląd w przeszłość głównego bohatera. Celowo są krótkie i "poszatkowane", żeby czytelnik miał pole do popisu i mógł sobie sam to dopowiedzieć/domyślać się/domniemywać.
2. Pytania retoryczne - proszę rozwinąć temat, bo ja Twoją wypowiedź zrozumiałem tak: "Nie próbuję i nie robię, bo i tak się nie uda", a praktyka właśnie czyni mistrzem.
3. Kolejny celowy zabieg - nie ma żadnych nazw własnych, żeby czytelnik sam mógł wpaść na to, kim jest główny bohater i jaką rolę odgrywał w świecie wiedźmina.
4. Dzięki - wszystkie spojrzenia krytyczne są cenne (nawet bardzo) dla autora.

@Guthalf, krzyslip, Hagenard - dzięki za pozytywne opinie.
 
Oren i ode mnie - fajnie, naprawdę fajnie się czytało. Jedyną wadą opka jest to, że jest... za krótkie. :)
 

borias

Forum veteran
@msHay, robert70r - dzięki.
Obiecuję, że następna opowieść będzie dłuższa - jak obszar gry W2 do W3 :D/>
Dziękuję też innym, którzy nie pisali, a sypnęli orenem.
 
Fajne opowiadnko. Jak moi przedmówcy czekam na coś dłuższego, wtedy możę pokuszę się o konkretniejszą ocenę :)
Oczywiście łap orena.
I zapraszam do czytania mojego opowiadania ;) link w sygnaturce
 
W pierwszym poście dodałem kolejne opowiadanie, zapraszam do czytania, komentowania i wyszukiwania błędów. :D
 
Jak dla mnie oba opowiadania są genialne. Wymagają skupienia, ale to dobrze, tekst nie jest prosty/prymitywny, a skupienie przychodzi samo, bez żadnego wymuszania. Całość czyta się bardzo fajnie, tak jakoś „lekko”. Styl i forma wypowiedzi – zupełnie jak pan Sapkowski, odczucia bohaterów są niemal namacalne - radość, strach – wszystko przeżywa się tak, jakby się tam było. Pierwsze opowiadanie jest trochę ciężkie, ale wystarczy dobrze się wczytać i wszystko staje się jasne. Co do drugiego – nic dodać, nic ująć. Jest po prostu świetne.

Przy okazji - znam autora (tak, możecie mi zazdrościć, zdecydowanie jest czego) i każde dzieło stworzone przez Boriasa czytam jako pierwsza (kolejny powód do zazdrości :D)

Wracając jednak do opowiadań - z niecierpliwością czekam na więcej.
 
Dzięki za opinie. Widzę, że Fresa niezłą reklamę mi robi :D. Korekta drugiego opowiadania skończona. Mam nadzieję, że wyłapałem i poprawiłem już wszystko.
 
michalek12345 said:
Nie wpadł ktoś na pomysł , żeby zrobić opowiadanie w formie scenariusza ? To by było ciekawe .

scenariusz piszę się całkiem inaczej niż opowiadania i tego też trzeba się nauczyć. I scenariusz jeśli już pisać to bardziej pod projekt, który możnaby było zrealizować :>
 
Wrzuciłem kolejne opowiadanie w świecie wiedźmina, tym razem dotyczące Białego Wilka, że tak powiem, "osobiście". Miłej lektury.
 
Top Bottom