Opowiadania w świecie wiedźmińskim mojego autorstwa - MaciekR94

+
Opowiadania w świecie wiedźmińskim mojego autorstwa - MaciekR94

Swego czasu zastanawiałem się ile pracy trzeba włożyć żeby skleić sensowne opowiadanie. Oczywiście dużo łatwiej jest opierając się już na stworzonym przez kogo świecie, ale mimo to chciałem sprawdzić co z tego wyjdzie jeśli coś naskrobie. Opowiadania może nie są wysokiej klasy, ale stwierdziłem że warto by się dowiedzieć, gdzie popełniam błędy żeby później było lepiej. Zapraszam do lektury.

Zapach jaśminu
A wszystko przez miłość
Ostatni gryf

edytuję tytuł tematu,
szypek
 
Dobre :)/> podoba mi się, że piszesz własnym stylem, nie próbujesz naśladować AS-a. Wyszły całkiem niezłe mikro-kryminały z Geraltem i Jaskrem w roli głównej :)

"A bard bez palców, to jak kobieta bez piersi. Niby zagaić można, ale brak motywacji do dalszej rozmowy"

E: doczytałem do końca - no, no, to chyba pierwszy fanfik, który o wspomina o tym wydarzeniu. Pisz dalej, idzie Ci znakomicie :)
 
Dobre :) podoba mi się, że piszesz własnym stylem, nie próbujesz naśladować AS-a. Wyszły całkiem niezłe mikro-kryminały z Geraltem i Jaskrem w roli głównej :)

"A bard bez palców, to jak kobieta bez piersi. Niby zagaić można, ale brak motywacji do dalszej rozmowy"
 
SMiki55 said:
E: doczytałem do końca - no, no, to chyba pierwszy fanfik, który o wspomina o tym wydarzeniu. Pisz dalej, idzie Ci znakomicie :)/>/>

Dzięki za pozytywną ocenę ;)/> coś a'la kryminały właśnie miały wyjść z tego :D/> o którym wydarzeniu dokładniej mówisz ;)/>? Masz na myśli trzecie opowiadanie?
 
Właśnie doczytałem do końca - krótko: bardzo mi się Twoje teksty podobają. Naprawdę przyjemnie się czyta.
Pisz, pisz - też czekam na więcej.
 
Znów coś na temat włosów Jaskra :) Świetne to jest, napisz jeszcze z 4-5, to byłaby już taka 60 stronicowa książeczka :) A kto wie czy nie więcej, jeżeli byłaby w formacie takim jak książki. Ostatnie opowiadanie jest najlepsze :p
 
Zasugerowałem się poprzednimi wypowiedziami i przeczytałem tylko ostatnie opowiadanie, swoje sądy opieram więc tylko na jego podstawie.
Uwagi techniczne: Popraw interpunkcję. Nie jest może tragicznie, ale w pewnym momentach czyta się naprawdę trudno. Pierwszy raz spotkałem się z konstrukcją typu "blabla" - pomyślał ktośtam - "blabla". W mojej opinii, to także znacznie utrudnia odbiór.
Co do historii: Nic specjalnego. Już w połowie można się domyślić co zajdzie, chociaż zdaję sobie sprawę, że trudno nakreślić coś niesamowitego na dziewięciu stronach. Ale chyba nikt Cię nie ograniczał jeśli chodzi o pojemność pracy. Dialogi raczej drętwe, postacie stworzone przez Ciebie też raczej słabo naszkicowane. Zdecydowanie na plus momenty z Jaskrem (głównie za humor) oraz końcówka.
Nie czytam zbyt wiele fanfiction, nie wiem więc jaki jest zwykły poziom prac. Jeśli myślisz o czymś swoim to nie zniechęcaj się ale wiedz, że pracy przed tobą cała masa. Polecam poradnik Andrzeja Pilipiuka pt. "Piszemy bestsellera". Czytania na wiele godzin, aczkolwiek wiele przydatnych informacji, jak zacząć.
 
dzięki za odpowiedzi, zarówno pozytywne jak i te krytyczne ;) Zawsze lepiej wiedzieć co poprawić. Jeżeli chodzi o przewidywalność i długość - fakt, nikt mnie nie ograniczał. Z doświadczenia prac, które szły do szuflady wiem, że ciężko napisać fajną długą opowieść. Jednak i z krótszymi opowiadaniami/nowelami też jest niełatwo. To jest pierwszy przypadek wrzucenia jakiejś mojej pracy do szerszego odbioru, w związku z czym z doświadczeniem u mnie na razie kiepsko, ale postaram się by następne były bardziej zaskakujące.
 
Nie licząc krótkich "paragrafów" i paru błędów wszystko jest ciekawe.
Chciałbym takie questy w W3 xD

Czekam na więcej
 
" - Mój boże, jakie ta baba miała... walory. Toż to proca, nie biustonosz"


Naprawdę ciekawe opowiadania
w szczególności "Ostatni gryf" />

Prosimy o więcej :cool:/>
 
Dwa pierwsze miały lepszy wątek główny, ale Ostatni Gryf taki nostalgiczny i wplatający się w Sagę, że nie sposób powiedzieć, że to nie on jest najlepszy.
 
Top Bottom